Jak spí 7 - 8mi měsíční dítka?

jiskrina
16. kvě 2009

Ahoj,

ráda bych věděla, jak vám spí děcka v 7. či 8. měsících? Můj malý spí dost málo:

Noc
-----
7 hodin (bez kojení)

Den
-----
Ráno: 3/4 hod (to má po kojo asi ještě k noci, ale je mezi tím hodinu vzhůru)

Poledne: 3/4 hod
Odpoledne: 1.5 hod. - 2 hod.

Naspí tedy za 24 hod. tak 10-11 hodin. Není to málo?

mousunek
17. kvě 2009

smardik - heled kdyz mas mliko co takhle davat malemu na noc nemlecnou kasi z MM? mel by tak vydrzet i dele spinkat (tedy pokud ji nedavas, nejak jsem si nevsimla)

smardik
17. kvě 2009

mousunek zkoušela jsem a nevezme ji do pusy s mým mlíkem, s UM jo ale tak ne. zkoušela jsem mu to dát do nemléčné kaše, přidat do svého trošku UM, dát mu to v polospánku ale ne, prostě moje ne

mausunek nedostatek zatěžuje ale moc tekutin taky zatěžuje

mousunek
17. kvě 2009

smardik - tak to je zvlastni kdyz to takhle prokoukne, mas holt sikovneho chlapecka 🙂
nekde jsem cetla ze ditko by nemelo mit za den vice jak 1000ml mleka tzn ze kdyz ma mleko jen 2x za den po 250ml tak tech 500 caje nebo neceho behem dne vypit snad muze ne?

smardik
17. kvě 2009

mousunek prokoukne vše, s kojením jsem bojovali 2,5měsíce ale nějak to šlo. Kojo bylo v pohodě, krásně přibíral ale jak jdem dostala MS v ten den začli problémy a bojkot prsa, prostě MS změnila chut a můj šikulka to nechtěl, jsem vděčná aspon za těch 5měsíců co jsem kojila i když jsem chtěla kojit dýl, ale bohužel

fičím, přišel chlap a kecal by že tu jsem

mousunek
17. kvě 2009

smardik - jj MS pry chut mlicka meni a hodne deti odmita.... tak ahojky a hezky vecer 🙂

smardik
17. kvě 2009

mausunek jo u nás to tak bylo, a já MS dostala hned po šestinedělí ☹ doufám že u druhého to bude jiné. jsem tu, chlap mi to povolil 😀 😀 😀 😀

mousunek
17. kvě 2009

hihi to je od nej hezke ja jdu udelat malymu mlicko nakrmim ho a pujde spinkat 😉

smardik
17. kvě 2009

v kolik ti usíná? mi ve 20 když je dobře 🙂

mousunek
17. kvě 2009

tak kolem te 19 hod ale byla tu mamka se na nej podivat, tak tezko rict kdyz usne

mallorry
17. kvě 2009

jo holky jogurt se muze od sedmeho mesice a je jedno, jestli mamina koji nebo ne...a jeste me napada na hovinka svestkova stava...pry podat vzdy par lzicek pet minut pred jidlem! je dulezite dodrzet tech pet minut, pet lzicek svestkove stavy od hippu a pak jidlo a po jidle zapit vodou, nebo stavou nebo necim co muze...

smardik
17. kvě 2009

mousunek tak to ti závidím že tak brzo, to u nás nehrozí nebo jo, ale když ho nechám tak brzy usnout spí tak do 21-21:30 a pak to 24 nebo i dýl straší takže žádné takové,dřív než o půl osmé usnout nesmí

mallorry jo na kakání dávám švestkovou štávu ale ne těch 5minut, to jsem neslyšela, dávám ji prostě v průběhu dne kdykoli a pak se hezky vykadí - dneska 4x 😀 😀

mallorry
17. kvě 2009

smardik 😀 ja to psala te holcine, co ma problem, jen sem to takhle slysela tak posilam dal, zkusit se musi vsecko 🙂

s pitim je to tak,ze kdyz mamina koji i behem dne, tak ma mimco tekutin asi dostatek, ale pokud uz koji jen vecer nebo rano, tak musi diteti dat caje, stavicky nebo vodu...ja bojuju s tim,ze malej vypije jen 200 ml nekdy 300 ml a nic vic, bo ho kojim jen rano a UM odmita, takze se snazim, aby pil co nejvic, ale zatim se mi moc nedari...

mousunek
17. kvě 2009

mallorry - me jogurt poradila rekla doktorka v pul roce ze mam zacit davat, jak rikam kazdy rika neco jineho navic u kojicich se muze az od 8dle doktoru....

svestkova stava u nas nezabrala ani pet ani 10minut ani pred ani po jidle

smardik
17. kvě 2009

mallory jo to určitě že se musí vyzkoušet vše, malému ta štávička pomáhá ale fakt ji dávám kdykoli

já nekojím a pokud pominu mlíko a příkrmy vypije mi max. 100ml a to je úspěch

mousunek
17. kvě 2009

smardik - tak malej spinka a mam zas do rana klidek je to proste milasek

mallorry
17. kvě 2009

mousunek ja ho zacala davat v osmem mesici a opravdu kaka nadherne, davam holandii bilou, vetsinou samotnej a fakt to jde znat, problemy s kakani zmizely
ty jo, toz babo rad, co by pomohlo...

smardik no ja kojim jen rano to nevim kolik vypije a UM nechce, takze ma tekutiny jen caj pres den a to kojeni a neco z tech prikrmu jestli se to taky pocita...

smardik
17. kvě 2009

maus malý taky spí - před minutou usnul, jen ho přenesu do postýlky ale do rána klid nemám - jednu noc se vzbudí 1x a další noc se budí co hodinu

mallory a co ti celý den jí když kojíš jen ráno a UM nechce? malý má UM tak 3x za den a pak 1-3x v noci

mallorry
17. kvě 2009

smardi rano jogurtovou presnidavku s ovocem, v jedenact obed masozeleninovy prikrm, o pul jedny ovocnou presnidavku, ve tri o pul ctvrty jogurt, po seste kasi

mallorry
17. kvě 2009

smardik jinak pred tydnem jsem kojila jeste po kasi a jednou v noci...ale ted uz nemam moc mlika, takze mu davam vic kase a v noci nekojim, az tak ve ctyri rano, a pak v sedm, osm uz ma snidani tu presnidavku

mousunek
17. kvě 2009

mallorry - nam taky jogurt hodne pomohl

mallorry
17. kvě 2009

mousu ja myslim, ze kdyz se ho dava hodne, aspon 200 g denne i vic, tak pak ty hovina nemuzou byt tak tvrda...my mame tvrdy malokdy, bo ji hodne jogurtu a jinych ml. vyrobku, takze ma takovou majdu, sorry za to slovo 😅 😅 😅

mousunek
17. kvě 2009

mallorry - vsak mi uz ten problem nemame 😉 od nasazeni jogurtu mame klidek ted uz staci davat obden

mikulka
17. kvě 2009

Holky, já dávám zatím jogurtu jen tři lžičky do přesnídávky, ale od 8. měsíce už asi zkusím celý. Kéž by to pomohlo.
Nám švěstková šťáva pomáhala, když jsem jen kojila. Jakmile začaly přikrmy, problémy s vyprazdňováním se zhoršily a nepomáhá už ani šťáva. ☹

mallorry
17. kvě 2009

mikulka jogurt zabere! dej klido celej kelimek, klidne dvakrat za den a uvidis, jak se mu to spravi...u nas to bylo to same, po nasazeni prikrmu katastrofa, nekajdil, brecel u jidla hruza...zavedla jsem jogurt, zacal normalne jist a kakat...drzim palce!

mikulka
17. kvě 2009

mallory, a myslíš, že už bych mohla jogurt dávat teď v 7. měs., nebo radši počkat? Jaký dáváš? Já mu do té přesnídávky přidávám SElský, nebo Jihočeský ve skle.

mousunek
18. kvě 2009

mikulka - vzdyt ti to tu pise ze ano muzes dat jogurt a jaky hlavne nejaky kvalitni holandii nebo podobny 😉

mikulka
18. kvě 2009

A mám dávat bílý a kdy? Místo ovocné přesnídávky? Akorát, že celý mi asi nesní, toho je dost.

mousunek
18. kvě 2009

to ja nevim jak male papani usporadane, to si musis urcit sama kdy a kolik ja davala jeden cas pul jogurtu a pul presnidavky, (jogurtu maleho ne tu pulkilovku 🙂 ) a co ti nesni tak dobastis ty 😉 jogurt neuskodi ani tob, v tom nehledej problem 😉

mallorry
18. kvě 2009

mikulka moje doktorak rika, ze jogurt se muze uz od sedmeho mesice, myslim, ze nemuze uskodit...ja davam jen bilej holandii nebo vyjimecne bilou aktivii neochucenou....
zacla bych tim, ze bych mu k dopoledni svaci dala pul jogurtu plus pul presnidavky, proste pul na pul, podle toho, kolik je zvyklej jist, jake mnozstvi... a pak k odpoledni svacine klido jen jogurt, nebo s par lzickama presnidavky...nas Davidek spapa klido 200 g jogurtu samotnyho naraz...no...

berenika39
18. kvě 2009

ahoj, ráda jsem to tu dočetla. malej spí třikrát denně, obvykle, tak se mi zdálo, jestli jestli to tak mají i jiný mimča. je mu včera devět měsíců.
Vstává mezi půl sedmou. Pak spí tak 9.30-11.00. Odpoledne od 13:30 do 15.00. A pak si dá ještě chvíli navečer, po šesté, tak 30 minut. Usíná úplně v pohodě po osmé, spí bez buzení do rána.
Záleží, jakej máme program přes den, ale když mu v tom nedělám zmatek já (cestování, vyřizování, nákupy), tak si to drží pořád stejně. Asi to potřebuje. Ted začal tapat kolem všeho, je unavenej jak blázen za dvě hodiny řádění, je to pro něj nový...
Tak at vám hezky spinkaj!

A jogurty nám taky moc pomáhaj.Denně sní celý choceňský, má 10% tuku, a jde mu to po něm dobře 😀