Jak uspat 5měsíční miminko přes den jinde než v kočárku?

jejule
19. pro 2013

Ahoj maminky,

jak uspáváte svoje prcky přes den? Naše malá zabere přes den jen venku v kočárku, jinak nespí vůbec ☹ Má 5 měsíců a čím je starší tím je spaní přes den horší.
Večer, pokud se mi ji podaří uspat, tak v noci spinká cca 7 - 9h v kuse, ale přes ten den je to tragédie...je na ní vidět, jak je unavená a já už nevím, jak jí pomoct usnout ☹

Děkuji za rady nebo tipy 🙂

kytkakvete
19. pro 2013

Mě v kočáru neusne vůbec, maminky si strašně vychvalují hacku, já mám udělanou houpačku s šátku, popř. nosím přímo v něm nebo v ergo nosítku no a samozřejmě v náručí 😀,

kacikaci
19. pro 2013

dáváme kluky do houpaček nebo je nosím v šátku a v nosítku, nebo je houpu v autosedačce...

hojda
19. pro 2013

Pokud spí 7 až 9 hodin v kuse, tak to je úžasné, tak bych řekla, že ten den je prostě horší, ale pokud zabere aspoŇ v kočárku, tak je to podle mě dobré, nemůže mít prostě všechno, ale zkus pohledat obličejovou uspávací metodu psalo se tu o ní 🙂 . A tobě vadí, že spí v tom kočárku?

maudn
19. pro 2013

nám teda v tomto věku už nechtěl skoro spát, ale většinou jak si hrál, tak najednou odpadnul..

kamino
19. pro 2013

Uspavam doted u prsa v posteli,cimz nechci rict,ze to je idealni stav..ovsem u nas nic jineho nepomohlo. Lehnu si k nemu,dam prso,on cumla,ja ho hladim po tvari a on behem 10 minut usne..

romitr
19. pro 2013

My uspáváme večer a v noci u prsa, malej spí se mnou v posteli 😉 , a přes den taky jedině v kočárku. Vstáváme kolem sedmé a ven chodíme mezi 9 a 10. Ráno ho přebalím a dám pod hrazdu než zatopím, umyju se a nasnídám, on si tam hraje, pak začne houkat že je unavenej a na chvilku usne 🙂 . Režim si takto upravil sám

ivca_doubek
19. pro 2013

Jéé tak to by mě taky zajímalo, jak se to dělá... 😀. Matýsek spal přes den jen a pouze v kočárku, ale nijak jsem to neřešila a prostě jsme chodili ven (podotýkám,že spal pouze v jedoucím kočárku, udrndat a nechat kočár stát neexistovalo - i popojíždění na místě po chvilce odhalil a řval...)
Ale záleží na dítěti, Kubík lehnul a spal kdykoliv a kdekoliv, neměl problém lehnou si a během chviličky usnout uprostřed obýváku.
Pokud spí v kočáře, tak ať spí, aspoň že spí. Myslím že spousta maminek by za to dala nevím co... A nezkoušeli jste mít tedy kočár doma a spát v kočáře např. v obýváku?

lucieandrlova
19. pro 2013

U nás pomohlo lehnout si vedle postýlky, prostrčit ruku k obličeji a dělat, že spím. Ona se vždy přitulila k ruce maminky a za chvilku usnula (samozřejmě musela být napapaná - třeba mléko uspává samo o sobě... 🙂 ) a když maminka "spí" dítě nemá pocit, že mu uniká něco zábavnějšího...

loafeer
19. pro 2013

Ahoj, malý mi spal v kočárku snad do roku a půl....pokud máš možnost ji ven dát a ona tam spinká, tak to neřeš a bud ráda, ze je na vzduchu

lucajdak
19. pro 2013

Tezko radit, ja jsem mela kluky oba do pul roku v lehatku a prendavala do postylky, kdyz byli venku tak samozrejme kocarek, a po pul roce uz jsem rekla dost a po jidle vzdycky do postylky. Ze zacatku ruku mezi sprusle a delam ze spim a po trech dnech usinali sami. Vecer jsem neuspavala nikdy. Dala jsem do postylky a odesla, chodila jsem po peti minutach, pak jsem prodluzovala na deset, 15,20 minut a po tydnu usinali sami bez kohokoliv. Jsem za to fakt rada, ze jsem to zavedla takhle brzo, pac bych se asi ted zblaznila☹ Vecer prectu pohadku nebo zazpivam a odchazim, pokud je smutnicko, prijdu, pohladim, opusinkuju a odchazim....

slunicko01
19. pro 2013

U nás se osvědčila hacka - houpacka na zaveseni ke stropu.

abalajda
19. pro 2013

Me mala taky usnula jedine v kocarku,dokud mela hluboky,davala jsem ji i v zime spat na balkon pokud se mi nechtelo primo ven a kdyz mela sportak,tak jsem ji davala do chodby,meli jsem jednopokojovy byt,dobry bylo,ze si dcera zvykla na zvuky,takze ji jen tak neco nevzbudilo. Asi tak v roce a neco jsem to teprve zkousela v postylce,ale uspavani bylo podstatne delsi,chce to trpelivost. Jako ostatne u vseho co se tyka prcku.🙂

renny83
25. dub 2014

Ahoj, já vyzkoušela vše možný, od usínáčka po chování v náručí. Nejlíp zabralo chování se zpíváním, ale miminko se celkem pronese :o) Tak jsme si zvykly usínat vedle sebe na posteli, malá v zavince vedle mě, hlavama u sebe,(k tomu puštěný usínáček, ale nemusí být), chvíli na sebe koukáme, hrajeme si s prstíky a malá spokojená, klidná, že má maminku vedle sebe, držím ji za ručičku a během 15 minut v klidu usne. Ale důležité je také vystihnout, kdy se chce miminku spát, u nás to poznám na 100%, když si začne mnout oči. Pokud jdeme hned spinkat, úplně v pohodě bez křiku a spokojeně usne:o) A jsou to moc příjemné a krásné chvilky s miminkem, které se na vás bude před usínáním usmívat, doporučuju vyzkoušet.
Pokud přetáhneme někde na návštěvě její hodinu k spánku, pak je to občas i křikem, ale i tak usne do max. půlhodiny.