Jak uspat dítě v postýlce?

kebertova
29. dub 2007

Ahoj maminky.Moc doufám že mi někdo z vás poradí... 😒 Mám půl ročního Martínka a každý den a noc ho musím uspávat v kočárku protože v postýlce mi nedokáže usnout,když ho tam položím po jídle tak je tak hodinu hodnej ale pak je to peklo. 😒 Dneska ráno se mi stalo že mi martínek vypadl z kočárku,a abych ho na noc připla na kšíry na to nemám srdce abych ho tam uvázala,měl sám spinkat v postýlce ale když už usne tak spí max.30 minut 😒 a pak musí do kočárku. 😒 Když byl malý tak jsem ho stahovala do zavinovačky a rychlozavinovačky,ale na to už je velký abych ho stahovala, 😒 ale když byl stáhnutý tak hned usnul a spal celou noc.Co mám dělat???? 😲 Lenča

nikeske
25. kvě 2007

ja by som to nechala tak....akurat keby mal podobne tahy v noci 😀 😀 😀

ikuska26
25. kvě 2007

vsak to, super stranku si inak dala,...a aj tam pisu ze pockat kym sa sam neukludni...ale ten nas tiez riadne hysaci...to skoro dostal minule zachval, uz iba tak rical...ani dychat pri tom nevedel...na to uz nemam srdce...dnes skusime trochu poplakat, ale potom aj tak uspavam...este ma teraz po tom ockovani, tak snad cez vikend, ....bojim sa ze to ale nevydrzim...

😖

nikeske
25. kvě 2007

asi sa opakujem, ale ja to najskor skusim, ked budem u mojich rodicov...asi sa zavriem na zachod 😀
ja ked si predstavim tie fialove fliacky po tvaricke a to kvilenie... brrrr...davam uspechu tak 10% 🤐

karotky
26. kvě 2007

Ahojky!
Tak mám teď chvilku,Adámek má odpolední spánek.Povolím mu to pouze na 3 hodiny a pak provětrám venku.Potřebuju se v noci vyspat.
Brouzdala jsem teď chvíli po netu a našla jsem zajímavou radu,jak uspávat dítě,abyse z nás nestali otoroci nebo nervově narušení rodiče.
Takže ho sem přikládám a až se manžel vrátí z výletu,doporučím mu,ať si ho přečte,protože mi dopud nevěřil,že to funguje :

7. Jak dlouho nechat dite "rvat" pri vecernim odvykani na usinani u prsa?

Dotaz: Dobry vecer pani Jirino, mam jeste jeden dotaz. Asi od 3 mesicu me syn usina vecer u prsa. Asi pred 14 dny pridal i usinani dopoledni. Jindy jsem jej uspala v kocarku ci se uplakal ke spanku. A rekla jsem si, ze zivoucim dudlikem byt nechci, bojim se ze by to mohlo byt horsi. Ted syna okolo 19-19,30 nakojim on jiz skoro klimba, dam jej do postylky, podam oblibeneho plysaka prikreji perinkou a v ten moment se budi a zacina natahovat. Pohladim jej popreju doboru noc a odchazim. Zacina silene rvat. Drive se behem 10 minut uplakal ke spanku...spise to bylo takove nespokoje mumlani. Ted to jiz nejde, rve jak na lesy klidne i 40 minut(muj osobni rekord a doufam, ze takto nevypadam jako krkavci matku, kterou myslim opravdu nejsem), pak jdu za nim... on se rozzari, ja nej mluvim a hladim jej... kdyz zjisti, ze jej nezvedam, zacne projevovat nespokojenost, a pak plaaaaaaceeee.. konci to tim, ze jej zvedam z postylky a jdem se "bavit" dokud se neunavi.. a pak nepadne, kolem 22. Vim, ze jej nemam zvedat, mam jej uchlacholit, ukecat... pak odejit a pak zas prijit, ale jake by mely byt intervaly... a mam to vse, bez zvedani z postylky, delat i pres jeho sileny plac, ktery vyjadruje jedine..."mamo zvedni me". Nerada bych jej trapila, nechtela bych mu udelat "sram na dusi"... poradte prosim. Moc dekuji Hana

