Jak uspat dítě v postýlce?

kebertova
29. dub 2007

Ahoj maminky.Moc doufám že mi někdo z vás poradí... 😒 Mám půl ročního Martínka a každý den a noc ho musím uspávat v kočárku protože v postýlce mi nedokáže usnout,když ho tam položím po jídle tak je tak hodinu hodnej ale pak je to peklo. 😒 Dneska ráno se mi stalo že mi martínek vypadl z kočárku,a abych ho na noc připla na kšíry na to nemám srdce abych ho tam uvázala,měl sám spinkat v postýlce ale když už usne tak spí max.30 minut 😒 a pak musí do kočárku. 😒 Když byl malý tak jsem ho stahovala do zavinovačky a rychlozavinovačky,ale na to už je velký abych ho stahovala, 😒 ale když byl stáhnutý tak hned usnul a spal celou noc.Co mám dělat???? 😲 Lenča

honzi
29. dub 2007

Ahojky, něco podobného se už řešilo tady na kojencích, téma uspávání. A moc krásný článek je v dubnové mamince, jmenuje se 45 rad, jak naučit děti spát, určitě ho najdeš taky na netu. Jinak v tomto asi moc radit nemůžu, protože Honzík usíná přes den taky jen v kočárku nebo na rukou, jen večer je naučený, že ho dáme do postýlky a usne sám.

miquel
2. kvě 2007

Ahojky, mému synovy už bude 6 měsíců a pořád ho na noc stahuju do zavinovačky 😲 (už jsem musela ušít větší, protože do normální velikosti se už nevejde) 😀. Pokud ho dáme spát ve spacím pytli tak za prvé špatně usíná a za druhé se často budí. Nevím co by na to řekli odborníci, ale nám to takle zatím vyhovuje, když je prcek v zavinovačce tak spinká celou noc a budí se jen jednou na jídlo . Přes den spí většinou v kočárku (bez zavinovačky) , ale to ho většinou uvozím a nevadí mi, že vydrží spát jen hoďku .Tak ho zkus na noc pevně zavinout třeba to pomůže 🙂

vachovka
3. kvě 2007

Ahojte.Mola mala ma 5.mesiacov a este stale spinka v zavinovacke.Moc to neriesim ked je jej tam dobre tak nech tam bude.
Kebertova mala je tiez zvyknuta na to ze mi zaspava na rukach ale vcera som skusila tvz. TERAPIU SOKEM. 😀 metoda 5,10,15
Ked som videla ze sa jej chce spat dala som ju do postielky.To vies ze sa jej tam nepacilo.Pustila som kolotoc dala jej dudu pohladila pobozkala a odisla som.Plakala ale nechala som ju tam a po 5.min som prisla zopakovala som to pohladit atd. a znova prist az za 10.min.a este som jej dala cez oci plienku.Plakala strasne ale vydrzala som to a o 15.min som ani nemusela k nej ist pretoze uz spala.V noci sa mi zobudila iba 2krat co je zazrak pretoze inak vstavam aj 8krat. 😝
Dnes dopoledne som to skusila znova a zabralo to tiez.Tak to vyskusaj a pak daj vediet ci to funguje. 😉

vachovka
3. kvě 2007

Jo a este som zabudla ze ked to vydrzis 7 dni nevziat ditko na ruky ked place tak po tyzdni by uz malo spat samo.Ale ked to vzdas tak sa cely postup musi opakovat znova od prveho dna.Drzim palce.

