Jak uspáváte děti?

luciebx
22. kvě 2011

Ahojky maminky. Mam takovy mensi dotaz.. nas maly usina tak ze po veceri jdeme k nemu do pokojicku.. nekdy ho dam na prso nekdy ne.. a u toho usne.. kdyz nedam naprso tak chvilku pochovam a dam do postylky a tam staci kdyz ho parkrat pohladim nebo on me drzi za ruku a za chvilku je tuhej.. dneska sem rekla manzovi at jde dat malyho spat on.. po veceri sel prevlikl ho do pizamka dal do postylky a dosel do obyvaku.. z pokojicku rev a on rika.. ze malej se musi naucit usinat sam.. mu rikam ze takhle ze dne na den kdyz je zvykly na muj postup to asi nepujde.. tak mi rekl ze at to necham na nej.. jenze pul hodina na to.. on furt rval.. tak sem tam dosla.. rikam vis co.. ja si ho dam spat sama.. dala sem mu dudlik zvedla do naruce.. asi po 2 minutach polozila parkrat pohladila on me chvilku drzel za ruku a uz usinal.. tak ja odesla.. a ted uz spi.. ja jako nevim jak to mam proste manzovi vysvetlit ze nemusi chovat.. staci treba jen hladit nebo tak.. ale byla u nas jedna zdravotni konzultantka a ta nam rekla ze proste by mel uz usinat sam.. ze ho mame nechat vyrvat.. jenze proc bych ho mela nechavat vyrvat kdyz vim.. ze staci par min to udelat mym pristupem a spi nez aby mi to tu rvalo srdce a usi jak on breci.. jak to mate vy?

ivasad.
21. říj 2011

Pokud tobě vyhovuje systém jak to máte zavedené, tak proč kvůli nějaký poradkyni měnit? Vyřvat bych nenechávala. Naše dcerka naštěstí teda usíná od narození sama, ale když je třeba nemocná, tak u ní počkám, nebo si ji vezmu do postele a usneme spolu. Poprvé jsem se bála aby si na to nezvykla, ale v pohodě, když je zdravá, udělá mi pápá, přitulí plyšáka a jdu z ložnice... 🙂 Časem zavedeme pohádku. 😉

sylvka
21. říj 2011

Ahojky,já nikdy nenechávala vyřvat.uspávala jsem tím způsobem,že nejprve při kojení a pak mazlením v posteli.teď tak od dvou let čteme pohádku a pak se chytíme za ruku a malej usne.úplně nejčersvější však je,že se malej naučil usínat sám(přečteme pohádku,pusinku a dobrou...) a to bez nucení,bez pláče a to jsem si myslela,že se toto nikdy nepodaří...prostě se mi opět osvědčilo,že dítě má na všechno svůj čas.

jmisa
22. říj 2011

Syn usínal sám od porodnice až do doby než přelezl postýlku ven, což bylo v necelém roce.
Od té doby si jdem lehnout spolu, pomazlíme, přečtem pohádku, on usne a já odcházím. Přijde mi to klidnější než stresovat sebe nebo jeho, případně sousedy řevem. A to už nemluvím o tom, že z postele přichází za náma do obýváku s důležitostma typu - čůrat, pít, světlo, plyšák a tak přád dokola a stejně nespí. Pak usne pozdě, v noci se budí s děsy. Takže za nás je lepší počkat tu chvilku s ním a je klid i v noci.

missymici
23. říj 2011

Ahoj
Nas kluk take usinal od miminka s moji pomoci,...hlazeni,dudak,nebo jen moje pritomost u postylky.Mne to nevadilo,cetla jsem si u toho,drzela ho za ruku....Ve dvou letech dostal svoji vlastni velkou postel,tak jsem to zacala trosku menit.Chtel abych s nim furt byla,...ale chtela jsem ho naucit aby usinal sam.Tak jsem ho pripravila,ulozila do postele,poprala dobrou noc,chvili jsme si povidali,a pak jsem mu rekla ze musim pryc,treba na WC,a za chvili prijdu,at zavre ocicka a snazi se spat....Prvni dny jsem se jakoby vratila z WC a vzdy cekal,pak jsem si zase nevco vymyslela ze jdu dat pejskovi najist,nebo musim umejt nadobi,....a po chvilce jsem se chodila na nej koukat a videla jsem jak na nej pada unava a prechazi ho trpelivost cekat ay prijdu a budu u nej a zacinal zabirat.Na treti nebo ctvrty den uz jsem nemusela vymyslet zadne duvody,jen jsem rekla ze jdu a za chvilku prijdu se podivat,a .... moje prekvapeni.....on uz SPAL 😉 Ale je jasne ze jse mu to spocatku nelibilo,trosku plakal,takovej ten plac bez slzicek,.. ale kdyz videl ze jsem splnila za par minutek to, co jsem rikala a za chvili jsem prisla,tak prestal a pak uz neplakaval.

