Jak prodloužit spánek u 6-týdenního miminka?

dejuska
13. srp 2013

Ahojky maminky....moc prosím o radu!!! Máme 6 týdenní holčičku, která je noční zlobivý čert Nedostatek spánku mě už likviduje, mám kruhy pod očima, bolesti hlavy z nevyspání... Nevím, jak prodloužit její noční spánek... v noci se budí co 2 hodiny na krmení!! Vždy jí trvá než usne - ještě hodinu po napapání nespí, (je napapaná, přebalená, odříhnutá, v bytě je po celou dobu ticho, tma) v náručí mi totiž usne, ale jakmile jí položím do postýlky, začne se kroutit a plakat - uklidní se až jí vezmu zpět do náruče, kdy zase usne. Většinou než usne a můžu jí dát do postýlky je hladová zase, takže pořád dokola. Nechali jsme jí několikrát v postýlce vyplakat, kdy vyčerpáním pak usnula, ale to mi rve srdce a vícekrát jsem to nevydržela Nemáte nějaké rady co s tím? Jak já bych se ráda vyspala!!!!

zmaldik
13. srp 2013

no tady poradit jen to "vydržet" 🙂 malá měla to samé, a samo se to upravilo ve 2,5 měsících, a ted mi spí od 20h do 6 někdy i do 7do rána, teprve se učí co je to režim a kdy je noc a den, dej tomu čas 🙂 je ještě malinká.

slunicko01
13. srp 2013

Co takhle si jí nechat u sebe v posteli? 🙂 Nám to pomohlo, moje sice první půlku noci spí, ale pak mi taky nechtěla usnout, tak si jí od 3 už nechávám u sebe a je to.

mochenkaa
13. srp 2013

Souhlasim se slunickem. Spi lip kdyz je s nama v posteli. Usne u kojeni a tim, ze se s nim nikam nestehuje se nebudi a spi lip 😉

anetka1701
13. srp 2013

Od narození do cca. dvou, dvou a půl měsíce jsem normálně na férovku nechávala svoje obě holčičky spát na prsu... Prostě jsem si lehla u kojení, nechala jí ududat a usly jsme tak obě. Je to pro ně normální a přirozený pro ně takhle spát, postýlka přirozená není. Starší dcera si z toho neodnesla žádné následky, spala od půl roka sama v pokojíčku a v pohodě (problémy se spaním začli až později z jiných důvodů). Mladší dcerka takhle občas spí doteďka, ale většinou se už dává do postýlky a není to pro ní vůbec žádnej problém. Za mně prostě "spánek na koze" doporučuju všema deseti, mám tak ty nejlepší zkušenosti...

p.s. nechat vyplakat šestitýdenní dítě je holej nesmysl. Miminko to nechápe, nerozumí tomu... V týhle době má jen několik základních potřeb a jednou a velkou z nich je potřeba kontaktu s maminkou... Proto bych v první řadě uspokojila tuhle potřebu a spala s malou v posteli a uvidíš, jak to všechno bude za pár dní lepší :o)

svoba
13. srp 2013

Spete spolu. Pak staci jen vyndat prso. Nechat vyplakat je pro dite hrozne trauma. Dalsi moje rada- pres den spat s ni. Kdykoli spi dite, spat taky. Jde-li to.

vespinka
13. srp 2013

Jejdamane, co by jsi po tak malinkém miminku chtěla? Když u tebe usne v náručí tak spěte spolu a budeš mít po problému. Rozhodně ji nenechat plakat, vždyť ono je ještě příliš malinké na to, aby si něco "vymýšlelo". Malinkou taky v noci kojím v posteli, ale podaří se mi ji přendat po usnutí do její postýlky. Pokud pláče a uklidní se když jí vezmeš do náruče, tak jí chybí jenom jedna věc- tvoje náruč. Rozhodně ji nerozmazlíš, vždyť jsi nosila 9 měsíců v bříšku!