Odpověď: Dobrý den, děláte to skvěle, jen nejste dost pevná ve svém rozhodnutí. K prckovi se můžete vracet klidně co 2-5 minut, není dobré nechávat dítě "vyřvávat" déle než 5 minut. To je můj osobní názor. Dlouhý pláč rve srdce dítěti i rodičům. Takže opravdu nezvedat z postýlky, jinak si prcek vždy něco najde (i později), co si bude chtít vykřičet. Neustále a trpělivě, klidně co 5 minut chodit, položit, hladit, třeba i chvíli zůstat, držet za ručičku. Nebojte se - dítě moc dobře pochopí, že Vy prostě neustoupíte a hotovo - bude své pokusy každý den zkracovat. Můžete přečíst pohádku či pustit písničku (mrkněte do Databáze otázek a Odpovědí - Uspávání dětí - před pár dny tu byla maminka se stejně starým dítětem a zcela stejným dotazem) a pak jen říct a teď se už spinká, můžete mu nechat svítit maličké světýlko, nechat pootevřené dveře...děti nejsou hloupé, nepodceňujme je, chápou to velmi dobře a také ví, že s rodiči jde snadno manipulovat.
Takže jdete na to dobře, jen nepovolte a buďte trpělivá a neoblomná při tom vytahování z postýlky (samozřejmě, pokud dítě není třeba nemocné, něco ho nebolí...), je dobře, že neuspáváte už u prsu. Své dítě rozhodně netrápíte, když ho nebudete brát z postýlky - naopak, to, že mu pomůžete, aby se naučilo samo usínat ho něco nového učíte, je to pro něj krok kupředu.
Přeji Vám pevné nervy.

ikuska26
26. kvě 2007

fu, holky, tak ono je to fakt tazke, vydrzat,a nebyt neoblomna a nevybrat ho, no dnes skusime trosku pritvrdit, ach jo, nechcem mu hned spravit nejaky sok...navyse za 14 dni ideme na moravu za manzelovymi rodicmi, tak neviem ci to mam zacat skusat...ci sa to podari a on po navrate zase bude tam kde pred tym?...to je dilema, ...ono sa to povie na zaciatku to novorodeniatko tak nechovat a neuspavat, ale ked ono by inak asi ani nezaspalo a nechat ho take male plakat kym nezaspi sa mi zda byt krute...a to este ani clovek nevie, ci ho nieco neboli alebo tak....uvidime pri druhom, uz sme sa trosku poucili 😝

nikeske
26. kvě 2007

no ja si tiez myslim, ze starsie deculo skor nechas vyrevat, to uz poznas, ze sa nervuje, ale u takeho malickeho....navyse ten nas mava brutalne koliky, ked z nicoho nic zacne kvilit na raty a ked viem, ze nekadil, tak prva pomoc jedine rurka...
takze az ho necham vyrevat, musim si byt ista, ze ho netrapia prdiky. a to je dost problem... 🙄
ale co,hlavne, ze su zdravi, nejak len bude 😀

lilourich
26. kvě 2007

holky přesně víme kolikrát "kulový" co těm prťatům opravdu je. Ono je opravdu něco jinýho nechat vyřvat větší dítě, podle mě tak od toho 1,5 roku než nějakýho novorozenečka. Kolikrát jsem ho nakojila přebalila, spal chviličku, pak najednou začal ječet, a taky jsem mu říkala: co chceš, vždyť jsi přebalený, najezený, prd ti chybí. No a když nepřestával, tak jsem mu koukla do plenky a byl třeba šíleně pokaděnej - ale mě ze začátku ani nenapadlo, že se může pokadit třeba za 5 minut - holt první mimčo. To nemluvím o prdíkách, to se taky hned tak nepozná, někdy ho člověk dal na bříško a nic, a prděl třeba až za půl hodiny - prostě jsem radši když mi dítě usne u prsu a pak už v pohodě a spokojeně spí, než nějaký násilný metody, který to dítě stejně nechápe. Ono někdo bude tvrdit jak už je vyčůraný a kdesy cosy, ale je to tvoreček, který se dost dlouho ani sám neotočí, nenají, no prostě je bez nás ztracený a sám. Proto chtějí ty děti aby jsme jim byly na blízku - jen nebojte, jak začnou běhat, dojdou si za námi, dokážou se aspoň něčeho najíst a nebo napít hned je to pro ně lepší 🙂 ale trápit mimčo, který plně odkázaný na mě mi přijde hnusný.

