Jak to udělat, aby vydržel spát aspoň 6 h bez krmení?

krizulka003
29. srp 2007

Maminky prosím o radu.adámek bude mít pět měsíců a stále se mi v noci budí po 4hodinách na jídlo.jsme na umělé výživě.
nepomohla ani kaše.dřív sem si ho musela budit protože málo přibíral.je možné že se teď budí ze zvyku?
spávat chodí v 18 hodin.v deset už sebou mele a nepřestane dokud ho nenakrmím. a pak zase kolem druhé.zkoušela jsem ho ošálit čajem ale nezabralo to.
máte pro mě nějakou radu jak docilit toho aby vydržel aspoň 6 hodin,aby mu v noci stačilo jedno krmení?

katharin
27. bře 2008

Tak ty stupně sou myslím akorát,takže je to jak říkáš blbej zvyk.Taky to tak máme,ale zatím mě to nevadí,spíme spolu,takže vytáhnu prso a spím dál.

lucie.safrankova
11. črc 2008

Ahoj holky, prosím zkuste mi poradit, vím že je to asi beznadějné ale přeci. Mám prcka, teď ji bude 8 měsíců, ale už tak měsíc vstávám po HODINĚ, protože brečí, někdy vstáváme i častěji než jednou za hodinu. Já jsem po takové noci ráno vždycky jako zombie, už jsem z toho hrozně nešťastná, měsíc jsem vlastně nespala a už se mi stává že jsem i protivná jak nespím. Co dělat aby malá spala aspoň čtyři hodiny v kuse??? POMOOOOOOOC ☹

marcaa
11. črc 2008

Ahojky, zkus malou nechat spinkat na bříšku. Ničeho se neboj, mě malej spinká na bříšku co jsem sním přišla z porodnice. Na břišku se děti dost zklidní.... a dej vědět jestli to u vás zabralo 😉

lucie.safrankova
12. črc 2008

ahojky bohužel na bříšku spí malá od narození takže to nám nepomůže, ona se vždycky vzbudí a nezabírá ani dudlík nebo čaj, chce prostě prso, z něj si pocucá a zase usne, ale jak říkám dělá to každou hodinu☹

petra2204
12. črc 2008

Lucko nedivím se, že jsi ráno jako zombie, koukám, že ještě k tomu čekáš dalšího čertíka 😉 . Můj kluk je od narození nespavec a dopracoval to k dokonalosti buzení po jedné hodině i dřív jako tvoje holčička. Pomohla jen a jen ignorace jeho dožadování. počkali jsme si, až sousedi odjedou na dovču a šli jsme do boje. První dvě noci vstával tatínek a vždy ho jen položil, přikryl a pohladil. Já "spala" v jiné místnosti. První noc hrozná, druhá lepší, třetí ještě lepší a teď vstáváme na kojení 1-2x za noc. Věřím, že brzy odbouráme i to. Je to jen zvyk, je jim to příjemné a tak se dožadují.
Psala jem na net jedné MUDr co s tím a poradila mi to samé, co jsme udělali, jen mi ještě poradila, abych malému nabízela před den víc tekutin, jestli se nebudí žízní...
Držím palce 😵

lucie.safrankova
16. črc 2008

Zkusím tuto metodu asi taky, protože už je to vážně k vzteku, snad nám sousedi odpustí těch pár dní křiku, bydlíme totiž v paneláku🙂 Ještě dotaz na to jak dlouho ji tedy nechat brečet, protože ona když začne a nedostane do chvíle co chce, tak začne ještě víc až to přechází do histerie že se nemůže pořádně ani nadechnou jak vříská. Ale moc díky za radu, zkusíme všechno.

ina.b
16. črc 2008

Nás už sousedi asi nebudou mít rádi teď. Takovou histerii, co malá v noci předvedla, to jsem měla chuť vraždit i já (jindy flegmatická osoba) 😀 😀 😀
Dcera navíc chodí spinkat okolo 21. hod, ale vždy v kolem 22. hod. se probudí a pak už ji nemáme šanci do půl noci uspat. U toho je strašně protivná, ubračená, vzteklá... Nacucá se MM a přesto neusne. Jak jí položíme do postýlky, řve, až se zalyká. Když o půl noci konečně usne, tak vstává po 2 hodinách někdy i v kratších intervalech 🙄
Na to probouzení už jsem si zvykla, ale kdyby tak chtěla chodit spinkat dřív, alespoň ve 20 h, abych měla čas i na svoje potřeby 😔

petra2204
16. črc 2008

Lucko, zkus dopředu zajít za sousedy a vysvětlit jim to... 😉 . Malý brečel jen chvilu tak max. 15 minut, jen jednou dostal hysterák až se nemohl nadechnout, tak jsem mu umyli obličej studenou vodou, aby se probral..
Oni ty prcci jsou hrozní vyčůránci, vědí, že když budou dlouho řvát, tak to dostanou..

ina.b, všichni moji kluci spali tak od té 20. hodiny, tak nevím..možná by pomohlo jí to posouvat po 5 minutách, nebo třeba změnit prostředí, jet někam k babičce nebo na dovolenou a změnit jí i režim...

