Jak uspat 6týdenní miminko? Poraďte

slunicko04
23. črc 2014

nas malej nechce pres den spavat a nebo spi velmi spatne. Nemuzu ho porad uspavat na rukach a nebo aby spal na me. V kocarku taky moc nespi, moc nepomaha ani svazovani ani spanek na brise. Jinak je krmenej lahvickou, prso odmita ... ze by se ududlal. Mate pls nejake rady nebo zkusenosti? podelte se dekuji

blanche1206
23. črc 2014

My to meli s druhym prckem podobne.Uspavali jsme cca do tri mesicu.Hodne mi pomohla manduca,bez te bych byla uplne namydlena,protoze malej ma jeste o rok a pul starsiho brachu.Vzdy,kdyz mi v ni usnul,opatrne jsem ho prendala do postylky a odesla.Ted si hezky usina sam(5.mesicu).Obcas knourne,nebo si zanadava,ale usne si.Pomalu me zacina brat na milost i s kocarem.Takze se nebojte,jak bude starsi,bude to lepsi a lepsi.😉

zazana81
23. črc 2014

Nám pomáhala kolíbka - cca 30 let stará, ještě po mě a mých sourozencích. Původně jsem jí nechtěla používat, ale když jsem poznala, co je naše malá zač, už jsem posílala manžela, ať pro ni hned zajede. Malou jsme zavinuli a kolíbali.

svoba
23. črc 2014

Kupte šátek nebo nosítko. Ergonomické

wenduliks
23. črc 2014

Ja moc neporadím, my to máme stridave už od narozeni. Je mu 6 mesicu a kazdy den funguje něco jiného. Někdy je to Manduca (ale ta se doporucuje az od 3.-4mesicu) maly v ni ani nechtel byt,kdyz byl malicky. Nekdy usne u prsa,nekdy v kocarku. A nekdy v houpacce Hacka. Dudlik odmita od natozeni. 🙂 ,ale cim je starsi,tim je to lepsi. Nekde jsem cetla,ze se miminka do 4.m neumi uklidnit ke spanku sami,tak jim holt musime dopomoct. Ja myslim,ze to bude casem u vas taky lesi 6tydnu je hodne male miminko. Kamaradi uspavali nosenim asi do 7m. Bud rada,ze ti alespon nejak usne. Znam deti rvouci,ktere neusnou ani po nekolika hod noseni a rvani. 🙂 Tak pevne nervy a ruce. Nas drobek ma 10kg,a nikdy bych ho nenechala urvat,kdyz se chce pochovat.

pavlapl
23. črc 2014

Mě nejvíc u první dcery pomohl šátek. Nechtěla spát ani v postýlce ani v kočárku a jak jsem jí dala do šátku tak hned spala a byla spokojená.

amabilis
23. črc 2014

Mně jen napadá, jestli mu není horko. Pokud ho ještě do něčeho zavineš, upeče se 😢 Malá se taky pořád budí. Dávám jí spát na polštář a nebo svojí peřinu, na sobě má body s krátkým rukávem a nožičky překrývám plenkou, pokud mi připadají studené. Když jí udělám "hnízdo" tak spí.

hojda
23. črc 2014

Taky se mi osvědčilo spaní v hnízdečku na polštáři, jen v těchto vedrech oblíct jen to body a přikrýt případně jen plenkou, jak píše amabilis. Jinak tu taky psala maminka o obličejové uspávací metodě, to docela taky funguje 😀 , tak to nazvala sama, je to hlazení po obličeji, z čela na nos, aby to dítko nutila zavřít očička.

mina_
23. črc 2014

Na každé mrně platí něco jiného.... u nás nepomáhala manduca a ani šátek, naopak to byl řev ještě větší... u nás fungovalo nošení na tygříka, uspávání u kojení a dost mi pomohlo vybrační leháto, na první měsíce je to super... já měla starou houpačku - lehátko, snad ještě po mě a bráchovi a jen jsem dolu přivázala "vibračního" pejska z cestovní postýlky a vibrační lehátko bylo na světě a bez jediné kačky 🙂

katyxq
24. črc 2014

https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek a https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani 😉 .... takto malé miminko je životně závislé na blízké přítomnosti dospělého, hlavně maminky, je to jeho potřeba, ne rozmar.

kamino
24. črc 2014

Nam pomahal na zklidneni zvuk vysavace..pustila jsem vysavac,chvili nosila,usnul a presunula do postylky..to slo do pul roku..v pul roce zacaly zuby a hlavne uz lezl,tak se stehoval k nem do postele a tam usinal daleko lepe..

lujza999
27. črc 2014

nas maly zaspaval vylucne na rukach, ked som to uz jednoducho nevladala tak sme mu na odporucanie kupili adamo hojdackua mozem Vam povedat ze je to naozaj skvela vec. kazdemu mu ju mozem len a len odporucat, pomohla nam s bolestami bruska s refluxom a aj so samotnym spanim. vyborna vec.

espada
31. črc 2014

V tomto horku bych mu oblékla tenké pyžamko. Jenom bodyčko bych nedávala. Ta termoregulace u tak malých mimin není skoro žádná a látka dobře reguluje a odvádí pot, pokud už se malý potí. Mojí malé to je příjemnější než body. A přes poledne jsme jen doma, než opadne to horko. Když by bylo přece jen strašně horko, dala bych mu to bodyčko a ponožky. Poznáš to pohmatem na týlu. Měl by být teplý a suchý, ne horký. Nebo na bříšku. Nohy a ruce ukazatelem teploty nejsou. Na polštář bych ho nedávala, aby mu nebylo horko. A otevřít okno, pokud je vzduch venku trochu chladnější. Ale pozor na průvan. Jinak je to o maličkostech. Moje malá vyžaduje kolem hlavičky rozložit plenku, aby jí koukal jen obličej a pak další plenku přes hrudník a tu si muchlá v ručičkách. Mazlící plenku kolem obličeje má rádo hodně dětí. Taky je lekavá a asi jí to dává pocit bezpečí. Kamarádky holčina zase usla jen když jí přehodila přes kočár tmavou látku, aby byla v šeru. Taky nám pomáhalo pustit fén. Ten hluk ji uspával. Musíš zkoušet. Ale pozor. Když si na něco mimčo zvykne, pak už to vyžaduje pořád. Tak ho zkus nezvykat na věci, které nemůžeš mít všude s sebou. Třeba ten fén. Ať se daří.