anina32
13. srp 2013

To snad nemyslíš vážně nechat vyplakat takhle malý miminko 😨 Spi když spí dítě, v noci i přes den a klidně s malou v náručí nebo v posteli. Přece nemůžeš čekat že takovýho mrnouska uložíš do postýlky a budeš od něj mít do rána klid 😕 Synovi bude příští týden 1 rok, do ted spí s námi v posteli a jsou noci kdy se budí né po dvou hodinách, ale třeba i po půlhodině.

chroustinka
13. srp 2013

nechat u sebe v posteli, potrebuje citim maminku, vyspite se obe dve.

fykyska
13. srp 2013

😉 časem se to upraví my taky chovali jak blázni a někdy jsme vyčerpáním usnuly obě dvě malá na prsu ja z vyčerpání..POmohlo nam společné spaní uklidnila se a teď na 3 m není problém spát v kočáru v postýlce s nama v posteli...6 tydenní miminko NEMÁ režim to si začne utvářet až mnohem později a ještě i později se nedá hovořit o nějakém režimu 😉 Bohužel to je uděl maminek že se nevyspíš a jasný každá z nás hledá možnost jak jen si zdřímnout ale věř tomu že ve způsob NECHAT VYPLAKAT !! je ptákovina jak už tu zaznělo nesmysl blbost a miminku tím víc uškodíš vyvoláš v něm pocity uzkosti samoty a o to víc bude plakat dyť potřebuje víc než cokoliv na světe maminku - TEBE ! a takové ty řeči nespi s dítětem zalehneš jí nespi s dítětem je to špatně nechovej nemazli na to se VYPRDNI ! jsi máma a každe mládě potřebuje citit maminku ☹ 😵 😵 😵 😵 spáenk nespánek uvidíš jakmile v ní vyvoláš pocit bezpečí budete spát obě jako zařezané ! hlavně po ní nechtěj režím a hlavně zapomeň že by ses vyspala milá zlatá 😀 ještě nějaký pátek tomu tak nebude ale neboj vše se srovná ! 😔 😝

zamilovanadonej
13. srp 2013

Já mám 18ti týdenní dcerku a je to to samé, budí se často a většinu noci i po těch dvou hodinách. A to spí se mnou. První dítě je nejnáročnější, u druhého ti to už tak nepřijde 😉 😀

granda
13. srp 2013

tak ti také pisnu!! nechat plakat díte je zlé a není to lidské,,, i každá zviřecí matka se vrátí a kouká co se děje a olizuje mládě....

já mám dceru 8měs a spíme spolu od první noci.... dokonce jsem si ji brala i v nemocnici na tajnačku přez den,,,,

dám prso a mám klid.. mám tolik MM, že bych mohla dělat kojnou a plně kojím do dnes.. jen co jsem ušetřila těch peněz!!!
mám postel pro nás a pak pro manžela,, stíhám oboje postele na plný úvazek a oba jsou spokojení...
nikdy jsme zatím nenechala dceru plakat, abych ji neco naucila, to se nedela a nefunguje to. a nebudu to delat. tedka kdyz leze a stoupá si, tak někdy spadne a bouchne se, ale nereaguji na to a dcera nebrečí... někdy když se lekne...
ale ve společné posteli natrénovala pády na zadek a trenuje dodnes vždy po probuzení, že musím napsalt, že snad někdy padá i naschvál..

tak si vezmi tu svou princezničku k sobě, z druhé strany s manželem a budte jako jeden celek,,,,,

lumanima
13. srp 2013

Souhlasím s většinou. Taky jsem takhle uspávala malého. U mě v posteli a u prsu. A dodnes na to ráda vzpomínám. Bylo to naprosto úžasný a těšila jsem se na to. A jestli můžu poradit, taky už to tu zaznělo. Spi, když spí malá. Já byla jak tydýt....přes den okamžitě, jak usnul, všechno jsem zahodila a zalehla. Nádobí, nenádobí...prádlo, neprádlo, vaření, nevaření...prostě šleh ssebou do peřin a spala jsem jak špalek. Ono není nad to, když je odpočatá maminka. Miminka to pak vycítí a jsou spokojenější, než když je mamka na nervy. Uvidíš, že si najdete svoji notu...ono někomu to trvá dřív, někomu později a naladíte se do vzájemné symbiózy.

