Jak uspáváte dítě?

sunnie
28. říj 2010

Jak a hlavně v čem uspáváte vaše dítě? Mám 14denní miminko a nosíme ho v náruči než usne. Jenže občas to trvá i dvě hodiny. V postýlce nezaspí. Uvažuju o dokoupení košíku na kolečkách, ale z toho brzo vyroste a hodně stojí ☹

weri1
28. říj 2010

košík je super, já bych do něho investovala ty peníze, kdybych to věděla všechno dřív. Ve 14 dnech jsem ho uspávala v posteli a pak přenesla do postýlky, od asi měsíce spí s námi, ale dál ho musím uspávat, ne na rukách, ale ležím s ním než usne. s tím košíkem, zkus aukro, nebo nějakej bazárek- MMB a tak. do těch 5 měsíců ho tam budeš určitě mít

nilika
28. říj 2010

Náš nový přírůstek mám sice ještě v bříšku,ale když byly holka miminka.......vykoupat napapat a šup do postýlky,bez nošení na ruce,bez houpání...oni si na to pohodlíčko v náručí mamky nebo taťky strašně rychle zvyknou a pak nechtějí usínat jinak....to je pak asi dost hustá otročina.

k1000
28. říj 2010

Ahoj,já nakojim,nechám odříhnout a šup do postýlky,pusinku na čelíčko a jdu.Někdy se vrátím a dám dudlík.Ale většinou usne napoprvé!!Tak mi usínal i první syn.Tak hodně štěstí a pevné nervy. 😉 😉

cervik1111
28. říj 2010

já u své první dcery taky-nakojit a šup do postýlky,a krásně spinkala.A teď u malého,naučila jsem si ho pěkně v lůžku a teďkom ho nemůžu naučit spát v postýlce.Vždy jak usne,dám do postýlky-ale je zbuzený za 20min. a jak nechám u nás,tak spí i 3hod,hajzlík malý 😀 😀 Takže teď vím,že kdybych měla další,od malička do postýlky a nebrát do postele 😉

luci_enka
28. říj 2010

tak my jsme prvnich 5 mesicu uspavali pouze na balone... pak jsem toho trochu litovala, protoze jsme furt skakali, i treba ve 2 v noci (a treba i 40 min), ale nakonec jsem uznala, ze to bylo pohodlnejsi (nez chodit s malou na rukach) a rychlejsi.. doporucila nam to laktacni poradkyne, rikala, ze to deti uklidnuje a pripomina jim to pobyt v brisku 🙂 od 5.mesice jsme se balonu zbavili a uspavali jsme drzenim za rucicku, pres den spala na verande v kocarku...

moje mamka treba brachu uspavala tak, ze ho mela v kosiku a jezdila pres prah 😀

kaleilah
28. říj 2010

do 4měsíců v šátku, pak u nás v posteli, ale uspávání se nekonalo, jen jí položím,pak následuje pár vteřinový pláč protože odcházim a do pár minut spinká

dlabinecka
28. říj 2010

Já uspávala do 3,5 měsíců na míči -je to opravdu geniální vynález. Malé miminko Vaši přítomnost potřebuje - tím si ho opravdu nerozmazlíte. Zlom nastává po tom třetím měsíci. vydržte a houpejte, miminko Vám to jednou vrátí. Houpali jsme také a také třeba hodinu, ted položíme do postýlky, sednu se vedle na postel, hladím po hlavičce a za 5-10minut spinká. Určitě je to pro Vás vyčerpávající, ale vydržte, ted to mrňousek potřebujě 😉

nejinka
28. říj 2010

Tak na nás platí aky balon, je to to nejlepší co znám. Jinak bych asi měla vytahaný až u kolen 🙂 . Košík ale nekupuj, určitě ne, je drahý a moc nepohodlný. Měla jsem ho na malýho a spal mi v něm tak měsíc a to když byl v zavinovačce. Až byl trošku větší tak spal bez ní a jak se víc rozmachoval rukama ze spaní tak to zašustění koše ho vždycky probudilo. Je prostě na prd, aspoň teda pro nás byl

evulka25
28. říj 2010

položím do postýlky, pohladím, popřeju dobrou noc a jdu. Od 7 měsíců spí sám v pokojíčku a s usnínáním neměl nikdy problémy (narozdíl ode mě 😀 )

antana123
28. říj 2010

položím do postýlky pustím asi 4x kolotoč a malý spinká 😉 ale trvalo nám to ustálilo se to po 6-ti týdnech

