Jak uspat dítě v postýlce?

kebertova
29. dub 2007

Ahoj maminky.Moc doufám že mi někdo z vás poradí... 😒 Mám půl ročního Martínka a každý den a noc ho musím uspávat v kočárku protože v postýlce mi nedokáže usnout,když ho tam položím po jídle tak je tak hodinu hodnej ale pak je to peklo. 😒 Dneska ráno se mi stalo že mi martínek vypadl z kočárku,a abych ho na noc připla na kšíry na to nemám srdce abych ho tam uvázala,měl sám spinkat v postýlce ale když už usne tak spí max.30 minut 😒 a pak musí do kočárku. 😒 Když byl malý tak jsem ho stahovala do zavinovačky a rychlozavinovačky,ale na to už je velký abych ho stahovala, 😒 ale když byl stáhnutý tak hned usnul a spal celou noc.Co mám dělat???? 😲 Lenča

ikuska26
2. čer 2007

ahojte, tak my to skusame uz skoro tyzden, a sam nezaspal ani raz, iba ked som mu na niekolky raz dala diapocku a dudlik, ...a trosku mu zodvihla hlavicku a objala ho, inak nezaspi....je to tym, ze som tam medzi tymi intervalmi aj 5 min, kym ho ukludnim? uz po prvych dnoch sa doba placu skracovala a teraz to akoby sa vracalo, tak neviem...mam pocit ze place este viac, a vcera som mu dala aj calgel na zubky tlaciace sa a spinkal do polhodky od 20tej do 3,30, co sa noc predtym zobudil po 4 hodinach....aj teraz placka, juj, ...ale viem ze to teraz uz nemozem vratit spat a ani ho nechcem znovu uspavat na rukach....ale nechapem, cez den ked zaspi pri kojeni ulozim vacsinou do kocika a dam na balkon a spinka...alebo zaspi pri prechadzke sam,,...som v koncoch, mame nadej ze sa nauci spat sam skor ako o niekolko mesiacov? to uz asi nevydrzim tak dlho... 😢

curacao
4. čer 2007

Hlasim hlasim.
Tak jsem vyzkousela dat toho sveho maleho dablika do postilky. A vsechno v pohode.
Udelala jsem to tak ze jsem ho nejdriv uspala a potom dala do postilky, dal dudlika a odesla. Cekala jsem ze bude brecet, vztekat se a dozadovat pozornost ale nic z toho. JEn zacal spokojene dudlat dudika, zavrel ocicka a spinkal. Vzbudil se ve svuj pevny cas dostal napapat a zase jsem ho ulozila a spal jak kdyz ho do vody hodim.
A tak to uz jde 3 tim dnem. Tak konecne se nam to povedlo. 😀

uzlik23
12. čer 2007

Ahoj mám šílený problém, mám 5 m. chlapečka, od malinka trpěl kolikou, takže každý večer, nošení dvě tři hodiny a pak vyčerpáním usnul. teď kolika přešla, jenže usínání na rukách pokračuje, při večeři mi usne, po půl hodině se vzbudí se šíleným pláčem, kope nožičkama, nevím jestli ho trápí větry(s nimi máme problém už od začátku) nebo chce na ruce. ale někdy mi pláče i když ho nosím, pak mu dám čajík a po chvíli usne, za noc se vzbudí asi 100x, převrátím ho z jednoho boku na druhý, dám mu čajík, od si prdne a spí dál. ale já jsem ráno jak po probděné noci. nemáte někdo radu. díík

jjitulina
12. čer 2007

uzliku,mám stejný problém ☹ Donedávna Vojta usínal po koupání a nakojení sám a bez problémů a ted poslední týden je to hrůza.Musím u něj být dokud neusne,jinak řičí jak blázen.A včera jsem ho musela i chovat a taky plakal i u mě.Myslím,že je to tím vedrem a taky odpoledne nespal,a tak asi nevěděl jak zabrat.O nočním buzení ani nemluvím.Budí se pětkrát na kojení,kaši na noc odmítá a dudlíkem ani čajem se v noci oblbnout nedá.Musí jenom doufat,že jednou už se vyspím celou noc 😅 Do osumnácti ho to snad přejde 😉

