Jak spaly děti po odstranění dudlíku?

kamcatko
8. pro 2009

Ahojky holky....jak vám spali dětičky když ste jim odebrali dudlika??
V Sobotu tady byl čert a Sardula mu dala všechny dudu,no řvala u toho jak tur,ale od tý doby si ani nevzpomene.Problém je ovšem se spaním.Nikdy sme si ji do postele nebrali,spala sama v pokojíku bez problému a teď jakmile jdem spát a mířím k ní do pokoje vypukne hysterickej řev a prostě tam spát nechce...jakmile jí vezmem k nám do postele tak je do minuty tuhá.
Problém je v tom že nechci aby si na to zvykla.Není tady někdo s podobnou zkušeností???Jak ste to řešili??dudlíka ji vracet nechci

lenkazdenek
8. pro 2009

Kamcatko,tak unás večer problém nják nebyl-je fakt,že musím uspávat,ale za to po obědě,byla zvyklá,že si vzala dudlana a šla sama spát,teD´už prostě po obědě sama neusne,a popravdšě to nják neřeším,buď usne na procházce,nebo když skáčem na míči,někdy vůbec -takže se taky ráda přiučím-ikdzž my jsme bez dudlíka už od léta tak dudlík zpátky by už ani malá nechchtěla 🙂

iloha
8. pro 2009

Kamcatko a není to spíše tím čertem, že by se bála a nechce tam být sama? 😉
Prostě jít a pomazlit, dát oblíbenou hračku a říkat si básničky, písničky, číst pohádku a vytuhne taky. A každopádně nepřipomínat čerta, který si dudlíky odnesl.

kamcatko
autor
8. pro 2009

Iloha nevím jestli je to tím čertem,každopádně jí ho nepřipomínám a bohužel pohádky a podobný věci nezabíraj,stojí v postýlce a řve..spinkat s mamkou ☹

kinsli
8. pro 2009

holky, já chtěla dceři taky dudáka vzít, ale nakonec tomu nechám čas. Stejně tak jako přišla
na to, že plínu nechce musí přijít na to, že nechce dudáka. Ona je strašný závislák, kdyby jsme jí ho
vzali násilím, tak ta by se fakt snad zbláznila. Některé děti dudají ještě na 3 letech takže na roce a půl
s dudlíkem to nebude zase až taková tragédie 😉

ined77
9. pro 2009

ahojky 🙂 ,tak my zatím dudoška máme a už jsem také přemýšlela o tom,jak se ho šetrně zbavit 😅 .
ale asi tomu dám ještě chvilku čas,tyto věci se většinu vyřeší ''sami'' časem.
ale napadlo mě k tvému problému 😉 .
matýnek také sám nechce do postýlky jít,takže ho vždycky večer vezmu...po koupání a večeři,po tmě k sobě do postele,kde se mazlíme a něco mu šeptám a tak 😵.tam se jakoby rozespí...ale pak ho po chvilce pěkně vezmu,uložím do postýlky,dám medvídka,pusu,pohladím,řeknu že ho moc miluju a jdu a většinou bez protestů spinká.
ovšem fakt je ten,že spí ještě se mnou,resp.já s ním v pokojíčku 😅.
prostě jde asi jen o to navodit nějaký příjemný rituál před spinkáním a popř.tam s ní zkusit pár dní počkat než usne 😉.(např.držet za ručičku).
mě tam ten čert taky moc nehraje...tipla bych,že se bojí i proto 😒.

lenkazdenek
9. pro 2009

ihned my máme zajet rituál už rok a nepomáhá,prostě spát sama nebude a hotovo 🙄 jednu chvilku už to vypadalo nadějně že usínala u cd s pohádkou a nakonec po dvou dnech konec,hysterákiy,maminko maminko pojď semnou 😒

kamcatko
autor
9. pro 2009

Koukám že tady mě rozumí asi jen lenkazdenek..... 😠 kéž bysme to tak měli taky jen přes polední spaní,to by mě vůbec nevadilo,ale přes noc v posteli už mi trošku vadí...teda né že bych ji neměla ráda ale my s taťkou máme taky svý potřeby 😀
Rituál sme taky měli,pomazlit hodit do postýlky,pustit hudbu na spinkání a do minuty byla tuhá.....

