Jak uspat 9ti měsíčně dítě, když si pořád stoupá a sedá?

stesticko1
22. čer 2011

Ahoj holky už sem ztoho unavená dceruška je neúnavnej živel jak jí dám do postýlky pořád si stoupá sedá vymejšlí všechno možný jen ne spát a po půl hodině šplahání začne řev a nepřestane tohle trvá třeba i 2hodiny tak raději jdu a uspím jinak přes den to je to samé je tu někdo takoví kdo má něco podobného nebo nějakou radU???,budu vděčná za každej pokus nevidím že by jí to přestalo časem bavit ona je živá až až

beruska1989
22. čer 2011

@stesticko1 ahoj. máme doma totéž. od 9 měsíců to trvá do teď, takže večer ji uspávám v náručí, protože by sama asi vůbec neusnula. do té doby nebyl s usínáním problém. a dopoledne spíme v kočárku na balkoně, tam ji uhoupu a hodku a půl spinká. ale večer je to děs☹, nechala jsem ji i brečet, ale to vůbec nepomohlo, akorát pak trvalo dýl než jsem ji uspala. a ted tomu nasadila korunku že se nám v 1 vzbudí a do 4 do rána se jí vůbec nechce spát, ikdyž si ji vezmu k sobě do postele tak nespí. Takže taky budu ráda za jakoukoli radu😀

petule246
22. čer 2011

kolem 9 měsíce jsem uspávala tak, že jsem ležela vedle postýlky ve velké posteli a držela za ruku. Sám se usínat se naučil tuším až kolem 15 měsíce - to už mi přišlo, že líp chápe, takže přesně vědel, že má spinkat, trochu si pohulákal, já ho několikrát šla položit a zklidnit ... ale už to nebylo žádné hysterické řvaní a během 3 dnů usínal krásně. Přes den dosud usínáme spolu v posteli s pohádkou. Mladší syn naštěstí usíná sám bez problémů ...

helulela
22. čer 2011

A předtím usínala sama? Vítek vždycky takhle blbnul, když se něco nového naučil, a u stoupání to bylo teda úplně nejhorší, před usnutím, v noci... Jde o to, tohle období nějak přečkat, do měsíce je to nadšení z nového přejde a pak je to zas v pohodě jako dřív. Takže u nás stačilo "JEN" vydržet 😉

spagatice
22. čer 2011

U nás to začala ve 12 měsících. Stoupal si v postýlce, brečel a křičel hají. Tak jsem ho prostě uspávala u sebe v posteli (usnul za chvilku) a do postýlky jsem ho přenesla. Změnilo se to asi po třech měsících, když jsme mu koupili velkou postel. Nejdřív jsem si tam lehla s ním, on usnul a já odešla. Potom jsem si sedala vedle postele, on se mě držel a usnul. Teď ležím na dece na zemi. Míša ví, že tam jsem, ale už nemá potřebu mě ani držet, ani vidět. Většinou se chvilku přetáčí, nakonec se otočí ke zdi a usne. Doufám, že do září bude usínat úplně sám 😉

eloana
22. čer 2011

ahoj holky resim toto zrovinka v batolatech -nam uz je 12 mesicu a usiname zasadne jen u prsa nebo unosenim.... sice v postylce nespi,ale i kdyby tam byl -stejne jen stoji a rve nebo se snazi vylezt🙂 dudlik odmita
vcera jsem mu zkusila prso pres den nedat -tak radeji neusnul vubec🙂)) a byl protivka az do vecera

hojda
22. čer 2011

To taky známe, prostě trénujou, co se naučili, pak to samo přešlo, pomohlo nám promítat baterkou obrázky na strop u toho se musí ležet🙂

aleskap
22. čer 2011

Ahoj, mame stejny problem. Matej spi na brisku, takze ho v te postylce holt pridrzim, chytne si me za ruku, parkrat se snazi zvednout, ale potom strasne rychle vytuhne.

adelka89
22. čer 2011

my jsme uspavali v naruci, ale kolem roku jsme syna naucili na usinani u zpivani nebo mu povidame pohadku, pritulime si ho k sobe v posteli a kdyz je fakt unaveny tak usne hned nekdy si zpivame i pul hodinky, ale hlavne ho nemusime nosit,takze nam to takto vyhovuje.

bunicka
22. čer 2011

Ahoj holky, my spíme samy v postýlce i v pokojíčku od 2 měsíců,ale i tak jsme měli podobný problém s usínáním. Začalo to z ničeho nic...nejdřív když jsme se střídali s manželem,tak si navykla dcerka na zpívání v náručí u postýlky,což já jsem neděla,jen položila řekla dobrou noc a odešla,vše bylo v pohodě,nakonec jsem musela zpívat taky a to ještě šlo,ale za nějaký čas znovu komplikace,zvedla se a řvala a řvala,začala jsem jí vyndávat z postýlky a uspávat jinak,ale chyba,stejně si mě hlídala,dokud tvrdě nevytuhla. ☹
Takže nám pomohla tato metoda: http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavan...