karotky
12. čer 2007

Ahojky!
Dneska budeme Adámkovi dávat dohromady cest.postýlku(klasická se nám do ložnice nevejde,protože je v podkroví a pomlátili bysme se tam),protože nám z té tašky,kterou jsem měla naplánovanou na 3 měsíce nějak vyrostl. 😀
Tak zítra napíšu,jak se mu spalo v "novém". 🙂

uzlik23
12. čer 2007

jjituline no taky věřím,že to do 18 přejde a když né, mamča mi říká,že to tak uteklo, že by teď ráda nosila a nemá koho, tak možná budu uspávat ještě v padesáti a budu za to ráda 😅 😀

esperansa
9. lis 2008

Ahojik 🙂 jsem novopečená mamča mám 2 týdeního synka Davídka a chtěla bych se zeptat jestli můžu už tak brzo použít mtodu 5-10-15. Zatím ho uspávám chováním a use mi v náruči a když ho položím do postýlky a vzbudí se tak zase asi hodinu ječí 😖 . nemůžu ho chovat věčně aby si pak na to moc nezvykl. Moc dík za odpověď.

pavlina05
9. lis 2008

esperansa ...ahoj!! My máme problém s uspáváním hned od narození. Náš Alešek trpěl hodně na prdíky, takže já jsem jej chovala 3 měsíce!!!! Te´d ale jsem řekla dost!! Má 7 kg a mě ruce bolí!!! TAkže položím do postýlky a on řve! ach jo!! Pořád, i několik hodin!!!
Já bych tak malé mimčo jako máš ty nenechávala vyřvat. mě to děsně trhá srdíčko!!Já být tebou, tak vydržím ještě alespoń ty 2 měsíce 😉 Do té doby mimčo potřebuje něžnou náruč pořád!! 😉

esperansa
9. lis 2008

pavlina...vyřvávat ho nenechávám. Právěže chovám a chovám a někdy to vůbec nepomáhá 😒 taky má prdíky a loupe se mu kůžička v tříslech tak ho to asi bolí. Mažu mu to vším možným. Nevím co na to pomáhá nejlíp.

mkr
9. lis 2008

esperansa zkus infadolan ten mažu nejraději je dobrý znajího i naše maminky

mkr
9. lis 2008

esperanca co je to za metodu? jinak já bych se u takhle máleho miminka bála, že se něco stane, zkus si lehnout s ním, třeba tě potřebuje mít u sebe, ale řvát bych nenechala nedělám to ani teď nevíš co se kdy může stát když prcek brečí a nikdy bych si to neodpustila, akorát mu dáš najevo, že s tebou nemůže počítat

anke
9. lis 2008

esperanca: tyy jo, to je fakt malicke miminko jeste ... tipovala bych, ze ho boli brisko nebo potrebuje byt s tebou ... ja bych do toho nesla, ale ja jsem strasny maslo v tomhle

mkr: to je metoda, ze nechas mimco vyplakat a chodis tam za 5 minut - pak za 10, atd. az to prcek vzda a usne ... pry to zabira, ze uz se pak nebudi a spinka

... ja jsem jednou jedinkrat zkousela nechat vybrecet - chodila jsem tam po 3 minutach a vydzela jsem to asi 13 minut ... Davidek ma 10kg a doted ho uspavam na rukach, o dalsich metodach jsem prestala uvazovat, proste je to tak, jak to je ... v postylce proste neusne a neusne ... a ja osobne o nechani vyrvat nejsem vnitrne presvedcena, takze by mi to zpusobilo asi vetsi psychcke utrpeni nez tomu deckovi ...