katyxq
13. srp 2013

Zkus vnímat, co ti tvoje dítě "říká", jak na to reaguje tvůj instinkt? Není to tak, že chce být prostě a jednoduše s tebou? Nemáš ty nutkání tuhle potřebu uspokojit? Počet buzení nepočítej, v noci se rozhodně nedívej na hodinky (fakt to pomáhá a to dost, sice s ebude budit asi stejně často, ale tobě to nebude tolik vadit), ideální je společně spát a kojit v polospánku, vyspíš se líp ty i miminko 🙂. Koukni třeba na https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani/ a https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete/ 😉

anushka111
14. srp 2013

No pokud má 6 týdnů a budí se po dvou hodinách, tak máš docela štěstí, že dokáže takhle malá spát tak dlouho v kuse. Tohle je holt mateřství, pokud ti kdokoli nabídne pomoc tak ji přijmi a místo domacích prací spi vždy když spí malá. Tohle trvá minimálně několik měsíců, než se spaní upraví, takže je dost možné že přijde ještě větší vyčerpání, Tudíž má rada je: spát kdykoli je to možné, pokud ti někdo může s malou pomoct, ber to všemi deseti. Například babička/kamarádka/sourozenec s malou v jednom pokoji, ty v druhém a na kojení ti malou donese. S tou únavou je to děs, ale je to normální 😉

lucca23
24. srp 2013

myslím že u takhle malého miminka je normální, když se budí po 2 hodinách na krmení 🙂

marcelka287
24. srp 2013

Ahoj, nečetla jsem, co ti psaly holky a taky koukám na datum, že už jsi to psala před 10i dny, takže už jste vše určitě vyřešili🙂 Ale Já to celý den nechávám na naší holčičce ( za týden jí budou 2 měsíce). Když chce spát dám jí spát, když chce jíst, dám jí jíst. A že kolikrát kojíme i třeba po hodině nebo po půl hodině. Prijde mi totiž že když si říhne nebo ublinkne, tak má pořád hlad. A většinou když je opravddu najezená tak v noci i pres den spí třeba 5 hodin.. A jakože by se nemělo nechávat usínat u prsa? Cha😀 Na to prdím, raději jí nechám, ať si v klidu sosá třeba půl hodky a u toho usne, pak jí dám postýlky ona se třeba zase vzbudí a chce znova, tak se to zopakuje, a pak mam spokojené miminko🙂 Prostě prichazim na to, ze nejlepsi je zkouset a delat to podle sebe, protoze kazdy ti radi neco jineho.🙂a nikdo nemá doma tvé miminko a každé miminko je jiné;)

sarusa
24. srp 2013

holky a jak píšete,že mimčo s vámi spí v posteli..nebojíte se,že ho zalehnete? Nebo kolem něj něco dáváte? Díky za odpověď

honzulka
24. srp 2013

taky jsme spali s dětma... 😉 Je malinká a potřebuje tě cítit,proto se hned v postýlce budí..Spi jak můžeš i přes den,a časem se to srovná..
Někde jsem i četla,že děti,co spí s rodiči v posteli jsou pak klidnější... 🙂