Holky všechny tyhle starosti pominou..ještě je budeme v 11 tahat z postele..... 😀

sarap
16. črc 2008

Ahoj, řeším stejný problém. 6 měsíční Šimon se v noci budí po 2h, přestože na noc jí kaši. Přes den kojím po 2-3h a nedostatkem MM zatím netrpím. Přibírá naprosto ukázkově, takže hlad nemá.
Dnes jsem to probírala s doktorkou a ta říkala, že u starších dětí je noční kojení spíš psychická záležitost. Prostě potřebují na chvíli "živej dudlík". Tomu by i odpovídalo to, že se Šíma trochu napije a hned usne.
Jediná rada je, zkoušet dudlík, hlazení anebo vydržet a nechat dítě vyřvat (na to zase nemám psychicky já 🙂 ). No když jsem odcházela z ordinace, tak paní doktorka podotkla, že ona v noci kojila do 2 let 🙂

lucie.safrankova
21. črc 2008

Tak holky, nezkusila jsem na malou skoro nic a už čtyři dny mi spí pěkně, teď už nevstáváme každou hodinu, ale vstáváme tak po třech hodinách, což je fakt úspěch. Ale nechápu to prostě tak začala najednou spát sama. Tak nevím 😵

gabca1
21. črc 2008

Lucie - třeba jí trápili zoubečky nebo něco. U nás je taky někdy noc lepší někdy horší. Jinak mě se malá taky takhle budila a já jednou v noci prostě nebyla schopná vstát mě tak strašně móóóc nechtělo, že jsem prostě ležela a chvíli to ignorovala asi 10 minut a malá zase sama usnula a od té doby je to fakt mnohem lepší. Když vstane tak hned nepláče a buď sama zase usne nebo dám čajík nebo mlíčko a někdy spinká i celou noc 🙂

gilotek
24. črc 2008

holky a jakou kaši jste zkusili jako první na noc? Malej se mi budí po 3 hod v noci na kojení. Do půlnoci většinou vydrží ale pak ne a vždy mu dát nakojit.

kachnik
4. zář 2008

Hollky, my jsme zahájili tvrdý režim odnaučení na prso přes noc, protože už jsme poznali, že náš brouček touží po dudlání a uspání. Už druhý den s ním spí taťka. Jen jsem chtěla vědět, jak je to s těmi 5 minuty, 10 atd. řvaní? 🙂

radka.m.
4. zář 2008

ahojda,souhlasím s kachník,všude se píše o tom,že po 6měs.pokud má dítě třeba na noc kaši,tak by mělo vydržet i 10h.spát,že kojení v noci je jenom zlozvyk,ne hlad,tak radí přesně to,že by mamča měla spát v jiné místnosti.já myslím,že všechny z nás svoje dětičky milujeme nade vše,ale otrky dělat ze sebe bychom neměly,v noci se potřebuje vyspat každá z nás,abychom mohli fungovat přes den tak,jak máme.takže v tomto případě tvrdší režim fakt neuškodí.

mysinka
4. zář 2008

Mně se mládě taky budí po 2-3 hodinách na kojení...spí se mnou, takže je to tak trochu sámoška 😀 Ale stejně by mě zajímalo, jestli se fakt budí hlady, nebo jen tak.
Kachnik: I kdyby toužil po dudlání a uspání, od toho má mámu, ne? Jak by bylo Tobě, kdyby ses chtěla přes noc přitulit k manželovi a on Tě odháněl? ☹ Nebo kdyby Tě něco trápilo, potřebovala bys uklidnit a utišit a on Tě nechal vyplakat o samotě?

