Jak uspat ročního kojence, když máma musí pryč?

mamomu
16. lis 2017

Ahojte,
syn ma rok a je zvykly usinat u prsa. Dudlik ani flasku nepouzivame. Chtela bych jit vecer ven, ale poradte mi prosim nejake triky pro tatinka, aby ho dokazal bez velkeho revu uspat i bez prsa. Dekuju.

pavcik123
16. lis 2017

No bez řevu to asi nepůjde 🙂

beruda
16. lis 2017

Když je takhle zvyklý, tak to asi opravdu bez řevu nepůjde. Nebo odejděte, až když ho uspíte sama. Ale třeba vás překvapí a půjde to snadno. Když jsou děti s někým jiným než s maminkou, tak zpravidla reagují trošku jinak. Nezbývá, než vyzkoušet...

penelope87
16. lis 2017

@mamomu zkusila bych to několik nocí předtím nanečisto, s tím, že bys zasahovala jen v opravdu zoufalé situaci. Ale zvlášť když to bude poprvé, bez řevu se to neobejde.

swetlusska
16. lis 2017

máte nosítko? Manžel takhle nosí a malej usne, ikdyž se pak 4x budí v noci, ale dá se v nosítku uspat...

krystalka
16. lis 2017

Taky bych ho zkusila buď uspat před odchodem a nebo to vyzkoušet pár dní předem a uvidíte, jinak u nás v tomhle věku na uspávání pomáhalo jedině nošení a dudlík (nebyl kojený)....pokud byl doteď zvyklý se uspávat jenom kojením, tak to asi nepůjde tak snadno ze dne na den....

pavlina212
16. lis 2017

Venku v kočárku, nebo v autě v sedačce. Syn měl od malička problémy s usínáním, lehký spánek a večer vždy potřeboval prso. Uspat od tatínka se nechal jen v kočárku, najet do bytu do hodně chladné místnosti a opatrně částečně odkrýt. Pokud to jinak nešlo, bylo v záloze auto a chvíli jezdit.
Sám s tátou usnul poprvé (a zatím naposledy) v 27 měsících. Lehli si spolu, pustili potichoučku pohádky od Wericha. Chvíli syn protestoval a lezl po posteli (spí s námi), ale pak táta odhodlaným přísným hlasem řekl, že se už bude jen ležet a spát. To zabralo. Trénovat odchod dopředu podle mě nemá smysl.

mamomu
autor
16. lis 2017

Dekuju vsem za tipy. Vyzkousime. Chci jit na vanocni vecirek v praci. A i kdyz ho uspim, tak se pozdeji urcite probudi a bude chtit zase prso. No nejak to chlapi budou muset zvladnout.

luj89
16. lis 2017

Mas muj obdiv, ja z tohoto duvodu nikam bez ditete nechodim 😀

konik4525
16. lis 2017

Taky se tak chystám poprvé ven před uspanim (syn 11 m). Plánuju že než půjdu tak si odstrikam prsa a přítel to přidá k Sunaru a dá v láhvi..malý je večer dost utahaný a usíná hned po položení do postýlky tak snad to proběhne ok..no ale asi to taky vyzkoušíme nanečisto předem.

hrosice24
16. lis 2017

Ahoj. Myslim, ze hlavne je dulezite to diteti rict a vysvetlit. Presne, co se bude dit. " Hele, v patek pujde mama vecer pryc, budes tu s tatou, budete si hrat, pak te da do kocarku/ nositka a treba v nem usnes. Ja prijdu o pulnoci a budu zase s tebou. Chci jit na vanocni vecirek, je to pro me dulezite." I kdyz nemluvi, urcite rozumi. Tak aby vedel, ze se neco bude dit a ze se vratite.
Jinak, pokud je moznost, aby jel pritel s vami, tak dite nakojit pred odchodem a pak hned co prijdete. Oni muzou chodit s kocarkem, popr.kdyby usnul, jet domu. Ja byla takhle asi dvakrat v divadle, segra chodila po Praze s kocarem a ukazovali si auta. Jednou dite usnulo, jednou na me do pul 11 pockalo. Bez revu.
Nanecisto zkouset myslim nema cenu.

zaludova
16. lis 2017

Zkusila bych to predem tak, jak radi holky vyse. Dost casto deti "vysiraj" jen maminku a kdyz tam neni, tak jsou v klidu 🙂

gnozka
16. lis 2017

@zaludova vysiraj😂😂😂 ja umru . To je přesný 🙂

mikiva
16. lis 2017

Urcite natrenovat dopredu. Ale bacha, on pozna rozdil, jestli se treba jen schovavas v jiny mistnosti nebo jestli jsi fakt pryc. Maji na to nejaky radar, potvurky 😝

alena2109
17. lis 2017

řešila jsem to samé a jak se píše výše, opravdu "vysíraj" jen maminku 🙂 tedy alespoň u nás. Malý neskutečný maman a nikdy neusnul jinak než u prsa, když šel uspávat manžel, řev jako když ho vraždí. Ale chtěla jsem už alespoň na chvílí vypadnout a vyzkoušeli jsme. Prostě jsem se schovala, aby mě syn neviděl. manžel vykoupal, ustrojil a světe div se, syn usnul bez jediné slzičky 🙂 Ale jakmile by mě viděl těsně před tím, než si jde lehnout, tak by prostě bez prsa neusnul 🙂 Aktuálně jsme po 4 měsících postoupili a už to zvládne bez prsa úplně 🙂

mouni
7. únor 2018

Ahoj, už je to asi s křížkem po funuse, ale doufám, že sis vánoční večírek užila a kluci to doma zvládli 🙂 Ono se to vždycky nějak zvládne. Ano, souhlasím s posledními příspěvky, přesně tak je to i u nás! Tak zhruba do roka jsem se bála odejít večer před večerním/uspávacím kojením a odcházela jsem až po tom s čistým svědomím, ale když jsem celý večer někde musela být, najednou to bez kojení a bez maminky šlo a několikrát dokonce i za půlku času, než trávím uspáváním já! Není to pravidlo a občas si i trošku zaplace, ale opravdu pomůže vysvětlit, že maminka tam není a uspí tatínek/babička atd. a maminka nesmí být za rohem, ale opravdu úplně pryč a u nás ideálně už před koupelí a večeři.