kacka1992
4. led 2012

ahoj mame dvourocniho syny já bych u nej nejradsi byla,ale pritel je toho nazoru ze ho dame do postylky a zhasnem a odejdem samozdrejme ma mliko,ktere si vypije nemohlo by to mit na nej nake nasladky?? 😒

helcas
4. led 2012

ježiš, no to bych si teda nechala radit od týhle konzultantky :/ dělej to dál, jak cítíš, že je to správně, i kdybys to tak měla dělat do 6ti let tak to přeci není nic hroznýho a užíváte si to oba ne? Časem začnete číst na usínání pohádku a usínat se časem naučí určitě sám. My menší roční dáme do postýlky s lahví sunaru a okamžitě je tuhá a sosá vlastně ze spánku. Starčímu ročnímu čteme na gauči asi půl hodiny knížky a pak s ním jdu ho uložit, chvilku s ním ležím, on mi povídá, co ten den dělal a pak sám řekne Maminko už běž a dám mu pusu a pak už usíná sám....

camelinka
4. led 2012

ahojky,sme se dlouho nepotkaly 😉 . vyrvat bych nenechavala, kdyz vis ze s tebou to funguje takhle skvele tak proc ne 😉 ,otazka je jestli takhle usne i kdyz ho bude takhle mazlit manzel, kdybys ty treba nemohla.
My to mame tak, ze polozim, dam pusu,popreju dobrou noc a odchazim. Mala si obcas pobreci-treba minutu,nebo dve ale ve vetsine pripadu je hned tuha.
Driv nam hodne pomohl hraci kolotoc,ale jak je to s takhle "velkym" prckem to nevim 😅 . Kazdopadne jestli to takhle funguje a tobe to nevadi tak to takhle nech, ono to casem musi prejit 😉

moudivlacek
4. led 2012

No mozna jsem krkavci matka,ale nam se toto osvedcilo - vecere, umejt zoubky, pusinka a do pelisku,tam dam napit vody, podam medvidka,zhasinat a jde se, od 8 mesicu spi malej sam a krom par noci (zuby,horecka) spi celou noc a usina celkem bez problemu
na cteni pohadek...mame den, vim, ze kdyybch se tam moc zdrzela,tak bych neodesla nikdy a bylo by to s revem 😀

jop
4. led 2012

My to máme tak, že oblečem pyžámko, vyčuráme, uložíme, dudlík (jsem zvědavá, jak se ho bude zbavovat), povídám dvě pohádky a malý do půl hodiny spí. Takhle to funguje s menšími obměnami už cca od 9 měsíců a jsem šťastná, že je to bez problémů. Ale nechat dítě vyřvat ze dne na den je fakt pitomost. To je jako by se mi manžel nevrátil z práce domů a nedal o sobě celou noc vědět, kde je. Následovala by moje nejistota, stres a následně nedůvěra v manžela. U dětí to je ještě horší, protože nedokážou všechno pochopit a jsou na rodičích kompletně závislé. Takže chce to všechno dělat postupně a s trpělivostí. Ta zdravotní konzultantka je asi padlá na hlavu.

