Jak udělám, aby 2letý syn v noci spal? Budí se na Sunar

kristynat
20. led 2014

maminky jak udelam aby v noci maly spal jsou mu dva roky porad se budi vypije dve lahve sunaru zkouseli sme nedavat a jen caj ale to byl hroznej rev a nevim jak na to poradite prosim?

muj_smisek
20. led 2014

Hezký večer, některé děti to tak mívají, že nespinkají a v noci se budí na jídlo mohu jen napsat svojí zkušennost s dcerkou,nevím co praktikujete a co jste zkoušela takže vypíši vše co si myslím 🙂 za mě tedy toto:
- před spaním dávat kaši pro děti od jakéhokoliv výrobce, který bude prckovi vyhovovat-pokud nedáváte nebo mlíčko s kaší
- pokud se v noci vzbudí tak ho nejdříve před podáním mléka zkusit chvilku uklidnovat, třeba chce sunárek jen protože, je nervozní bojí se potřebuje něco cumlat ani nemusí mít hlad, takže bych chvilku s pláčem utěšovala, držela za ručičku hladila
- nevím jaký máte s prckem denní režim a jeslti spí s Vámi? v ložnici nebo už sám v pokojíku?je možné , že se budí kvůli tomu, že je přetažený ,že spí ve dne odpoledne dlouho, nebo jestli už Vám odpoledne nespí tak mu to může naopak chybět.
alternativ je hrozně moc ,nechci se proto rozepisovat, jelikož neznám všechna fakta , krásný večer

lucieandrlova
21. led 2014

My máme podobného nespavce... Do 2 let jsme krmili až 4 x za noc, po 2 roce se to postupně upravuje. Teď ve 2 letech a 5 měsících už pije jen 1 Sunar za noc nebo žádný. Zkuste ještě chvilku vydržet. Některé děti mají v noci hlad a trvá jim to déle. Určitě poznáte, zda kňučí hlady nebo jen tak...
Před spaním dáváme kaši nebo tvaroháček nebo jogurt, popř. banán. Četla jsem, že takto malé děti mají jíst 1 hod předtím než jdou spát, jinak mají hlad.
Utěšování apod. pomůže na 20-30 minut a pak začne hlady brečet...
Takže my dáváme dál Sunar a pomalu od něho ustupuje. A to více dbáme na zubní hygienu.
Myslím, že ve 2 letech je Sunar normální. Proč by se jinak prodával od 24 měsíců? (Pokud by nebyla poptávka, nikdo by ho nevyráběl...)

kristynat
autor
21. led 2014

no spinka s nami v loznici ve sve postylce protze se budi kasicky mi jist nechce a uz sem zkousela dat jogurt pred spanim a nic no pre den nespi nechce a kdyz ho uspim spi dlouho a pak vecer neche spat a je vzhuru treba do 11 do vecera a v noci teda vypije dve lahve sunaru

muj_smisek
22. led 2014

Dobrý večer, takže jestli to chápu večer před spaním nechce nic jiného než mlíčko.
A ve dne nespí. No každopádně nejsem lékař a ani nemusí být moje rada stoprocentně pravdivá, ale tak nějak myslím za sebe napíši ze svých zkušenností, zkušenností super knížek a i spousty maminek se kterýma jsem v kontaktu 🙂, Vím, že je spousta dětí, která už ve dvou letech nechtějí spinkat, nicméně to určitě ,ale není vůbec dobře minimálně do tří let věku by mělo dítě odpoledne hodinu spát.A řeknu Vám proč, protože je dítě malé a ještě nezvládne ten nápor za celý den, vy si myslíte, třeba, že ano, ale není to tak. Také vím, že se nemají budit děti ze spánku, ale ve vašem případě bych určitě ihned zavedla odpolední spaní, po obědě ho dejte prostě spinuškat a nenechte ho spát dlouho, stačí když se na hodinku natáhne, nemusíte se cítit špatně, když ho nenecháte spát odpoledne 4 hodiny to už není ani zdravé, ale určitě mu to odpolední spaní chybí...protože je večer potom dle mého přetažený.Je to jako vy když byste nemohla jít spát v dobu kdy jste unavená, prostě byste tu dobu spánku přešla tak se Vám potom taky nechce spát a nebo usnete, ale vzbudíte se a máte právě třeba i po probuzení hlad.Takže zkuste odpoledne dát na hodinku,max dve spinkat nenechejte déle,podle sebe tak, aby Vám večer usnul a druhá věc co se týče toho jídla to opět neporadím, protože nevím jestli prcek normálně jí (což asi určitě ano) dala bych mu potom na večeři to co mu chutná normálně ,to co Vám jí jogurt na večeři určitě ne, ten ho ani nezasití a stejně by se budil hlady.Ještě opravdu poslední varianta, namíchejte mu do toho sunaru trošku kaše, kupte savičku s největším otvorem (dírkou) přímo se takové dělají na kaše a nebo jeslti má přímo Sunar mlíčko s kaší měl by to vypít a mělo by mu to naplnit bříško.Krásný den

blondys24
31. bře 2015

Mám obdobný problém. Dvouletý syn se mi v noci budí na sunar cca v jednu hodinu. V 19.00 máme večeři - normální jídlo, chleba nebo co bude druhý den na oběd. Okolo jedné se budí, chce sunar a k nám do postele a pak v pohodě spí dál. Zkouším oddalovat,ale vydrží řvát dost dlouho. Odpoledne mi spinká cca 1,5hodiny. Teď zkouším snižovat dávku - dostával vždycky 250ml. Štve mě to i proto, že ráno má durch plínu...co s tim? Dva roky jsem nespala noc v kuse.