Je to docela drsné,když vám hodinu i déle dítě řve,je spocené a vy nervy na dranc,ale po týdnu byl klid a ted už po písničce dáme do postýlky,vezme si oblíbeného medvídka a spinká 😉
Tak snad to někomu také pomůže,protože to vážně funguje 🙂 🙂 🙂

katzi
22. čer 2011

Tak já jsem v tomto věku uspávala tak, že jsem si vlezla s malou do její dětské postýlky (měřím 176cm 😀 ) a ležely jsme tam spolu. Jak tam nebylo místo, tak fakt ležela, neskákala, nemotala se, nelozila a relativně brzo usnula 😉

zdeniii
22. čer 2011

Já naší malou neustále pokládala a pokládala a pokládala, dokud ji to nepřestalo bavit... někdy jsem i na chvilku odeešla, nastal řev, tak jsem se vrátila několikrát zase polžila a hladila dokud neusnula, byla to fuška, ale výsledek je nyní úžasnej. Lehne do postýlky, vezme si peřinku, přikryje se a spinká. Je to úžasný!! vydrž!!!

marcelkap
22. čer 2011

My s tím taky měli problém...večer uspáváme tak, že si s ní lehnu do postele a pak jí přenesu spící. Někdy ovšem dělá kraviny i ve velký posteli, tak to vydržim třeba 15-20 minut a pak jí dám do postýlky, ať se tam klidně vzteká. Chvilku jí nechám řvát (cca 2 minuty), pak přijdu, položim jí (protože stojí a lomcuje postýlkou), "vysvětlim" jí, že má spinkat a jdu zase pryč. Řev se opakuje, můj příchod se opakuje a většinou po třech cyklech, max po 15 minutách, mě chytne za ruku, přitulí se a usne. Teď kolem toho roku už z toho má jakž takž rozum, ale už bych nikdy nezkusila Estvilovu metodu u menšího miminka - my to zkoušeli, když jí bylo půl roku a mělo to ještě horší efekt.

handm
22. čer 2011

Ahoj, tak máme stejný problém. Jediné, co mě uklidnuje, že v tom evidentně nejsem sama 😀
Malej se naučil stát asi před měsícem a od té doby je s usínáním peklo. Přitom do té doby jsme položili a spal do pěti minut. Ted si stoupá klidně 20krát a já furt pokládám, on furt řve, že je tam sám - takže když nevydržím, jdu uspat na ruce. Přes den spinká od malinka jedině v kočárku, takže tam ho ujezdím a je přikurtovanej 😉 takže vstávat nemůže.
Doufám, že jak někdo psal, bude to lepší, jen vydržet. POdotýkám, že v noci se stále budí na jídlo, než tam dojdu (spí už sám v pokojíčku, asi od 7 měsíců) vždycky stojí rovnou. Zkoušeli jsme jen pokládat a nechat vyřvat, uhladit, vyprávět... nic... tak čekám, že to přejde....

broukb
22. čer 2011

Ahoj holky 😀 tak mi řešíme přesně stejný problém u našich 8 měsíčních dvojčat...oba stojí..sedí..stojííí i hodinu i když už jsou mega unavený prostě stojí 😝 je to fakt mazec nepomáhá nic a hned jak vezmu do ruky hned spí.Položim a v okamžiku kdy se jen připovzbudí stojíííííííííííííííí 😠 akt už nevíme co s tim a stejně vždy vyměkknu a vezmu je 😖

miarosa
22. čer 2011

V tomhle věku bych to neřešila, každý měsíc je dítě jiné a spí a chce jíst úplně jinak, já to neřešila ukázala sem že jde spinkat, začal řvát, tak sem ho uspala v náručí, přes den v kočárku, procházka, nákupy atd. Od roku spinká krásně, protě vždycky je to jinak, někdy zoubky, někdy těžké papání, někdy není tolik unavený. Nezblázním se a navíc tohle období netrvá věčně a tak si to užívám a uspím ho v náručí, stejně je to nejkrásnější jak děti takhle usnou u mámy 🙂

kaatulka
23. čer 2011

Tak večer prostě dám do postýlky a odejdu....když občas zařve, tak chvíli počkám, když nepřestane jdu tam, dám dudu a tím to hasne...v tomhle věku už bych ho na rukou nenosila...přes den teď začal v postýlce dělat kraviny takže trvá dlouho než usne, ale nevyndávám, to fakt jedině když ho hodně bolí zuby, nebo když byl nemocnej, jinak ne...Zkusila bych to vydržet, zas takový nezmaři to nejsou, jednou se unavit musí a když pochopí, že maminka není otrok, tak je to přestane bavit 😀, páč efekt bude veškerej žádnej...