sambucca
28. říj 2010

Nase holcicka spi v ratanovym kosiku/kolebce, vykoupana, pevne zavinuta, cerstve prebalena a nakojena. Kdyz brbla a nadava dame dudinka a hladime jemne pravidelne pres celicko smerem k nosu, nebo ji jen polozim ruku blizko k oblasti za ouskem - vetsinou je do ctvrthodinky v limbu 😉 V naruci ji sice chovam ale nikdy neuspavam, spis ji chovam kdyz ma minuty kdy je vzhuru a povidame si - je jeste malinka. Jinak kolebka i kosik je sice drazsi, ale daji se koupit za tretinovy ceny na bazaru po netu 😉 Do ty nasi se urcite vejde do tretiho, mozna ctvrtyho mesice a tim ze se v noci casto kojime je tim ze je kosik hned vedle postele a v jeji vysce k nazaplaceni 🙂

zelvatko
28. říj 2010

asi do dvou měsíců jsem Báju uspávala na rukách.. ona totiž od 8 do 23h každý den do těch 2měs plakala a plakala a plakala.. a pak usnula, potom mi po kojení usnula na klíně a tak jsem ji začala dávat po kojení do postýlky a naučila se usínat sama a tak to praktikujeme dodnes, koupání, flaška, odříhnutí, chvilku blbinky a jde do postýlky.. někdy usne hned, někdy si trochu pobrečí, ale do pár minut je vždy ticho..

fender
28. říj 2010

Cca do 7 měsíců usínal během 10 min v postýlce, max jsem ho držela za ruku.
Pak začal být strašný mazel, takže usíná během 5min u nás ve velké posteli přitulený ke mně a drží mě kolem krku. Pak ho buď přenesu do postýlky nebo ho tam nechám spát než se vzbudí kolem 23hod na mlíko - po mlíku už spí u sebe v postýlce.

miarosa
28. říj 2010

My košík měli do 6 měsíců a první 3 měsíce strašněj úspech párkrát povozit a spinkal, od 3 měsíců měl kolotoč a taky super, ale hlavně měl dudlíčka a ten ho většinou uspal a když ne tak sem ho nosila taky cca 2 hodiny a pak spal hodinku a pak zase kojeni. Taky pomáhalo pevně zavinout a nebo sem si ho vzala k nám do postele a hladila sem ho od hlavičky k nosánku a to teda vážně zabírá, což sem koukala, protože sem si to přečetla v něakém časopise. Každopádně po koupání a masírování olejíčkem pak spinkal krásně než bylo další kojení 🙂))

dana3262
30. říj 2010

Uspávám v posteli. Tak 3x nakojím, mezi tím nechám vždy vyřádit. Uspávám většinou 1-1,5h. Paráda ne? 😅 🙄

len.z
30. říj 2010

Od narození jsem neuspávala ani jedno dítě...prostě nakojit, dát do postýlky a jít pryč.....jen když plakali, tak jsem k nim šla, jinak žádný tahání v náručí několik hodin, nebo držení za ručičku.....to se dítě hned naučí a matka je pak otrok....takže neuspávat 😎

yellowbanna
30. říj 2010

vykoupu, nakojim a prenasim do postylky...nekdy uz spiciho, kdyz usne pri kojeni, nekdy i plne vzbuzeneho...v tom pripade zazpivam ukolebavku (oblibena ja ta od Nohavici 😉 ), pokladam do postylky, pusu na celo, dobrou noc a odchazim...funguje to magicky a to cele trva cca 30 min (bez koupani samozrejme)...ovsem v noci, kdyz se probudi, tak sam vetsinou znovu nezabere a vyzaduje minimalne pochovat, spis nakojit 🙄 podle vsech teorii by mel umet znovu usinat sam, kdyz usina sam vecer...tak to asi uplne neplati..ale na vecerni usinani si stezovat nemuzu 🙂

jitulisek
30. říj 2010

My jsme malou taky do tří měsíců uspávali nošením,ale ona měla ve třech měsích 7 kg,takže už se docela pronesla,takže jsme jí začali dávat do postýlky a naštěstí začala usínat sama. Sice potřebuje naši přítomnost,takže jí i doteď než usne hladím po hlavičce nebo zádíčkách,ale i já to mám ráda. 🙂 Trvá to pár minut a je to takový náš společný rituál. 🙂

leny86
30. říj 2010

Nic si z toho nedělej. My jsme to tak měli také, když bylo malé 14 dní. Teď, když má 7 týdnů, je to ještě horší. Už nám nechce usínat ani v náručí. Pokud usne, za 10 minut je vzhůru. Sama v postýlce usíná jen po nočním krmení. Večer dokáže v postýlce řvát i hodinu. Nepomáhá nic. Například včera byla vzhůru od 18.00 hodin a usnula až v půl 3!!! ☹ a dnes nám pláče od půl 8. Střídáme se s přítelem, vždycky ji pochováme, ona se uklidní, pak s ní šup do postýlky a začne řvát znovu. Snad se to časem zlomí a bude líp. Doufám...Přeji pevné nervy 🙂

latunka
30. říj 2010

tak u nás se střídá období,kdy usíná ukázkově skoro sám - při večerním kojení,tak kolem 19:30 upadne do polospánku,tak ho donesu do postylky a spinká jak dudek az do čtyř,pak se nabaští a spinká do šesti 🙂 No a pak přijde období (jako zrovna tenhle tyden) kdy odmítá usnout dřív nez v jedenáct 😝 Takze to ho mám skoro pořád u prsa,aby se moc nerozplakal (a taky aby nebudil tatínka, aby nám pak v práci neusnul za volantem 😒 ) - mě to nevadí,on je v klidu a kdyz pak usne v těch jednáct,tak spí az do pěti,většinou do šesti - takze radši ho delší dobu uspávám a pak mám nepřerušovany spánek. No tak to jsem se pochlubila jak mám nejlepší dítě na světě 😀 😀 😀 😀 a ted nějaky z těch triků co na něj fungujou,kdyz uz na něm vidim,ze potřebuje pomoct usnout - nahřeju třešnovej polštářek, dám mu ho na bříško a zavinu ho do měkoučké deky (zavinovačky se nám moc neosvědčili,asi ze jsou takové robustní), chvilku pochovám a pak ho pomalu dám do postylky,chvilu tam jsme tak,ze mám pod ním ještě ruku,protoze samozřejmě koukne jestli neni "odlozenej",zřejmě usoudí ze se stále chová,tak zase zavře očíčka a za chvilku spinká. Ten polštářek dávám i kdyz ho netrápí prdíky,myslim ze to teplo na bříšku ho uklidnuje 🙂 No a kdyz byl hodně maličkej a měl fakt záchvat vzteku,tak jsem k tomu ještě přidala dudlík,na kterej jsem kápla dvě,tři kapičky Sab Simplex - jak je to sladké,tak zadudlal a uklidnil se. Ale to jsme tak nějak od dvou měsíců vypustili - uz to nebylo třeba.

luzza
30. říj 2010

NEUSPÁVÁM!! 😉 😉 😉 od narození nechávám holčičky usínat samotné v postýlce... bude to chvilku trvat, ale naučí se to každé miminko 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 a pak vás čekají báječné a klidné večery 😉 😉 🙂 🙂 🙂 stojí to za to!!!!!
s uspáváním mám velmi patnou zkušenost s prvním dítětem 🤐 🤐 🤐 a uspávání kojením je nejhorší varianta...ona je totiž super účinná, ale postupem času se zvrhne...věřte mi 😉 😕 miminko bude vzhůru v noci každou chvilku...né hlady!! ale touhou po prsu 😉 😉 😉 páááá páááá 🙂

helulela
30. říj 2010

jako malinký pořád křičel, takže první dva měsíce jsme chovali a chovali a spícího dávali do postýlky. Potom, co se časem trochu srovnal, jsem vždycky nakojila už v neosvětlené ložnici, chvilku pochovala, uložila, pusu a pohladit a odešla. Chodili jsme za ním, jen když se rozbrečel, podávali jsme dudlík, hladili, ale už z postýlky nebrali. Teď usíná úplně luxusně. Uložím, někdy usne okamžitě, někdy si ještě chvíli hraje a doma máme klidné večery. (Snad jsem si to teď nezakřikla 🤐 )
Abych to shrnula - jsem pro takovou střední cestu. Dokud je malinký, dělat cokoliv uklidňujícího, co pomůže (snad kromě uspávání u prsu) a postupně časem zavést nějaký režim.

xxx.klarka
30. říj 2010

My neuspáváme. Nakrmíme, dáme pusu na dobrou noc, do postýlky, dudlíka, plenu kolem krku ( malá si s ní před spaním škrdlá obličej ) dokud neusne. Málo kdy ji jdeme dát dudlíka. To stejné přes den nebo v noci. Akorát přes den ji ještě pouštím hudbu z takového pejska. 🙂

eloana
31. říj 2010

uspavam u prsa🙂 a vyhovuje mi to- uspavala jsem tak i prvni dite - do nekonecna nam to nezustalo🙂 Ani dcera ani syn dudlik nechteji -takze uspavani je docela problem..... vzhledem k tomu, ze dcera spi s nami v loznici -nemohu syna polozit do postylky a nechat ho plakat. Nam to takto vyhovuje a vim, ze to do nekonecna nebude a jsem rada ,ze alespon nejak usne🙂
jinak pokud mi nahodou usne nekdy v postylce -tak je do 15 minut vzhuru a sam o sobe proste neusne. ani plina ani kolotoc nezabira a dudlik nevezme i kdybych se rozkrajela🙂
A nepripadam si jako otrok -proste nam to takto vyhovuje!!!!

bufina
31. říj 2010

Uspávám u prsa. Lehnu si s malým do postele, přitulíme se, někdy chce mlíčko, někdy ne. Občas je už tak unavenej že okamžitě spí a když se přisaje a pije mlíko, tak usne nejpozději do pěti minut.

lucie777
31. říj 2010

Dám do postýlky, dostane pusinku, řeknu dobrou noc a spíme!!! 😀 😀 😀

Né, že by to vždy bylo tak snadný, do 4 měsíců jsem musela chodit spát s Kájou, usínala jen přicuclá na koze, zkoušeli sme chovat a chodit a houpat a co já vím co ještě, ale prostě zabíralo jen to prso, takže sem byla strašnej otrok, pak sme začli dávat kašičky, tím se to zlepšilo, sice taky usínala na prsu, ale pak jsem mohla dokonce odejít z pokoje a chvíli fungovat jako člověk, pak se občas podařilo, že se sama ulozila v naší posteli a sama usnula, to už sem jí mohla i přendat do postýlky, ale čím víc byla pohyblivá,k tím to bylo horší, když sem s ní večer trávila hodinu až dvě v ložnici, než usnula, přestalo mě to bavit. Asi v 7 měsících a kousek jsme ji nechali vyřvat a bylo, chodila sem k ní po chvílích, aby se zklidnila, dala sem dudlík, ale netrvalo to dlouho a spala, křičela max. půl hodiny, pákrát hodinu, ale většinou to bylo jen pár minut. Jinak dudlík taky dlouho bojkotovala, což byl zčásti problém s usínáním, potřebovala něco dudat, asi ve 4-5 měsících začala dudat a tím se vše zlepšilo..

Takže já můžu jen doporučit nechat děti vykřičet a máte klid, ale k tomu si každý musí dojít sám, já taky odmítala nechat malinký miminko řvát, ale pak už toho bylo dost a teď sem ráda, že mám večer klid, usíná sama i přes den a nemáme žádný problém! 😉

slunickoseznam.cz
31. říj 2010

Tak my se vyblbnem,vykoupem,nakrmíme a šup do postýlky,zapnou kolotoč pusu a dobrou noc někdy si ještě chvíli povídá a někdy se hned otočí na bok a spí.
V noci dám buď dudlík a nebo se napije,otočí na bok a spí
Takže u nás jsou večery klidné 🙂

meo
31. říj 2010

Já mám skoro 4měsíční holčičku a skoro od narození jsem ji naučila, že po koupání, papání položím do postýlky, pusu na čelíčko a jdu pryč. Sice prvních pár dní brečela, tak jsem jí na chvilku pochovala, ale hned šup zpátky do postýlky a teď jsem ráda, že to funguje. Nemusím jí teď dlouze uspávat, malá spí většinou hned, někdy jí vypadne dudlík, ještě než usne, tak jí ho dám zpátky a pak už spí až do rána. 😵

baradisk
31. říj 2010

od narozeni sem ho ucila ze se po koupani a papani chodi spinkat!!!!!a diky bohu mu to zatim funguje doted 😀 😀 obcas si zanadava 😀 jdu mu dat dudu a mazu odtamtud.na ruce ho vubec neberu a zatim tuk tuk ale neni problem. 😉

helik007
31. říj 2010

Já jako většina holek vykoupu ,namažu,oblíknu,dám pusinu a mlíčko do lahvičky .Pustim chůvičku s ukolébavkama a spínká se. Takhle to dělám od té doby co jsme přišli z porodnice,myslim,že ten pravidelnej rituál je pro mimi hrozně důležitej a právě proto,že ví co bude následovat,tak se v té postýlce nevzteká... 😀