Jak to udělat, aby vydržel spát aspoň 6 h bez krmení?

krizulka003
29. srp 2007

Maminky prosím o radu.adámek bude mít pět měsíců a stále se mi v noci budí po 4hodinách na jídlo.jsme na umělé výživě.
nepomohla ani kaše.dřív sem si ho musela budit protože málo přibíral.je možné že se teď budí ze zvyku?
spávat chodí v 18 hodin.v deset už sebou mele a nepřestane dokud ho nenakrmím. a pak zase kolem druhé.zkoušela jsem ho ošálit čajem ale nezabralo to.
máte pro mě nějakou radu jak docilit toho aby vydržel aspoň 6 hodin,aby mu v noci stačilo jedno krmení?

mima_llv
29. srp 2007

ahoj, rekla bych, ze muzes mit problem, jak ma maly nastaveny spankovy rezim. Tim, ze chodi spat tak brzo. Ja nasi malou davam definitivne do postylky v pul devate, po koupani a krmeni, ktere zacina v pul osme. Do te doby ma denni rezim, i kdyz spi, nedavam ji do postylky, ale drncam v kocarku za denniho provozu a papne kazdy tri hodiny a od chvile kdy prepne na nocni vyzaduje tak po peti sesti hodinach, pokud teda nema spatnou naladu. Takze doporucuju protahnout Adamkovi den.

vilca
29. srp 2007

Ahoj krizulko, napadá mě, jestli by třeba nepomohlo, kdybys ho dávala spát později. Třeba až kolem osmé. To by pak třeba vydržel dýl... Jinak nám pomohlo, když jsem malé dávala na noc (po koupání, kolem osmé) Nutrilon Forte. Měl by víc zasytit. Ale chvilku nám trvalo, než si na něj zvykla. Tak to chce vydržet 😉

poupe
29. srp 2007

no u nas je stejny problem,ne-li horsi.Stale kojim,tyden prikrmuji,malou davam spat po osme a kazdy tri hodiny se budi na jidlo.Pres den vubec neni v postylce a tak 2-3 tydne se v noci vzbudi po hodine,ze chce jist,zkouseli jsme caj,dudlik,utesit,ale nebrat do naruce,ruzny finty,ale nic nepomohlo.Pras den ji krmim po 3-4 hodinach,takze si taky nevim rady,za mesic zkusim na noc kasi,tak uvidime zda to bude lepsi

terkaz
29. srp 2007

ahoj , no to je asi nejaka epidemie. Filipek nam to zacal delat taky. Posledni tyden se budi casteji a to i presto, ze chodi spat az kolem devate a dostava na noc trosicku kase 🙂 .taky jsme mysleli ,ze nam to pomuze ,aby dyl vydrzel,ale mam pocit,ze je to stejny jako kdyz jsem mu davala jen prso . Jinak porad plne kojim... Jeste nas napadlo,ze by to mohlo byt tema vedrama ...

tiki
29. srp 2007

Já taky krmím několikrát za noc, ale my kojíme, takže mám Zdíšu u sebe v posteli a je mi vpodstatě jedno, jestli pije nebo ne, protože u toho klidně spim 🙂 . Ale když byla menší, tak do 3 měsíců, se mi budila jen jednou za noc, takže se to s věkem zhoršuje. Dávala jsem to za vinu hladu, teď do ní ale rvu večer kaši a moc to nepomáhá. Takže mám pocit, že je to asi zlozvyk. Zatím s ním nic dělat nechci, protože mě to moc nezatěžuje, ale říkala mi kamarádka, že jí tohle dělal její klouček do roka, kdy už samozřejmě baštil uplně všecko, takže o hladu nemohla být ani řeč. Pak prý udělali radikální věc, protože ona měla nějakou blbou chřipku, tak dala synka na tři noci do pokoje k tatínkvi a odstěhovala se do obýváku. Kluk řval jako pominutý, tři noci byly úplně pekelné, ale od té doby jí spí 12 hodin v kuse. Jenže to u takovýhle mrňat dělat nejde. Teda asi... 😲

krizulka003
autor
29. srp 2007

Problém je v tom že malý je zvyklý po čtyřech hodinách papat.takže nám to vychází papat v šest po koupání.nevim jetli když mu dám v šest a okoupu kolem sedmé,jestli by mě v osm něco spapal je zvyklý před spaním jíst.jinak přes den mi spí tak po dvou hodinách chvilku v košíku nebo kočárku no a v noci tedy od šesti do šesti.máme málo železa proto je prý takový spavější říkala mudr.