zany
3. kvě 2007

My jsme prcka učili taky aby usínal v postýlce sám. Když přišel čas, aby šel spinkat, tak jsme ho položili do postýlky, dali jsme mu dudlíka, pohladily jsme ho a šli jsme do obýváku. Asi tak 5x jsme k němu šli, protože mu vypadl dudlíček 🙂 Když jsem byla sama doma, tak jsem k němu nešla ani jednou 😀 Teď poslední dobou nechce sám usínat. Dáme ho do postýlky a je řev ☹ Takže jsme ho párkrát zkusili nechat brečet (ale tak max. 10 minut - dýl to fakt nevydržím 😢 ) Pak jsme ho občas pochovali, aby se zklidnil a pak usnul bez problémů. Teď ho zklidníme před spaním chováním a pak ho dáme do postýlky a spí. Dneska usnul v pohodě, jindy je to větší boj.
Ale jinak taky vím od švagrový, že metoda 5, 10, 15 funguje...

bao
4. kvě 2007

Milé maminky, dneska jsem se zaregistrovala a píšu poprvé, proto doufám, že neporuším pravidla daná pro psaní. Mám tříměsíční holčičku Magdalenku a minulý týden, jako když mávne kouzelným proutkem, u nás nastal "problém" ukládání k nočnímu spánku. Rádi bychom aplikovali s manželem metodu 5, 10, 15, ale ráda bych se zeptala, jestli to není ve třech měsících moc brzo? Zkoušli jsme uložit, dát dudlík, pohladit a mile promluvit a pak odejít vrátit se po minutě, pak dvou, třech. Ale řvala tak moc až se zalykala, nereagovala na žádné pohlazení ani dudlík, a nakonec ani na pochování. Brečela a polykala vzduch až se nám poblinkala. Takže 5, 10, 15 jsou pro mne nepředstavitelné časy. Nevím, jestli to máme aplikovat a vydržet, nebo je ještě moc malinká? Cítíme, že je pořádně mazaná. Poněvadž se nám i stalo, že děsivě brečení na půl sekundy zkoumavě ustalo a pak se rozjelo v neuvěřitelných obrátkách nanovo. Když usne, spí pak velmi hezky, vzbudí se v noci na jedno kojení, po odříhnutí usíná většinou bez problémů. Poraďte prosím, díky.

miquel
6. kvě 2007

Ahoj bao,
myslím že na těchto stránkách najdeš mnoho zastánců i odpůrců metody 5,10,15
z vlastní zkušenosti vím, že funguje, my jsme to zkusili už ve dvou měsicích
malého jsme pochovali až se zklidnil dali do postýlky pusinka a pohlazení a pak jsme odešli, samozřejmě, že po chvilce začal plakat , šla jsem za ním 2x po 5 minutách a po 10 už jsem nemusela, protože usnul. Plakal asi dva týdny ( nebyl to však hysterický řev)ale většinou ani ne 5 minut a dodnes večer usíná bez problémů
Ale myslím že by se tahle metoda měla aplikovat velmi citlivě, pokud píšeš, že se ti z pláče malá poblinkala tak to bych dala zpátečku, rozhodně bych to nelámala přes koleno, jde ti přece především o to abys byla v pohodě ty i malá, ne. Moje kamárádka uspávala dcerku do 6 měsíců na rukách a až potom zkusila tuhle metodu a asi po dvou týdnech se malá taky naučila usínat sama
Je těžké radit , každá maminka to musí posoudit sama
přeju hodně trpělivosti
🙂

paula
7. kvě 2007

bao, podle me tato metoda urcite nefunguje na vsechny deti... jak pise miquel, u nich to nebyl hystericky rev... tak to snad jde...
u nas je to zatim taky neproveditelne, mala usina v naruci a ja ji radsi pochovam 10 minut nez usne, nez abych ji uspavala hodinu se revem, takze asi tak...

bao
7. kvě 2007

Holky,
tak aplikujeme 5, 10, 15 a začíná to fungovat, už třetí den je to lepší, výrazně jsme pokročili. Tenkrát, jak se nám poblinkala, jsme to neodhadli - my hloupí rodiče. Začali jsme s metodou po týdenním návratu z Moravy, nedošlo nám, že si musí zase trošičku navyknout na svoji postýlku. Tak jsme posečkali týden až všechno vstřebá a navrátí se k běžnému životu u nás doma - uspávali jsme na rukách. Pak jsme začali 5, 10, 15 a začíná to opravdu fungovat. Na deset ani nedojde. První večer byl náročný, ale teď už jenom rebelí a dává si sakra pozor na dech, aby se nezakuckala. Ale už tam jdeme jen asi tak třikrát nebo dvakrát a pak si sama povídá až usne.

lelele
13. kvě 2007

Ahoj holky,

my máme problém s denním spánkem.
Večer malá usíná sama, po koupeli a jídle ji položím do postýlky, chvíli si brouká a max. do 15 min. spí (musí mít ovšem zavinuté ručky, ale v noci si je pak uvolní a spí dál, tak mi ani moc nevadí, že ji tak velkou ještě stahuji, když to vyžaduje:o)))
Problém je ale ve dne, v kočáře spí krásně sama, ale doma spí jen v babyvaku nebo v zavinovačce v náručí. Pokud usne a položím ji do postýlky je do 10 min. vzhůru a řve, protože je unavená a neumí tam sama usnout. Pokud se chová spí i přes 2 hod. Někdy mi to nevadí, protože si schrupnu s ní, ale bojím se, že se takhle nenaučí spát sama a já ji za chvíli neunesu. Myslíte, že by bylo dobrý ji učit usínat přes den samotnou třeba tou metodou 5, 10, 15 nebo se věkem naučí spát sama a nebude vyžadovat chování?
Děkuju za rady. Nechci ji totiž moc rozmazlovat a sobě ničit záda. Ale trošku si myslím, že si takhle vynahrazuje kontakt se mnou, který nemá, protože nekojím. A taky musíme cvičit Vojtovu metodu a u toho si řevu užijeme obě dost a dost, tak už ji nechci nechávat plakat ještě kvůli spánku.

jabjunka
15. kvě 2007

Ahoj děvčata,mohla by jste některá zasloužilé matce osvětlit,co je to metoda5,10,15?Jsem mimo mísu! 😀 Dík moc

janica..
15. kvě 2007

Jabjunka- Vachovka to popisuje v prvním příspěvku. A musím říct, že u nás to zabralo a malej už týden usíná sám 😉

jabjunka
15. kvě 2007

Janica dík,jsem brzda. 😉 Taky to prubnu.

lilourich
15. kvě 2007

Ahoj holky. Myslím si že metoda 5,10,15 se aplikuje u dětí až když je už pozdě a jsou navyklé na něco jiného. Za prvé tím trpí rodiče a za druhé samozřejmě je to násilné i pro dítě 😒 Ještě než se malej narodil, jsem se dočetla velmi zajímavou věc. Od narození (i když 6ti nedělí ovlivnit nejde, to nejsou děti schopné nějakého režimu) dítě přehnaně nechovat, neuspávat ho právě na ruce a tak podobně. Ale kdykoliv to jde, i když si o to dítě neřekne, ho pohladit, hodně na něj mluvit, sem tam ho jen krátce pochovat, a zase položit.....Prostě ho ubezpečovat o tom, že není nikdy samo, že jsme mu na blízku. Tohle když se důsledně dělá, každý den, tak je dítě schopné, být samo, a tolik se nebojí. Myslím že každá maminka za pár dní po příchodu z porodnice pozná, jak její dítě projevuje hlad, a nebo jestli potřebuje vyměnit plenku, to jsem jen dala nos k dupajdám a bylo jasno 😀 a to ostatní je právě o tom jeho pocitu bezpečí. Nikdy jsem nedělala to co některý moje kámošky, že řekly, teď jsi pil, nemáš nárok a nebo že je přebalený najezený, takže zavřít dveře a padla. Tímhle má dítě pak ještě větší strach a upíná se na mamku. Lepší je když tohle dělá, a člověk ví že je najezený a přebalený, ho právě pohladit, krátce pochovat a nechat ho být. Nemusí pak dojít na to, že ve dne se mu přehnaně věnujeme, všichni ho nosí a chovají, a v noci má být najednou samo v postýlce ve zhasnutý místnosti a nikde nikdo - takže zmatek a řev 😖 Takže tohle jsem s malím dělala od narození, i když na to ze začátku nereagoval, ale je fakt, že už na konci druhéh měsíce se mi budil jen jednou v noci, a usnul hned u kojení, řev nebyl, a od začátku třetího mi spí celou noc bez buzení. Přes den ho nakojím kdykoliv vidím že honí pusinou plyšáka a nebo plenku pod hlavou 😀 u toho ho hladím po hlavičce a po tělíčku, takže citem určitě nestrádá a je klid. Určitě to nebude platit na všechny děti, zvlášť ne na ty zvyklé na přehnanou pozornost během dne, ale u nás se to výborně osvědčilo. Zároveň pokud se mi v noci probudí že mu něco špatného zdá a nebo se lekne, tak ho hladím po hlavičce, a říkám mu pšššššt, to samé při spaní ve dne, takže teď už mu stačí říct jen potichounku pšššššt a zase zavře očička a spí dál. Prostě naučit dítě že jsme mu kdykoliv na blízku a nemusí se o nás bát, a né dělat kvočnu která ho jako 3500g mimčo pořád chová, a pak přijde na to, že už jí ze 7000g drobka bolí záda, a musí u něj pořád být 😀 a teď neví jak to udělat......

