Jak uspáváte malá miminka?

hanule05
9. čer 2010

Ahoj,

u nás je teda spaní hrozný! Malá nedokáže sama usnout. Usne buď když ji chovám nebo ji mám u prsu, ale jakmile ji položím do postýlky, tak je během 5-ti minut vzhůru, aby spala tak by musela být neustále přicuclá k prsu ☹

Je to fakt šílený, teď je půl druhý a ona vstávala ráno kolem osmý hodiny a od tý doby spala dohromady asi tak půl hodinky. A je na ní vidět, že je teda vážně urvaná, ale spát jí nejde. Teď ji tam už zase slyším, že se v posteli vrtí.
Takže já ji vždycky z postýlky vyndám, když už nemůžu vydržet ten řev, dám si ji k prsu nebo jí jenom chovám a ona během chvilky vytuhne, ale jakmile ji položím do postýlky (nebo do sedátka), tak je vzhůru a pořád dokola. Dudlíka nechce, vyzkoušeli jsme jich už hafo, ale prostě je nechce, já to přesto zkouším každý den pořád dál, snad si nějakej už konečně vybere a začne už přes den normálně spát. Ještě to jde, když ji dám do kočáru a jdeme ven, to se chvilku prospí, ale dneska jsme byly jenom chvíli, protože je tam fakt vedro.

S první dcerkou taky byly takovýhle problémy, ale to jsem na ní měla čas, mohla jsem trajdat s kočárem od rána do večera, nebo s ní ležela klidně celý den v posteli. S druhou dcerkou to už jaksi nejde.

Naštěstí v noci spí. Mám ji vedle sebe v posteli a když se probudí, tak jí dám cucnout a spíme dál.

Tchýně mi tvrdí, že si za to můžu sama, že si zvykla na chování, to je asi pravda, ale nepochovejte ji (neuklidněte prsem), když tak strašně brečí, to je snad normální, že ji pochovám, ne?

strouzek
9. čer 2010

jinak s tím kojením já jsem to taky slyšela od lidí už předtím než jsem otěhotněla že s kojením měli problémy a děti byli víc neklidné méně spali no a teď jsem si to mohla vyzkoušet i ve své praxi a opravdu to tak je, mě se malá UM taky zklidnila, hlavně mi třeba vyhovuje že vím kolik toho vypila, vím že v každé dávce dostane přesně to co potřebuje, že nebude mít bolení bříška z toho co jsem snědla a taky vím že když mi vypije určitou dávku tak že mi fakt vydrží do dalšího krmení určitý čas což u koja není, tam se děcka budí častěji, neví se kolik to ho dítě vypije, jestli není mlíko hladový atd. takže já jsem asi špatná matka ale mě kojení nechybí a jsem snad i ráda že jsme na sunaru, mě i malé to opravdu vyhovuje lépe a od doby co jsme vzdali ty naše pokusy o kojení si mateřskou fakt užíváme s manželem víc.

hanula83
9. čer 2010

Strouzek, máme to podobně, já teda ale měla hodně depky z toho, že nekojím... ale časem to přešlo, obzvlášť, když jsem viděla, že holkám opravdu nic neschází... 😉...

strouzek
9. čer 2010

hanulo no já ani tak depky neměla, když jsem šla rodit tak jsem si pro jistotu pořídila lahvičky s tím že se uvidí že kdyžtak ty lahvičky budou na čajík(ten bych dávala i při koju hlavně v tomhle vedru) ale to co se dělo v porodce to byl mazec, byla jsem za nehorší matku, sestřičky mě vynervovali, malá 4 dny hladová protože já neměla ani kapku mleziva natož mlíka, to se objevilo až 7. den atd. malou nechali tak vyhladovět že měla hypoglykemii takže jsme museli být v porodce déle atd. doma to pak byli lidi co to neustále řešili a někteří řeší doteď proč nekojím, co jsem to za matku, jak malá bude nemocná alergik a nevím co ještě, kvůli nekoju jsem musela změnit i dětského doktora protože ten původní co jsem u něho měla registraci se chová velmi nepříjemně k matkám co nekojí atd. prostě abych pravdu řekla z té kojící mašinerie je mi v poslední době pěkně zle a spíš mi to kojení ještě víc znechutilo