petaska
29. srp 2007

Tak my to posledních deset dní máme úplně stejné. Malej spal od dvou a půl měsiců celou noc-od devíti minimálně do šesti, ale teď se mi taky začal v noci vrtět a pobrekávat. Do pelíšku ho dávám kolem osmý, ale většinou usíná až kolem devátý. A to mezitím pocucává-pořád kojím a kaši jsme teda zatím nezkusili...Ale pak se kolem půlnoci začne vrtět, vzbudí se,tak mu dám trochu napít a spí dál-teda tak do tří a to už si chce většinou povídat, takže ho chvíli musím ukecávat, aby ještě spal. A definitivně se probouzí kolem šesté a to už pak žádné přemlouvání nepomáhá a musíme vstávat 😒
Asi to bude věkem-koukala jsem, že je vám některým taky kolem pěti měsíců...

zevina
29. srp 2007

krizulko, sice nemám zkušenosti s UM, ale co kdybys upravila dávky tak, aby je dostával po 3 a 1/2 hodinách, takže by vám páté jídlo vyšlo v 8 hodin, což by pak bylo do hajan optimální a měl snad by se ti budit už jen na jedno krmení v noci 😉 mám za to, že čtyři krmení než jde spát je málo a proto se ti budí před půlnocí (to se říká, že se dítě budí 100% z hladu)
jinak nevím jestli to funguje na všechny děti, ale my máme zažité, že při denním spánku malého v postýlce přikrývám jen dekou a na noc duchýnkou 😉

krizulka003
autor
29. srp 2007

Petasko,
je fakt že když měl Adýsek dva,tři měsíce taky vydržel šest hodin,a teď ne a ne..... 😒

zevina
29. srp 2007

petaska, terkaz, to můžou trápit i zoubky, ty umí spánek na pár dnů i týdnů pěkně rozházet ☹

krizulka003
autor
29. srp 2007

zevino,
to je celkem dobrý nápad 🙂 určitě ho vyzkouším .diky diky vám všem 🙂 🙂

poupe
29. srp 2007

me teda jeste ani jednou nespala v noci vic jak 4 hodiny,to zavidim

petaska
30. srp 2007

Zevina: na zoubky jsem taky myslela, ale když jsem malému poctivě propátrala pusinu, nenašla jsem ani náznak nějakého pučení...No uvidíme, třeba se to ještě rozjede.

slunicko1999
10. pro 2007

Krizulko,Kubovi bude 9 měsíců, za tu dobu mi spal celou noc asi 2x. Jinak čím je starší, tím se spánek zhoršuje, asi je to tím, že je větší, tím pádem potřebuje víc baštit. Malej taky chodí spát v šest až sedm a nic s tím nenadělám, abych ho lámala a trápila to přeci nejde. Spánek je přirozená věc. Neumím si představit, že budu ospalá a nevrlá a někdo mě pořád bude probírat. Asi to chce na všechno čas, přece jsou to miminka a musí se všechno naučit. Jo a taky jsem četla, že miminka bolí když rostou a třeba rostou právě hodně v noci a proto se budí. Budí se i, že chtějí mít jistotu, že je v jejich blízkosti máma. Někdy stačí Kubíka vzít, pohoupat ho v náručí, i když už je to fyzicky náročný :o) a do pěti minut spinká. Někdy stačí čaj, někdy holt dám mlíky (jsme na UM od narození).

gabca1
31. led 2008

Holky poraďte, mě se malá už asi 14dní začala probouzet v noci. Pláče, když jí dám kojení jen si cucne a usne. Jsem hotová, probouzí se i po hodině... Včera spala i 3hodiny v kuse, to byl rekord, dnes zase buzení. Přes den spí tak max 3 hodiny. Večer jí koupu okolo 19, pak krmím, pak usne... budívala se po 3 hodinách, včera už po dvou a pak po hodině...