margeta
23. čer 2011

Dřív zabíralo chytit za ruce, aby se zklidnil. Teď se na mě směje nebo se vzteká, že mu držím ruce, takže holt čekám až padne a občas ho chodím položit, když stojí.

l.u.c.i.e
23. čer 2011

Holky, můj skoro roční klučík zásadně usne u prsa a to i v noci k němu vstávám ještě 2x na kojení. Cucne si a hned spí... No a já mám klid. Když ho nechám plakat v postýlce stejně stojí a je to ještě horší. Takto mi spí cca do 15 min.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
26. čer 2011

1. spani ve spacim pytli - ditku se hur pobiha po postylce
2. do postylky si muze vzit hracky, ktere chce, piti.... ale proste bude v postylce
3. jinak dle knihy Kazde dite se umi naucit spat - kontroly co 10, 7, 5 min., maly se naucil usinat sam velmi rychle

barbara66
26. čer 2011

Můj malý taky se staví,klečí,sedí 😀 Ale nechám otevřené dveře a dávám ho spát jen když vidím,že je fakt unavený.Na takovéto uspávání nechci,ať si zvyká,protože to moc dobře znám u staršího syna.Takže je naučený,tak,že nechám otevřené dveře,já si mezitím uklízím,vařím zatímco on tam stojí,žvatlá a za chvíli ticho 😀 😀 Už od narození jsem se snažila ho neuspávat,ale takové miminko stejně usne u kojení 🙂

kukynka2
26. čer 2011

Já jsem ji dala do postýlky a odešla jsem,protože když jsem byla na blízku,tak se smála a na spaní fakt nevypadala 😀 jako pár dní chvilku brečela,ale sama usínala a nemusela jsem ji houpat a nosit a tak 😉 to je k nezaplacení,když prcek usíná sám 😉

romana29
26. čer 2011

Za mě určitě neměnit to, co se doteď pracně "vybudovalo". Přejde to.
Gábinka je třeba zvyklá, že se povečeří a jde spinkat, většinou je tak ospalá, že usíná za chvíli. Někdy (když měla třeba odpoledne nějaké nové zážitky, návštěvy atd.) usíná hůř, brečí. Pokud brečí delší dobu, jdu za ní, utřu jí pusinku, zkontroluju plínku, pochovám a jde opět do postýlky.

petkave
27. čer 2011

U nás je to zaujímavé v tom, že keď dám malého do postieľky cez deň, je to ok. Zoberie dudlík a perinku a spí. Večer to neplatí. Takže ho uspávam vo veľkej posteli, lebo v postieľke by to celé zdemoloval... Až keď zaspí, premiestnim ho. Dosť ma to mrzí, lebo predtým zaspával úplne sám. ☹

rennu
1. črc 2011

DOporučuji knížku "Každé dítě se umí naučit dobře spát" nebo tak nějak se jmenuje, jsou tam cenné rady 🙂.....Honzík byl nespavec, trpel na koliky do pul roku minimalne a pak jsme nadelali kupu zlych navyku, tak tato kniha nam pomohla, do 4 dnu spal celou noc jako andilek bez nocniho kojeni...obcas si stoupa, ale spis na dopo spani...vecer usne rychle, jsem u nej, hladim, po vlaskach, zpivam ukolebavku ado 10min je tuhy 🙂

anieanne
1. črc 2011

Náš malý mel s usínáním šílený problémy, když byl malý. Pak jsem se hecla, najeli jsme na Estevilovu metodu ( viz. odkaz výš ), a za týden spinkal krásně. Od té doby nemáme s usínáním problémy. Další věc je řád - ty večery by mely být stejné, aby v tom prcek neměl zmatek. Tedy u nás se v šest jde vykoupat, dostane mlíčko, pusu od mámy a táty, a šup do postýlky. Funguje to 100%. Máme vyzkoušeno, že když se před spaním nevykoupe, tak je za hodinu vzhůru, protože má pocit, že to byl jen denní spánek. Takže i když před koupáním není vůbec unavený, po tomhle rituálu spolehlivě usne - stačí položit 🙂

cabri
10. srp 2014

NASE PRINCEZNA NEUMI SPAT OD NAROZENI usina u prsu od mala ma rok 🙂 nedovede usnou ve stejnou dobu jeji rozmezi je od 20 -24 hodim nemuzu ji nechat samou v pokojiku protoze vyliza z postylky respektive vypadne rovnou tak dlouho se vzteka a naklani pres okraj az vypadne ( jednou mi to stacilo) takze kojim povidam lehnu si s ni do velke postele proste dokud nezabere a to nekdy fakt dost trva :(((((((((((((