Jak uspat 6ti měsíční dceru během dne? Nespí, brečí

luckaa
13. led 2008

Ahoj maminy,mám šestiměsíční holčinu a moc mě mrzí její problémy s usínáním,večer je to v pohodě,ale přes den je to horor než zabere,přesto,že je unavená.Většinou dost brečí,nepomáhá chování,hlazení,houpání atd.

suki
13. led 2008

luckaa mám stejný problém a nevím co s tím, nic nepomáhá a malé je mi moc líto a i já jsme z toho velmi vyčerpaná, dnes usínala hodinu a celou dobu plakala. Začala to dělat i přes den, prostě celkem dost hrozný. Přítom ještě tak před 14-ti dny usínala celkem dobře, stačilo když jsem si k ní lehla, ale teď....pláč pláč pláč 😒

luckaa
autor
13. led 2008

Suki,nám nedávno stačilo trošku pochovat a bylo to,jenže teď se při tom vzpírá a začala si tlačit ručičky pod bradičkou k sobě,za chvilku je chudinka celá spocená.

suki
13. led 2008

přesně to dělá malá, když ji vezmu tak začne plakat ještě víc, dnes jsem uspávala hodinu a zkusila jsem balon, zpěv, pochovat no a nakonec jsem nevydržela a dala ji k prsu, což teda normálně nepraktikuju a pak až usnula. 😅

petamarketka
13. led 2008

Také se přidávám s prosbou o radu. Naše Markétka usne bez problému večer (prostě když je tma) ale přes den usne jen v mé náruči - jakmile ji přendám do postýlky je křik. Večer ji jen položím a spinká. Co budu dělat v létě - až bude světlo i v době, kdy půjde spinkat, nevím.....

luckaa
autor
13. led 2008

Tak to já bohužel nemůžu,bohužel nekojím ☹ ,ale hodně jsem od kamarádek slyšela že přiložením k prsu uspávají prcky

kaaterinkaa
13. led 2008

Holčiny, hezký večer...malý usnul, takže se přidám...Luckaa, ani kočárek nepomáhá přes den???? Jináč občas zpočátku našemu malému přes den krom kočárku stačila klidná hudba, hračka, kterou pozoroval nebo cumlal a trošku trpělivosti, než se vybrečel. Teď, když je přes den unavený, usíná rád v kočárku a v postýlce taky, ale občas si popláče. Večer je to horší. Dřív usnul vpohodě do 10-15minut sám v postýlce, ale teď brečí a nechat vybrečet nepomáhalo, takže ho chvíli nechávám a pak si ho vezmu do naší postele, opře se hlavinkou o polštář tatínka, já ho hladím po ručičce a většinou ho uhladím...od 4,5měsíce se ale usínání takhle zhoršilo, víc se i budí, někdy po 2h i po 1,5h. Myslím, že třeba je to spurtem i zoubky, mají na to už nárok.
Suki, dávám za pravdu, občas je to vysilující, ale malý mi to vždy vynahradí, takže jsem zase vpoho

bambusek
13. led 2008

Petamarketka, mám přesně ten stejný problém jak píšeš večer v pohodě usne v postýlce a přes den je to katastrofa, zjistila jsem, že přes den mi Míša spí jen v kočárku, tak za každého počasí musíme od 11do13h a od 15do 17h být venku aby se naše zlato vyspalo, nechávala jsem ho vyřvat v postýlce a vubec to nepomáhalo dr. říkala, že některé děti přes den doma nespí, musí se ven 😢 😢

kaaterinkaa
13. led 2008

Ještě chci dodat, že pak malého ve spánku z té naší postele přenesu do jeho postýlky. Několikrát jsem mu taky dala jakoby docucnout mlíčka z prsu a pak usnul..takže když nic nepomáhá, proč by tohle mělo vadit? Toť můj názor. Všechno z knížek mi nesedí, protože nám třeba plno věcí nepomohlo. Každá maminka musí vycítit, co je pro její mimčo to nej

luckaa
autor
13. led 2008

Jojo holky,v kočárku spíme krásně,ale doma to moc nejde.Takže jak psala bambusek taky 2x denně musíme ven