lenchita
26. kvě 2007

lilourich, souhlasím!!! já jsem vždycky k malé běžela na každé zakňourání a máma mě pořád varovala, že si ji rozmazlím a že budu chudák, že ji budu muset pořád nosit v náručí, ale teď má Juli čtyři měsíce a je schopná vydržet hoooodně dlouho sama v hrací postýlce nebo na dece, stačí jí, když mě vidí a ani nemusí, ví, že když mě bude potřebovat, může se spolehnout na to, že přijdu🙂 ale to je den a vy tu řešíte noc - dnes jsem úplně žasla, proč malá tak pláče, když jindy po nakojení spí jako dudek a bez problémů a ejhle - nevyhovovalo jí zabalení, netuším proč, ale ubrala jsem plínu a vyměnila kalhotky a okamžitě vytuhla - takže jak říká lilourich, víme kulový, co je trápí, jen se musíme snažit na to přijít, takhle malý miminka nám to vážně naschvál nedělají🙂

karotky
26. kvě 2007

Velká sláva u nás doma.Koupání se nám konečně začalo líbit a teď nám Adámek bez křiku usnul.Asi se nám blýská na lepší časy.Musím to ale zaklepat do dřeva,abych to nezakřikla.
Jinak k tomu příspěvku.............asi nemáte doma takovýho nervózu jako my.Už na něm poznám,kdy řve pro nic za nic.
Ale dneska je Adámek ukázkový miminko.Asi jsem ho na té procházce trochu utahala a nebo nám už konečně "dospívá" a dostává rozum. 😀

lenchita
26. kvě 2007

karotky, je fakt,že každý dítě je jiný, takže nelze zobecňovat🙂 naše Juli pro nic za nic plakala jen párkrát zatím - no pro nic za nic, vždycky to nějaký důvod mělo (většinou byla v kočárku a nechtěla být, nebo se vztekala, protože se nudila a my jsme se věnovali něčemu jinému než jí - ale to je fakt málokdy, myslím takovýhle pláč 😉 ) Jinak blahopřeju k dospívání...ale bacha na pubertu 😀

lilourich
27. kvě 2007

lenchita naprosto s tebou souhlasím, že mimčo málokdy tedy pokud vůbec pláče jen tak! Ať si říká kdo chce co chce, tak náš malej je taky takovej. Ono si někdy děvčata zkuste spát tak dlouho jako vaše děti nehybně na zádech, s vlasem za oblečením, vzduchem v žaludku (protože někdy si nekrknul jen jednou, ale i 4krát) pokajděnou plínou atd. Oni moc dobře ví, že od tohohle všeho jim můžete pomoct jen "VY" proto vyžadují vaší přítomnost. Kolikrát malej ječel, že se prostě jen nudil, bylo mu smutno, dlouho jsem nešla, chtěl nějak otočit a podobně - nejde tu jen o to najíst a přebalit. Kolikrát i když se snažím vždycky přijít na to co po mě tím pláčem chce mi ho je líto, a nejen jeho, ale všech dětí, že se musí kolikrát jak "žebráčci" dožadovat jídla, přítomnosti, přebalení, a vůbec zájmu 😖

karotky
27. kvě 2007

Lilourich.............já bych Ti bývala Adama půjčila tak před týdnem a myslím si,že bys mi ho do hodiny vrátila. 😀
Jediné,co ho tenkrát neuvádělo v pláč bylo to,že jsme s ním v náruči střídavě houpali na gymbalónu.Najedený byl,větry ho netrápili,nebyl počůraný a ani pokakaný.Chtěla bych Tě vidět,jak na balónu s 5. kilovým klukem skáčeš od rána do noci. 😀
Ale možná Tě podceňuju.........asi jseš dost v kondici na rozdíl ode mě. 😀