pett7
9. čer 2010

Já kojím a částečně přikrmuju asi od měsíce a žádný výrazný rozdíl nevidím, ale každá mimčo je jiné..malý mi spal celou noc i po kojení. Budí se spíš ze zvyku než z hladu. Já spávala se psem a ten mi vyloženě vadil a bránil v pohybu 🙂 když se stane že občas spím s malým tak mám strach spíš ze zástavy dechu než zalehnutí... Nedávno jsem zjistila, že když mám prázdnou postýlku, zapnutý monitor a držím na ní ruku tak monitor normálně funguje....zkoušela jsem to protože jsem chtěla postýlku přesunout blíž k posteli a slyšela jsem, že zaznamenává třeba i otřesy

chaarleene
9. čer 2010

tak u nás se v podstatě neuspává... přes den je malá s námi v obýváku, buďto je vzhůru a hraje si v postýlce nebo se jí jeden z nás věnuje (teda většinou já, protože manžel musí pracovat) nebo spí 🙂 v kočárku spí téměř vždycky, ale usíná tam sama od sebe, dávám ji tam většinou bdící, usne tak do 5 minut 🙂 takže ve výsledku spí přes den pokaždé jinak, prostě tak, jak se jí zrovna chce nebo nechce 🙂 no a večer neuspáváme, ale dodržujeme vždycky stejný rituál - svléknu ji, dám ji na nočníček, když je koupací den, tak ji vykoupeme, pak už se vracím do ložnice, kde svítí jen noční světlo, obléknu ji do "spinkacího", nakojím, dám ji odkrknout, dáme jí oba pusu, uložím, pohladím, popřeju dobrou noc a tradá - už ji z postýlky nevyndávám 🙂 někdy usne hned, jindy jí to trvá třeba 20 minut (kdy si brouká a kouká), ale usne vždycky 🙂 vyndávala jsem ji jen párkrát, pokaždé to bylo buďto přebalení nebo dokojení, bez důvodu nepláče... spí tak od 11 do 7, někdy i déle 🙂

ale musím k tomu dodat, že máme fakt spokojený, neplakací, (téměř) neprdíkový dítě 😉 akorát dneska jsme byli na dlouhém výletě, tak měla prdíky (neměla přes den tolik pohybu, kolik je zvyklá) a pak už byla přetažená, ale rituál zabral a v postýlce usnula hned 🙂 když tak nad tím přemýšlím, tak nám většinou na rukách ani neusne 😅

a ještě k tomu režimu - myslím, že po takhle malým dítěti nemá smysl vyžadovat nějaký režim, kojím, kdy si řekne, spí, když se jí chce spát 🙂 tchán měl nějaké problémy s tím, že malou koupeme až po desáté večer a že chodívá spát třeba kolem jedenácté - ale když to tak má už od narození a když jí to vyhovuje, tak nevidím důvod, proč ji koupat v šest a cpát do postýlky v sedm jen proto, že by přece měla mít režim a že se to tak s dětmi dělá 😝

strouzek
9. čer 2010

pett monitor má opravdu velký dosah, on funguje i když stojím u postýlky, každopádně já mám postýlku dál od postele takže asi nehrozí že by zaznamenávalo můj pohyb. jinak co se týče rozdílu v koju a UM, no pokud jen přikrmuješ tak to asi nepoznáš, zvlášt pokud máš vcelku dost mlíka a dokrmuješ jen trošku, já neměla mlíko skoro vůbec, 10-20 ml víc ne takže pro mě přejití čistě jen na UM byl dost velká změna, malá se okamžitě změnila, ani předtím nebyla hladová to ne, to spíš já jsem při koju a dokrmování byla víc unavená a nervní, jediný v čem byla malá v tomto jiná bylo že hůř usínala , spíš byla víc neklidná a víc trpěla na bříško myslím že kvůli toho že jí v mém mlíku něco nesedělo nebo tahala jen vzduch. takže fakt šlo úžasně vidět jak jí přejití na sunar změnilo k lepšímu

strouzek
9. čer 2010

charleene no podle mě je zase režim důležitý, nebo spíš jsem si ze začátku myslela že budeme koupat taknějak plus mínus hodina dvě, že někdy vykoupeme v 6 jindy v 8 a dřív to tak fungovalo malé to bylo fuk ale teď mi poslední měsíc s železnou pravidelností vyžaduje koupání ve stejnou dobu, prostě naprosto stejně každý den začne být protivná a tak musíme chtě nechtě jít koupat a usíná taky naprosto stejně, začnou zprávy na Nově a spí. každopádně si myslím že je na rodičích v kolik budou koupat a uspávat, pokud někomu vyhovuje koupání až v 8 hodin tak proč ne, v 11 hod. je podle mě už dost pozdě ale pokud vám to vyhovuje tak proč ne.

chaarleene
9. čer 2010

strouzek - ale to podle mě není o režimu ale o rituálech - je zvyklá na určitý koupací rituál v určitou dobu a je nevrlá, když to není tak, jak je zvyklá 😉 ale to fakt asi věc názoru a taky toho mimča - některé holt má hodinky v hlavě, jiné zase ne 🙂 naše malá někdy v 10 už usíná, tak jdeme koupat v 10, jindy zase je v tu dobu ještě plná života, tak si ještě chvíli hrajeme a koupeme až později 🙂

pett7
10. čer 2010

Stroužek byly dny kdy byl malý čistě na um a žádná změna, teď už jí i kaši a zeleninu a celonoční spaní se taky nekoná..některé miminka spí líp jiné ne. Mám pocit, že se spíš budí aby se ujistil, že tam jsem než z hladu.
Měla jsem půjčenou dobrou knížku o spánku a tam radí zavést rituály jako koupání, pak převlečení v místnosti kde bude spát, jídlo, hru bez zvukových hraček a potom spánek.. Jen to koupání na malého působí tak, že ho to dokonale probere....U nás je usínání různé v rozmezí 20-23, budí se kolem 3 skoro ve stejnou dobu a vstává v 7.. Zavádět nějaký režim, aby usínal v 8 pravidelně je zbytečné pokud nechce neusne.

lisanda
10. čer 2010

Ahoj tak naše beruška taky první 2 měsíce moc nespinkala nebo spinkala ale hodně neklidně. U nás pomohlo zavinování- už od narození, protože ji rušily mimovolní pohyby. Dudlík jsme neda až po 2M (kvůli kojení i tak s ním bylo dost starostí) ale podle někoho nehygienicky jsme malíčkovali 🙂 Kolem 2-3M jsme zavedli rituál noční -koupání papání spinkání a začalo to fungovat až jsem se divila-moc jsem radám o režimu nevěřila.kamarádce malá taky usínala v 10-11 na rukách a přes den spinkala asi 1x 30min. Když viděla náš režim tak začala malou cíleně dávat spinkat i přes den 2x a malá začala usínat postupně kolem 8. Byla zkrátka za celý den přetažená a večer nemohla usnout. Já jsem dala malou spinkat tak za 1-2 hodky od napapání (aby se unavila). Spala tím pádem 4x děnně a celou noc od 7do6. Asi do 6M. Od tý doby spí jen 2x denně. Ráno 2 hod od probuzení asi 1-2 hod a odpoledne mezi 1-3 taky kolem hodky. Přes den u nás platí - unavovat unavovat unaVOVAT (dělála jsem s ní blbiny na míči a taky jsem znala nějaký cviky ze cvičení- to zabralo vždycky) a jak si šudlá očička tak šup spinkat. 🙂 Hodně zdaru 🙂 každý mimčo je individuál,ale naučí se to většina dítek viz moje kamoška-ta má holčičku nespavce- tohle na ni zabralo.

