• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak uspat 6ti měsíční dceru během dne? Nespí, brečí

26. ledna 2008 
Ahoj maminy,mám šestiměsíční holčinu a moc mě mrzí její problémy s usínáním,večer je to v pohodě,ale přes den je to horor než zabere,přesto,že je unavená.Většinou dost brečí,nepomáhá chování,hlazení,houpání atd.
13. led 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
luckaa mám stejný problém a nevím co s tím, nic nepomáhá a malé je mi moc líto a i já jsme z toho velmi vyčerpaná, dnes usínala hodinu a celou dobu plakala. Začala to dělat i přes den, prostě celkem dost hrozný. Přítom ještě tak před 14-ti dny usínala celkem dobře, stačilo když jsem si k ní lehla, ale teď....pláč pláč pláč :unamused:
13. led 2008 ve 21:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Suki,nám nedávno stačilo trošku pochovat a bylo to,jenže teď se při tom vzpírá a začala si tlačit ručičky pod bradičkou k sobě,za chvilku je chudinka celá spocená.
13. led 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně to dělá malá, když ji vezmu tak začne plakat ještě víc, dnes jsem uspávala hodinu a zkusila jsem balon, zpěv, pochovat no a nakonec jsem nevydržela a dala ji k prsu, což teda normálně nepraktikuju a pak až usnula. :sweat_smile:
13. led 2008 ve 21:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také se přidávám s prosbou o radu. Naše Markétka usne bez problému večer (prostě když je tma) ale přes den usne jen v mé náruči - jakmile ji přendám do postýlky je křik. Večer ji jen položím a spinká. Co budu dělat v létě - až bude světlo i v době, kdy půjde spinkat, nevím.....
13. led 2008 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to já bohužel nemůžu,bohužel nekojím :frowning2: ,ale hodně jsem od kamarádek slyšela že přiložením k prsu uspávají prcky
13. led 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, hezký večer...malý usnul, takže se přidám...Luckaa, ani kočárek nepomáhá přes den???? Jináč občas zpočátku našemu malému přes den krom kočárku stačila klidná hudba, hračka, kterou pozoroval nebo cumlal a trošku trpělivosti, než se vybrečel. Teď, když je přes den unavený, usíná rád v kočárku a v postýlce taky, ale občas si popláče. Večer je to horší. Dřív usnul vpohodě do 10-15minut sám v postýlce, ale teď brečí a nechat vybrečet nepomáhalo, takže ho chvíli nechávám a pak si ho vezmu do naší postele, opře se hlavinkou o polštář tatínka, já ho hladím po ručičce a většinou ho uhladím...od 4,5měsíce se ale usínání takhle zhoršilo, víc se i budí, někdy po 2h i po 1,5h. Myslím, že třeba je to spurtem i zoubky, mají na to už nárok.
