Jak uspáváte dítě?

sunnie
28. říj 2010

Jak a hlavně v čem uspáváte vaše dítě? Mám 14denní miminko a nosíme ho v náruči než usne. Jenže občas to trvá i dvě hodiny. V postýlce nezaspí. Uvažuju o dokoupení košíku na kolečkách, ale z toho brzo vyroste a hodně stojí ☹

hanule05
2. lis 2010

ahoj,
máme dvě dcerky, které jsou každá jiná.
Starší dcerka taky měla dudlíka, takže večer dostala napapat a dala jsem ji do postýlky, dala dudlíka a odešla - a malá během chvilky usnula.

Mladší dudlíka nechce, nechce ani plínku na šmoulání, ani žádnou uspávací hračku - chce mě. Takže nakojím, ona u mě usne a já ji pak přendám do postýlky, když se probudí, tak ji vezmu do náručí a ona zase během chvilky vytuhne a pak už spinká v postýlce.

Takže můžu posoudit, jak je to s usínáním u dětí s dudlíkem a bez dudlíku.

Pokud máte děti s dudlíkem, tak je to naprostá pohodička, mimčo většinou usne samo, protože se ududlá cumlem. Ale maminy, jejichž děti dudlíka nechtějí, tak se mnou budou jistě souhlasit, že usínání těchto dětí je celkem krize.

simounah
2. lis 2010

My jsme uspávali taky chováním v náručí asi do 3-4 měsíce, od malička máme dudlík. Pak až byl těžší a těžší měli jsme v bytě kočár-starou velikou Libertu co byl za nás - měl tam hodně prostoru a krásně to houpalo, tak jsme uspávali asi do 9 měsíce v kočárku houpáním, pak jsme nějak přešli na to, že jsme si s ním lehli do postele, když usnul, tak jsme ho předělali do postýlky a asi do roka jsme položili do postýlky a naučil se v ní usínat sám - ale vždy mívá teda dudlík a žmoulá si plínku.

petula87
2. lis 2010

My jsme taky od narození zavedli že po koupání,které máme v šest přijde papání a potom šupky dupky do postýlky 🙂 .Malej pokaždý během chvilky usnul to už muselo být že ho třeba trápily prdíky,ale nato nám pomohl fenyklový čaj na který jsem Danielka učila hned od druhého týdne života 🙂 ,rychle si na něj zvykl.21.11.2010 mu bude půl roku a musim říct,že se nám to moc nezměnilo a funguje to pořád stejně 😀.Celou noc mi krásně prospí a když se náhodou probudí,tak mu dám dudlíčka nebo trošku čajíčku a spinká dál 😀 😀.je to náš pokládek 😵.Když mu nejde usnout tak má svého plyšového kamaráda oslíka a s tim usne pokaždý žmoulá si s nim před očíčkama a během chvilky spinká 😀 ,ještě mu k tomu pustim kolotoč a je to 😀. Tak držíme palečky ať se daří 🙂

terryfox
2. lis 2010

Ahoj 🙂

Náš Matěj spinkal už v porodnici se mnou v posteli, takže jsme v tom pokračovali i doma. Dokonce i dětská dr říkala, že je to fajn, malinký mimča mají cítit teplo a blízkost rodičů 😉 Ale to usínal, až když jsme šli spát i my do postele, takže tak po desátý... Býval ale už od sedmi, osmi nevrlý, tak přišel na řadu košík na kolečkách, co máme v obýváku. Já nakojila, manžel dostal prcka na odkrknutí, pak si ho dal do zavinky a v křesle se pohupoval, až malej usnul, a pak šup do košíku. Nevadilo ani, že běžela TV, spal v obýváku a když jsme šli spát do ložnice, převezli jsme ho s košíkem tam. Pořád mi bylo líto, že nespí v postýlce, kde má kvalitní matraci, povlečení a tak a taky moje mamča, která postýlku kupovala, pořád sondovala, proč ji nepoužíváme 😀 Jednou manžel ne a ne uspat, pořád se v tý zavince vrtěl a pobekával, tak jsem si ho vzala do ložnice, kde neřvaly zprávy 😀, a usnul mi za chvilku v náručí... Tak jsem ho zkusila dát do postýlky a spinkal až do tří, to jsem nakojila a zase ho uložila zpět 😉 Už to jsou tři týdny, co to takhle praktikujeme a mám z toho dobrý pocit 😵 Přijde mi, že se mu v postýlce spí pěkně, už chce na spánek asi i víc klidu a ticha, ale musí ho uspat někdo v náručí, ideálně maminka 😉 Posledních pár dnů máme ale trošku problém, že po nočním kojení už nechce sám v postýlce usnout 😒 Kolikrát chovám, pohupuju, vypadá, že už zabral, šoupnu ho tedy do postýlky a sotva si přetáhnu na sebe peřinu, brečí 😀 😠 A dvě poslední noci jsem polevila a k ránu ho vzala spát k nám do velký postele... jsem zvědavá na dnešní noc 😕 Ale jsem slabá, až zase zabečí, radši ho dám k nám, páč chci vždy ještě spát a vím, že tohle je nejkratší cesta k vytouženýmu spaní 😀 Ale většinu noci spí v postýlce, za což jsem ráda 🙂