kachnik
4. zář 2008

mysinka, každého věc a názor. Dle mě, se má v noci spát, nééé? Já myslim, že kdybych manžela v noci zbudila, že se chci tulit atd. tak by z toho opravdu radost neměl a odehnal by mě, vstává ráno brzy do práce, to nevim 😉

mysinka
4. zář 2008

Kachni, jasně, každého věc a názor 🙂 Já jen, že se třeba prcek v noci bojí, nebo se mu něco blbého zdá, prostě potřebuje Tvoji blízkost...to se pak blbě spí, když Tě něco trápí, ne? 😉

radka.m.
4. zář 2008

něco jiného je sai,když jsou nemocní,to nikdo neříká,že je nepohladí,nebo nevezme k sobě do postele,ale žužlat prso každou chvíli,to asi nebude ten nejlepší prostředek,akorát zlozvyk,kterého se budeš těžko zbavovat.ale jestli máš jen jedno dítě,tak pak máš určitě hodně času si přes den odpočinout,při dvou by jsi si to asi mohla dovolit jedině na úkor toho druhého,nevyspalá a unavená matka asi nemůže fungovat na 100procent,určitě ne dlouho

mysinka
4. zář 2008

Radko, jak už jsem psala v druhém tématu, já se vyspím, i když mě Mates žužlá x-krát za noc 🙂 Nevstávám k němu, spí se mnou v posteli, takže se nemusím plně probrat, mám ten spánek jen lehce přerušovaný 🙂

kitty68
4. zář 2008

no holky me se ell ted zacla budit 2x za noc, ja vim ze je to prd proti tomu co tu pisete ze vam mimca vstavaji po hodine, ale ja mam problem s tim ze js v cizine a materskou mam jen jeden rok, pak jdu zpet do prace a delam nocni 🙂
jinak bych se tim nijak nezaobirala kdybych mohla byt doma dele jako vy ☹

kachnik
4. zář 2008

mysinka,já bych si třeba prcka na postel zrovna neučila, že se obslouží sám? Taky dobrý 😀 To si teda neumim vůbec představit, bych se fakt v klidu spala, bála bych se, že ho zalehnu. A uvidíš sama, ono přijde období, kdy budeš říkat co my a budeš chtít mít ve spaní fakt klidněji.

radka.m.
4. zář 2008

to máš teda pravdu kachnik,ono čím je mimčo starší,tím je člověk unavenější,at se nám to líbí,nebo ne,myslím,jak píšeš,že pokud máš prcka u sebe,tak rozhodně nemůže člověk spát tvrdě.a jak píšeš,jednou to období přijde,stačí si přečíst některé vzkazy maminek,co tady píšou,docela je chudáky opravdu lituji,že se staly živými dudlíky

mysinka
4. zář 2008

Tohle je fakt věc názoru, zkušenosti a preferencí 🙂 Spím opravdu tvrdě a o tom jsem 100% přesvědčená. Jelikož jsem velký spavec a kdybych spala jen napůl, poznám to na sobě, byla bych chodící mrtvola 😉
Od přírody máme jako samice zakódované, že dítě nezalehneme...pokud teda nejsme zpité nebo zfetované 😔 Už jste slyšely o tom, že by kočka zalehla svá koťata? Nebo třeba kráva tele? (to je zrovna blbý příklad, ty se kojí vstoje 😀)
No nic 🙂 Každý dělá jak chce a jak si myslí, že je to pro něj a pro sviště nejlepší. Hawk 😀

audri
14. zář 2008

Ahoj holky, moje malá má čtyři měsíce a přes den je to malý ďáblík, moc nespí, hodně si hraje a hodně křičí. V noci to byl andílek, vždy se jednou najedla a to druhé jídlo už jako byla snídaně. Tak kolem 5 - 6té hodiny. Jenže teď se jí to trochu posunulo a papá o třičtvrtě na dvanáct a pak ve tři a má ráno. Já jsem oživlá mrtvola a sousedi se šklebí, když je potkám. Ale co s tím? Nemůžu ji uspat, prostě nechce. Chodí spát kolem osmé, nemyslím si, že 7 hodin spaní v noci jí stačí (a nám taky ne..). Pak je protivná půl dne, protože není ospalá. Asi si myslím, že je to jídlem, že se málo zasytí, ale mezi sedmou a půl osmou jí dám UM co vypije a pak ještě kašičku. Takže si myslím, že nacpaná je dost. Nedovedete mi některá prozradit, jak jí na noc zasytit?

pavlina05
15. zář 2008

Holky!!! Ještě jsem celou diskuzi nedočetla..
Pomozte! Mám trápení!
Neumím své dítě uspat§ Alešek přes den spí v kočárku na bříšku, večer ho nemohu uspat. Včera od 18 do 4 h neusnul! Trápíme se. Zkusila jsem už všechno, nezabítá nic! nevím co dál!!!
Přes den to neusne doma, musím vždy ven na vycházku...
Máte někdo zkušenosti..??
Jinak se budí po 2 hod na jídlo

pavlinka3
22. zář 2008

pavlino to tě lituju....já zrovna o víkendu "vynadala" tchýni....Maty nechtěl doma usnout a ona, že s ním půjde ven s kočárkem, že tam usne...tak dostala vylágoš, že já potřebuju, aby uměl spát přes den i normálně doma a ne jenom v kočárku....tak se tak divně dívala, ale nakonec ho teda "uspala" doma

ale potřebujeme odbourat nějak to buzení co 2hodiny a někdy i míň a touhu po kozině.....už 14dní se takhle budí....nepomáhá dudlík, chování, houpání (máme v pokoji zavěšenou velkou houpačku) prostě nic jinýho než kozina....ale on teda vždycky minimálně 5minut saje (což je stejně jako přes den a to vydrží i 3hodiny někdy i dýl) kdyby to dělal jen ze zvyku, tak snad tolika nebaští? nebo jo? usíná hned jak si ho hodím na rameno na krknutí.....

mám teda zkusit kaši? zatím jsme jen na MM a občas trochu čaje (když se víc poblindí, tak na zapití) a mlíka mám dost, tak nevím, jestli tu kaši zkoušet? poradíte?

dnada
2. říj 2008

pavlino05 - to má takhle od narození? pokud ano,má otočený režim...

jinak nevím co poradit... já si malého naučila ,že mi spinká kdekoli,přes den spí buď vmých peřinách na gauči v obýváku,když se vzbudí tak mě vidí,zaspí v pohodě i v kočárku,ani s nám nemusím drncat,spí i v sedačce v autě,i když tam je hodně zvědaý a kouká ven nebo pozoruje stíny na sedačce

a zásadní věc, neuspávám... prostě pokud chce být vzhůru ,povídám si s ním,dělám na něj ksichtíky ,položím ho pod hrazdičku on si prohlíží hračky,dostane do ručky kroužky,prostě ho zabavím ,když začne pokňourávat a má unavený očička,tak mu dám nabaštit(plně kojím) a jakmile mi usíná u prsu,přemístím ho do peřin ještě dokud tvrdě nespí,aby věděl kde leží a pak spokojeně spinká...(četla sem,že nemá spící dítě přemisťovat,že když se pak vzbudí je vyděšené,neví kde je)... přes den vydrží tak hodinu dvě v kuse,víc ne...někdy je protivný a kňourá třeba půlhodiny hodinu,ale nebrečí,tak ho nechám kňourat ahlavně ho nesmím utěšovat,to začne ječet,to už mám vyzkoušené.... večer kojim od 6hod každou hodinu, ve třičtvrtě na 8koupu,pak znovu jídlo a už spát do postýlky a spí většinou až do 4-5do rána... jen když ho budí bříško,tak se vzbudí ve 2najídlo a musím mu masírovat bříško a pomoct se vyprázdnit

jinak až asi do pondělka sem kojilapřes den tak po 3hodinách,dnes chtěl po hodině celý den,asi zas začíná spurt 😎 zatím spinká,tak snad vydrží

pavlínka 3 - ještě mě napadlo,vím že hodně lidí radí při nočním buzení nevyndavat děti z postýlek,pohladit,držet za ručičku,dát napít třeba ten čajík,když člověkví,že to není hlad ale jen zvyk...

janinadr
2. lis 2008

Dobrý den, žádám Vás o radu.
Mám 25měsíčního syna. Za noc se mi cca 4-5 probudí. Chodí spát pravidelně ve 20.00 hod., zachováváme rituály. Padne, ale 12 hod. noční a syn je vzhůru. Dvakrát dostane teplou sunarku, usne, ale cca za 2 hodiny je již zase vzhůru, brečí, vzteká se. Zkoušeli jsme snad již vše: pohlazení, pochování, strikní rozkaz ke spánku. Dokonce jsme ho zkoušeli i vyplakat. Nic nepomáhá a já již s tím nevím rady. Děkuji Jana

mkr
2. lis 2008

nestačilo by ho vzít k vám do postele? u naší malý to pomáhá 😉

mkr
2. lis 2008

dnada- takhle jsme spali taky ve vašem věku oni jsou malý a usnou lechce bez uspání, ono to pravý začne po půl roce nebo nám to takhle začalo, teď s ní přes den chodím spát do postele jinak na cestách usne, ale nejezdíme pryč každý den 😒