petamarketka
13. led 2008

Bambusek, máme asi stejná dítka. Markétka venku spí jak zabitá, ale jen venku v kočárku. Jak já jí naučím spát i doma.... Taky se snažím chodit ven 2x denně, ale když to nevyjde - ukolíbávám na ruce... 😝

kaaterinkaa
13. led 2008

Mamči, je to kolikrát děs, taky malého lituju, když vidím, jak by spinkat chtěl a nejde to, ale taky mě kámoška uklidňovala, ať zkrátka vždy vyčkám, že kojenci mají skoro každý týden jiný a brzy bude líp 😉 tak se tím vždycky snažím uklidňovat 😵

luckaa
autor
13. led 2008

Tak to už aby to bylo,zatím budu radši chodit 2x ven,protože z toho pláče jsme vyřízený vždycky obě 😝

kaaterinkaa
13. led 2008

Minulý týden mi vlastně taky nabízela známá starý koš s kolečky, ve kterém doma uspávala synka, takže by třeba pomohla varianta, že byste si sehnali nějaký starý koš nebo kočárek jen na uspání domů a pak třeba šupky do postýlky, když usne...ono to nemůže trvat věčně, třeba by to bylo potřeba jen na chvilku a pak by bylo vše zase ok

suki
13. led 2008

přesně taky si myslím, že je o teď tím obdobím-zoubky a spurtík.....kaaterinka to malá mi to taky vynahradí, to víš, že mě jí jen víc líto než mě samotné samozřejmě, že by moc chtěla spinkat a nemůže 😒 Snad se to zlepší, ona se mi taky teď i hodně budí v noci, tak třeba to všechno nějak souvisí.Když usne se mnou tak ji pak taky přenesu do postýlky a je to v pohodě, ale teď se nám to nějak nedaří, snad to bude zase lepší. 😉 🙂

luckaa
autor
13. led 2008

Kaaterinkaa,ten koš je skvělá věc,můžu doporučit,mám ho od narození a malá se v něm uspávala krásně až do nedávné doby.

kaaterinkaa
13. led 2008

Docela vám závidím že se vaše dítka uspí třeba uchováním, u nás to nefunguje, protože se malý nerad chová...jedině při říhání je rád v náručí

bambusek
13. led 2008

Petamarketka tak to ja doma neukolebam kdybych se zblaznila, Míšu kolíbám řve a řve, kolikkrát jsem si říkala, že ho to naučím spát doma a nejdeto. Jen co ho obléknu a dám do kočáru a na vzduch je tuhej 🙂 🙂 , mám teda výhodu, že máme baráček tak ho stačí dát na zahradu a spinka 😀 😀

kaaterinkaa
13. led 2008

Mamči, bude to lepší 🙂 Jsem vždycky tak líp naladěná, když vím, že v tom nejsem sama a že ty samý starosti nebo spíš otázky si kladou i jiné maminy

luckaa
autor
13. led 2008

Kočárek zabírá,ale ráda bych aby taky spinkala doma,abych mohla doma něco udělat,procházky jsou super,ale ten bordel taky

kacerka
13. led 2008

Dobrý večer, přidávám se do klubu maminek nespavců. Teda v kočárku Karlík spinká krásně a většinou si ještě min. hoďku dospí doma v postýlce. Ale dát ho spát do postýlky přes den je menší sci-fi, asi jednou se nám podařilo, že tam půl hodinky spinkal. Dneska jsem ho odpoledne vzala k sobě do postele, hlavu mu zakryla plenkou a hodinku jsme spali, ale obávám se, že to byla výjimka. Prostě musíme ven, ale ne vždy to vyjde a to je potom ten den prořvaný z toho, jak je Karlík unavený a nevrlý.

luckaa
autor
13. led 2008

No myslela jsem si,že ten problém je jen u nás,ale koukám kolik nás takových je,nebo spíš dítek

kaaterinkaa
13. led 2008

Je nás určitě více takových maminek s malými nespavci. Ale problém mám trochu i já, protože ač jsem unavená, malý konečně usne, já nemůžu na povel zabrat 😒 slyším každý otočení, kýchnutí, šustění...zkoušela jsem si dát i špunty do uší, vím, že to zní děsně, ale myslela jsem si, že až bude malý plakat, uslyším ho a budu reagovat, bohužel ani špunty nezabraly, jsou asi nějaký obyč, slyším toho stejně dost. Nemá někdo třeba zkušenost s nějakým olejíčkem vonným,či čajem, který by nevadil a pomáhal se lépe uvolnit pro lepší spánek?

luckaa
autor
13. led 2008

Na uklidnění je meduňka,ale zkušenosti s ní nemám,já každý večer jak lehnu tak spím,ale spánek mám slabý,malá se jen zavrtí a už jsem vzhůru

niega
14. led 2008

Holky, vy mě děsíte! Náš prcek od 4 měsíců (možná i dřív) spí 2x denně 1-2 hodinky (jak se zadaří), a to v kočárku na čerstvém vzduchu. Uspávání doma ani nezkouším - doma se papá, přebaluje, hraje, cvičí, a spí se jen v noci. Mám nespavce? Anebo dáváte mimčo častěji spinkat než 2x denně (přes den)? Fakt čumím 😕 ...

sokolka
14. led 2008

Holky to my teda přes den spíme doma, ale v houpačce. Mám jí v albíčku tak se můžete mrknout. Jenže problém je, že houpačka je jen do 9 kilo a tam už více než měsíc směřujeme. Pořád si říkám, že ho nechám v postýlce, ale je schopnej tam křičet 2 hodiny a to fakt nechci. V kočárku usne jak kdy. Většinou mu to dýl trvá, protože jak už je velkej, tak ho zajímá vše okolo. Auta a tak. 😒

karotky
14. led 2008

Sokol..............a co kdybys u tý postýlky zůstala než usne a držela ho za ruku? 😕

sokolka
14. led 2008

Karot zkusím to ale moc nadějí si nedávám. I když si ho vezmu k sobě do postele tak okamžitě je na čtyřech a doleze si k nejbližšímu vyššímu místu a tam si stoupne. Sámo, že z toho má akorát legraci 😠

syrael
14. led 2008

U nas zabralo, ksyz jsme zacali pouzivat spaci pytel. Kubik si ho postupne spojil se spanim a ted ma zautomatizovano - jdu do pytle´= bude se spinkat. Opravdu to funguje...Dokonce i kdyz jsme byli na EEG, kde musi cast vysetreni spinkat, v cizim prostredi, pres den, presto do 20 minut usnul! Zkuste to...

luckaa
autor
17. led 2008

Ahoj holky,tak můj problém je zdá se vyřešen,malá mi doma usínala v košíku a jelikož se tam sice ještě vejde,ale nemá tam moc místa,tak asi proto ten pláč.Začla jsem jí dávat spinkat do postýlky a usíná se bez pláče,někdy trošku fňukne,ale to jen málo.Zrovna teď spinká,trvalo jí 5 minut než zabrala 🙂 tak snad už to bude ok.Už to bude 5 dní a pohoda.

leninek
17. led 2008

ahoj holky,ten samej problem jsme resila s prvnim klucinou,neusnul jinak nez v kocarku pres den,tak ze jak pisete,muselo se chodit za kazdeho pocasi ven.vecer jsem take uspavala na ruce nebo u prsa.presne si nevzpominam kdy to zacalo,ale po 6.mesici urcite,Robik zacal spinkat doma,musela jsem ho poplacavat po zadecku,nebo pri usinani jsem mu drzela flasku s kasickou(uz jsem nekojila,otehotnela jsme a on odmital me mlicko).od te doby spinka sam i pres den i v noci usina sam.tak ze zmena prisla nahle...drzim palce at se miminka umoudri🙂
ted to same resim s 5.mesicnim miminkem.od 6.mesice uz mu ale nebudu vecer davat k prsu,jen cajicek....zacinam ted uz s prikrmem,evidentne mi rve hlady a nepribira.prikrm mu ale moc nejede,(robickovi smakovalo hned),tak ze kazde ditko je jine,tak se musi zkouset......
hezky den.