petja
3. lis 2010

Zavinu dle Karpa,nakojim a položím do postýlky,už týden odcházím do 5minut z pokoje.Než sem to začala praktikovat bylo usínání téměř nemožné,buzení pak co hodinu a následná potřeba řešit to prsem.Takto zavinutá spí 5h.v kuse,pak intervaly po 3h.Když se někdy vzbudí nebo sebou při usínání mele,stačí ji dudlík a pohladit.Při usínání nikdy nepláče,jak ji svážu,okamžitě se zklidňuje.Přináším ji do pokoje po koupání a masáži,pokoj je vyvětraný,max 20stupňů a velice tlumené světlo,nebo jen nechám pootevřené dveře,světlo svítí dole v přízemí na chodbě třeba...
Věřím,že by to pomohlo všem miminkům,vrací pocit bezpečí a jistoty,jako měli v bříšku.
..třeba tohle video...

https://www.youtube.com/watch?v=MQ_njAgOhQo
kauculacek
6. lis 2010

Zabalím ručičky do zavinovačky, jako petja 🙂 , nakojím, ukládám do postýlky (většinou už chrápe, usíná u kojení) a odcházím. Máme to tak od porodnice a snad nám to ještě chvíli vydrží 😵

lidiab
6. lis 2010

Neuspavam, az se naji tak vetsinou usne sam v postylce. Obcas si jeste neco "povida", ale dokud neplace tak do pokoje nechodim, vetsinou do peti minut usne. Pokud zacne plakat tak prijdu, pochovam, pohladim a za par minut uz spi. Pokud ne, tak ma hlad 😝 Dudliky u nas nefrci vubec. Koupeme kolem 19.30 a kolem 20.30 uz je maly v postylce. Pred koupanim si s nim vzdy lehnu na postel, sundam mu plenu, polozim pod nej podlozku a asi pul hodinky si hrajeme. Necham malyho aby si kopal nozickama, pokladam na brisko atd. Koupeme v trochu chladnejsi vode (33-34 stupnu) a ve velke vane. Hodne se hybe aby se ohral a ve vane ma na to i prostor. Z techto aktivit je pak unaveny a to k tomu rychlemu usinani urcite prispiva. Koupeme ob den a po koupani jeste masaz. Takto to praktikujeme od 4. tydne a od ty doby usina vzorne. A jak pise Petja, teplota a cerstvy vzduch v pokoji je hodne dulezita. Deti kteri ziji v prehratych domacnostech jsou mnohem casteji nemocne a hur spi.

zvirka
7. lis 2010

Zdravím, my jsme uspávali prvních 6 týdnů i hodinu i v noci, byl to docela záhul. Teď asi 14 se to skokově zlepšilo. Po papání na ruku 10 minut odříhnout, jak se začnou zavírat očička tak šup do postýlky. Malý ještě třeba chvilku čumáčkuje, ale usne sám. Někdy se rozmrčí, tak pochovat a znovu stejný postup. V noci usne většinou už na ruce, takže to netrvá ani 10 minut. Tak vydržte, já už taky myslela, že se z něj zblázním, ale jak ho začalo trošku zajímat okolí, tak je to mnohem lepší. A přes den, i když nespinká, tak hledí na kolotoč, hračky apod. a je hodný a já můžu něco dělat 😉 Přeju, ať se to co nejdřív zlepší.

terezt
12. lis 2010

U nas se naopak ted v 6. tydnu uspavani skokove zhorsilo. Predtim jsem polozila a mala usnula, ted polozim a rve. Takze po koupani nakojim z jednoho prsu, polozim do postylky, pote co zacne rvat chovam a za pul hodiny nakojim z druheho prsu. Snazim se aby opravdu sala, pokud nesaje, vyndam prs a chovam. Nevim, jestli je to uspavani u prsu nebo ne (snad ne, kdyz ho jen tak neduda). U nas sedeni vedle postylky a zpivani nefunguje (natoz pak polozit a odejit - to mate, maminky, opravdu stesti).

sunnye
14. lis 2010

Milá skorojmenovkyně 😉 dostala jsi spoustu rad, každý to dělá podle sebe. My uspávaly tak, že jsem nakojila v posteli a pak vedle ní ležela, dokud neusnula. Asi ve 3 m. jsem jí vždy po nakojení odnesla do postýlky a držela za ruku. Cca v 5m z ničeho nic, začala usínat sama přes den (nechala jsem jí tam hrát a za chvíli přijdu a spala,), tak jsme to zkusili i večer a fungovalo to. V 8m přišla separační úzkost a zase uspávání (vybrečet nepomáhalo, naopak jí to tak rozběsnilo, že se dlouho nemohla uklidnit) - ležím vedle ní ona mě objímá, hladí po obličeji, šudlá vlasy) no a zůstalo nám to. Podle mě, je to hlavně o dítěti, některé usíná v pohodě samo, jiné potřebuje mámu. Jednej podle své intuice, to je vždy nejlepší a kašli na řeči, že jsi otrok svého dítěte. Já si tak nepřipadám. Prostě jí miluju a snažím se, aby byla co nejvíce v klidu a měla pocit bezpečí 😉 jo, a zkusila bych ten míč, nebo si položit miminko na sebe, aby slyšelo tlukot srdce 😉

suik
14. lis 2010

Malá spí s námi v posteli, prvních 14 dní byl u nás při uspávání docela chaos, taky jsem musela chovat, pak jsme ale najeli na rituál, který od té doby dodržujem přiblině ve stejnou dobu ... nakrmím, za chvilku připravíme kyblíček, pak následuje masáž, pak dám ještě cucnout, ale jak kdy....položím k nám do postele na místo kde spí, pohladím, řeknu dobrou noc a odcházím...někdy usne úplně sama, někdy musím dát dudlíčka. když pláče, přijdu, pohladím, dám dudlíka a odcházím, už ji do náruče neberu....asi dvakrát se stalo, že to nezafungovala, poprvé měla ještě hlad, podruhé jsem zkoušela spací pytel.

co je u nás nezbytné, že musí spát se zabalenejma ručkama, zabalím ji jak mumii - jestli to neděláš, tak to doporučuju zkusit. nerušej tolik ručičky se kterými tak rádi mávaj. O tomhle je super knížka, bez které bych byla ztracená - H. Karp Nejšťastnější miminko v okolí.

ještě je dobré přidat do koupele kapičku levandule - pro děti je nejlvhodnější levandule extra, čili levandule horská, rozmíchat v soli, v medu, nebo v mateřském mléce

takže taky neuspávám, tím že je každodenní rituál, tak ty mimča ví, co bude následovat a to je korunováno spánkem. měly by usnout sami

ještě můžeš zkusit nekam bezpečně dát tvoje tričko nebo něco z čeho tě bude cítít.

majdula
14. lis 2010

Usina pri noseni v satecku, driv tatinkovi v babyvaku.
Usina pri kojeni.
Usina jen tak pritulenej ke mne u nas v posteli.
Obcas usne vecer cestou domu v autosedacce.
Ale jen tak polozenej do postylky usnul naposledy nekdy jako male miminko 😀

Neresim, pokazde zabere do peti minut a bez place a to je pro me jediny dulezity. Uzivam si to, uspavani me neobtezuje, naopak je to krasnej cas stravenej spolu, kterej nebude trvat vecne. A uz se tesim, az budeme na dobrou noc cist pohadky 😵

alcatko.j
16. lis 2010

Sunnie, padlo tady hodne rad, treba ti to pomuze, jeste jedna odeme🙂

Jde o to, co ti vyhovuje, respektive, jak moc jsi trpeliva, jak moc ti situace, kterou ted mate, vadi. A taky jaky jsi tvrdak...

Bud ti to proste nevyhovuje, jsi tvrda holka a jsi ochotna se ridit tema podle me ne dobryma radama, jakoze nechat vyrvat dite, metoda 5,10,15, atd tad.
Jestli je to tak, muzes miminko ulozit do postylky a nechat vyplakat..treba to pomuze a po par vecerech si zvykne, kdyz budes neoblomna a budes si stat za svym.....pry to funguje...

Ja ti ale poradim za sebe...myslim si, ze 14ti denni miminko nemuze byt a neni vycurane a jestli place pri supavani, tak je to proste proto, ze chce maminku, ze ji chce citit, mit ji u sebe, chce tvoje teplo a nechce byt samo v poystylce(nemyslim, ze by pomohl kosik). Je jeste prilis male na drasticke uceni na postylku stylem, ze se necha vyplakat(vase dite by plakalo). Jestli ti to nevyhovuje(noseni), coz chapu, takove miminko se, i kdyz vazi malo, ppo dvou hodinach pronese, je to unavne, ty jsi v 6ti nedeli, takze asi unavena...NENOS a zkus prijit na jine metody...treba bude stacit jen chovani k naruci, poloz si miminko na svuj hrudnik, sedni si a hlad treba po hlavicce, pak prenes do postylky. Nebo co dudlik? Bez ohledu na to, co se doporucuje nebo ne, dudlik by mohl byt resenim...ze zacatku ho asi nebude chtit, tak mu ho pridrzujte u papulky, treba to pomuze, uklidni se tim..nebo uloz do postylky, s dudlikem, sdelej bocnici, uplne, priraz postylku k tve strane postele, lehni si na svou pulku a zase teba hlad po hlavicce, nebo drz za ruku, nebo si casti tela lehni do te postylky(musis snizit matraci) a dychej, treba to bude stacit, miminko bude vedet, ze jsi tam snim. Nebo v noci spi s latkovou plenou a dalsi vecer ji strc miminku do postylky, bude z ni citit tvou, tedy mamincinu vuni...

Nebo si proste detatko vemte k sobe do postele, vyprdni se na to, co kdo rika, ze se to nema a kdesi cosi, rid se instinktem, zjednodus si veci a uvidis, ze bude dobre. vy jste jeste "na zacatku" te miminkovo tatinkovo maminkovske cesty 😵 vsechno se ucite, na vsechno si prichazite postupne, ono i to usinani a spinkani se utrepe nejak 😵

alfice
16. lis 2010

Od úplnýho miminka usíná u mlíčka, dnes kaše z láhve. Položím do postýlky do ložnice, dám flašku, než vypije, spinká, pokud ne, ještě si pohraje v postýlce, pokouká a i tak usne.

hojda
16. lis 2010

Já měla po porodu celkem problémy se zády, takže to chovat moc nešlo, naštěstí to malý ani moc nevyžadoval a usínal hned po nakojení a po přebalení (většinou se mi z kojení pokajdil🙂, tak jsem přebalovala až po kojení, abych to nedělala dvakrát) hned sám v postýlce, nebo stačilo držet za ručičku, v noci jsme chovali jen jednou🙂, jinak je na spaní hodně šikovný. Takže jednu výhodu ta bolavá záda měla, naučil se celkem rychle dobře usínat.

marcelkap
17. lis 2010

Pro maminku, která chce poradit s uspáváním jsou opravdu nejlepší odpovědi typu "My neuspáváme, usíná sám."
Věřím, že takové děti existují, my ho ale doma nemáme.
Do 3 měsíců usínala malá špatně...ze začátku usínala kolem 3 hodiny v noci, pak se to stupňovalo až k 21 hodině a jediný co pomáhalo bylo nošení na rukou. Dobře začala spát až když jsem začala dávat UM, to opravdu někdy sama usne v postýlce, ale většinou chce po krmení ještě tak 5 minut pochovat.
No a když už se naučí pěkně spinkat, tak začnou zuby a nevyspíš se zas 🙂

baborad
19. lis 2010

tři měsíce jsme malého nosili na rukou - 🙄 . Koupili jsme si houpací křeslo - to už bylo o něco lepší 😕 . Skákala jsem s ním na balóně - 😠 . Jelikož jsem už měla vypracované celé tělo 😀 , řekla jsem dost 😎 . Všude jsem četla, že zabírá puštěný fén... Zkusila jsem to a bez výsledku. Zkusila jsem to po páté a malý usnul 🙂. Zázrak 😀 . Teď má čtyři měsíce a pomalu zkoušíme odbourávat chyby, které jsme nadělali 🙂. Takže k němu neutíkáme hned po prvním zaplakání, nevytahujeme ho z postýlky, jen pohladíme atd. Stálo nás to hodně sil a malého slz, ale poslední týden usíná už i bez fénu (krom večeru... zatím🙂 a téměř bez křiku 😀 . Několikatýdenní učení snad už (klep klep) zabralo 😀 .

hansed
19. lis 2010

Tak malá v šestinedělí usínala při skákání na míči...navíc jí trápilo bříško, tak bylo pro mě jednodušší skákání na míči i v noci než chození po bytě, teď když je nutnost, tak už stačí se jen pohybovat....
jinak teď to máme tak, že vykoupeme, nakrmíme (bohužel ještě musí dostat léky), někdy usne u jídla, někdy u hrkání v pozici na srdíčku, občas usne až v postýlce....přenesu do postýlky, když je vzhůru, dostane dudlíka a za chvilku spí...
někdy se za hodinku probudí, a když nemůže znovu zabrat, tak ji zabalím do zavinovačky, položím vedle nás na gauč a dál se díváme na TV, za pár minutek je tuhoň 😀 a odnesu ji zpět do postýlky 🙂
a když se probudí v noci (má epilepsii a budí se kvůli záchvatům 😔 ), tak ji držím za ručičku, než to přejde a pak ji dávám k nám do postele (měli jsme před porodem takových zásad, jako dítě nebude spát s námi v posteli, ale když máte nemocné dítě, zásady jdou stranou a hlavní je spokojenost miminka 😉). Pokládám ji do kojícího polštáře, do kterého ji pokádám v rychlozavince, a za chvilku spí, někdy mě ještě chytí za prst, dudá si dudlíka a je spokojená 😵
každopádně větší část noci tráví v postýlce, kde má i monitor dechu....

takže, asi budeš muset vyzkoušet víc možností a najít tu, která vám bude vyhovovat...a jak už tady holky psaly, takhle malé miminko se rozmazlit nedá, teď potřebuje hlavně cítit tvoji blízkost a teplo 😵

emme
22. lis 2010

Nepročítala jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli už tady není někdo s podobnou zkušeností... Nám pomáhá pevné zavinutí do zavinovačky - ručičky musí mít podél těla, aby s nimi nešermoval u obličeje a nebudil se tak. Čili mezi osmou a devátou hodinou - podle toho, jak vyjde kojení - převleču, přebalím, nakojím, nechám odbrknout (ne vždy se podaří), u toho už mám ztlumené světlo a zvuk na televizi (pokud je vůbec puštěná), pak přenesu do ložnice, kde je tma (a jen pod postýlkou svítí malé světýlko) - položím do postýlky, kde je připravená zavinovačka. Ruce mu dám podél těla, na bříškou teplou plínku a "pevně" zavinu. Přikryju peřinkou, pohladím, několikrát potichu řeknu dobrou noc a políbím a odejdu. Nechám přivřené dveře a chodím po chvilkách kontrolovat. Někdy se mu to nelíbí a vzpouzí se, někdy mžourá ještě třeba půl hodiny, většinou ale usne do pěti minut a někdy usne už při zavinování. Podotýkám, že ale nepláče, když nemůže usnout, je potichu, a jen kouká do tmy a otáčí hlavičku ze strany na stranu. Asi dvakrát se stalo, že začal plakat, to jsem ho vybalila a vzala do náručí, dokud se neuklidnil, případně ještě trochu nakojila a pak už usnul krásně. Spí celou noc, do tří měsíců se budil na kojení jen jednou, posledních 14 dnů spí 8-10 hodin bez kojení.

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz