Jak spí 7 - 8mi měsíční dítka?

jiskrina
16. kvě 2009

Ahoj,

ráda bych věděla, jak vám spí děcka v 7. či 8. měsících? Můj malý spí dost málo:

Noc
-----
7 hodin (bez kojení)

Den
-----
Ráno: 3/4 hod (to má po kojo asi ještě k noci, ale je mezi tím hodinu vzhůru)

Poledne: 3/4 hod
Odpoledne: 1.5 hod. - 2 hod.

Naspí tedy za 24 hod. tak 10-11 hodin. Není to málo?

mousunek
16. kvě 2009

19 - 6 v kuse
7 - 9
12 - 12:30 nekdy 13
16 - 16:30nekkdy 17

jiskrina
autor
16. kvě 2009

MOnsulinku, a kojíš? Závidím, že ti spí v noci 11 hodin!!! Musela jsi to malého nějak učit, nebo to prostě přišlo samo?

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Čirá záááávist!!!!
Malé je sice 9 měsíců, ale právě v 7. a 8. měsících bylo období, kdy kolikrát nespala přes den vůbec!!! Opravdu vůbec. A zdálo se, že jí to nijak nevadí. V noci se ještě budila a budí doteď.

garfie
16. kvě 2009

cca 20:00-6:30 (1-2x se vzbudí na kojení, ale hned po tom usne),
10:00-10:30
14:30-16:00
+občas se to různě zvrhne, třeba že dopoledne spí dýl a odpoledne chvilku, nebo dopoledne přetáhne na tři hodiny a odpoledne nic....a tak.
Taky myslím že nic moc.

mousunek
16. kvě 2009

jiskrina - ne-e bohuzel nekojim a ano svym zpusobem jsem mu zacatkem druheho mesice nocni krmeni zacala protahovataz jsem zkusila jestli kdyz mu v noci nedam jestli se vzbudi a nevzbudil se probudil se v 7rano tak dostal o neco vic nez dostaval normalne a byl klidek.
chce to trpelivost, ale vsechno jde naucit, nemame ani nejak problem s uspavanim kdyz je jeho cas polozim ho na bok dam mu dudlika medvidka do rucicek a behem 5minut spi....

jiskrina
autor
16. kvě 2009

jana: a jak ti spí teď? To pořád přes den vůbec nespí? To je hrůza! A jak ti spí v noci?

mousunek
16. kvě 2009

janeyzelvicka - je fakt ze malej taky casto odpoledni spinkani vynecha, ale to uz musi mit opravdu neco co ho zabavi natolik ze zapomene na unavu. Jsem celkem rada ze mam i pres den chvilku klidek a cas na domacnost. Do cca 5 mesicu nespal pres den skoro vubec

roana
16. kvě 2009

jiskrina: ježiš, tobě se to zdá málo??? Naše malá spí dopo půl hoďky a odpo taky, to když to jde dobře. Buď ráááda, páč za noc se mi budí 4x ke kojení a vstává mezi 5-6 ráno!!!!

mousunek
16. kvě 2009

roana - tak zkus rano nakrmit a jeste zkusit uspat at mas chvilku klidek, malej je tak naucenej taky rano se vzbudi kolem te 6hod do 7 ho necham hrat si pak nakrmim a behem chvilicky to zas zalomi

janeyzelvicka
16. kvě 2009

jiskrina: Jo, teď už spává... většinou dopoledne na chvíli usne, půlhodinku, max. hodinku. Odpo spí, jen když jdeme na procházku, když jsme někdy doma, tak nespí.
Třeba zrovna dneska dopoledne nechtěla spát ani za nic, tak jsme ji nenutili. Pak s náma vařila (u manži v nosítku) a tam si nachvíli zdřímla. Já to nehrotím, když chce spát, chce, když nechce, tak nechce. Kdysi usínala i pozdě večer, kolem 11, 12, teď už se to spravilo a chodí spát kolem 9 🙂 V noci se budí tak jednou, výjimečně vůbec.

Mousunek: to je fakt, když ji něco zabaví, tak se spát nejde 😀 Třeba jsem byla u kamarádky a tam si naše malá hrála s jejím malým, on najednou začal být rozmrzelý, ona koukla na hodiny, aha, je čas jít spát, dala ho do postele a on zachvíli spal. A Kristýnka ani šajnu, tolik hraček, přece se toho nevzdá 😀
Je pravda, že domácnost moc nestíhám, ale to je tím, že ten volný čas spíš věnuju škole.

mousunek
16. kvě 2009

janeyzelvicka - tak to mas dobry ze stihas skolu i s mimcem, taky jsem chtela, ale jsem na malyho sama, tak by to neslo zatim....

mousunek
16. kvě 2009

a jak vam hlólky ditka spinkaji u zoubku?

janeyzelvicka
16. kvě 2009

mousunek - máš můj obdiv, opravdu. Protože někdo, kdo je na mimčo sám, je u mě naprostý borec 🙂 Když si vzpomenu, jak jsem někdy odpo už unavená a nejvíc se těším, až muž přijde z práce a nebudu na malou sama...

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Ad zoubky - spinká tak jako vždycky, u ní se zuby projevujou tím, že je spíš víc nevrlá v bdělém stavu 😅 ale už má zubů 6, tak to je dobré, zbývá už jen 14 😀

mousunek
16. kvě 2009

janeyzelvicka - tak to jste na tom stejne to je dobre, malej taky i u zoubku spinka krasne ted je to par dni co se mu vyklubaly 4 naraz tak maji dva ze 4mesice uz kamarady 😀 ale bylo toho na nej asi moc tak prestal bastit

A to ze jsem na nej sama, cece celkem mi to uz i vyhovuje mame svuj klidek, mam na nej v podstate vetsinu casu ktery bych venovala chlapovi... je fakt ze ze zacatku jsem usinala prvnich nekolik trydnu zaroven s malym pak se to srovnalo a vic unavena jsem az ted co zacal lezt to usinam taky skoro s prckem 😀

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Jj, kde jsou ty časy ležícího miminka, kam se to položilo, tam to bylo nalezeno... Malá je teď hrozný aktivista, leze jak drak, staví se, no mazec, modřiny na denním pořádku. Někdy jsem z toho fakt na palici... 😀

mousunek
16. kvě 2009

jojo to zname 😀 dnes jsem maleho chtela jen vytahnout do sedu za rucicky vyuzil toho a stoup sil na nozicky docela sok 😀 modriny radeji nepocitat, jenze on je nema ze by nekde boural, ale jak macha rucickama a hrackama 🙂 No jo desne to utika

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Tak to Kristýnka bourá často 😀 její máchání vždycky schytám spíš já (jsem obrýlená, tak doufám, že aspoń ty brýle vydrží...)
No, jdu se dívat na účastníky zájezdu, malá s chlapem jsou pryč, tak mám veget 😎

mikulka
16. kvě 2009

AHoj 🙂
Tal 7 hodin za noc, to je opravdu velmi málo.
V tomto věku by měli děcka spát v noci (i když se budí na kojení) a o to méně přes den.
U nás to neplatí, my spíme málo od narození. Ale to proto, že malý ká často trápení se zácpou, to pak samopzřejmě nemůže spát.

roano, a v kolik dáváš spát, když se ti budí v 5 ráno? Mně se malý budí taky tak a to chodí spát ve 23 hod.

jiskrina
autor
16. kvě 2009

roana: já vím, že můžu být ráda, že mi malý spí v kuse a nebudí se na kojení. Nenít o dlouho, co se nebudí. 4x za noc, to je hodně. 😒
Ale celkově naspí fakt málo. Neříkám to ani tak kvůli sobě, jako kvůli němu. Vidím na něm, že je unavený po těch 7 hodinách v noci a nechápu, proč pak spí jen tu půl až 3/4 hod. ☹
Všude čtu, že tak staríé dítko má spát 14-15 hod/den. Tak se spíš bojím, aby mut o nechybělo. Dr. mi říkala, že je to v poho, aŤ to neřeším, ale tady mají jiný přístup. P"lroční děti jsou kolikrát vidět v restauracích i v 11 večer.

roana
16. kvě 2009

mikulka: dávám spát v 7 až 7.30, asi to budu muset tlačit na 8hod, třeba pak bude spát dýl. A ráno už neusne, potřebuje si nutně hrát a rozhodně ne sama, tkže mi tam leze po hlavě a vříská dokud si s ní aspoň nepovídám...

Ale je fakt, že když několikrát usnula na 2 hodiy dopo i odpo, tak měla pak lepší náladu....

mikulka
16. kvě 2009

roano, tak zkus posunout o půl hoďky, a postupně. Já se zase snažím posunout,a by chodil spinkat dříve, myslím, že pak bude spát dýl, že se bude budit sice v těch 5-6,a le celkově bude mít víc hodin naspáno.

Mně vůbec posledníd obous pí tak málo, přes den kolikrát jen 3x 20 min. Nevím, co to je. Zuby prý zatím nerostou.

sylvka
16. kvě 2009

jiskri,to je málo?půjčím ti mártínka-posl .dobou takto:21:00 usne,22,23 se na chvíli vzbudí ,pochovám ho,,,usne.spí do cca.3,kojko nebo sunar,5,6 kojko,sunar,,vstává v půl 8,v 8,vzhůru je do 11,pak spí od 30-45 minut.potom spí 15-25minut odpo a k večeru.musim říct že těch 15 minut je hrůza.

mikulka
17. kvě 2009

sylvka, teda, to ej dost hrůza. A co kdybys ho v těch 22-23 nechala a nechovala, usnul by sám?

jiskrina
autor
17. kvě 2009

Holky, já rozhodně nechtěla, aby toto téma bylo předhánění se, kdo to má horší. To je snad zbytečné ne, sylvko...