Suki, dávám za pravdu, občas je to vysilující, ale malý mi to vždy vynahradí, takže jsem zase vpoho
13. led 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petamarketka, mám přesně ten stejný problém jak píšeš večer v pohodě usne v postýlce a přes den je to katastrofa, zjistila jsem, že přes den mi Míša spí jen v kočárku, tak za každého počasí musíme od 11do13h a od 15do 17h být venku aby se naše zlato vyspalo, nechávala jsem ho vyřvat v postýlce a vubec to nepomáhalo dr. říkala, že některé děti přes den doma nespí, musí se ven :cry: :cry:
13. led 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě chci dodat, že pak malého ve spánku z té naší postele přenesu do jeho postýlky. Několikrát jsem mu taky dala jakoby docucnout mlíčka z prsu a pak usnul..takže když nic nepomáhá, proč by tohle mělo vadit? Toť můj názor. Všechno z knížek mi nesedí, protože nám třeba plno věcí nepomohlo. Každá maminka musí vycítit, co je pro její mimčo to nej
13. led 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jojo holky,v kočárku spíme krásně,ale doma to moc nejde.Takže jak psala bambusek taky 2x denně musíme ven
13. led 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambusek, máme asi stejná dítka. Markétka venku spí jak zabitá, ale jen venku v kočárku. Jak já jí naučím spát i doma.... Taky se snažím chodit ven 2x denně, ale když to nevyjde - ukolíbávám na ruce... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2008 ve 21:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mamči, je to kolikrát děs, taky malého lituju, když vidím, jak by spinkat chtěl a nejde to, ale taky mě kámoška uklidňovala, ať zkrátka vždy vyčkám, že kojenci mají skoro každý týden jiný a brzy bude líp :wink: tak se tím vždycky snažím uklidňovat :dizzy_face:
13. led 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to už aby to bylo,zatím budu radši chodit 2x ven,protože z toho pláče jsme vyřízený vždycky obě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Minulý týden mi vlastně taky nabízela známá starý koš s kolečky, ve kterém doma uspávala synka, takže by třeba pomohla varianta, že byste si sehnali nějaký starý koš nebo kočárek jen na uspání domů a pak třeba šupky do postýlky, když usne...ono to nemůže trvat věčně, třeba by to bylo potřeba jen na chvilku a pak by bylo vše zase ok
13. led 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně taky si myslím, že je o teď tím obdobím-zoubky a spurtík.....kaaterinka to malá mi to taky vynahradí, to víš, že mě jí jen víc líto než mě samotné samozřejmě, že by moc chtěla spinkat a nemůže :unamused: Snad se to zlepší, ona se mi taky teď i hodně budí v noci, tak třeba to všechno nějak souvisí.Když usne se mnou tak ji pak taky přenesu do postýlky a je to v pohodě, ale teď se nám to nějak nedaří, snad to bude zase lepší. :wink: :slight_smile:
13. led 2008 ve 21:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kaaterinkaa,ten koš je skvělá věc,můžu doporučit,mám ho od narození a malá se v něm uspávala krásně až do nedávné doby.
13. led 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela vám závidím že se vaše dítka uspí třeba uchováním, u nás to nefunguje, protože se malý nerad chová...jedině při říhání je rád v náručí
13. led 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petamarketka tak to ja doma neukolebam kdybych se zblaznila, Míšu kolíbám řve a řve, kolikkrát jsem si říkala, že ho to naučím spát doma a nejdeto. Jen co ho obléknu a dám do kočáru a na vzduch je tuhej :slight_smile: :slight_smile: , mám teda výhodu, že máme baráček tak ho stačí dát na zahradu a spinka :grinning: :grinning:
13. led 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mamči, bude to lepší :slight_smile: Jsem vždycky tak líp naladěná, když vím, že v tom nejsem sama a že ty samý starosti nebo spíš otázky si kladou i jiné maminy
13. led 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kočárek zabírá,ale ráda bych aby taky spinkala doma,abych mohla doma něco udělat,procházky jsou super,ale ten bordel taky
13. led 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, přidávám se do klubu maminek nespavců. Teda v kočárku Karlík spinká krásně a většinou si ještě min. hoďku dospí doma v postýlce. Ale dát ho spát do postýlky přes den je menší sci-fi, asi jednou se nám podařilo, že tam půl hodinky spinkal. Dneska jsem ho odpoledne vzala k sobě do postele, hlavu mu zakryla plenkou a hodinku jsme spali, ale obávám se, že to byla výjimka. Prostě musíme ven, ale ne vždy to vyjde a to je potom ten den prořvaný z toho, jak je Karlík unavený a nevrlý.