lisanda
10. čer 2010

Omlouvám se že se rozepisuju ale v 7M nastal zlom nechtěla večer usínat ( i kdyžbyla unavená) a pak bohužel začalo platit denní spaní jen v kočárku a večer jsme ji holt nechali pár dní vyřvat a od té doby opět usíná sama a do postýlky se vyloženě těší 🙂

strouzek
10. čer 2010

pett no to je pravda některá mimča jsou klidnější a víc spavější než jiná, což naše asi je, u nás to prostě vidět šlo že když jsem přestala pokusy o kojo tak přestali tak velké problémy s bříškem které měli pak souvislost i s tím spánkem protože co jsme čistě jen na UM spí mi líp. u nás to vidět šlo ten rozdíl a to dost 🙂 jinak s těma rituálama koupání krmení hudba no já tu knížku nečetla ale tak nějak to děláme taky instinktivně. třeba v těhu jsem pouštěla malé hudbu s hracího kolotoče a takové hrací hračky a je fakt že na ní teď reaguje vždycky se u ní zklidní a kouká. např. malá mi reaguje na určitý styl hudby, např. Gotta miluje, u něho ihned usne, zklidní se ale pustím Nohavicu a začne neklid, někdy i řev(prostě pozná mistra 😀) malá si dokonce začla vyžadovat u večerního rituálu manžu, protože on jí z 90% od narození večer koupal on, teď když není doma někdy večer tak mi při koupání pobrekává a nechce usnout, dorazí manža veme si jí a ona je okamžitě tuhá 😀

strouzek
10. čer 2010

lisi mi taky unavujeme 😀 teda k večeru, malá teď začla usínat kolem 5-6 hodiny večer a tak se jí snažím držet vzhůru aby mi pak spala a pomáhá to, vykoupeme dopije flašku a do pár minut spí. když jí nechám pospávat před koupáním tak usíná déle. jinak dudlík jsme taky zavedli cíleně 😀 malá ho nechtěla, jenže začla si cpát do pusy ruku a začla objevovat i palec, mě nevadilo že je to nehygienický ale nechtěla jsem pak v budoucnu dojít k tomu že bych jí musela ruce svazovat , takže jsme jí začli učit tvrdě na dudlík, bohužel aventy nuky a nic nechtěla až pak si vzala obyčejnou hnusnou latexovou kytičku. je mi jasný že za pár měsíců jí budeme od dudlíku zase těžce odnaučovat ale myslím si že odnaučit od dudlíku je lehčí než od ručiček protože dudel se vyhodí a není, pořve se a je klid, zato ruce ty nejdou schovat

momin
10. čer 2010

Ahoj tak sem tu zase.... 😀
taky nejsem pro spani ditete v posteli rodicu. Ale to trochu odbocujeme opd tematu ne?! 😅 😎
Ja se s malym proste nevyspim..pritel sebou v noci strasne sije a bojim se ze maleho prasti nebo zalehne takze kdyz sem ho u nas v posteli parkrat mela vubec sem nespala,jen sem jednim okem hlidala maleho,druhym pritele.. aby se neco nestalo..
Ono to bre jinak matka ktere se dite vzbudi 3x za noc a jinak ta ktere se budi 10x.... jak rikam maleho si proste obcas do postele vezmu,proto ze uz fakt nemuzu a nemam silu vylizat x krat za noc a chodit k nemu.

Monitor dechu uz ted nemame ale do roku sem ho pouzivala.

A k MM a UM.... To UM taky funguje jak u koho.. my sme byli na UM od 2 mesice a ze by spal nejak klidneji se rict neda. na koliky taky trpel jako blazen. A v noci se mi na jidlo budil do 9 mesicu... 🙂

strouzek
10. čer 2010

momin já bych taky s malou v posteli spala jen napůl takže i proto jsem spaní s náma naprosto zavrhla.

pett7
10. čer 2010

Já si malého do postele vezmu jen ráno kolem 5, když vím že za chvíli budem stejně vzhůru nebo přes den když spí tak hodinu a mě se chce spát taky. V noci ne, ale ráno nebo přes den je to příjemné, ne že bych s ním nebyla celý den 😀

lura
13. čer 2010

hanule05 - dělej s malou to, co je vám příjemné. Pokud ti vyhovuje spinkat s ní a jí také, tak se tulte 🙂 . Nejdůležitější je spokojená a odpočatá maminka, pak je spokojené i miminko. Pět měsíců jsem spala se synem v posteli a pak bez problémů začal spát ve svojí postýlce. Vše je o poznávání vás obou navzájem 🙂 ...