karotky
24. srp 2013

Každé dítě je jiné a šestinedělí je od toho,aby si maminka s miminkem najela takový režim,který bude vyhovovat hlavně dítěti-opačně to nejde,ikdyby se člověk stavil na hlavu.Mám 2 děti a oběma jsem jsem se přizpůsobila se svým "volným" časem.Spala jsem s nimi nebo si při jejich spánku snažila udělat vše,co se nedá při nich dělat,když jsou bdělé.Nejlépe jsem se vyspala naposledy před 1.porodem a do teď je pro mě luxusem,když prospím 4 hodiny v kuse.Matařství je holt vojna a kdo se na ní dá,musí vydržet až do konce a nemůže hned čakat,že začne sklízet ovoce. 😀
@dejuska ,....................buď ráda,že nežijeme před revolucí,kdy byla MD jen 6 měsíců,pak se musely dát děti do jeslí a maminky musely narukovat zpět do práce a nikoho nezajímalo,že jim děti v noci pláčou kvůli prořezávání zoubků,ucpanému nosu při rýmě apd.MD není a nikdy nebyla od toho,aby si maminka odpočinula,takže zatni zuby a snaž se to vydržet.Za pár let si na to vzpomeneš,jako na nejlépší roky v celém svém životě 😎

tkanicka
24. srp 2013

@sarusa vy se s manželem (tatínkem mimča) zaleháváte? Ne, to byla trošku nadsázka... mně osobně se několikrát stalo, že když jsem děti v posteli neměla a převalila se, tak jsem se vyděšeně budila, jestli jsem je nezalehla. Když tam leží, tak se snad ze spaní ani nehnu. Manžel naši půlku nepřekračuje 🙂 Se starší se mi jednou stalo, že mi spadla z postele na zem, jak se překulila, ale máme postele nízké a měkoučký koberec, takže jsem byla vyděšená já a ona se vesele přemisťovala dál.

hansed
24. srp 2013

@sarusa obě holčičky spaly s námi, Adélka ještě teď..... ze začátku, u Adélky, jsem strach měla, takže jsem ji položila do kojícího polštáře, ale záhy jsem zjistila, že můj spánek není tak tvrdý a každé pohnutí dcery mě probudilo 😉 Klárka se narodila v zimě, takže jsem ji zabalila do zavinovačky, položila vedle sebe a spaly jsme 🙂

zmrzlinka
24. srp 2013

nas maly od narodenia prespal celu noc asi trikrat 😀 do troch mesiacov papal po dvoch hodinach a teraz sice uz v noci nepapa,ale budi sa v noci stale.....ked sa nam tlacili stolicky dole,tak sme mesiac nespali......vyrevanim miminka nic nedocielis......treba si s mimcom lahnut cez den a proste to obdobie vydrzat........a inak mojho brata mama kojila do roka po dvoch hodinach 😉

juliem22
26. srp 2013

ahoj, nám pomáhá zavinovačka. Naše Emily má ted 8 týdnů a už od porodnice ji na noc pevně zavinuju. Je to rituál, hned po koupání a ona už ví, že se blíží noc. Spánek se prodlužoval a ted už spí i 6-7 hodin v kuse. Občas se probudí, když se jí podaří vystrčit ručička. Vím, že je to u dětí individuální, ale věřím tomu, že když je v teple a obeplá, že jí to dělá dobře. Přes den ji mám v klasické zavinovačce, kde má ručičky navolno. Já prodámám zavinovačku Sweddle me z USA, pokud má někdo zájem, nebo můžu poradit, jak zavinovat 🙂

luciespal
14. bře 2016

Naprosto souhlasím se spaním spolecne. Také si to uživam. A to mel malý 2,5kg- takže obavy ze zalehnuti by byly. Ale jak je psáno vyše- mateřský instinkt to nedovoli. Navíc je to tak krasne. My máme kolibku a vůbec ji nepoužíváme. Malý spí ve Velké posteli i sám přes den. Vždycky se musím smát, když ho tam vidim. 🙂

kopretinka3
18. říj 2018

Ahoj, zkoušela si už dětský spací vak? Pro lepší spánek miminka, ale i starších dětí je to super věc! 🙂 Mimčo se neodkope, je pořád v teplíčku a zároveň nehrozí, že by se mu nožička zasekla mezi příčkami postýlky. Dokonce i větší děti v nich rády spí, a nebo si v nich hrají. Určitě doporučuju vyzkoušet, třeba značka DETVAK má krásné vaky.