cherub
31. led 2008

ahoj gabco, mám podobná problém... Nikolka mi do 3 měsíců spala krásně, budívala se max. jednou. Napřed jsem si myslela, že jde o růstový spurt, ale nepřešlo to ani dosud 😅 Vstávám v noci každé 2 hodiny, někdy i častěji. Kojím... Včera jsem si řekla dost a nedávám Nikolce při každém probuzení, ale každé 3 hodiny. Doprovází to ukrutný řev, ale co nadělám.. je ze mě chodící troska, ani nevím, co to znamená vypsat se 😒

v tvém případě je ale malá ještě moc malá, u ní se opravdu může jednat o spurt. Vyčkej ještě chvíli a jestli to nepřejde, tak asi taky budeš muset začít s nekrmením tak často. Myslím, že čím dřív, tím líp 😅 protože ten návyk se vypěstuje hned a pak se ti takhle často bude budit jako mě 😖 Přeju hodně štěstí 😉

kometka5
31. led 2008

Gabco, Cherub, u nás to taky začalo ve třech měsících. Do tý doby spinkala skoro celou noc, teď se budí tak 3-4x za noc, ale pokaždý si cucne a je hned tuhá, takže zaplaťpánbůh, nemáme žádný prostoje. Dneska mi od novýho roku spala od 20-6h., tak to byla paráda. Ale asi to patří k vývoji dítěte... 😀

lucianka
26. bře 2008

Ahoj holky, zrovna řeším tenhle problém...
Lukášek spal do 3 měsíců od 18,30 do 2,30 - 3,30. Někdy se zadařilo a spal i dýl... na Silvestra se mi hodně budil - podle mě to bylo tím, že tu celý večer bouchaly rachejtle... a od tý doby se začal budit nejdřív po 3 hodinách, pak po 2 a teď jsme po půlnoci na hodině ☹ Do půlnoci spí už zase relativně dobře (ale to je teprve tak měsíc) a od půlnoci je to děs ☹ Už měsíc dávám kaši a po té spí do půlnoci, někdy ani to ne. A týden už dáváme i příkrmy. Přes den jsem kojila po 3 hodinách, teď už ho krmím po 2 a pořád nic nezabírá ☹ Ale ne pokaždý se vzbudí hlady - často stačí jen dát dudlíka, pohladit a za chvíli spí znovu. V noci se snažím kojit po 2-3 hodinách, ale jsem tak unavená, že když se vzbudím, tak si nepamatuju, kdy jsem ho kojila naposledy.

Nemáte někdo nějaký fígl jak na něj? Podle mě (i podle Dr.) si jen vymýšlí - kdyby měl hlad, neusnul by přece znovu. ☹

nissanek
26. bře 2008

lucianko, přidávám se do klubu, klidnější noc (tj 2 kojení a hned spát, budíček mezi 7-8) máme tak jednou týdně, jinak je to co popisuješ. Kaše nezabírá, teď týden přikrmuji a taky nic...a přitom ve třech měsících spala od osmi do pěti a pak zase do osmi...jó to byly časy.
Já si taky myslím, že hlad nemá, prostě touží po mámě, někdy fakt staší pochovat a je zase tuhá. Já jsem si řekla, že to nějak vydrží, bylo líp a zase snad bude 😎 , tak hlavu vzhůru a sirky do očí 😀

kristi
26. bře 2008

Mia mi taky nespi celou noc v kuse - to se stalo tak 4x. Chodi spat cca v pul 9, pak se vzbudi okolo 2 a musim ji dat mliko, jinak neusne....a pak spi teda az do rana...

lucianka
26. bře 2008

Kristi, mně by stačilo, kdyby se budil každý 3 hodiny 😀 To se dalo zvládat 🙂

Nissanku, koukám, že to máme úplně stejný... 🙂 Já si taky říkám, že bude líp, ale někdy na mě prostě padne depka ☹ Zrovna dneska v noci. Šla jsem si lehnout a nemohla jsem zabrat...než jsem zabrala, byl Luky vzhůru... Ok, nevadilo by to. Nakojila jsem ho, ale on neusnul a nespal dalších 45 min. ☹ To už jsem normálně obrečela ☹

malovani
26. bře 2008

Eva taky nespí celou noc v kuse, dokonce se to nestalo ještě nikdy... Spát chodí kolem 19, pak se pravidelně budí mezi 21 - 22, cucne si mlíka a chrupe dál... no a pak se budí v různých intervalech (tak 4x) až do 6.30, kdy vstává...

