Jak staré nekojené mimčo už prospí celou noc?

djkrypta
21. srp 2010

Davídek se v noci budí okolo půlnoci na čaj a pak ve 4 až v 5 ráno na mlíko.....vím, že to není nic hrozného, ale sem tam má noc kdy je vzhůru každou hoďku hoďku a půl...už nekojím, takže místo prsa vyžaduje čajík, zajímaly mě vaše názory a zkušenosti, zda ho vytáhnout z postýlky a nechat vzhůru nebo mu prostě tu lahvičku dát? Pije v postýlce pár loků a hned spinká...

petulkad
21. srp 2010

Djkrypta: Mám stejně starého chlapečka, taky nekojím, Samík chodí spát kolem 20 hod., budí se až kolem 6 hod. na mlíčko. Když se někdy stane, že se vzbudí dříve než v 6 hod., dám mu dudlíček a jezdím chviličku s postýlkou (máme ji na kolečkách) a on tak hned usne.
Co kdyby jsi skusila dát Davídkovi dudlíček okolo té půlnoci ???

mmmk
21. srp 2010

djkrypta – Petulkad: Hmmm.... dyž Davča dudlíka rezolutně odmítá už od narození Postýlku sice máme taky na kolečkách, ale horko těžko jsem si vybojovala že usíná sám si v postýlce i po obědě a že spí ve stojícím kočárku, tak se mi nechce ho na houpání zvykat....v kočárku nespal ze začátku vůbec, musela jsem ho uspat v náruči a pak vozit, ale jakmile se zastavilo, tak byl vzhůru...teď si fakt usne i v postýlce...myslím že už je dost velkej na to aby spinkal celou noc...nechci ho ani zvykat na chování, odbourala jsem i nutnost nošení, má 9 kg a já nejsem žádnej obr, takže ho chvílu chovám a pak mě celou noc bolí záda
Dnes ve 21:26

petulkad – Tak to jsem nevěděla, že Davídek nemá rád dudlík :((( Zapomněla jsem zmínit, že já se Samíkem cvičím 3x denně Vojtovu metodu, takže je i z toho unavený, jak pláče, přes den toho taky moc nenaspí, tak večer usíná hned ...
Chápu, že nechceš zvykat na houpání, to je pravda )) A kdyby jsi mu ten čajík o půlnoci nedala, myslíš, že by nespinkal dál ??? Možná, že by si zvykl a potom by spal celou noc ... Ale opravdu některé mimča se budí v noci třeba 3krát i víc...
Dnes ve 21:43

beruska24.9.
21. srp 2010

djkrypta - asi neporadím, jen napíši svou zkušenost. V tomto věku se malá také budila (nekojená). Až poslední měsíc, dva v noci nepapá, ale i přesto se budí. Někdy se jen zavrtí a dudáka si najde sama.......někdy se posadí v postýlce a začne plakat, tak to musím položit a dát dudáka a spí dál.........a někdy (už jen vyjímečně) se stane, že k ránu musím rychle udělat mlíčko a pak ještě na chvíli usne.
Jinak ukládám kolem 20h. (někdy usne hned, někdy uspávám hodinu) a vstává ráno kolem 5.30h.

djkrypta
autor
21. srp 2010

petulkad - tak teď jsem vypslala román a ono to tam není...takže krátce...Vojtu znám taky jsem cvičili - 4 + denně, je to náročné jak pro mamku tak pro mimčo, ale u nás se vyplatilo...srovnali se mu zádička, na konci 3 měsíce se už přetáčel na bříško, teď se točí i na zádíčka, leze a sám se přitáhne do sedu....bylo to teda hrozný, ale máme díky tomu malýho šikulu...
Takže co se usínání na noc týče, v tom taky nemáme problém, padne osmá a Davča spinká...i třeba když vstává v sedm z posledního spaní....
Když mu v noci nedám napít tak se probre úplně řvaním a těžko se uspává, vydržel dvě hoďky vzhůru dokud nedostal trochu hlad a neusnul po mlíku..tak to už riskovat nechci - nejsem zastánce toho nechat dítě vyřvat- ještě nikdy se mi nestalo že by řval jen tak pro vztek- vždycky v to něco bylo....třeba říhnutí - to je taky naše 🙂
Zkoušela jsem, to odbourat pitím vody, ale to zase skoro vůbec nepije, takže jsme zase u čajíků... ☹

djkrypta
autor
21. srp 2010

@beruska24.9. už tak brzy? no to teda je...Davča se právě ten naučil vstávat o půl sedmé a já furt přemejšlím jak ho ještě navyknout chrnět dýl...asi mám smolíka ☹

blandik
21. srp 2010

náš malý nekojený (tedy jen částečně) prospal celou noc od ukončeného třetího měsíce. Prý to souvisí s vyzrálostí mozku /a přitom jsme chodili dohánět motorický vývoj cvičením vojtovky/. A určitě taky s návyky....

djkrypta
autor
22. srp 2010

🙂 @blandik - psychycky je prý Davča vyzrálý velice, stejně jako fyzicky....návyky snad máme taky dobré...dnes v noci se vzbudil ve dvě, pak v pět a spinkal do půl osmé...to by šlo 😀 😀 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@djkrypta - pro ní to asi tak brzo není. Zato já se už těším, až se v důchodu dospím 😀
Myslím, že to asi nejde je naučit spát déle, spíš je to dané nastavením ´´biologických hodin´´ 😉
Jen pro zajímavost 😉 Včera malá usnula v 17.15 a vzbudila se až!!! v 19.45 (tj. čas koupání). Tohle se zatím nikdy nestalo, aby spala tak dlouho. Tak dostala přesnídávku, šli jsme ještě ven a koupala jsem ve 21h. Pak jsem do 22h. uspávala. A co myslíš ráno?? Chvíli po 5.30 už byla vzhůru a musela jsem vstávat.

fender
22. srp 2010

Malý spí celou noc od ukončeného sedmého měsíce - do té doby jsem kojila, pak jsme přešli na UM, dá si v 11 večer flašku sunaru a pak chrní do půl sedmé do rána kdy si dá další flašku a spí ještě cca do osmi.

djkrypta
autor
22. srp 2010

@beruska24.9. děvče je ranní ptáče 🙂 😀

djkrypta
autor
22. srp 2010

@fender to se máte, ale zase krmíte až v 23 hodin, to my polsední jídlo - kaši máme v sedm...takže někdy těch 7-8 hodin bez jídla taky vydrží, ale je to hold v noci...navíc jsem mu musela začít dávat jenom mlíko, bez kaše, protože přes den ho už uplně odmítá.... 😠

ija1
22. srp 2010

ahojky, my teda jsme na UM castecne od narozeni, od konce 3. uplne, a od pulky 3 spi denne od 23.15 po krmeni do 7.30 kazdy den, obcas teda i do 8.30 ale to pak uz budim ja kvuli jidlu, takze s timhle se vyspinkat da...........

beruska24.9.
22. srp 2010

@djkrypta - pokud chceš dávat kaši, tak co ji dávat někdy během dne?? V tomhle poradit nedokáži, malá kaši nechtěla, tak nedávám. Kolem 18h. papá většinou ovoce (kousky, aby se mohla krmit sama) a večer po koupání, než jde spinkat, mlíčko.

djkrypta
autor
22. srp 2010

@beruska24.9. - jéjej, nedávat na noc kaši, tak je za 2 ho´dky vzhůru jak na koni a máme hlad...mlíčko samo o sobě nám stačí tak max. na ty 2 hoďky už od narození...šak taky Davča není žádný malý mímo.... 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@djkrypta - tak kaši zkus dát o hodinu, hodinu a půl dřív a před spaním mlíčko. Nebo to ho také pak nevypije??

djkrypta
autor
22. srp 2010

@beruska24.9. - jj, kaši dáváme hoďku před spaním a mlíčko pak nic...jen čajík a hají...dneska třeba zase vůbec nechtěl kaši, jen mléko, ale to asi tím vedrem 🙂 odmítal i oblíbenou mrkvičku, prostě celý den mlíčko, někdy jsem z něho fakt na hlavu 😠

beruska24.9.
22. srp 2010

@djkrypta - na hlavu jsme z těch našich zlatíček občas asi každá 😉 A co třeba zuby?? Ty to být nemohou??

djkrypta
autor
23. srp 2010

@beruska24.9. - jj, zuby máme už tři a čtvrtý se tlačí...ale zatím byl vžycky jen protivnej a troška pozornosti to spravila...
Dneska se v noci předvedl....šel spát až o půl deváté a od půlnoci každý dvě ho´dky vzgůru a v šest ráno finálovka!!!! Takže paráda ☹ ☹ ☹ ☹

gabinka1012
15. zář 2010

Ahoj holky,nemohla jsem najít vhodnější diskusi tak jsem zavítala sem.mám 3 měsíční dcerku.Už od 1měsíce prospí celou noc.Usne 8 večer a vstává až kolem 7 ráno,spinká často i přes den,vydrží tak hodinku vzhůru.Co myslíte je to normální aby byla takhle spavá.

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
djkrypta
autor
18. zář 2010

Tak jsem chtěla nahlásit, že už spíme celou noc....papáme večer v sedm kaši a snídáme až v osm ráno!!!! Ale budíme se na čaj, ne často a tak se to dá vydržet 🙂 jj a už máme zoubků 6 🙂

agnes_123
17. črc 2020

@gabinka1012 ano 😊 taky máme takovou holčičku, sousedi taky, kamarádka má spaveho chlapečka