Jak se zbavit závislosti na zavinovačce?

eldzej
5. čer 2011

Nevíte prosím vás někdo jak odnaučit naši malou, má už sedm měsíců, spát v zavinovačce? V těhle vedrech se to už nedá, jenže ona bez ní neusne nebo spí jen chvíli a pořád vstává, sedá si... ve dne, v noci atd. Je na tři šňůrky, zavazuju ji jen jednu a zbytek nechávám otevřený, ale stejně je v tom teplo. Zkoušela jsem spací pytel, zabalit do plenky, nebo prostě jen tak, nic z toho nepomohlo. Nemáte s tím zkušenost?

luciebx
5. čer 2011

ja bych zkusila proste par noci ji nechat ona si zvykne.. my sme teda zavinovacku nikdy nepouzivali.. takze at si seda.. zveda.. ono to par noci potrva ale urcite zacne usinat bez zavinovacky.. pac teda v tehle vedrech to musi byt neco

eloana
5. čer 2011

Ahoj ja bych ji to osobne nechala-oblekla bych ji treba jen do bodycka s kratkym rukavem. me kamaradky syn spal nejmene do roka a pul zadelany, proste mu to vyhovovalo.... kdyby ji to vadilo-bylo ji desne horko -podle me by se z toho vykopala.odnaucit ji to muzes, tim ze ji zavinovacku nedas. Ale prijde mi to zbytecne

olicek
5. čer 2011

Postupně bych jí to povolovala a pak jí jen nechat ležet na té zavinovačce, ať má pocit, že jí má stále u sebe a nebo jak píše luciebx. Vzít jí to, 3-4 dny bude asi problém, ale děti si rychle zvykají a hlavně rychle zapomínají 🙂

mkr
5. čer 2011

já bych ji tak spát nechala, zbytečně se ti začne budit, pokud má klidné spaní, tak bych ji nechala, malá spala v postýlce s velkým kojícím polštářem, protože měla ráda stísněný prostor, každému vyhovuje něco jiného 🙂

jankadudova
7. čer 2011

Taky si myslim, ze je lepsi nechat jak ji vyhovuje. Kazdy spime jinak, nekdo radsi zachymlany nekdo nahy...neni to proti nicemu, neresila bych🙂

mona12071
7. čer 2011

my sme pouzivali do skoro 9 mesiacov a keby som s tim nesekla tak ho zavinuju asi doteras par noci to bude horsie nam to trvalo asi 4 dni ale potom spinkal jak miminko a nasiel si sam polohu aka mu vyhovuje a pre take baby je to uz nevihnutne oni si rychlo zvyknu neboj len treba vydrzat

luthien.k
7. čer 2011

Náš starší spal zavinutý taky až asi do devíti měsíců, pak jsme přešli na spacák se zašitýma rukávama a postupně i na normální spacák, ale nehrotili jsme to, později už bylo poznat, že mu ty sešněrovaný ručičky víc vadí než vyhovují. Dokud jí to nevadí, neřešila bych to též, v teplech se dá svázat i do plínky, aby neměla silnější zavinovačku.

majka12
7. čer 2011

Já bych to taky nějak nehrotila 😉 Náš malý spal taky asi do 9.měsíců v zavince a pak sám přešel na zavinutí jenom do pasu a pak na spací pytel a v pohodě. 😉 Prostě si k tomu došel sám časem. 😎

iluss
7. čer 2011

Tak jí zkus místo do zavinovačky zavinovat do látkové pleny 😉 ta je lehčí a vzdušnější.