anke
9. lis 2008

esperansa: a nezkousela jsi mimivak? nebo ergo s vlozkou pro kojence? tak ho muzes mit u sebe a treba v tom bude spokojeny

anke
9. lis 2008

ale to jsem off-topic, protoze to neni uspavani v postylce, uznavam a davam si policek 🙂

mkr
9. lis 2008

anke díky
u nás jsem to zkoušela dvakrát jednou asi po půl hodině usnula celá ufňukaná, ale fňukala ještě trochu při spání, takže súaní asi nic moc a po druhé řvala pěkně dlouho a trvalo mi než jsem ji utišila takže fakt tohle není pro nás, ale třeba u někoho to zafunguje 😉 my máme problémy se spaní přes den ráda spí tak 2 x denně i dvě hoďky si dá, ale musím s ní, takhle jsem si ji sama hloupá naučila v létě nechtěla jsem ji dávat spát ven kvůli teplu, tak jsem ji dala k nám do postele a už tam zůstala 😒

anke
9. lis 2008

takze holky, vim, ze to nepatri do uspavani deti, ale nedalo mi to a zeptala jsem se na to zatizeni ledvin sveho otce, protoze on lekar je ...

je mi radko lito, ale jsi tak trochu vedle ... s tim vybilenim lednicky prirovnanym k piti mleka a zatezi ledvin, michas vsechno dohromady ... nebudu popisovat tu hooodne dlouhou prednasku o metabolismu, kterou jsem dostala, ani si to vsechno nepamatuju a pulku jsem stejne asi nepochopila ... napisu jen vysledek: aby dite melo z nocniho piti poskozene ledviny, protoze jsou nadmerne zatezovany, tak bychom do nich museli lit vodu nebo cokoliv proudem ... ano metabolismus v noci pracuje pomaleji vlivem prokrveni a jinych veci, ale pracuje ... a jestli jsem to pochopila dobre, tak ledvinam je jedno, jestli do ditete budes v noci lit vodu nebo mliko, protoze mliko se proste nejdriv srazi vlivem kyselin v zaludku (pominu-li, ze to zacina uz v ustech), pak se v tlustem streve vstrebavaji bilkoviny, tuky a cukr (vlivem zluci, pakreatickych stav a inzulinu) a vstreba se voda, ktera se filtruje v ledvinach a blablablabla ... odborny lekarsky pindy (kterym nerozumim) ....
to, ze dite budi travici procesy - nevim, Davidka budi bud prdiky (a to jen, kdyz ja snim nejakou hruzu) a nebo ho pak slysitelne procesy budi rano, coz slysime vsichni a plinka to pociti nejvic (jako procesy jedou, to jo, ale naseho Dadu teda spis budi ta zizen - mame tu dost teplo -a mozna i ten zvyk no) ... tak asi tak no

anke
9. lis 2008

pardon, spatna diskuze 😀

pavlina05
9. lis 2008

anke 😀 Zdravím Vyškov 😉 (já jsem také odtama 😉 )
No my to máme s tím spinkáním hooodně složité!!! Náš Ájisek ve dne spí jen v kočáře!!! A večer...hrůza. Já pořád zpívám, chodím, drndám a nic. Usne zřenba až v 23 hod. NA MM čas nemám, jsem zoufalá. dré kamarádky se usmívají jak jim děcka spí přes den a v noci také a ten náš .... 😖

pavlina05
11. lis 2008

Holky, jak uspat dítě večer??
Já už vyzkoušela vše, ale nic nám nezabírá!! Jsem totálně zoufalá! Včera se odpoledne probudil v 15:45, pak už nespal, hrál si a vydržel nespat a křičet do 0:30!!!! koliku a nic jiného neměl!! TAk co dělat??? 😒

zdenallicka
11. lis 2008

AHoj, musim se s vami podelit o zkusenosti s neteremi.. Moje segra si malou naucila hned od narozeni tak, ze po vecernim kojeni ji nechala odrihnout a ihned ji uložila do postylky. Nechala svitit slabounce lampicku a odesla.. Kristynka se tak naucila spat a dnes, kdy josu ji tri roky, se sama ulozi, maminka ji prijde jen zakryt, prectou kratkou (max. 10 min.) pohadku a mala spi...
Zato segra meho muze si malou naucila na rukach, takze dnes, kdy josu ji 2,5 roku, usina pouze v naruci a nijak jinak!!! Ted byla nemocna, nemel ji kdo hlidat, tak jsem jela dve noci po sobe hlidat ja a jednou mi to trvalo hodinu a podruhe dve!!! To je dle meho nazoru obrovska chyba.. Natalka ma 15 kg a dokazete si predstavit nosit na rukou dve hodiny tak velke dite a pritom tancovat, zpivat, drzet pannu a uspavat decko??? Hruza des....
Radim - od malinka ucit na postylku....:o)

anke
11. lis 2008

zdena: pekna rada, ale nekdy nepomaha ... my jsme Dadulu vubec neucili na ruce, jako uplne mrne usnul vzdycky s nama, nejdriv ho stacilo drzet za ruku, pak jsme museli hladit po hlavicce, pak plinku pres oblicej, pak ani to nestacilo, tak jsme hojdali v naruci chvilinku a zpivali (teda vicemene jenom ja, mm nebyl schopny uspat), potom ani to nestacilo a meli jsme obdobi, kdy rval a rval, tak jsme doma drndali v kocaru, a to taky neslo, tak jsme byli moc moc zoufali a nakonec se nam ho podarilo utisit v naruci hopkaje na balonu ... delame to doted, kdyz si vzpomenu na ty zoufale zachvaty place, tak ho radsi budu houpat nebo ho nosime v ergu a houpeme na balonu v ergu ... vyrvat ho nenecham, na to nemam, v postylce neusne ani nahodou ... takze ucit neucit, nekdy to proste nejde 😀 (a to uz ma Dada 10kg a ja pekny svaly, ale libej se mi ... mam ted mnohem hezci ruce)

pavli: taky zdravim, pamatuju si te, bavily jsme se pred mym porodem, proc do Vyskovske nemocnice ne - nakonec jsem byla v Bohunicich a teda taky nic moc - myslim sestinedeli, porodnici byli naprosto dokonali a uchvatni
nic si z toho nedelej, nas Dada jako uplne mrne pres den taky nespal - ja nesledovala signaly (nevedela jsem, co to je - jako smudleni oci a ousek) a tak jsem ho vcas neuspavala - sam od sebe neusnul a neusne doted - takze prvni 3 mesice jsme propochodovali cele dny po byte a v noci jsme bojovali s usinanim - o buzeni na kojeni ani nemluvim ... postupem casu se to zlepsilo a Dada zacal spinkat pres den- co 2-3 hodiny ho uhoupu ke spanku, kdyz uz je spaci a pak si hodku da ... nakonec zacal mit i problemy se spankem v kocarku, proste nezabral a ja ho houpala i uprostred cesty, musela jsem ho z toho kocarku vzit a houpat ho a pak ho tam vratit spiciho - jinak by se urval a ja jsem mekkota a nenechala jsem ho becet, ted se mi to vratilo pac uz to je lepcejsi ...
ted se snazim ho zas unavit strasne moc, abych ho pak nehoupala hodinu, ale jen par minut nez usne, uz mu delam i ritual pred vecernim spanim, ale chudak jak vidi postel, zacne brecet, protoze vi, ze ho tam chci nechat ... takze my vykoupem, podivame na Rakosnicka, jdem do postele, tam mu reknu pohadku - pokud je me pres ten krik slyset, zazpivam - a kdyz uz vypada, ze pujde - tak ho vezmu a uhoupam ... treba se to houpani odboura, nebo pak vysvetlim jeho nastavajici, jak ho ma uspat no 😀
takze jsem ti pavli asi moc neporadila, jak ho naucit na postylku, ale muj chlapecek proste potrebuje uspat v naruci ... mi to zatim nevadi, ale kdybych ho na ruce nevzala, tak bude presne kricet klidne do noci, jako ten tvuj 😕