ikuska26
21. kvě 2007

ahojte, tak ja som myslela ze taketo metody sa davaju az od 6 mesiacov, ale nas drobek, ma uz vyse 7 kg, tz mam co robit, nechce zaspavat vobec sam, cez den zaspi na rukach a polozim a buva , aj ked je to rozne niekedy 30 min niekedy 3 hodky...ale vecer, des....vcera som uz po polhodine nemohla, uspavam na mici...spinkal, tak som ho polozila, pozeral sa na zvieratka co ma nakreslene na stene a dudal...potom zacal plakat vydrzala som to asi 2 -5 min neviem presne a potom som znovu "micovala" a spinkal celu noc od 21,00 do 6,15 ....iba o pol 4 som vstala a dala mu dudlik a pohladkala, bo zacal mrcnat asi zo sna...

chcem tiez postupne skusit to metodu 5,10,15 ...alebo sa to ma naraz...trosku sa bojim... 😒

ikuska26
21. kvě 2007

ako pisete, medzi tymi minutami ho len pohladkat? to sa asi neukludni, on vie riadne vrestat...

belda
21. kvě 2007

ahoj, snad mi některá z vás poradí:mám 2letého klučinu, je velmi mazlivý,citlivý, ale taky vyčůraný 😅 ale od tédoby, co se naučil stát, je potíž s večerním usínáním.(cca od 10měsíců do 17měsíců bylo každý večer peklo).skončilo to tak, že jsem najela na metodu 3x zkontrolovat a nechat vyřvat.pak se nám celkem dařilo.no, v prosinci jsme se přestěhovali, má svůj vlastní pokoj, a bylo období, kdy usnul, jen co jsem ho položila.nevím proč, ale ze dne na den se to zhorší, odmítá být sám... ☹ navíc z postýlky už sám vyleze, takže jsme oddělali přední stěnu a mám malou postel.bohužel, teď je nemocný, je na antibiotikách a tak ho každý večer uspávám, aby nebrečel a neprořval se do teploty.jak to ale vrátit zpátky, až bude zdravý??

miskam
22. kvě 2007

Bao: Tak přesně takový problém jsme měli mi. Chtěli jsme metodu 5,10,15, ale neuspěli jsme. Nepomáhalo nic, pohladit, podat dudlík, pochovat, nic, měla takový záchvaty, že jsme myslela, že jí něco je. ale nebylo, nejlepší u nás bylo ji nechat vyřvat a až byla klidnější, šla jsem k ní a hladila chvilku po vláskách a podala dudlík, někdy usnula a někdy ještě chvilku trucovala, teď už je to 3. týden a spí bez problémů, ještě má tendence kňourat, tak jen přiběhnu a pohladím, ale už je to v pohodě, takže si myslím, že se to musí naučit jako všechno ostatní, takže přeji pevné nervy a a nebrat dítě z postýlky. 😉

macu.k
23. kvě 2007

Lirourich: Ono je fakt kazdy mimi jiny, nas malej krasne sam vecer usne v postylce, ale v noci se budi, kojime tak 2 - 3x, ale jeste se mezi tim budi. Driv usnul jen u prsa, ale pak jsem rekla dost a naucila ho usinat bez kojeni. Sice jsme si tak 14 dni uzili, vydrzel byt v noci vzhuru treba i dve hodiny, davala jsem dudlika, hladila a potichu uklidnovala, parkrat si poplakal a pak se to naucil. Ted se sice taky budi,ale dudlik vetsinou pomuze 🙂
Rada bych aspon jeste jedno to nocni kojeni odbourala, ale zatim nevim jak na to 😒

nikeske
23. kvě 2007

ach jaj...nam tiez asi nic ine, ako metoda 5-10-15, naostava...
za chvilu uz skoncime so zavinovackou...
uz som to za posledny mesiac skusala 5x, nas drobec spusti taky hystericky plac, zadusa sa, tvaricka samy flek, no hruza...manzel raz vyskocil, ci ho vrazdim, potom zas, ze ma koliku a vrazil donho rektalnu rurku...🙂
takze uvidime...drzte palce!

lilourich
24. kvě 2007

macu.k já jsem ráda, že mi malej usne při kojení - odpadá pak práce s tím jestli bude u usínání nadávat a tak 😀 Ale pokud vím, že už je unavenej, je jeho čas, na spaní, je napitej jak pumpa, tak už mu taky nic nedávám. My se teda už v noci nebudíme, ale večer by asi taky něco cucal, tak si tahá tu plenku co má pod hlavou, ale dudlíka nedávám. Když to vypadá dýl, že by jako ještě jedl, tak mu tak za 20 min dám a většinou pak už vythne, že s ním můžu dělat co chci a spí celou noc. Jestli ti můžu poradit, ale neni jistý, že to bude fungovat i na vašeho malího, tak mu k večeru to prso neodpírej a nedávej dudlíka. Prostě ho nech napít jak nejvíc snese, a klidně ho nech u toho prsu usnout. On se u něj i ukidní. Když jsem to ignorovala, že ještě tahá tu plenku a nedala mu, a pak mi usnul, tak se mi vzbudil třeba už za 7 hodin, prostě o hodinku dřív - nestačilo mu to. Jo a jak je už třeba utahanej, a u toho pití usíná, tak na něj mluvím, hladím ho a tak ho jako by jemně budím, aby se fakt napil a nedělal si ze mě jen gauč na usnutí, a pak když už na nic nereaguje, tak vím že fakt bude dlouho spát, tak pak ho teprve pložím a je blažený klid až do rána 😉Já když jsem mu prso odpírala, že už musí být napitý, tak se mi právě odvděčil tím, že si mi dokázal taky vzbudit i dvakrát za noc 😝

nikeske
24. kvě 2007

to lilo: no, to si aj ja pamatam ten veget, ze som uspala pri kojeni, a prcek sa zobudil po 6 hodinach a potom este "hodil" zo 2-3...teraz uz je vecsi a jeho spanie je v haji...zobudi sa aj kazdu hodinu,dve...este aj pri ukladani naspet do postielky....u nas cumel a nic ine neexistuje...tak neviem, dokedy to vydrzim, tak malo spat.... ☹

lilourich
24. kvě 2007

nikeske, se ti ani nedívím, že už jsi z toho hotová. Mě se tak blbě budil naštěstí jen to 6ti nedělí. No já doufám že když se budu řídit podle něj, a neučit ho na žádný režim, tak mi bude spát - tedy budu doufat. Je pravda, že když mu dávám i ve dne, kdykoliv vidím, že tahá to co má pod hlavou, tak mi spí hezky i v noci. A to je schopný pít každou hodinu - ale co hlavně, že se vyspím. Většinou spí 8-9 hodin což je super. Né vždycky mi večer usne při kojení, někdy se napije a ještě si tam půl hodinky kecá, ale mám pak ztrach že se vzbudí o něco dřív - takže ho nechám ukecat, utahat a stejně mu pak ještě tu kozenu dám.

lajla2006
24. kvě 2007

zdravim vsechny maminky..tak to vam nekterym zavidim,ze vam mimca spuinkaji v postylce.Mala ma 11mes. a postylka ani nahodou a ze by spala sama v jejim pokoji to uz vubec ne.Ja jsem skoncila s kojenim v 7mes. Uz si jen hrala,bezvadne se naucila pit i mleko,takze zadny problem.Ale jsem rada,ze az ted ,co ma 11mes. se muzu v klidu s ni vyspat.Spinka celou noc a vstava v 6rano.Takze uz nemusim v noci vstavat a delat mlika 😀 A co se tyce te postylky..no uvidime.Zatim bud e stale spinkat se mnou a jak bude vice rozumnet dam ji do postylky.A nebo znate nejaky dobry trik? 😉

nikeske
24. kvě 2007

zdravim spachtosky aj bdelky 😀
my sme vcera zaspali o deviatej, o jedenastej sme kojili,ale pri ukladani do postielky sa mrnous zobudil..uz nepomohlo ani znovunakojenie, ani hojdat na mici, tak sme skoncili s hrackami a hrazdou a hrali sme sa do jednej...potom sme nakojili a spali s prestavkami na kojenie az do rana vo velkej posteli...
tak bud zrusime postielku, alebo kojenie...alebo nervy 😀 😀 😀

ikuska26
24. kvě 2007

ahojte, tak ja som neskusila uplne metodu 5,10,15...neskor chcem, ale zacala som pomaly, jeden vecer nechat ho sameho v postielke 2 - 3 min. potom uspat, alebo upokojit...na druhy vecer 5min, treti 2x 5 min...a spinkal od 20,30 do 6,00 bez kojenia v pohode...sice som mu ako lilorich hovori neodoprela prso a papal kym nezaspal, spolu s hojdanim na mici..ale vzdy ho dam odrihnout a ak sa zobudi tak dam cumlik a spinka...iba vcera som ho nenechala vytrapit, lebo sme boli na ockovani a nechcem mu privodit horucku...ale urcite to aspon trosku zabera...tu metodu skusim ked sa vratime z moravy, aby v tom nemal chaos...prajem pevne nervy a spiacich anjelikov 🙂

nikeske
24. kvě 2007

hej, ja to asi tiez skusim, ale az budem u nasich, lebo ja na to srdce mat nebudem...nas mava totiz take hysaky, ze to je pre otrlych dost...🙂
keby len tak poplackal, tak to prezijem, ale on ani nahodou...

makelka
25. kvě 2007

No vidím, že je zde plno zastánců metohody 5, 10, 15. Večer je to u nás celkem v pohodě, ale přes den hrůza, pokud si s malým nelehnu do velké postele a při kojení ho neuspím, tak řve jako tur, myslíte že tuto metodu mám praktokovat i přes den??

ikuska26
25. kvě 2007

ahoj makelka, tak to presne trapi aj mna, sice som ju uplne este vecer neskusala, chcem postupne ...no ale tiez sa trapim otazkou co cez den? tiez uspim jedine kojenim, alebo hupanim na mici, alebo kocik, ale nie v takomto teple.... ☹