Jak přimět mimi, aby opět usnulo v noci po krmení?

agatka77
9. bře 2008

ahoj holky,mám tří týdenního syna a pokaždé se mi ho povede docela dobře uspat po koupání v půl osmé a i po dalším krmení kolem půl 11-11.ale pak už je to peklo,vždycky mi přijde,že je hrozně svěží a probuzenej a kvičí a vrtí se a už nezabere,táhne se to až do rána,zkouším k němu chodit,hladit,dávat dudlíka,nebo k sobě do postele,ale už neusne a neusne,já taky ne a ráno mám oči jak pětikoruny,dala bych si tam sirky,abych mohla fungovat.a to chodím spát s ním v půl 8,ale už dvě noci se mi prostě nepodařilo usnout,čuměla jsem do stropu☹.poradíte prosím? asi je ještě malinkej,ale ráda si přečtu nějaké tipy 🙂

gabca1
9. bře 2008

máte dudánek?

aponchie
9. bře 2008

co s nim spat zrovna v posteli a nakojit jen za mirneho spanku a pokracovat dal ,me tohle delala kdyz byla v postylce a vstavala sem k ni .tak sem to resila spolecnou posteli asi do 6mesicu

xsipm04
9. bře 2008

Agatka, já si myslím, že je ještě moc malinkej, že ještě nemá prostě režimek den a noc. To se upraví až po šestinedělí. Jestli ti připadá, že je světí a nechce se mu spát, tak ho neuspíš, ani kdyby ses rozkrájela a budeš akorát hotová z toho, jak se budeš snažit ho uspat. Prostě bych s ním šla spát v těch půl osmý a jestli se ti kolem půlnoci vzbudí a už spát nechce, tak bych prostě zase vstala a čekala, až se mu zase začne chtít spát. A pak rychle zase spát hned s ním. A když ti usne přes den, tak jít s ním spát přes den (což je občas dost těžký, když děti spěj většinou na procházkách a tam si ty dáchnout nemůžeš 😀 ). Ještě to chvíli takhle vydrž, časem se to upraví 😉

xsipm04
9. bře 2008

světí=svěží 😀

kejka
9. bře 2008

Agátko,to co popisuješ,mám přesně za sebou s nejmladším klučíkem.Byl to totální nespavec.V noci byl i 10x vzhůru.Bohužel nic nepomáhalo-neusnul mi ani u prsu,nepomáhal dudlík,ani houpání,ani to,že jsem ho měla u sebe v posteli.Jediné,co ze začátku zabralo,bylo těsné zavinutí do zavinovačky,aby nemohl hýbat ručkama-tak jak to dělají v porodnici.Pak mi taky ležel na břiše,hlavu na prsou-cítil srdíčko,to ho taky uklidnilo.Byla jsem totálně nevyspalá,že jsme se začali s chlapem střídat-bral si ho k sobě do obýváku a za tři hodiny mi ho přinesl,abych se mohla trochu vyspat.Časem se to určitě zlepší,najdete si svůj režim.Hlavně jdi spát,když ti usne on,i přes den.Možná,že ti holky poradí nějakou fintu,která ti pomůže.Držím palce. 😉

luckaa
9. bře 2008

Agatko,u nás pomáhalo a pomáhá,když malou krmím a přebaluju,že na ní vůbec nemluvím,ono ji to vždycky probere,takže jsem v noci potichu. 🙂

bramburka
9. bře 2008

no jo nemluvit 😀 ale je pravda, ono se to upravi, tak jsme o mely, já uz snad ani nevzpomínám, to to letí, dávali jsme ji do zavonovacky, a houpali v křesle a pak opatrně do postýlky...

kvetinka28
9. bře 2008

Ahoj Agatka, tak podobny problem riesim prave teraz aj ja, aj ked nemam problem s tym, ze by mi nespal do rana. U nas na uspanie pomaha privinut k sebe do satky, lebo cumlik nepouzivame (uz mi stihol pokazit techniku kojenia, ked som mu ho davala, ked mal maly madchu). Mame ho tiez v posteli a niekedy v noci prebalujem az kazde druhe kojenie. Sice tym riskujem, ze bude mokry, ale aspon sa vyspime. Prebalovanie ho vzdy zobudi, potom musim zase kojit a nie vzdy sa mu podari potom zaspat. Snad to nejako prezijeme, kym si vytvoria rezim. Keby som este na nieco nove prisla, napisem. Drzim Ti palce.

smiling
9. bře 2008

ahoojky..tak to naše pískle je zase ještě vzhůru je to noční kvítko už v břiše byla aktivní víc v noci...měla půl roku a pokaždý usíná jinak a to se snažím dělat věci pravidelně aby si zvykla na režim a né žeby to nějak zabíralo...

gabbi
10. bře 2008

Holky me se to stavalo taky - zaslouzila mamina mi poradila zmenit dobu koupani. Zacala jsem koupat rano a Petino spi v noci i 10 hodin v kuse.