anke
11. lis 2008

jezis to je roman 😅 😅
jeste zkusenost me matky ... bracha byl desne urvany mimino, do roka ho cele noci houpali a to neusnul takze do pulnoci mama od pulnoci tata a pak sel do prace!!! ... a kdyz mu byl rok a neco, tak mu proste vysvetlili,ze se v noci spinka, ze tady v postylce a ze po pohadce ... a bylo vymalovano, bracha pochopil a uz nehoupali ... tak doufam, ze mam stejne chytreho synka jako byl muj bratr a ze mu to taky vysvetlim 🙂

esperansa
11. lis 2008

mkr - dobře zkusím ten infadolan. Dík za radu 🙂

anke - máš pravdu byla bych špatná máma kdybych tu metodu použila. Taky jsem ještě ani neměla to srdce ji použít. Je mi ho líto když plače. U mě je mu dobře. Chovám ho a usíná mi v náručí ale zase nemám skoro žádnej čas na domácnost což je docela blbý. Zkusím ten mimivak. Nevíš kolik stojí a kde ho seženu?

esperansa
11. lis 2008

A nemůžou se tím mimivakem zkulatit zádíčka? Aby pak neměl křivou páteř.

zdenallicka
11. lis 2008

anke: Pochopila jsem z tveho "romanu" 😉 , ze spal s vami v posteli... Je to tak? Pokud ano, pak se nediv, ze musite delat takove veci, aby usnul... Moje svagrova si malou taky natahla do postele k sobe.. A uspava dve hodiny denne doted... Co bude ve skolce????? Nepremysli o tom, ale jako pedagog vim, ze sjou s tim problemy....

zdenallicka
11. lis 2008

Kazdopadne je to kazdeho vec, jak si dite uspava... :o) Ja rozhodne nebudu diteti otrokem a nebudu ho konejsit kdykoliv, kdyz knourne... Je to svym zpusobem rozmazlenost.. A ja rozmalenecka nechci...;o)))

lenulin
11. lis 2008

No my jsme s usínáním taky dost bojovali hlavně přes den no a večer když se mi ho podařilo uspat tak už spinkal v pohodě.Večer to praktikujem tak že ho prostě dám do postýlky a jsem nad ním nakloněná třeba se ho dotýkám obličeje nebo mám svou hlavu přitisknutou k němu a zpívám mu a povídám nebo i poloha na bok nám zabírá a do půl hodinky usne vždycky.a v noci není problém žadný nakrmím přebalím a spinka nanejvýš na něj položím na chvilku ruku.Přes den je to sice na dlouho ale usne nakonec hladím jej po nosíku funguje to za chvilku se mu začnou klížit očka ale člověk musí vystihnout okamžik kdy už je vážně ospalý a v kočárku usíná bez problémů.

anke
11. lis 2008

zdena: to jsem se asi spatne vyjadrila, ne v posteli Davidka nemame 😀 ... usnul s nama jsem myslela jako, ze jsme byli u nej 🙂 ... takze se divim dal

anke
11. lis 2008

zdena: tak uz vime, ze nebudes dite konejsit a nejaky tip, jak ho teda uspat v postylce mame? 😝

anke
11. lis 2008

esper: to si nedovolim tvrdit, ze bys byla spatna mama ... ale holt nekdo na tuhle metodu nervy ma a nekdo ne, a kdyz to delaji, tak jsou taky urcite dobre mamy, co chteji pro prcka to nejlepsi, ale s lepsi odolnosti vuci nervove zatezi ...
ten vak a zadicka - uprimne nevim, pry ne, pry to neni o nic horsi, nez ho chovat na rukou ... ja nevim, neznam nikoho z praxe, kdo by uz mel odrostle deti, aby se to dalo zjistit, a vak predtim pouzival ... nam v tom dada nechtel byt, zkus najit na mimibazar.cz - babyvak