13. led 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No myslela jsem si,že ten problém je jen u nás,ale koukám kolik nás takových je,nebo spíš dítek
13. led 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je nás určitě více takových maminek s malými nespavci. Ale problém mám trochu i já, protože ač jsem unavená, malý konečně usne, já nemůžu na povel zabrat :unamused: slyším každý otočení, kýchnutí, šustění...zkoušela jsem si dát i špunty do uší, vím, že to zní děsně, ale myslela jsem si, že až bude malý plakat, uslyším ho a budu reagovat, bohužel ani špunty nezabraly, jsou asi nějaký obyč, slyším toho stejně dost. Nemá někdo třeba zkušenost s nějakým olejíčkem vonným,či čajem, který by nevadil a pomáhal se lépe uvolnit pro lepší spánek?
13. led 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Na uklidnění je meduňka,ale zkušenosti s ní nemám,já každý večer jak lehnu tak spím,ale spánek mám slabý,malá se jen zavrtí a už jsem vzhůru
13. led 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy mě děsíte! Náš prcek od 4 měsíců (možná i dřív) spí 2x denně 1-2 hodinky (jak se zadaří), a to v kočárku na čerstvém vzduchu. Uspávání doma ani nezkouším - doma se papá, přebaluje, hraje, cvičí, a spí se jen v noci. Mám nespavce? Anebo dáváte mimčo častěji spinkat než 2x denně (přes den)? Fakt čumím :confused: ...
14. led 2008 v 05:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to my teda přes den spíme doma, ale v houpačce. Mám jí v albíčku tak se můžete mrknout. Jenže problém je, že houpačka je jen do 9 kilo a tam už více než měsíc směřujeme. Pořád si říkám, že ho nechám v postýlce, ale je schopnej tam křičet 2 hodiny a to fakt nechci. V kočárku usne jak kdy. Většinou mu to dýl trvá, protože jak už je velkej, tak ho zajímá vše okolo. Auta a tak. :unamused:
14. led 2008 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sokol..............a co kdybys u tý postýlky zůstala než usne a držela ho za ruku? :confused:
14. led 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karot zkusím to ale moc nadějí si nedávám. I když si ho vezmu k sobě do postele tak okamžitě je na čtyřech a doleze si k nejbližšímu vyššímu místu a tam si stoupne. Sámo, že z toho má akorát legraci :angry:
14. led 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas zabralo, ksyz jsme zacali pouzivat spaci pytel. Kubik si ho postupne spojil se spanim a ted ma zautomatizovano - jdu do pytle´= bude se spinkat. Opravdu to funguje...Dokonce i kdyz jsme byli na EEG, kde musi cast vysetreni spinkat, v cizim prostredi, pres den, presto do 20 minut usnul! Zkuste to...
14. led 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,tak můj problém je zdá se vyřešen,malá mi doma usínala v košíku a jelikož se tam sice ještě vejde,ale nemá tam moc místa,tak asi proto ten pláč.Začla jsem jí dávat spinkat do postýlky a usíná se bez pláče,někdy trošku fňukne,ale to jen málo.Zrovna teď spinká,trvalo jí 5 minut než zabrala :slight_smile: tak snad už to bude ok.Už to bude 5 dní a pohoda.
17. led 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,ten samej problem jsme resila s prvnim klucinou,neusnul jinak nez v kocarku pres den,tak ze jak pisete,muselo se chodit za kazdeho pocasi ven.vecer jsem take uspavala na ruce nebo u prsa.presne si nevzpominam kdy to zacalo,ale po 6.mesici urcite,Robik zacal spinkat doma,musela jsem ho poplacavat po zadecku,nebo pri usinani jsem mu drzela flasku s kasickou(uz jsem nekojila,otehotnela jsme a on odmital me mlicko).od te doby spinka sam i pres den i v noci usina sam.tak ze zmena prisla nahle...drzim palce at se miminka umoudri:slight_smile:
ted to same resim s 5.mesicnim miminkem.od 6.mesice uz mu ale nebudu vecer davat k prsu,jen cajicek....zacinam ted uz s prikrmem,evidentne mi rve hlady a nepribira.prikrm mu ale moc nejede,(robickovi smakovalo hned),tak ze kazde ditko je jine,tak se musi zkouset......
hezky den.
17. led 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek