Jak spí vaše dítě přes den? Jak ho uspáváte?

sunnie
3. lis 2010

Jak moc spí vaše miminka přes den a jak je uspáváte přes den? Co děláte nebo oni dělají, když nespí?

k.jolanka
3. lis 2010

Ahoj...nepíšeš, jak stará miminka..tak tedy můj syn nespal první měsíc přes den doma vůbec jen v kočárku, pak začal usínat při kojení - což se povede občas přes den i teď - pro mě nejjednoduší varianta 😅 a nebo ho uspim na balonu...jako úplně malé miminko spal v kočáru i 4 hodiny, takže spal podle toho, kdy jsme vyrazili na procházku, po 6.měsíci se to ustálilo a spí 2krát denně dopo a odpo hodinu a někdy i 2 když se zadaří..spaní přes den se nám s věkem fakt upravilo, v noci je to horší 😀 no když nespal jako mimi, tak byl neustále u mě na rukou-koliky, prdíky, hodně plakal, pak si trošku zvykl na lehátko, pak na dečku, ukazovali jsme mu různá chrastítka, dávali mu je do rukou a teď si rejdí po bytě a zkoumá všechno, ale úplně všechno 🙂

katchenka27
3. lis 2010

Ahoj, moje 5-ti měsíční holčička spí přes den jedině v kočárku a občas usne při kojení, ale to málokdy. Ven chodíme dopo a odpo, takže spí tak dvakrát denně. I když je unavená, tak doma prostě sama neusne, začne si mnout očíčka a brečí. Když byla menší, pomáhalo skákání na gym balonu, ale to už teď nefunguje ☹ . Takže když nemůžeme jít ven, tak jezdím s kočárkem po ložnici u otevřeného okna (nemáme bohužel balkon), a většinou tak usne. Nevýhoda je, že já si takhle přes den nemůžu lehnout ☹ . Když nespí, tak si většinou hraje na zemi na hrací dece nebo různě blbneme.

ivsofi
3. lis 2010

Ahojky, mám také 5 měs. holčičku a přesně jak píšeš, spí jen v kočárku hodinku dopo. a hodinku odpo.naštěstí mám balkon, ale stejně nejdřív musím uvozit aby usla ☹ a na balkoně kosa, takže když už se oblíknu jdu radši ven. Nechceš na procházky s kočárky společně?

dlabinecka
3. lis 2010

Mám taky 5ti měsíční. Spí každý den stejně od 9-11hod, 13-15 hod a 17-18 hod, ve 21 jde spát. A spinká taky v kočárku, což je podle mě uplně normální. mám teda tu výhodu, že máme zahradu, takže udrndam a pak mi spinká za barákem 🙂 Když je vzhůru, tak si hrajeme na dece, často s ní tancuju, to má ráda 🙂 Nebo si říkáme říkanky nebo ji jen tak chovám a pusinkuju 🙂

zvirka
3. lis 2010

Náš malý první asi tři týdny nespal nejen přes den, ale snad ani v noci. Prý spí mimča 20 hodin denně - náš byl 20 hodin vzůru. Teď už je to lepší, v noci se budí tak 2x na kojení (má 7 týdnů). Přes den dá většinou tak půl až hodinku dopoledne a pak usíná na procházce a někdy zůstává spát i po příchodu domů, takže to bývají tak 2 hodinky. A ještě dáme tak 2-3 desetiminutovky u mámy v náručí, ale to se nedá moc počítat. 😉

nikitka26
3. lis 2010

Ahoj, můj 7 měsíční syn spí dopoledne většinou 1,5-2 hod, někdy dá i 3, odpoledne už spí tak 1 hodinu, přes den spí v kočárku na kryté terase (ideální za každého počasí), přes léto usínal v těch vedrech i doma, teď s domácím spaním přes den velký problém 😖 Večer usíná mezi 19-20 a usíná jak kdy, někdy v pohodě a někdy si ještě slušně pobečí. Když je vzhůru, tak už slušně šmejdí po celém bytě, vcelku ráno si vystačí sám a zkoumá hračky, odpoledne a na večer už je to horší, to chce pozornost a nosit, mazlit. Dost ho taky zabaví starší syn, i když teď to už začíná být trošku bitka, pač mu bere malej hračky a boří mu stavby a koleje 😀

anieanne
3. lis 2010

Osmitýdenní syn přes den max. hodinu v kočárku, doma ani náhodou. Přes noc mu k plnému vyspání stačí sedm hodin.

lidiab
3. lis 2010

Nas maly ma 2 mesice a 2 tydny a je zvykly spat pres den mezi 12 a 17 hodinou. Touhle dobou zpravidla chodime ven a je schopen prospat i 4 hodiny. Kocar jede - maly spi. Stejny je to v aute. Kdyz spi i potom co se vratime domu, davam ho na balkon. Kdyz vyjimecne nejdeme ven tak ho staci dat v korbicce na balkon a vytuhne, ale tak dlouho jako za jizdy neprospi. Zbytek dne je vzhuru, hrajeme si, ctu mu pohadky (ano, uz ted 😝). Dokonce se umi zabavit sam, klidne lezi a kouka se hracky na hrazdicce, smeje se a neco si povida. Prcek je vubec celkem klidny, v tom mame obrovske stesti. Ani ho nemusim nijak moc uspavat. Obcas si vecer trochu poplace, ale staci ho ponosit, pochovat, nakrmit a spi. Na noc ho ukladam kolem 20-20.30 a budi se zhruba kazde 3 hodiny. Uplne se probouzi kolem 7-8 a uz v postylce byt nechce. Strasne moc doufam ze nam to takhle vydrzi 😀

boruuvka
4. lis 2010

Malá (5 měsíců) vstává kolem 6 hodiny - mezi 9 - 11 spí v kočárku venku (na terase) ale ne vždy takhle dlouho, někdy třeba jen půl hoďky a pak spí mezi 15 - 16 hodinou taky venku. Večer koupeme v 18 hodin a v 18.30 bývá už tuhá 🙂
Chci se Vás zeptat, jak to budete dělat v zimě, když většina našich dětí nespí přes den doma? A mohly by mi ty šťastné, kterým dítko doma spí napsat,jestli je dávají spát do postýlky, ve které spí v noci? Já se totiž bojím jí přes den tam dávat, aby si nespletla den s nocí a nerozhodila si noční spaní.

vojtaxx
5. lis 2010

Náš malý brouček (Vojtíšek) má za 4 dny půl roku...vstává +-7 jde spinkat pak +- kolem 9-10 a pak 13-14 nekdy ještě 16 a ještě 18 hod a pak jde v 20 hod spinkat ale nevím jak dlouho mu to vydrží...pořád kojíme tak usne kojením..jinak si hraje na dece s hrazdičkou a plno hraček u sebe...V kočárku moc být nechce podle mě už ho nebaví ležet..nejradči ba seděl nebo stál s pomocí..ještě sám ne..A spinká v postýlce...