pettule
4. led 2012

Určitě bych ve vašem postupu pokračovala dále a prcka vyřvat nenechávala. Vždyť se přeci jedná o pár minutek, tak proč ho zbytečně trápit. Já mám výhodu v tom, že prcek je od malička zvyklý usínat sám. Takže u nás je to jen pusinka, přikrýt a usne v pokojíčku sám a takto to má od miminka. Ale někdy také chce, abych tam s ním třeba chviličku byla. Tak jsem ráda...............dokud nás prckové chtějí, musíme toho využít. Nastane doba kdy to tak nebudeme a ještě rádi budeme vzpomínat na to, když děti chtěli, aby jsme s nimi byli 🙂 🙂 🙂 . Takže určitě bych pohladila a byla s ním. 🙂

lajla
4. led 2012

vyrvavat taky nenechavam, ulozim dam pusu , dobrou noc🙂 vetsinou to funguje....ale moc nechapu taky davani flasky s mlikem ke spanku...to se necisti zoubky? vzdyt se muzou kazit...myslim ze zbavovat se tohoto zlozvyku bude taky docela tezke☹

hasky24
4. led 2012

Neuspávám -Jíra sebere IPod a jde spát sám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

1luciferka1
4. led 2012

neuspávám, položéím do postýlky a sama usne 😉

kammka
4. led 2012

já bych asi začala s trochu jiným postupem, protože co se bude dít, když tam ty nebudeš?????
asi byste se měli s mužem domluvit.
třeba to že děti křičí, když něco není jak jsou zvyklé je úplně normální, každý se nějak vzpěčuje, když není po jeho... nám se osvědčila metoda , kdy se odchází od dítěte na čím dál delší dobu.. asi by se to dalo aplikovat na to, co děláš, položit do postýlky, pohladit, říct nějakou říkanku, papa, dobrou a jde se... vracíš se, pokud dítě protestujea dobu mezi návraty prodlužuješ.. funguje to.. myslím, že se tomu říká Estivilova metoda, nebo tak....možná si to s něčím pletu.. ale zásadní je dohoda s tatínkem, abyste to praktikovali oba stejně, jinak věř tomu, že se ještě hodně dlouho nedostaneš s kamarádkou do kina, na kafe ani nikam.. a nejde jen o to.. máma se ráda kvůli miminku omezí a leckterá nikam večer nejde klidně několik let.. ale můžeš být nemocná, mohou nastat nějaké povinnosti i jinde v rodině a ty nebudeš doma. a uspávání bude na tatínkovi..držím palce, hlavně na tu domluvu s chlapem..

kacka1983
5. led 2012

Ahoj, tak u nás je to podobné, malý mi spí od miminka v náruči, jinak neusne, musím ho držet na klíně jemně pohupovat a zpívat, po 2-3písničkách usne,ale někdy to trvá dýl.Nechat ho vyřvat nepomohlo nikdy ba naopak se jeho usínání ještě zhoršilo, protože přetáhl dobu únavy a pak další hodiny poskakoval a byl protivný, jeden týden spal sám, nikoho tam nechtěl a sám od sebe, ale trvalo to opravdu jen týden pak jsme byli tam kde jsme dodnes, je to záhul malý má 12,5kg a denně ho musím takto uspávat, taky si nemůžu dovolit ho nechat vyřvat vedle nás bydlí sousedka co denně vstává ve 4:30 do práce a nad námi mají sousedé dětský pokojíček se dvěma holkama jedna má 16let a druhá chodí do 2.třídy, v paneláku se vše rozléhá obvzláště večer a nemůžeme ho nechat řvát, už si párkrát sousedi stěžovali.Když jsme v cizím prostředí tak uspávání trvá i hodinu, pak usne a spí hodinku a je vzhůru a už mi neusne, když si s ním lehnu tak po mně skáče, válí se odbíhá, žvaní a zase prošvihne dobu spánku a zase neusne, pak když ho dám třeba do postýlky a ležím vedle něj na posteli a zpívám hladím ho a držím za ruku tak se vrtí, kope nohama, rukama a snaží se usnout ale nejde to a pak zase přejde dobu únavy a tohle mu stačí k tomu aby byl naprosto fit a odpočatý a pak mi tady zase 3-4hodiny lítá.v noci se mi budí do dnes, nebo s sebou mele, byli jsme na neurologii a diagnóza je z 90% ADHD-hyperaktivita, takže když čtu o dětech co jim stačí k usnutí dvě minuty a přitulení se a pak spí celou noc tak tiše závidím, tatínek by měl být rád že vám to jde tak jak vám to jde a nemusí ho chovat a zpívat!