Jak uspat 6ti měsíční dceru během dne? Nespí, brečí

luckaa
13. led 2008

Ahoj maminy,mám šestiměsíční holčinu a moc mě mrzí její problémy s usínáním,večer je to v pohodě,ale přes den je to horor než zabere,přesto,že je unavená.Většinou dost brečí,nepomáhá chování,hlazení,houpání atd.

markeeta
17. led 2008

Nejlepsi je praktikovat ty same ritualy. Nemyslim byt jako robot a vsechno delat ve stejny casovy moment. To dite, aby bylo v pohode, tak musi vedet, ze kdyz je tohle, tak potom prijde tamto.
Ja to delam tak, ze ji namazu oblicejicek, obleknu, dam do kocarku s dudlikem a jdeme ven. Kdyz je venku hnusne, tak jen otevru dvere a pohoupu (na zacatku to bylo tezke, ale uz je ji 5m a je zvykla), je to proste nas kazdodenni ritual a takhle spinka odpoledne. Dopoledne usne u prsa na kojicim polstari, ja si zatim probrouzdam internet. Ji ta 30min dopo staci. Odpoledne spinak plus minus 3h.
Vecer to byl boj. Takze jsme taky ustalili kazdovecerni cinnosti, tedka usina v pohode. Oni deti obecne s tim maji problemy, jsou unavene, ale spinkat nechteji, nedovoli si to sami sobe, protoze maji neco "rozdelaneho" a nechce se jim to prerusovat 🙂

dlinduska
17. led 2008

holky tak mi doma zabereme jen tak ze mi usne v leze u kojeni🙂) a to je tak na pul hodky. sem tam kdyz uz je moc unavena tak najednou odpadne nekde polozena s dudlikem v puse🙂)

muliska
25. led 2008

Holky, tak řeším stejný problém. Malá mi od miminka přes den špatně spinkala, ale narodila se v těch vedrech, tak jsem to přisuzovala tomu. V noci spinkala krásně. Teď ale přes den spí jen v kočárku, a to cca 3 hodinky dopoledne (naštěstí mám zahradu, takže když nepotřebuji zrovna do obchodu, tak dám do kočárku chůvičku a je to), odpoledne buď nespí vůbec nebo se s ní jdu ještě kolem 16 hod na hodinku na procházku - to musím, protože už trvá delší dobu, než usne. Doma nemám šanci ji uspat, někdy to zkouším dát ji do postýlky stejným způsobem jako večer, zapnu do spacího pytle, ale nepomáhá to, povídá si, potom začne plakat a volat mě. Někdy ji zkouším kojit v leže, někdy mi u toho usne, ale někdy ne. Když ale odpoledne nepsí, tak je od cca 17 hod. protivná a unavená. Koupeme v 18 hod, kolem 19 hod chodí spinkat. Naštěstí večer usíná většinou v pohodě sama, občas kňourá, tak ji jdu dát dudlík. V noci se mi ale teď nějak začala často budit, nepomáhá dudlík, nosit jí nechci učit, ale vypadá to, že je to hlady, protože u prsa je spokojená a za chvíli usne. Pak ji přenesu znovu do postýlku a zase tak dvě hodinky spinká. Asi budu muset začít s příkrmy na noc. Jinak tak jako Petamarketka mám strach, co bude v létě, protože mám taky pocit, že večer usíná krásně hlavně proto, že je tma. Ale říkám si, že to už bude větší a vše bude lepší. Holky, musíme v to věřit.... 😉

modzo
25. led 2008

Ahoj maminy měla jsem stejný problém s usínáním přes den,v nocii malej v pohodě usnul občas se vzbudil,ale dudel to spravil.Tomášek je pořád kojenej,ale od čtvrtka jsme začaly s příkrmem a krásně mi spí i přes den,asi už to potřeboval.Chtěla jsem to vydržet do konce šestýho měsíce,ale dost mi plakal a vydržel až pět hodin nespat.Ted spí dvě hodiny dopoledne a skoro tři hod. odpoledne a je spokojenej 🙂

petraluk
25. led 2008

Dindusko vypadá to jako by si mluvila o mym Lukáškovi, akorát když tedy usne tak je to tak na 10 minut. Někdy ani to ne. 🙂

jitka83
26. led 2008

Ahoj holky. Tak mě Ondra usíná večer jakš takš. Většinou čeká až na holku a pak usíná pěkně. Jinak vymýšlí. Přes den musím drncat v náručí a to ho div neumlátím, jak hodně musím drncat, než se zklidní. Je dost živej, tak mu ručičky nožičky pořád jedou. To jsem vždy podrápaná a pokopaná, než usne. Ale v kočáře je tuhej pomalu hned jak vyjedu. Tak doufám, že se to časem změní. ☹ 😉 Jinak budu pořád samá modřina. 😖