Zajímalo mne, jak s pí s tejně staré děti a také jsem chtěla poradit, jak to udělatm, aby mi spal déle v noci.
Dnes spal 6 hodin. A to je vše. U nás je to tak, že po nakojení už znovu neusne. Je vzhůru pak 2 hodiny a pak usne na 15 min, až 3/4 hod. max.
Podle mně je to opravdu málo na tak malé dítě (6 hodin je málo i na dospělého), když naspí za noc 6-7 hodin a pak přes den už to nedospí. Vidím na něm, že je unavený, ale nevím, co s tím. Nevím, proč po těch 6 hod. znovu neusne, když je unavený? A když pak za ty dvě hodiny usne, proč jen na tak krátkou d obu, když není vyspalý? Nechápu to, co myslíte?

mousunek
17. kvě 2009

sylvka - zkus jiny zpusob uspavani nez chovani a uvidis ze se to zlepsi 😉

majaaita
17. kvě 2009

Jiskrino, nevidím, že by se sylvka předháněla, asi prostě píše, jak to má 😕

Jinak, v jaké teplotě spí? Možná v chladnu by spal lépe. Nebo máte dost zatemněno?

Osobně si ale myslím, že každý má potřebu spánku prostě danou, někdo i jako dospělý spí pět hodin a stačí mu to, někdo musí spát deset, jinak je jak přejetej.

Náš mladší spí od 21 do 5:30, vzbudí se cca třikrát, jednou na mlíko, zbytek na dudlík nebo přesun k nám. Přes den je vždy tři hodiny vzhůru a pak hodinku spí, v jedoucím kočárku občas o půl hodinky dýl.

jiskrina
autor
17. kvě 2009

Holky, kdybych viděla, že je veselý a že mu ten spánek fakt stačí, neřeším to. Ale on de facto celý den polousíná, poplakává a nepodaří se mu usnout.

Na radu mé známe jsem ted dala rektální rourku (poté, co je vzhůru od 5, tedy 5 hod a nespí, ač je unavený) a měl v sobě hrozně moc hovínek, tvrdých bobků! ☹ On bude mít potíže s bříškem. Kakání řešíme od narození, myslím, že proto nespí. Jemu to opravdu nestačí, má červená očka a poplakává a to on není nijak plačtivé dítě.

Ach jo. Bude to tím. Ale co s tím, nevím. Pořád dávat rourku?

mallorry
17. kvě 2009

jiskrina, no u nas taky hodne bolelo brisko...pomohlo zavedeni bileho jogurtu do stravy, hned kaka lip a bez bolesti 😉

rourka by se pry davat furt nemela, bo si pak dite na ni zvykne a nebude se umet vykakat bez ni...u nas se osvedcilo to, ze od toho sesteho mesice kazde rano po kojeni sem mu rikala kaki kaki kakinky a on vedel casem, ze ma tlacit...tak kdyz vidim, ze tlaci a nejde mu to, tak ho vyslecu, dam pod neho plinku, nohy k brisku a rikam kaki kaki kakinky a on zacne tlacit, tlaci treba i pet minut, nez vsechno vykaka 😕 dam mu hracku, aby si hral a rikam to furt dokola a on tlaci a tlaci, az vsechno vykaka no 🙂

s tim spanim je to u nas katastrofalni, bo se pretaci neustale na brisko a na brisku neusne, takze chodim co pul hodky pretacet, takze sem se uz pres mesic poradne nevyspala, bo nejdyl spim tak pul hodky, pak ho musim jit pretocit na bok, bo na zadech neusne, na brichu taky ne, jen na boku...

u tebe me napada, zda ma malej "pevnej rezim" to nekdy na deti zabira, ze bys ho mela ukladat pres den ve stejnou hodinu ke spanku, vecer taky, jidlo podavat ve stejny cas, samozrejme priblizne...proste snazit se, aby to bylo kazdej den stejny, aby vedel, ze ted ho polozis do postylky a ma spat? to me jen tak napada, ze by to mohlo byt taky tim...a nebo ho zkus vzit do postele v noci a hladit a hladit a rikat pst pst pst, to u nas taky nekdy zabira 😉

mallorry
17. kvě 2009

jiskrina jo a mozna bych mu pres den ubrala jeden spanek, aby spal jen dvakrat...u nas dopolko hodinu a pul a odpolko max. hodinu, nejdyl do trech...aby byl pred vecernim spankem aspon tri, ctyri hodiny vzhuru...