Jak to udělat, aby vydržel spát aspoň 6 h bez krmení?

krizulka003
29. srp 2007

Maminky prosím o radu.adámek bude mít pět měsíců a stále se mi v noci budí po 4hodinách na jídlo.jsme na umělé výživě.
nepomohla ani kaše.dřív sem si ho musela budit protože málo přibíral.je možné že se teď budí ze zvyku?
spávat chodí v 18 hodin.v deset už sebou mele a nepřestane dokud ho nenakrmím. a pak zase kolem druhé.zkoušela jsem ho ošálit čajem ale nezabralo to.
máte pro mě nějakou radu jak docilit toho aby vydržel aspoň 6 hodin,aby mu v noci stačilo jedno krmení?

radka.m.
2. lis 2008

janinadr-a nemůže to být tím,že má bolení?je už přeci jenom velký,tak to znamená,že má normální stravu a že by měl být dost sytý.zkusila bych mu dát napít vody,nebo čaje,ale tu kaši bych mu nedávala.

makkyna2
2. lis 2008

Můžete mi poradit jak večer zaručeně uspat děcko?
Já jsem dost bezradná!

aponchie
4. zář 2009

holky co mate zhruba stejne vekoveke deti jak to delate vnoci kdyz s emimi probudi?
ja davam spat cca kolem 19.30-20hodin spinka do cca23-24hodin nekrici ,ale vrti se ma zavrene ocka podle me spi ale krouti se a vztekle ruckama smejdi po pusince tak ji po tme vemu nakrmim vetsinou nebrkne a dam do postylky ,ale tam se zase pul hodky vrti coz me depta pac ja nemuzu u toho chrapat..chlap spi hned tak tam sedim u postylky a sleduju kdy zabere..no a pak se probudi treba za hodinu uz a ja ji beru k sobe pac to uz bych nedala..nikd ynerve,ale kdybych ji asi nechala tak zacne fnukat a probere se..jednpu sem to zkusila a otevrela pak oci a v posteli nam delala kraviny jako uplne probrana takze nejak beze slov potme to jeste jde ,ale jinak ani tuk

nevesta2009
7. zář 2009

Mě meně splao taky tak tří měsíců do 2.30 a pak buzení v 6.00 , fungovalo to 2 měsíce praividelně a teď si přidává....Budí se v 23.30 pak cca 2.30 a pak 6.00 cca to ho eště v posteli ukecám ke spánku do 8 hodin.Ale sem taky KO.
Aponchie:to mletí a vrtění dělá mrńous taky a většinou tak 10 minut před tím než spustí ryk.Nevím asi je to hlad páč vždycky chramsne po flašce jak šílený ( 3 týdny je na umělém) a pak zase spí.No ale taky bych to ráda odnaučila páč mě to neba ☹(
Jeětě uvidím a když tak za nějaký měsíc najedu na ttvrdý režim 🙂)

evikuu
7. zář 2009

Holky mě nezabírá nic jiného než jí prostě tu flašku v noci vrazit.Vydudá 200ml hustého hami hajaja a spokojeně chní jak jí dám čaj tak ani náhodou. U nás takto na noc v 19.30 220ml hami hajaja někdy v 1h ráno 200ml hajaja a pak v 6h 220ml hipp a spí do 7h. Alě tu noční sváču ne a ne odnaučit....

grisgot
8. zář 2009

apochie..a když si ji vezměš k sobě, tak už do rána spinká???

pikusa
8. zář 2009

Ahojík....
tak mezi 2-4 měsícem spal malej od 8 až do 4-5 rána....
ale ted už ne,chodí spát v 8,kolem půlnoci kojím....někdy ho ale tak kolem 10 musím oblbnout čajíkem.Pak se budí kolem 3-4,zase kojím a pak je vzhůru,když svítá....to si ho beru k sobě a ještě zaspíme.
Kaši a něco podobného na noc jsem ještě nezkoušela.......zatím se mi do toho nechce.....
ale spinkat by mohl tak s jedním nočním kojením 🙂

usounek25
8. zář 2009

Ahoj, včera jsem si četla nějaký diskuze na www.porodnice.cz, měla tam paní taky takový podobný dotaz, že se jí mimi pořád v noci budí, je neklidné a že to řeší tím, že mu dá dudel. Miminku bylo myslím 8 měsíců, chodí prý spát kolem 20.00 a vstává kolem 7.00. Doktor jí odpověděl, že ať mu klidně dá v noci mléko, že díte od 6 do 12 měsíců by nemělo mít pauzu mezi dvěma jídly tak dlouhou, že už 8 hodin bez jídla je pro takovýho prcka moc. Náš malej spí taky od nějakýho 4 měsíce celou noc. Někdy se začne budit, tak mu dám třeba dudel, někdy spí fakt celou noc a někdy se prostě probere a začne natahovat a vyřeší to jedině flaška a pak spí úplně v pohodě celou noc.

usounek25
8. zář 2009

jo a to jsem zase na jiné diskuzi četla, že dítě od 6ti měsíců by už mělo spát celou noc bez buzení na jídlo, tak si potom vyberte 😝

mum.alex
8. zář 2009

Ahojte,
mate niekdo skusenosti,alebo nejaku radu, na to nocne budenie? moja dcera totiz uz nie je miminko,ale ma dva roky a 8 mesiacov a stale sa v noci budi. V noci pije mlieko i 2-3 krat tak 300 ml. Je to des, skoro sa nevyspim. Teraz sa pyta aj v noci na zachod, takze este aj kvoli tomu sme stale hore. Skoro vobec sa nevyspim, bud neustale poplakava zo sna,alebo chce na zachod, potom zase mlieko, pak zase nejake plakanie. takto prebieha nasa noc, minimalne 6 krat za noc k nej vstavam. A niekedy uz nevladzem a spim u nej, aby som nemusela stale cestovat po byte za nou.Chodi spavat o 21 hod a budi sa tak o 6 az 7 hod rano.

