Jak přimět měsíční mimčo, aby od tří ráno spalo?

whitefashion
12. črc 2011

Ahoj všem. Náš mrňous pravidelně od tří ráno nechce spát a před pátou už je vzhůru. nevím, čím se to stalo, že má takový režim. nemáte někdo radu, jak mu to přenastavit? jsem už vyřízená z toho, že spím jen 3h v noci.

ffiinnkkaa
12. črc 2011

Jo, jo to jsme měli taky, upravilo se nám to prostě časem nic se dělat nedalo jen vydržet. Hodně sil!!!

katchi
12. črc 2011

Radim chodit spat ihned, jak mimco usne. Meli jsme to podobne. Casem se to sice srovna, ale do te doby je to opravdu tezke...takze ja jednu dobu chodila spat uz ve 20h.

ffiinnkkaa
12. črc 2011

@katchi Tak to jo to já valila hned jak usnul

marcelkap
12. črc 2011

Vim, že se to blbě poslouchá (a čte) ale nezbývá než vydržet. Mě pro změnu malá do tří měsíců usínala ve 3 v noci, takže taky žádnej med. A ani teď toho moc nenaspí a když spim 5-6 hodin tak je to luxus. Tvoje tělo si časem zvykne na málo spánku, my mámy to tak prostě máme - vydržíme mnohem víc než si myslíme 😉

schnek
12. črc 2011

řekla bych, že záleží na tom, jakou máš představu o spaní. Ono je jiný, když maminka trvá na tom, aby mrně spalo ve svý postýlce - to potom může přinést výžívný noční mejdany, a když se spí společně. Nespaní jsem zažila s nejstarším, když jsem právě trvala na odděleném spaní a byl to běs... vstávala jsem kvůli každý kravině, hodinu uspávala a pokládala. Pak jsem se vykašlala na rady okolí, vzala ho k sobě a byl pokoj 😉

crawler
12. črc 2011

ukládej ho často přes den ať není přetažený...tím se zkvalitní i noční spánek...jinak bych zkusila mlíko, dudlík a případně uhoupat v kočárku...měsíční mimi by mělo spát skoro pořád 😉 když ne, tak mu asi něco chybí...u nás zabíral ten kočárek, tak si ho dej vedle postele, ty můžeš ležet a jen pohupovat rukou🙂

lolelole
12. črc 2011

souhlasím s crawler jenom bych jeste doporučila zavinování - třeba se budí vlastním pohybem - jinak nám hodně pomohla rada od naší laktační poradkyne nedělat z nočního krmení "spoločenskou" udalost..prostě s miminkem zbytečně nemluvit, nesvítit, pokud není moc počúraný nebo pokakaný tak nepřebalovat, prostě tak aby se malý příliš neprobral, jenom nakrmit pohoupat pohladit a taák... držím palce, neboj zanedlouho si na to ani nevzpomenes 🙂

whitefashion
autor
12. črc 2011

díky moc holky. Uvidím, jaká bude dneska noc 🙂 Ale fakt je ten, že jak píše crawler, tak teda pořád nespí. Přes den dokáže být i klidně 3h v kuse vzhůru, což je většinou spojené s brekem. Ale nenapadá mě, co by mu mělo chybět. Přibírá možná až moc a jinak je vše v normálu....Mateřství je teda fakt řehole. Teď mám pocit, že druhý dítě nikdy nechci 😀

lucy222
12. črc 2011

@crawler "měsíční mimi spí skoro pořád"... 😀 asi jak které 😝

@whitefashion jak píší ostatní - pokud je vzhůru, tak jen nakrmit a popř.vzít k sobě do postele...Nepřebalovat (pokud to samo není nevyhnutelné), nerozsvicet, "nebavit" se s mimčem...
Nevím jak spí přes den, ale pokud má třeba dlouhý 5-ti hodinový spánek v kuse, tak bych třeba po 3 hodinách budila.
Malá naštěstí v noci chrněla od narození - uf uf - sice po 1.krmení (ještě kojím) ji nechávám u nás v posteli, ale nám to neva a aspoň se vyspíme. 😉
Přeji pevné nervy.

ladybugie
12. črc 2011

můžu se jen přidat k ostatním. V první řadě pomáhá zavinout do zavinovačky, po usnutí můžeš mimčo zase rozvázat. Dobrý je zkusit mu dát napít a hlavně zkontrolovat, že opravdu sálo ( pokud kojíš, na flašce to je jasný) pak pomůže i dudlík. Houpat v kočárku bych moc nedoporučovala, nebo budeš houpat třeba taky pořád do dvou let věku 😀 ( pro ty, které nepochopily, je to nadsázka)
Když mi malá nechtěla spinkat, bylo to kvůli nedostatečnému kojení, dala jsem jí k sobě, nakojila a nechala spát u mě. Časem se to fakt upraví. 🙂

crawler
13. črc 2011

@lucy222 může každé...já vím, co je nespavé dítě, ale taky vím, že to může mít řadu příčin a když se odstraní, tak to bude spinkací andílek 😉 doporučuji knihu Nejšťastnější miminko v okolí od Harvey Karp ...je dokonalá! Například já k malému vstávala i 20x za noc...když už spal, tak hrozně neklidně...dalo nám to zabrat, ale příčinu jsme odhalili - byl to můj stres kvůli studiu Vš a státnicím - jakmile toto bylo vyřešeno, tak malý zázračně spal - noc mu trvala /a trvá dodnes/ 10-12hodin bez probuzení a pak přes den spal kolem 6 hodin /nyní během posledních 7 dní mu upravuju režim a spí max.4hodiny/- to vše trvalo až do 14 měsíců!!! čili měsíční miminko, které je v maximálním vývinu a teprve se na světě aklimatizuje, tak by rozhodně nemělo spát míň😉 Vím, že každé dítko je jiné, ale oni prostě potřebují spát jenže jsou citliví na všechny možné podněty, neuvěřitelně vnímaví...to ale neznamená, že by spát nepotřebovali😉

lucy222
13. črc 2011

@crawler já si nestěžuji jak malá spinká - od narození k ní vstávám 1-2x za noc a zatím v tom nevidím problém (malé bude 6 měsíců) 😉
Jen si nemyslím, že každé dítko je tak spavé jako Tvé - někdo prostě tolik spánku nepotřebuje 😉

bufina
13. črc 2011

@whitefashion Asi to budeš muset chvílu vydržet. Mně dcerka po narození asi 3 týdny spávala hezky, ale pak se to zlomilo a úplně si to otočila. Vzhůru byla do půlnoci, někdy to vydržela i do dvou. Takže sme druhej den vstávali třeba až mezi 11-12 dopoledne. Ale tak co, byla sem na mateřské, tak sem mohla spat klidně celej den... A asi za měsíc se to už upravilo. To už asi víc vnímala den a noc. Malej (18m) zase vstává už rok strašně brzo. Jednu chvílu se budil už ve 4.30, teď většinou tak do šesti vydrží, ale třeba včera vstal už zase ve 4.40. Já to už možná beru všechno s větším nadhledem, když už mám druhý dítě... Ale prostě to beru tak že je to druhý, asi už poslední, za rok a půl mně skončí rodičák a pak už dalších min. 35 let nebudu dělat nic jinýho než makat někde v práci, takže si i tyhle "radosti" užívám. Víckrát to už asi nezažiju... Takže si to taky užívej, nebude to trvat věčně, spánek se upraví a bude zase dobře... A po pár měsících ti stejně zase připraví něco dalšího 😀

whitefashion
autor
13. črc 2011

Je to věda. To vám teda řeknu 😀 Asi holt člověk musí najít to, co prďola potřebuje. někdy si říkám, že by bylo úžasný, kdyby vám v porodnici dali ke každýmu dítěti manuál 😀

whitefashion
autor
13. črc 2011

Ještě mi poraďte...Chci koupit houpací lehátko, aby se zklidnil, když pláče. Jaké s tím máte zkušenosti? Nebo jaké můžete doporučit?