hellu
10. pro 2009

Kamcatko, my jsme se zbavily dudlíku před dvěma týdny. Malá ho sice měla jen na spaní, ale už mě otravovalo v noci k ní vstávat a hledat ho. První týden bylo doma peklo. Přes den neusnula vůbec, večer řvala od sedmi do půl jedenáctý v postýlce....pak odpadla. Ráno pak vstávala o půl šestý a zase s řevem. Jednu noc nám prořvala prakticky celou, ale do postele jsme si ji nevzali, máme tam už prcka (navíc spíme v jedný místnosti, takže mi to rvalo srdce). Přes den byla nerudná, páč toho moc nenaspala, ale my se nedali. Teď jsou to už dva týdny a je vidět zlepšení. Večer už neřve, když ji neseme do postýlky, a přes den už taky spí. Navíc mi přijde, že spí líp, protože už toho dudla nehledá...jen se převalí a zase spí dál. Asi je nejlepší prostě vydržet, i když je to psychicky poněkud náročný 😒

kamcatko
autor
10. pro 2009

hellu no já sem si taky říkala že to vydržíme,ale když slyším ten hysterák s pokojíku když jí dám do postýlky tak je mi tak ňák divně....a hlavně si říkám aby ještě neměla ňáký trauma z postýlky ☹ je ale zvláštní že u nás v posteli lehne a spí...teda musíme jít spát taky

hellu
10. pro 2009

je fakt, že ti prcci uměj opravdu hystericky řvát. ale že by měla strach z postýlky, to mně teda nenapadlo 😒 . spíš teď řeším, jak to bude, až bude spát v posteli. Chceme to po novým roce zkusit, ale bojím se, že bude z ložnice druhá herna 🙂

iloha
10. pro 2009

Kamcatko a když si tam sedneš a hladila bys jí, tak by v postýlce zůstala?
Já většinou ssedím u ní v pokojíčku (už má velkou postel od 16-ti měsíců), někdy chce ruku a hladit, jindy jen povídat a tak si chvíli povídáme nebo zpíváme a většinou do 15 minut někdy ale i do půl hodiny spí.
Ale je pravda, že kolem druhého roku, vždy když se v noci vzbudila, tak jsem musela jít a povídat pohádky, zpívat než znovu usnula (třeba i 3X), tak jsem byla drsná a zkusila večer dát pusu a vysvětlit, že přece musí už spinkat a odešla. Ona začala hystericky brečet, že to sama neumí a chce pomoc, tak jsem tam šla, že tam zhůstanu jen chviličku, když nebude brečet a ona většinou ztichla a dokonce i ležela. Pak se to začalo zlepšovazt a teď spí většinou celou noc.
Jinak jedině to vydržet, ale do postele bych si jí fakt nebrala. Jak bude větší tak hysteráky budou ještě kvalitnější 😉
Znám to moc dobře o první dcery, bylo to děsný, až jsem se bála, že sousedi zavolají sociálku. 😉

kveluse
11. pro 2009

ahoj,
já už dudu řeším dost dlouho - dcerce v březnu budou tři a pořád s dudlíkem spí. Už jsme jednou odnesli všechny liščátkům do lesa a byla šťastná, že jim je dala. Večer usnula bez dudlíku, sice jí to déle trvalo, ale bylo to bez breku. Ale v noci plakala jak malé miminko. Takže jsme to nevydrželi a dali jí ho. Asi jsme měkoty, tak to zkusíme zase za nějaký čas, třeba už to vydržíme 😉 Ale ona je na něm velký závislák. Nemá ani žádné spinkací zvířátko nebo hračku a dudu musí ještě správně cvakat 😀 . Tak ještě nás napadlo vyzkoušet, vytáhnout jí tu gumu a dát jí do ruky jen kytičku s držátkem. Uvidíme....

kamcatko
autor
11. pro 2009

Ta naše byla taky šílenej závislák,chodila s ním neustále v puse a bez dudu ani ránu....jakejkoliv pokus ho sebrat byl marnej až teď čert,od tý doby si na něj opravdu nevzpoměla....ale zas to spaní,no...ale už pomalu usuzuju že to zas asi bude strachem z čerta,takže sme včera roztrhali masku čerta a hodili jí do koše a koš vynesli do popelnice,takže teď už ví že je definitivně pryč tak snad se postupně přestěhuje zas k sobě 😉