eatygrenee
18. únor 2010

ahoj holky. naše malá spala asi do 7 měsíců nádherně. dala jsem ji v 21-22hod spát a spala až do 6-pul8 do rána v kuse 😉 Od té doby co začali příkrmy s e to zhoršovalo. Nyní spí od 8 a tak kolem 12 se budí prvně a chce prso a pak třeba po 2 hodinách až do rána. nevím zda není na čase začít dávat umělé mlíko (že mám již třeba slabé), bude nám 9 měsíců. Kaše ji zasytí na noc jen krátce. díky za radu 🙂

ava
19. únor 2010

eaty - já na slabé mléko neveřím. Mléko je takové, jaké tvé dítě potřebuje a buď je ho v prsu dostatek nebo ne. Po kaši může mít žížeň, ale neměla by se budit co dvě hodiny.
U nás je tento sytém "spaní" bohužel již od 4.měsíce a není možné se z toho dostat. Odhaduji, že u vás nebude problém v tom, že by se budila hladem, ale v tom, že cítí tvoji blízkost a chce být s tebou. Možná se jedná o tzv.separační úzkost, kt.se v tomto věku u dětí objevuje.

eatygrenee
19. únor 2010

avi: myslím, že máš pravdu 🙂 ale jak z toho ven?? 😠

momin
19. únor 2010

eat a proc si ji to prso davala kdyz ti do 7 mesicu spala celou noc? 😅 vim blba otazka.. uz to nema smysl ted resit... 🙂

kocicinka
19. únor 2010

Náš syn se taky budí v noci často, třeba za hodinu po uspání už je vzhůru( nevím tedy, z jakého důvodu, myslím, že chce jen mojí přítomnost). Po kaši to bylo ještě mnohem horší. Nezbývá, nežli poskytnout prs a tím ho zase uspat. Nijak to neřeším.

kocicinka
19. únor 2010

eatyg.: prostě nijak. Poskytni mu sebe a koj ho, asi to jinak nejde.

wsmoulinkaa
20. únor 2010

ahoj mě se nelinka taky budí často v noci....do 4měs to bylo celkem v poho a pak už ne....co naplat, já tedy už nekojím - nevím proč někdy spí třeba 6h vkuse a někdy jen 2h.... ale jednou je to přejde!!

slabé mléko si myslím také není.....

crca
20. únor 2010

Ahoj holky,zrovna tohle jsem nedávno taky řešila a zaplaťpánbůh se to trochu upravilo.Jak zde bylo psáno..........
usnuli,za půl hodiny řev(holka)...čaj nechtěla nic,obvykle si teda říhla,tak to první nějak neřeším,ale pak co hodinu to jeden vzhůru 😒 většinou pak kolem 1-2 už jsem jí dala mlíko 😅 a co nám pomohlo?Nasadila jsem Sedalii sirup,je to homeopatikim a kupodivu(sice po více než týdnu)se to uklidnilo,mám dvojčata a když jsem se nevyspala v noci a pak být druhý den na 200%opět nasazená,tak to prostě nešlo,byla jsem vyřízená,bála jsem se jít spát za předpokladu,že se stejně opět vzbudí jen co zalehnu.......Teď se "vzbudí kolem 22.00hod.to jí nabídnu jen čaj,pak až kolem 3 to už dám mlíko a vstávají mezi 6-7hod a to píšu jen o holce,kluk je relativně v klidu,pokud ho ta Viktorka nevzbudí 😀 😀

frisca22
22. únor 2010

Zdravím nevyspané maminky, tady taky jedna vyspaná 😨 ... Do půl roku jsme doma měli spícího andílka a 7. měsíc jsme dostali za trest 🙄 V pravidelných intervalech vstávání v noci po hodině a půl, čajem jsem mrňouska neoblafla, mlíčko nestačilo. Zoufalá jsem konzultovala u dr., která mě odkázala na Bebu Dobrou noc. POstupem času jsem vstávala čím dál méně a teď už spinká téměř 7 hodin klidným spánkem. BTW - když jsem začala kupovat tu Bebu, v lékárně mě upozornili na soutěž. Stačí vyfotit mrňouska s jakýmkoli výrobkem od Neslé pro kojence, vtipně popsat nebo vymyslet k obrázku básničku a poslat. Koukala jsem, co čeká na výherce, je to balíček produktů od Nesté pro mimi a nějaké pohádky, takže to stojí za to 🙂 Jo, ale teď jsem koukala, že soutěž končí 28.2., tak pozor na to!

jankanej
19. kvě 2010

Maminky prosím o radu... ☹ mám půlroční treperendu, ale už jsem zoufalá s naším spaním, za poslední týden vříská jak píchlý prase a nevím proč, každý mi říká že mám přikrmovat že jí nestačí mlíko ode mě ale to si nemyslím páč když jí dám nutrilon a ještě ten night s kaší tak se mi vzbudí za dvě hodiny stejně...už nemám sílu vstávat co půl hodiny a nevím co mám dělat, už jsem se snažila eliminovat vše co by mohlo být proti spánku ale už mě prostě nic nenapadá, napadly mě zuby ale dásně oteklé nemá, moc neslintá a nemá příznaky že by lezly ven..