svatule
13. črc 2011

@whitefashion hlavně radím jak holky, vydržet, prvních 6-8 týdnů se miminko aklimatizuje, zvyká si na nový svět, každý podnět ho může vyrušit, někdy stačí bolení bříška, silný zážitek...moje malá prvních 6 týdnů hodně plakala, přes den nespala takřka vůbec, pouze v kočárku, v noci třeba 5 hodin v kuse a pak nemohla zabrat. Potom se to začalo upravovat a od cca 3. měsíců už většinou spí celou noc a i přes den lépe, tak 4 hodiny denně. Hlavně se postupně snaž najet na rituály, malé děti potřebují jistotu, my zhruba ve stejnou dobu koupeme, hrajeme si, odpočíváme, strašně rychle se malá přizpůsobila. K tomu lehátku, máme od fisher price s vibracemi, ty ale nepouštíme, máme ho od dceřiných cca 6 týdnů, je super, vždy ji na chvilku uklidnilo-ze začátku třeba na půl hodinky, tak jsem se stihla v klidu najíst, okoupat a pod. Teď ho využívám na krmení-malá ještě sama nesedí-jinak už v něm moc být nechce, už se plazí a raději se hýbe na zemi 🙂 Drž se a neboj, spraví se to. Jo a ještě já asi do 2 měsíců malé říkala, další dítě nee a teď už se pomalu začínáme snažit 😀

helcenka
13. črc 2011

Jé, spinkání, to je věda.
Náš první prcek spal opravdu "jako miminko" téměř od narození. Ve třech měsících jsme vstávali v noci jen jednou na mlíčko a přes den spal skoro po každém jídle, takže ve třech měsících prospal nějakých 16-18 hodin denně, nebyl problém s usínáním, spinkal většinou v postýlce, nebo venku v kočárku.
Zato naše druhá princezna spinkala jakž takž ten první měsíc, tak jsem doufala, že se to upraví a bude spinkat víc, ale opak je pravdou. Ze začátku jsme v noci vstávali po 3-4 hodinách a přes den také usnula téměř po každém jídle na dvě někdy tři hodinky. Teď jí jsou 2 a půl měsíce a v noci vstáváme po 2 hodinách - to jí ale jenom dám k prsu a obě dvě u kojení usneme, tak už jí nepřendavám, prostě do rána spí u mě a já jenom vždycky vytáhnu prso a jedeme nanovo... 😀 A přes den toho moc nenaspí, dopoledne tak půl hodinky a odpoledne tak 2,5 hodinky a někdy ještě k večeru zdřímne na půl hodiny - to ale musíme mít "dobrý den".

kacci
13. črc 2011

tak já doporučuju jít taky spát zavčas a ne o půlnoci...ono si mimčo časem ten režim upraví.
Mám dvouletá dvojčata, která to měla podobně, třeba ve dvě ráno se rozhodla, že spát nee nebo na střídačku a to byl mazec, nespala jsem třeba ani hodinu v kuse a trvalo to x měsíců...vlastně doteď máme prospaných nocí, že by spočítal na jedné ruce, zpravidla v noci chodí, kňučí, chtějí to a ono, když jsou u nás v posteli, tak zase kopou....
A pak mám tříměsíční miminko o kterém říkám, že je za odměnu, protože to spí až na prvních pár týdnů prakticky celou noc, od 20.30 do 5-6-ti do rána, pak nakojím a ještě schrupne. Něco úžasného ... kdybych ovšem neměla ty dva. Mít toto jedno, tak jsem těžce vysmátá matka