Jak probudit tvrdě spící miminko? Poraďte

klarikp.
4. zář 2008

Ahoj, moc prosím o radu jak probudit 14 denní mimčo když tvrdě spí.Mám ho budit každé 2 hodiny na krmení ale on prostě hrozně tvrdě spí a nic ho nevzbudí.Zkoušela jsem ho svléct a přebalit nebo šimrat a prostě nic nepomáhá.Máte někdo nějakou radu?Děkuju

andys26
4. zář 2008

Já bych ho nechala spinkat, však až bude mít hlad tak se vzbudí. Mi měli po narození hodně silnou žloutenku a taky jsem malého měla co dvě hodinky budit ale nikdy se vzbudit nenechal, tak jsem ho nechala a po třech hodinkách se vždy ohlásil sám. 😉

klarikp.
autor
4. zář 2008

No on právě hodně zhubl a tak nám Dr. řekl že ho musím pravidelně po 2 hodinkách budit.Jinak bych ho taky nechala, přijde mi to takový hrozný ho budit když pěkně spinká 😒

lenkazdenek
4. zář 2008

Ahoj,já musela malou lehtat pod bradičkou,musela jsem kojit každé 3 hodinky

kitty68
4. zář 2008

a nepricucne se i ze spani?

ja js ellu taky nebudila, ptala js se jestli mam, pze mi vstavala jen jednou za noc a rekli mi ze ne 😉

frog
4. zář 2008

kalrikp. o zhubl hodně??Já bych ho teda asi nebudila.A kolktát denně ho krmíš když bys ho nebudila a nechala jak si řekne??

andys26
4. zář 2008

U nás někdy pomohlo, když jsem mu stříkačkou stříkla do koutku trošilinku odstříkaného mlíčka. To se trošku probral a pak dostal hned prso. Někdy ale usnul i u toho 😒 Pomáhalo taky šimrání pod bradičkou.

kitty68
4. zář 2008

po dvou tydnech by mel byt zpet na porodni ne?

draga
4. zář 2008

klaarikp je to teda trašný ale mě nutili malýho budit ještě v porodnici byli jsme tam 14 dní kvůli žloutence a když usínal a nechtěl papat tak jsem ho měla otírat studeným hadříčkem po tvářičkách a čelíčku...metoda mi teda přišla drastická ale zbudilo ho to 😉

console
4. zář 2008

pokud se sam pricucne a nechce tahat-staci lechtat pod bradickou nebo na nozicce. Ale jak probudit, aby se prisal, netusim. Mne se vzdycky podarilo prso vnutit do pusy a kdyz prestavala sat zacalo lechtani. Hodne zdaru!

ssaara
5. zář 2008

Tak já malýho musela v porodce taky budit každé dvě hoďky na baštu - mně se to nikdy nedařilo,aspal hodně tvrdě,tak vždycky přišla sestřička a pleskla mu mokrou studenou plenku na obličej 😀 Byla to docela drasťárna,ale fungovalo to 😉

kopcik
5. zář 2008

klarikp: já bych ho určitě nebudila!!!! můj maličký měl žloutenku a taky hrozně zhubl, museli jsme kvůli toho zůstat dlouho v porodnici, protože on ne a ne přibrat. navíc nám nešlo kojení, jak byl tak ospalý, takže se musel dokrmovat nutrilonem. taky mi nakázali ho budit, mi to nešlo, takže to udělaly vždycky sestřičky. ale potom doma, jak se musel budit už co 3 hodky, tak to šlo, ale narušila jsem mu dost spánkový režim. u druhého mimča bych to už určitě nedělala!!!!!! on hlady neumře a vzbudí se sám, když bude potřebovat.

svoma
5. zář 2008

Ahojky,tak u nás na vzbuzení nepomáhalo nic,malá měla nízkou porodní váhu,takže mě nutili jí budit,ale nic nezabíralo,i sestry v porodnici to nakonec vzdaly.

knobloska
5. zář 2008

Naše malá měla taky nízkou porodní váhu a musela jsem jí budit každé 2 hodiny. Nedalo se to. Omývala jsem jí obličej studenou žínkou, lechtala, rozbalovala,... nic nepomohlo. To bylo nařízení z porodnice. Po propuštění jsme se vracely na JIP novorozenců, měli podezření na gastroenteritidu a tam ty děti nechávali spinkat 4,5 hodiny. Pak je teprve budili, ale většinou se samy po 4 hodinách vzbudily. Ptala jsem se na to té sestry, proč je takový rozdíl v názorech, že jsem měla budit po 2 hodinách a ona říkala, že je to nesmysl. A to tam ležely děti předčasně narozené a taky je nikdo po 2 hodinách nebudil. Ty 4 až 4,5 hodiny ji nech spát, pak ji vzbuď, ne kvůli hladu, je to hlavně kvůli dehydrataci. Za tu dobu bude vyspinkaná a líp se napije. Držím palce, ten začátek je boj 😉

kar.la
6. zář 2008

Naše malá měla taky po narození silnou žloutenku, byly jsme na JIPce a stejně jako knobloska - vůbec ji nešlo vzbudit a jak sestry tak Dr. říkala, že pokud to nejde, nebudit. Malá se sama budila co 4 hod. a Dr. akorát říkala, že by měla mít min. 6x kojení denně, což nám přesně vycházelo. Ona ale celkově hodně spala, málo tahala, takže jsme trošku nakojili a zbytek dokrmit MM 🙂

kalo
6. zář 2008

My musely budit na papání každé 2-3 hodiny do 4 měsíců, protože jsme byly malinkatý...Kolikrát pila ve spánku.... 🙂

ivka_79
12. bře 2016

Ahoj. Dobrý den. Mám budit po 3 hodinách na krmení. Probudím ale prcek mi potřebné množství nevypije. Usne v půlce. Nevím jak ho probrat.také zkouším prebalit, rozsvítit v noci...zkouším cokoliv... 😐😐😐😐😐😐

barulina
12. bře 2016

Spanek je stehne dulezity jako jidli.e mala spala i 4,5 hodin a urcite jsem ji nebudila. Tez mi dost zhubla ale nenapadlo me ji budit. I prestoze jsem ji nebudila pribirala i pul kg za tDen

lajla
12. bře 2016

14 denní miminko by mělo začít pribirat, pokud hubne je potřeba budit, není to jednoduché, musí se zkoušet různé figle, co zkusit kojit tělo na tělo jen zabalené v plince, miminko potřebuje nabrat sílu...když bude pořad spinkat a hubnout, sílu nezabere
Miminka toto běžně dělají, hubne se v porodnici... I tam se musí nabrat jinak nechtějí pustit domů...takže za mě budit i kvůli tvorbě mateřského mléka i sání, mimi se zatím učí,

lajla
12. bře 2016

@ivka_79 pokud přibírá nechala bych ho jeho režimu, pokud nepribira je potřeba budit...viz nahoře jak jsem psala

ivka_79
13. bře 2016

Právě že nepribira. Je to prutokacek. Je nám 10 dní. Odstranili jsme zloutnuti to je v pořádku. . Ale nechce nám nabrat... dekuju☺ já jestli není nějaký nový typ☺

lajla
13. bře 2016

@ivka_79 to je nutné fakt budit už jen kvůli mlicka, ať se tvoří.. Jste na začátku
Mimi se žloutenkou jsou hodně spava, zkoušet zkoušet.. Vzít na pomoc odsavacku a dokrmovat stříkačkou