lilourich
27. kvě 2007

karotky mezi našimi miminky je jeden dost podstatný rozdíl 😀 - a to jejich věk 😀 Pokud si myslíš, že se chová stejně měsíční miminko a 4měsíční 😀 tak to opravdu ne. Jen jsem si taky ze začátku myslela, že prostě "může brečet jen tak" protože mi s klidem koktorka řekla, že jsou takový co ani nevím proč brečí před spaním třeba 3 hodiny 🙄 . Když bylo malímu tři týdny, jela jsem k našim, (prostě jsem si s ním už nevěděla rady) a až teprve oni mi ukázali ze zkušenosti z výchovou tří dětí, jak na něj. Do té doby jsem byla když to beru zpětně "naivní a nezkušená máma", která absoulutně nechápala potřeby a obavy malého dítěte. Vrátili jsme se po dalších třech týdnech, což bylo malému 6 týdnů a v té době mi už usínal sám! A budil se pouze jednou v noci na kojení. Teď ani jednou. Ono za prvé se člověk musí naučít dítěti porozumět beze slov, což né každý dokáže a za druhé, což je tvůj případ, chvíli počkat, protože tvoje miminko je ještě hooodně malí na cokoliv 😉

ikuska26
27. kvě 2007

tak maminy ale uz sme sa celkom vybocili z temy, ...ale mate vsetky pravdu co pisete, totozni sa s tym asi kazda mamina...

no, ale dnes sme skusili nechat ho zaspat v postielke, aj teraz place, mna z toho normalne chytaju krce v bruchu....uz k nemu chodim po 5 min intervaloch a on stale place, skludnil sa asi len na par sekund, ale straaasne place, uz je spoteny...takto to uz je asi pol hodku, a medzi tym sa neukludnil sam...som v koncoch...neviem ci ho ist zobrat, ale u z to asi nevydrzim....sakra...ako to bolo u vas, medzi tym ho nemozem zobrat na ruky, pri tej metode 5,10
,15

dashak
27. kvě 2007

Ahoj kočky 🙂
Je fakt, že malé miminka většinou nepláčou pro nic za nic, ta příčina tam vždycky nějaká je, ale je fakt kolikrát těžké přijít na to jaká. Ale starší kojenci, tak od těch 6 měsíců, ty už používají pláč jako donucovací prostředek 😀 Ale člověk jim musí ukázat, že to tak prostě nefunguje 😅 - naše se např. vzteká, když ji dám do ohrádky. Nemusím být nutně s ní, ona si v klidu vystačí beze mně - ale to tak, že si lozí po celém bytě a šmátrá po tom, co ji baví - jenže, to je dost nebezpečné, když člověk potřebuje třeba uvařit nebo třeba vysát - já se zažeru do práce a malá většinou něco vymamlasí - různé pády nebo na sebe něco stáhne, takže ta ohrádka je nejbezpečnější východisko, ale zkuste ji to vysvětlit 😀 A když chytne takový hysterák, tak tím tuplem neudělám, to co ona chce, jinak by mi to za chvíli přerostlo přes hlavu. A nejlepší jsou hysteráky 😀 venku - lidi si šuškají jak... a kdoví co si říkají, protože vypadám jak puberťačka 😀 - nejspíš něco jako... no, zase jedna mladá koza, co jí to ujelo a teď má mimino a vůbec to nezvládá 😀

Ale abych šla k věci - uspávání dítěte 🙂
Fakt je důležitý režim a dělat určité věci ve stejnou dobu. Ivanka chodí spát v osm a celkem bez protestu (občas trošku pobrekává kvůli zubům, tak to vyřeší calgel a za chvíli vytuhne). Ale když se někde zasekneme, třeba na nákupu nebo na návštěvě a ukládáme ji později - třeba o hodinku, tak šíleně řve - je už totiž hrozně přetažená a nemůže zabrat ☹
Ještě chci dodat, že v těch osm - na první pohled byste vůbec neřekly, že to dítě půjde spát - po dojezení flašky mi ještě poskakuje po letišti, takže to zdánlivě vypadá, že je plná elánu a spát se ji nechce, ale to prostě neřeším, popadnu ji do postýlky, dostane pusinu a jde se, dokonce se na mě ještě usměje. I když teda máme taky blbý usínací rituál - musí mít v postýlce ten nekapací hrnek s pitím (na noc jen voda) a to si ještě párkrát sosne, než usne.

Ikuska, v kolik malého ukládáš? Jestli to už není pro něho třeba pozdě. 😒 Každopádně jestli chceš zkusit metodu 5,10,15, tak musíš vytrvat a třeba si zavři dveře, ale nepolevuj - neber na ruky, jen choď v těch intervalech za ním. A nemůžou už ho taky trápit zoubky? Nám se ty první prořezávaly 2 měsíce 😝

karotky
28. kvě 2007

Ikuska...........můžu Tě uklidnit,že jsme včera večer měli ten samý problém jako Vy.Celý den moc nespal,tak jsem se těšila,jak po vykoupání a nakrmení Adam vytuhne.
Jak jsem seale šeredě mýlila.Od těch 17h. jsem ho kojila snad každou hodinu(říkala jsem si-bude to asi tím vedrem a má žízeň),pořád jsem ho kontrolovala,jestli nemá pokld v plínce a vždycky když jsem ho uložila ke spaní-šílený řev.Chudák manžel..............houpal ho na balónu asi 2h.(to Adam neřval a čuměl do blba)a pak jsem mu ve 22.h. řekla ať jde spát,když ráno vstává do práce.
S Adamem jsem se uložila do kuchyně,protože v ložnici bylo na chcípnutí a do půlnoci řval a řval.Pak jsem ho naposledy nakrmila,strčila mu dudáka do pusy a on ihned zabral.Příště ho asi nechám vyřvat dřív,abysme se vyspali.Protože pak spal spokojeně do 3h. a vzbudil se na další kojení až v 7h.
Co bych pro něj neudělala........ale zase mám strach,aby nám to s manželem nenabouralo vztah.Fakt si s tím klukem užijeme jen samé řvaní. 😅

dashak
28. kvě 2007

Ahoj Karotky,
ty první min. 3 měsíce to tak prostě je 🙂 . Dáváš mu pravidelně sabíka nebo už ne? Já jak jsem ho objevila, tak jsem nedala bez něho ani ránu a kapala jsem do každé flašky takových 8 kapek a byl klid. A po koupání jsem hodně masírovala bříško, to se tam trochu rozpohybovalo a ta masáž je zároveň taková uklidňující.

A když mi malá přes den moc nespala, tak to bylo večer naopak horší, protože byla už protivná, přetažená.

karotky
28. kvě 2007

Dashak............větrama to není.To už jsem si odpozorovala............kroutil by se při tom řvaní jako housenka.Tohle je prostě z únavy a on má problémy s tím,jak usnout.Křičí,hází ručičkami a kope nohymi.Kdyby měl větry,tak ho to budí i ze spaní(měli jsme je ze začátku,než jsem přišla na to co můžu jíst a co ne).Potřebuje se tím řvaním vyčerpat.Někdy nám pomůže,když mu podržím ručičky,dám mu dudlíka a hladím ho po tvářičce.A někdy nepomůže prostě nic. 😒

paula
28. kvě 2007

ikuska, ja se ti divim, ze to vydrzis. Ja jsem to teda nevydrzela a nenechala bych malou tak dlouho rvat. Metoda 5,10,15 me prijde dost desiva. Uspavala jsem malou na rukach nebo pri kojeni do 4.mesicu a ted se naucila nejak usinat sama. Proste kdyz ji dam do postylky, tak uz hystericky nerve, jako driv, ale chvilku si hraje a pak usne... 😉 taky jsem se bala jestli se toho dockam a "odbornici" me vyhrozovali, ze budu dite uspavat na rukach do jednoho roku.
ja jsem teda zasadne proti rvani a radsi pro chovani ... teda v tomhle veku... proste ty miminka asi potrebuji pocit bezpeci nez usnou a nektery ho maji i v postylce a nektery jen v mamincine naruci.
Karotky vydrz! nase mala taky hodne rvala, kdyz byla tak mala a postupne to bylo porad mene... Ja ji teda chovala a ted kdyz je vetsi,tak mam pocit, ze se me to vyplatilo, to dite citi, ze se na me muze spolehnout, ze u ni jsem a kdyz zaplace, tak uz staci jen pohladit.

dashak
28. kvě 2007

Karotky, sabík ale není na prdy, ale na koliku. To není to samé. Prdy trápí každé miminko, ale kolika bývá řev asi tak 30 min. po jídle a jde o bolestivý průchod stravy trávícím traktem. Tím, že ho furt kojíš, to možná ještě zhoršuješ, měla jsem s Ivankou úplně stejné problémy, pořád jsem do ní cpala mlíko, protože jsem myslela, že řve z hladu.

paula
28. kvě 2007

jo taky me prijde ulitla ta rada doktorky, co jste sem nektera zkopirovaly. Proc by se melo dite odnaucit usinani u prsa? Ja jsem rada, kdyz me tak mala usne... 😕 a myslim, ze kdyz mamince matersky instinkt veli detatko zvednout, kdyz place, tak vi co dela a mela by se vykaslat na vsechny chytre metody... Nemyslim si, ze by (ZDURAZNUJI V TOMTO VEKU) rvalo z nejake vypocitavosti, nebo vycuranosti 😅
No asi me tu za moje nazory ukamenujete, protoze se prave snazite o to uspat dite ve vlastni postylce.. 😎 Ja bych vam jen poradila to nelamat pres koleno, pokud to nejde a jeste chvilku pockat. 😉

karotky
28. kvě 2007

Dashak..........vím,co myslíš.Taky jsme párkrát koliku ze začátku měli.Když se mu po krmení věnuju..........tak neřve.Prostě nemůže usnout a když ho dám do postýlky,tak je mu tam dlouhá chvíle a tak brečí.
Paula...........já vydržím,ikdyž někdy je to fakt k zbláznění. 😅 Pořád doufám,že se to zlepší.Ono mi asi nic jiného stejně nezbyde,co? 😅

paula
28. kvě 2007

karotky ja vim, vzdyt ja kolikrat brecela, kdyz me tak rvala... ale vydrz, to vis ze se to zlepsi, za par mesicu to bude uz uplne jine miminko a bude se na tebe tolik smat, ze vsechno rvani zapomenes! 😉

karotky
28. kvě 2007

Člověk si na jednu stranu říká...........už aby to bylo,ale na druhou stranu se bojím,že to tak strašně uteče a nestačím si to mimino ani užít. 😅
Chtěla bych ještě jedno(časem),ale má trochu obavy,jestli se do toho bude manželovi chtít.Aby neměl strach,že si to s tím řvaní zopákneme. 😀

dashak
28. kvě 2007

Karotky, asi fakt nezbyde, než to období vydržet 🙂 . My jsme ze začátku taky trpěli, usínání u nás vypadalo tak, že buď já nebo manžel jsme měli Ivanku na hrudi a plácali jsme ji po prdelce, to ji vždycky zaručeně uspalo do 10 min, uklidnilo ji to, zároveň se pomasírovalo bříško a prdíky taky odcházely.

I když dodneška nechápu jednu věc - byla měsíc a půl v nemocnici po narození a tam se s nima nikdo nemazlil, dostali najíst, položili je do postýlky a bylo. A malá neřvala, takže asi jak je člověk začne pak už rozmazlovat a muckat, tak už to vyžadují furt.

Ale nemáme dětičky jen na krmení a utírání posjaných prdelek že 😀 , takže tím muckáním si kolikrát spíš vynahrazujeme my tu péči a čas, kterým jim denodenně věnujem 😀

karotky
28. kvě 2007

Když on Adam ještě na to muchlování ještě moc není.Maximálně se na mě směje,když mu něco říkám a občas si to uživáme i při koupání,pokud ovšem opět neřve. 😅
No,jo............holt každé dítě je asi jiné.
Jen jsem si naivně myslela,že když bude Adam vymodlené dítko(měli jsme velké trable s početím a před tím jsem ještě potratila),tak bude hodné a spokojené miminko.A tím pádem si to mateřství užiju.
Jako...........jsou dny,kdybych kvůli tomu jeho řvaní vylétla z kůže a dny,kdy mi to tak moc nevadí.Ale manžel je na prášky skoro pořád. 😀

nikeske
28. kvě 2007

ahojte holky! kazdy v podstate ma pravdu 😀
na slovenskom konikovi je tema nocne budenei a kojenie po 6.M - su tam dve nazorove vetvy: 1.maminy, kotre pouzili metodu 5-10-15 a su happy, aj mimco, ktore usina samo v postielke, oba vychrapani... a 2.maminy, ktore spia s mimcom v manzelskej posteli, postielku zrusili, usina sa na prsu a kedykolvek v noci samoobsluha...a vobec im to nevadi....
takze ja sa pokusim skusit tu prvu metodu /ale az bude trochu vecsi/, a ak to nepojde, tak mi zostane ta druha a padla sichta 😀
ale cim je mimco starsie, tym viac mu rozumiete, a uz vycitite, kedy s vami "sachuje" 😀 😀 😀
a medzi nami, ja byt mimco, tiez by sa mi dobre uspavalo s teplym, mekkym, vonavym dudlikom pri mamke ...
to karotky: my sme mysleli, ze na fit mici pojdeme aj do skoly, ked sme na nom prve dva mesiace vkuse s manzelom skakali /do druhej v noci/ ale potom sa to postupne menilo na "prsnikove" usinanie... 😀

dashak
28. kvě 2007

No to máš těžko, já jsem sice otěhotněla tzv. "na přání", prostě jsme řekli, že už nebudu brát prášky,odjeli jsme na dovolenou a zpátky už jsme si vezli fazolek. A od začátku jen průsery ☹ v 5tt mi doktor řekl, že s velkou pravděpodobností je plod mrtvý (samozřejmě nebyl, ale musel mě magor zbytečně vystresnout), pak zas hrozba downa, takže hurá na plodovku a 3 týdny s napětím čekat na výsledky a nakonec davaj do nemocnice a nakonec sanitkou do druhé nemocnice a rodit o 9 týdnů dříve 😒 . Takže to si nevybereš 🙂

Nezapomeň na to, že ještě ani ty nemáš za sebou šestinedělí, takže hormony prostě pracujou 😉

A manžela pošli radši na pivo a nebo mu kup špunty do uší za 4 kč 😀 Já jsem celý den až do sedmi doma sama, takže taťka má klídek, ale já se celkem uhoním 😝 . I když teď už mám doma tzv. brnkačku, protože když to srovnám s těmi začátky, tak teď je to 100 a 1. Už nemusíme 4xdenně cvičit, už nelítáme na rehabky a kontroly u doktorů už jsou taky s většími odstupy.

curacao
31. kvě 2007

Ahojky
Mam obdobni problem. Muj drobecek nechce vecer spat v postilce. Naucila jsem si ho usinat u prsu (nan blba) a kdyz usnul nechat jeste vytuhnout u mne v naruci. Prvni dva mesice mi spinkal nadherne kdyz jsem ho po vytuhnuti dala do postilky ale od te doby se to hodne zmenilo. V postilce uz v noci nespi vubec a ani nechce. Spi vedle mne v posleli. Usina furt stejne. JA sedim a jak usne tak se ho snazim dat do postilky. Jak mile s ale zvednu a am maleho do postilky tak se vzbudi a spat nechce.
Zkousela jsem ho i nechat 'urvat' ale taky to nemelo ucinek. Spinkat chodi kolem 19.30 / 20 hod. Na to je nauceny. Nakrmila jsem a kdyz drobecek usnul tak jsem ho presunula do postilky. Zacal hystericky plakat a nedal se utisit. Tak jsem si ho vzala na ruku a uklidnila, opet polozila. Tentokrau uz jsem ho nechala lezet a dala mu rucicku. Nakonec preci jenom usnul ale ve spanku brecel a spal z hruba hodinku a byl vyspany. V 23 hod jsem to vzdala a uspala stejnou techniku jakou jsem si ho naucila.
Chtela jsem se zeptat, co je to za tu metodu 5,10, 15????
A kde se o ni doctu vic??
Jak miho drabecka naucit spinkat v postilce???

dashak
31. kvě 2007

Curacao, 5,10,15 znamená, že k mimi chodíš v těchle minutových intervalech. Uložíš do postýlky, pohladíš, popřeješ dobrou noc a jdeš. Pokud mimi pláče chodíš se na něj dívat v určitých intervalech, které postupně prodlužuješ. Nemusíš hned začínat na 5 minutách, ale třeba nechat plakat 2 minuty, pak přijít, zase pohladit, uklidnit, odejít a postupně ty intervaly prodlužovat. Účinek se většinou dostaví, do týdne mimi spinká samo, ale na každé mimi platí něco jiné, to určitě víš. Hlavně musí mimi vidět, že jsi mu stále nablízku a že je to tvůj miláček 🙂 . Nebrat ale na ruce, jen hladit a tak