Jak uspat dítě v postýlce?

kebertova
29. dub 2007

Ahoj maminky.Moc doufám že mi někdo z vás poradí... 😒 Mám půl ročního Martínka a každý den a noc ho musím uspávat v kočárku protože v postýlce mi nedokáže usnout,když ho tam položím po jídle tak je tak hodinu hodnej ale pak je to peklo. 😒 Dneska ráno se mi stalo že mi martínek vypadl z kočárku,a abych ho na noc připla na kšíry na to nemám srdce abych ho tam uvázala,měl sám spinkat v postýlce ale když už usne tak spí max.30 minut 😒 a pak musí do kočárku. 😒 Když byl malý tak jsem ho stahovala do zavinovačky a rychlozavinovačky,ale na to už je velký abych ho stahovala, 😒 ale když byl stáhnutý tak hned usnul a spal celou noc.Co mám dělat???? 😲 Lenča

ivagan
16. led 2009

asi nečetla jakou knížku?

majaaita
16. led 2009

Ivagan, v tomhle věku je to těžký, děti procházejí separační úzkostí, nechtějí být samy. Zkus s ním být v místnosti, držet ho za ruku, pustit nějakou hudbu nebo tak.

ivagan
16. led 2009

z rukou jsem to taky zkoušela ale nezabralo to, tak nevím asi to budu muset nějak přežít

eppik.m
16. led 2009

ivagan: Každé dieťa sa vie naučiť spať. Od dojčaťa po školopovinné dieťa:
Ako sa môžete vyhnúť problémom so spaním a ako ich možno riešiť. DOPORUČUJI nám pomohla na 99%. Můžu ti ji poslat na email, ale mám ji ve slovenském jazyce. 😉

ivagan
16. led 2009

eppik.m:to by bylo super já bych to nějak přečetla 🙂 děkuju,nevím jak to chodí,maám ti taky naposat email nebo přes interní poštU?

kubaka
16. led 2009

zdenallicka - jsi fakt pedagog? z tvých příspěvků mám dojem, že jsi hodiny dětské vývojové psychologie asi proflákala. Matka otrok - rozmazlené miminko - neběhat k němu když kňourne - hrůza pro děti mít takového "pedagoga". A ano, toto myslím narozdíl od všech svých příspěvků opravdu osobně - ne obecně. Přečti si co jsem psala v tématu Rozmazlený prcek a zkus to vyvrátit. 😉

luucciiee
6. kvě 2011

zdravim maminko...moc bych poprosila o vasi radu. muj syn ma nyni 10 mesicu a uz od 3. mesice veku jsem ho uklimbavala na rukach a dala do postylky napul ospaleho...at dopoledne, odpoledne nebo vecer...netrvalo ani minutku a maly byl, jak se rika tuhy! takze mi to nejak nevadilo! no ale necekala jsem, ze s pribyvajicimi mesici to zacne byt horsi.no spis od toho 8. mesice...to uz nechce spat vubec v postylce, ale jen na rukach anebo s nama v posteli. problem nastal tehdy, kdyz jsme jeli na 3 tydny na dovolenou do Cech. (zijeme ve Skotsku) maminka pritele zaridila postylku a dala ji k nim do loznice a oni spali s malickym v jedne mistnosti a my s pritelem v jinem pokoji. no jo, ale babicka si ho chtela poradne uzit a nechavala ho spinkat s nima v posteli a mne to nerekla :( !!! rekla mi, ze ho tam mela jen tu prvni noc, ale nebyla to pravda a priznala se mi, az jsme prijeli zpatky do Skotska a malicky vubec nechtel do postylky! tak jsem si tak sama sobe kladla otazku, co se stalo??? ze to neni normalni, ze nebyl nikdy problem ho na rukach napul uklimbat a pak polozit do postylky...tak jsem ji volala a rikala, co je za problem a ona se mi priznala!!! no a od te doby s malickym bojujeme!!! a nejhorsi je to vecer, takze spi s nama v posteli :( ten jeho plac je neunosny, takze nam to s pritelem neda a vzdycky zmekneme a vezmeme si ho k sobe.
tak timto vas prosim o radu, kdyz u mate dobrou zkusenost. dekuji predem

luucciiee
6. kvě 2011

@luucciiee ...ten clanek patril mamince CAIRA

bombero
18. lis 2011

@caira
zdravím .... já chci taky takhle hezky usínací miminko a bez řevu ... usínáme bud u prsu, na rukou nebo v domácím kočárku (je vyjímečně v noci). Nechci nechávat mimi vyřvat, nemám na to sílu já ani manžel. Její brek není jen takové pobrekávání, ale řev neskutečný, určitě bych to nevydržela. Předem děkuji za jakékoliv rady. Naše mimi je 3,5m staré. Hezký den Verča

kikinka11
9. říj 2012

Ahojte holky,taky mám problém s uspáváním Kristínky.Už od malinka měla problémy s prdíky až do 3 měsíce.Takže jsme jí uspávali taky na rukách a samozřejmě si na to zvykla a teď to pořád vyžaduje.Už má 11 měsíců a ještě se nenaučila spát sama.Jednu dobu to šlo tím způsobem že jsme jí dali v postýlce čaj a ona u něj usla.Ale teď už to tak nejde.Zvedne se z postýlky a šplhá se po mě.Tak jsem jí nechala pobrečet ale max. 10 min.Protože taky jí nerada slyším plakat ale i pro to že do vzlykání by se dítě nemělo nechávat brečet.Tchýně mi taky neustále radí že jí mám dát po zatku že už se vzteká.Ale myslím že je to moc drastické.Dítě přece nemůže za chyby svých rodičů.A nechápe že má spinkat samo.Už se mi i stalo že se malá poblinkala jak se vztekala při brečení.Je ale fakt že před tím pila hodně čaje nebo si ho ode mně žádala.Takže už jí před spaním tolik čaje nechci dávat a zkouším ji uspávat jinak.Jednou mi usne při zpívání ukolébavky jindy zase při hlazení a nebo drncání v postýlce.Ale to opravdu málo kdy už nevím jak jinak jí mám uspat.Nechci jí bít a ani nechávat brečet byla bych ráda kdyby byl i jiný způsob.Prosím poraďte mi.Je to moje první dítě a za dva měsíce bude na světě druhé.Má to být kluk tak jsem zvědavá jestli bude mít stejný problém jako Kristínka.Už z toho důvodu nebudu mít čas na dlouhé uspávání.A bojím se že se budou budit na vzájem.Už na to nemám moc času a musím jí to nějak naučit. ☹ Díky za vaše zkušenosti.

jezevcice
23. říj 2012

@lilourich Velice krásně napsané..vezmu si příklad 😎 samozřejmě vyzkoušíme..jsem stejného názoru ale neumím to tak krásně napsat 😀

chesterbloom
2. črc 2013

Ahoj, zkus přečíst toto - http://www.kralovske-spani.cz/zdravy-spanek-deti/ - mně to dalo poměrně dost informací, jak to vlastně s dětským spánkem je.
Ty příčiny se většinou cyklicky opakují .- nějaká bolest, nějaké nepohodlí nebo hlad. Problém je, když si dítě spojí křik se sociálním kontaktem, to vám potom prokřičí celou noc :(