katharin
26. bře 2008

Jo,u nás je to samý.Ale v kurzu nám paní říkala,že kritický je 7-8měsíc,kdy se mimča rychleji vyvyjí,pak se to mělo ustát.U nás to vážně platilo.Máme pravidelnej režim,v půl osmé leží.Do půl roku usínal sám,tak že v osm spal,potom,jak kdyby se zbláznil,usínat nechtěl dřív jak v deset a budil se po hodině.Od devátého usíná v osm,ale se mnou držím ho za ruku a spí tak jak do půl roku 3-4hodiny.My to vážně máme jak podle učebnice.

lucianka
26. bře 2008

Kathrin, tak Luky mi sám pořádně neusnul skoro půl roku... řval tak 15-30 min... až potom usnul. To jsem tam chodila při každém breknutí. Ale když dostal kaši, tak skoro okamžitě začal usínat sám. Někdy mi brekne jednou, jindy ani to ne, někdy si tam sám povídá třeba 5 minut a pak najednou spí 🙂

Ve všech knížkách píšou, že děti se naučí tak do 14 dní usínat bez problémů - u nás to teda bylo dlouhých 14 dní 😀

katharin
26. bře 2008

Já nevím,my pro něj měli rituál a stejnou dobu,kdy sme začli,jednou sme se zpozdili a bylo to na něm znát,byl protivnej a usnul o dost později.Tohle je náš případ,ale chápu,že je to individuální.Pravda je to,že sou děti,kterým se rituály ani o minutu nezdrží a stejně to nepomůže-dělají si co chtějí.Sou to holt naše radosti i starosti.

lucianka
26. bře 2008

Kathrin, tak to je zase náš případ - rituál, přesně v 18,00 koupat (fakt to dodržuju skoro na minutu 😅 ), najíst se a do 18,30 ležel v postýlce... ale usínal tak do 19,00 hod... ale jak jsem psala - vždycky s brekem. ☹

katharin
27. bře 2008

Nepomáhá ho ani utahat blbostma?My s Lukášem když vidíme,že fakt nechce děláme kraviny a on je pak tak krásně unavenej,že když k němu sednu a držím ho,tak pak za chvíli usne.Ale třeba se ti to po tom osmím měsíci taky zlepší.

viona
27. bře 2008

Ahoj,našemu prckovi bude devět měsíců a budí se mi stále,i když dostává na noc kaši,tu slupne a ještě si dá MM,protože bez toho by to nešlo 😀 Někdy má noce,kdy se budí po hodině,po hodině a půl,někdy po třech(to je vydařená noc 😵 ),někdy po dvou.Pořád odkládám nějaký odvykací metodu,nechce se mi ho nechat v noci brečet,naivně čekám,že ho to samotnýho přejde,ale to se asi načekám,když mu dám po probuzení prso,napije se a hned zase usne,pořád je to pro mě lepší,než ho nechat řvát a nevyspat se už vůbec.Naše doktorka říká,že si vymýšlí a hlad nemá,jenže... 😔 Prostě to se mnou už od narození koulí,ví uličník,jak na mě 😝 😀

katharin
27. bře 2008

A kolik máte teplotu v místnosti kde spíte?To je taky dost důležitý ideál je do 20°C.Nebo sou to prostě jen začínající zoubky.

viona
27. bře 2008

Spíme tak při sedmnácti až osmnácti stupních,přes den máme dvacet,takže přetopeno nemáme 😉 Já si myslim,že je to blbý zvyk a pokud nebudu rázná a to noční kojení neutnu,bude ho vyžadovat stále(protože je to pro něj příjemný,jen co si zapláče,šup a je u prsu)do tý doby se nevyspim 😝 😀 Ale zatim na to prostě nemám to srdce ☹