jana.ax
10. bře 2008

Agatko, a není ještě hladný? Ten můj klučina má papání a etapy a pokud není plná násypka tak nezabere. Zkus mu dát ještě cucnout 😉
Mě do tří měsiců spával úplně bez problémů, pak se to ale otočilo a byl celé večery u prsu a usínal i ve tři ráno, pak ale prospal celou noc. Teď už se to trochu upravilo a usíná mezi 23-24 hodinou, pak spí v kuse minimálně 8 hodin.

denousek
10. bře 2008

me nechel maly taky spavat musela jsme ho v noci prestat prebalovat jak se rozvitilo tak ho to akorat rozdovadelo..takhle kdyz jen kvikne tak ho v cuku letu mam u prsa nez se staci probrat tim rvanim a on papa a u prsa zase usne tak ho dam do postylky-kojim v leze takze pekne une a je klid... 😉

agatka77
autor
10. bře 2008

holky moc diky za rady,u prsa ho bohuzel nechat uspat nemuzu,nekojime ☹ .ale vcera jsme vyzkouseli zabalit ondru do fleesove deky s rucickama tesne u telicka a myslim,ze byl klidnejsi,lepe usinal,resp.vydrzel mi v postylce az do rana bez toho,aniz bych ho davala k sobe 🙂

zany
10. bře 2008

Agatko, nám tohle prcek taky dělal 😒 Po nočním kojení nechtěl usnout a řval. Takže jsme museli pochodovat, houpat a někdy to stejně nezabíralo... Pak najednou usnul a byl klídek... 🙂
Doporučovali mi přebalovat před kojením, aby při přebalování neprocitl... Jenže to nám nepomáhalo, protože většinou nadělal do plenky při kojení, takže se to míjelo účinkem a šli jsme přebalovat znovu 😒
Pak jsme hodně zavinovali a svazovali ručičky, protože s nimi hodně máchal a to ho budilo 😖
Po šestinedělí se to hodně upravilo a spinkal i celou noc 😵

mkr
10. bře 2008

agatko, tak s malou to máme někdy taky těžký, když chci aby hned usnula po kojení tak ji nechám spát na sobě, nebo zkus změnit polohu malá nerada v noci spí na zádech, vždycky řvala, tak jsem ji otočila na bříško a byl klid vydrží i dýl, přes den spí na zádech, ale měli jsme i období kdy si po kojení v noci chtěla povídat a bohužel s tím se nedá nic udělat,zkus mu nechat i lampičku rozsvícenou a až usne tak zhasnout, časem to vypozoruješ 😉

ker
15. bře 2008

Agatko já mám teda spíš opačný případ (mimiko spinká výborně) ale kamarádka mi poradila - ať v noci nepřebaluju... že tím dítě zbytečně procitne a pak nechce zabrat. Od té doby v noci kojím (mlčky samozřejmě ať se nepumdrdíkuje) a přebalím až ráno v 7. Ještě nikdy nebyl opruzený! ...stejně nastane doba kdy prospí celou noc a přebalovat se bude až ráno 🙂

anatanka
15. bře 2008

Ja v noci neprebalovala nikdy (pokud to fakt nebylo vylozene nutny, takovej drsnak zase nejsem, ze bych ji nechala v hovinkach az do rana 🙂 ), protoze mi bylo jasny, ze pak uz neusne. Ale nekdy neusnula i tak. Jako maly mimco spala super, ale tak nejak cim je starsi, tim min toho naspi a je svezi klidne uz v pet rano a nebo si da hodinku az dve hrani behem noci (to zurim).
U tak malyho mimca jako ma Agatka se to ale jeste urcite srovna, az pochopi, ze noc je na spani a den na blbinky.

ker
15. bře 2008

to je jasné že v hovínkách bych ho nenechala 🙂 ...o tom přebalování jsem to dříve nevěděla, mimčo sice usínalo bez problémů ale já jsem od té doby co nepřebaluju v noci méně „vyřízená“ 😉

caira
16. bře 2008

taky ted bojujeme, nasi male jsou dva a pul tydne a spi mi jakz takz ok pres den, ale v noci je to teda neco, pres den mi po nakrmeni odpadne tak, ze kontroluju jestli zije a v noci ji nakrmim, necham odrihnout a ona bude koukat klidne az do dalsiho krmeni.. pred par dny uz jsem si myslela, ze se to konecne zlepsuje, protoze z dvouhodinoveho uspavani se nam to poradilo zkratit na hodinu,ale vcera v noci nam opet vstavala co dve a pul hodiny a z toho dve hodiny trvalo ji uspat.. { taky ted chrape jak zabita 😀 }

Co se zavinovani tyce tak to u nas taky funguje, mame rychlozavinovacku, kterou mala od narozeni zboznuje, v nicem jinem mi neusne, akorat,ze od doby co zjistila, ze nohy se daji i natahnout 😉 uz ji zacina byt mala, takze budeme muset pozadat mamku at nam usije to same ve vetsim, protoze nevim jak by mi pak mala spala az se mim do tehne nevejde 😅