Jak prodloužit spinkání v noci 9ti měsíčního miminka?

stylly
23. srp 2010

🙂 Budu moc vděčná za tipy a nápady,..můj syn spával už krásně,..skoro celou noc,..ale teď se budí pořád.Kaši dostane v 18.30 a jde spinkat,budí se pak v 22:30,2:20,6:00 jsem z toho vyčerpaná a unavená!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Navíc nám teď rostou zoubky tak ani nespinká v postýlce ale s náma v posteli 😔 😔 😔 😔 😠 😠 😠

pattie
23. srp 2010

Takovejch témat je tu už několik a na to je každá rada drahá. Chytré knížky radí snižovat dávky mléka (pokud ho, když se vzbudí krmíš). Nebo ho nechat vyřvat, nevšímat si ho. Ale moje zkušenost je taková, že na naší berušku nic nezabralo a srovnal to až čas... nevyspala jsem se přes rok a půl.... takže vydrž!!!!

zelvatko
25. srp 2010

a co kdyby jsi malého dávala spát později.. až kolem 8h.. ráno ti musí vstávat strašně brzy..

Ono se to spaní pořád mění.. my od narození spinkali od půl 8večer do 6ráno a teď se mi budí.. někdy 2x někdy 4x a zrovna tento týden vstávám každé 2hod.. malá řve.. utišit ji nejde.. utiší ji jen prso...
Opravdu nejde poradit.. nebo najít zaručený recept, jak prodloužit spaní.. je to jen na miminku, jak bude zrovna spinkat..

kristi
25. srp 2010

taky bych ho dávala spát dýl, klidně v 8, dyk je to jedno, aspon si rano prispite. Musis to vydrzet, navic ty zuby, holt to tak je...

janicka006
25. srp 2010

jsem sice prvorodička,tak asi nemám do toho moc co povídat,ale přijde mi,že chodíte spinkat dost brzo.My chodíme až okolo 8 a prďolka se tam ještě tak půl ho´Dky kvrdlá,takže usíná okolo půl 9 a vstáváme po šesté,někdy i v sedm...

smardik
25. srp 2010

já dávat spát malého o půl sedmé tak mi straší už někdy ve 4, takže asi posunout čas kdy jde spát. ale zas tak strašné mi to jeho spaní nepřijde, TOm se budil co hodinu nebo třeba od 1 do 5 nespal a zlobil,chtěl si jít hrát. Mám mladšího a ten chodí spát ve 20hodin a vstává v 6 a přijdu vyspáná 🙂 🙂 ale dneska mě chtěl potěšit a vstával až 7:30

florule
25. srp 2010

Kubík chodí spinkat taky mezi 18:30 a 19:00a vstáváme kolem 6:00 hodin. Zkoušela jsem ho dávat spinkat později, ale už po té sedmé byl unavený a protivný a efekt to nemělo žádný, vstával úplně stejně,

samik2008
25. srp 2010

Já si nemyslím že chodí spávat zas tak brzo,moje děti taky tak chodívali,ted chodí syn kolem půl 8,ale to proto že jsme dýl venku a vstává stejně kolem 6 a vstával i tak když chodil dřív...já bych dávala za příčinu tomu probouzení nejspíš ty zoubky,dovedou hodně potrápit.Nemyslím si že když ho dáš pozdější že tím něco docílíš

mamkanec
25. srp 2010

tak my spíme od 18 do 7-8 rána, taky nám rostou zuby, ale spaní máme pořád pěkný. za prvé zrušila bych spaní v posteli rodičů, prostě to jak se točíte a hýbe se matrace, dýcháte, chrápete a nevím co ještě a dítě má slabší spaní, další věc je ta že jsem zjistila že když jsem malé nedala večer po kaši čaj tak se mi budila, když jí dám čajík nebudí jí žízeň, a spaní déle ráno jsem vyřešila tím že se většinou vzbudím ráno kolem té 4-5 hod. ráno ještě je tma, udělám sunar malou ač spí vytáhnu z postýlky strčím jí flašku, ona se nají v polospánku, ani nerozvědcuju prostě vypije a jde zpět do postele a ona tak že je nabaštěná spí i déle ráno a nebudí se hladem,když jí tu flašku nad ránem nedám probudí se v 6, s ranní flaškou až v 8 😀

evatk
25. srp 2010

mě se někdy malá vzbudí i 6x za noc - po hodině... a z toho jen 1x a pak až na jídlo mezi 4-6 a pak spí max do 7
a u nás na to vůbec nemá vliv doba, kdy ukládáme ke spánku - to je podle únavy (podle spaní přes den) dneska kolem 19:00, někdy až po 18:30 a někdy když ukládáme brzy, spí dýl, naprosto nepochopitelně
noční mlíko jsme zrušili a to na to taky nemělo vliv

podle mě je fakt třeba vydržet, i když je to náročné

momin
25. srp 2010

maly se budi asi 3x za noc-a to kdyz spi hezky,jinak 5x i vice..........
3x je podle me uplne super!!!!!
Zoubky deti trapi..muzes se snazit ho to ucit jak chces-spani..... ale podle me je to nesmysl.. nebudi se protoze sami chteji.. budi se proto ze je neco trapi.... neni jina rada nez to vydrzet. bude lip! taky uz se na to tesim.. 😉

frisca22
20. zář 2010

Ahojky, náš mrňousek byl schopen 5x za noc křičet hlady 😲 Zkoušela jsem kamarádky, co dávají dítkům na noc, aby chrupčily až do rána 🙂 Takže na doporučení jsme dávali k večeři Bebu Dobrou noc, tu nám nakonec doporučila i Mudra. Má speciální sytící formuli a musím říct, že nám zabrala 😉 V 8 hodin večer jsme dali kaši, uložili a pak pěkně spinkali až do rána 😀

bufina
20. zář 2010

Jéé, to je jak u nás, spinkal krásně a najednou se pořád budí, už asi měsíc. Dřív vydržel spát od půl 8 třeba do čtyř, nebo až do půl šesté a najednou kolikrát ještě ani neskončí Ordinace a je vzhůru. Tak pak spí taky s náma v posteli. Zuby má nateklý asi měsíc a ještě žádnej nevylezl ☹ Sem zkoušela jak tady mamkanec radí zrušit spaní u nás, ale jak ho dám do postýlky, tak se pořád vrtí, nemůže usnout a nakonec stejně řve. U mě pod peřinou usne rychle. Pokud neusnu s ním, tak ho pak přenesu. Občas se vzbudí, tak ho dám zpátky k sobě a spíme tak. V kuse u mně v posteli spí max 4 hodiny.