jitulisek
22. čer 2010

hledala jsem diskuzi, kde bych se zeptala, kdy mám začít s nějakým režimem. Malé budou tři měsíce a zatím uspáváme nošením. Dříve usínala u prsu a stačilo přendat do postýlky,ale poslední měsíc se vždy probudí. Takže jsme začali nosit, protože ona sama prostě nezabere. Nebrečí,ale pořád se kroutí a protahuje a vidím, že nespí. Má třeba i zavřené oči,ale nespí tak, aby si odpočinula. Takže nosíme a často s ní musím sedět v náručí, aby se vyspala, protože hned jak jí dám do postýlky,tak se začne kroutit a pomalu se probudí. Naštěstí to tak dělám jen přes den, na noc když zabere, tak v postýlce spí,ale během noci si ji vezmu k sobě do postele a ona se napije a krásně usne. Radši bych ji přendala do postýlky, kde je monitor,ale ona u mě tak nezky spinká,tak ji někdy přednám, ale vetšinou ne. Je to opravdu u každého jiné, ale musím zkusit aspoň na večer metodu "vykoupat, nakrmit, pusinka a spát". 🙂 Tak držte palce... 🙂

strouzek
22. čer 2010

já to dělám tak že dám malou do postýlky už nalomenou taky se začne vrtět a protahovat ale prstem jí přejíždím od čelíčka k nosánku a to jí nutí zavírat očička tak usne, nebo jí jakoby houpu zádička (když leží na boku) a to jí uspává, ale je fakt že my jsme jí nikdy neučili na uspávání nošením nebo něčím podobným takže nemáme problém odnaučit. zkus jí tam nechat párkrát dokud nezačne brečet, u nás se tak malá naučila uspat sama ne teda pokaždý ale s velký většiny jí tam stačí dát nalomenou a ona se už uspí sama a někde jsem četla že je to lepší dávat mimča do postýlky aby se tam uspala sama protože prý pak nebudou zmatené kde se probudí

jieff
22. čer 2010

Nečetla jsem tohle forum od začátku, ale babička nám poradila fígl, kterej funguje - plínka přes hlavičku. Malej v postýlce nechtěl spát a pořád koukal, až byl přetaženej a ani chování nepomohlo. Jednou se začal motat do plínky co měl pod hlavičkou, a když jsme mu jí dali přes oči, zavřel je a i když dudlal jak o život, zklidnil se a krásně usnul. Ne každým miminkům se to líbí, ale na Toníka to zatím funguje spolehlivě.

xkacatkox
22. čer 2010

@momin podařilo se vám to v 9mm samo, nebo jsi se ho snažila nějak naučit?já už fakt nevím, ještě před 14dny mi prcek krásně spinkal, celou noc, max. 1 kojení a spal dál , a tedka, po půlnoci se vzbudí, a chce si hrát, prso vezme, ale jen si cucne, a neví co by dělal dřív do čeho štouchal, kopal a tak, dneska jsme bugřily od 1-4hod, než znova usnul, a vstával v 7hod, nevím co mám dělat, dudel nemáme, ten bojkotuje, flašku taky, jediné co vezme do pusy je prso, má 11kg takže uspávání v náručí moc nejde, chlap do mě pořád reje, že všechno dělám, špatně, ale že se snažím aby malý spal, aby se tatík vyspal když vstává brzy do práce to už je jedno ☹

strouzek
22. čer 2010

jieff no to jsem taky už slyšela s tou plínkou ale nebojíš se že se třeba do toho zamotá a udusí? já mám z toho strach, zatím to ani není potřeba ale nevím jestli bych jí dala. a necháváš tu plínku celou dobu spaní nebo po usnutí jí sundáš?

klara.t
22. čer 2010

kamarádka také uspává s plínou. hlavně venku v kočárku. a funguje to. u nás ale ne. bohužel. přes den uspávám při kojení v posteli, kde jí pak prso pomalu vyndám. nebo venku v kočárku. Což mě štve. večer a v noci usne sama v postýlce. dávám jí tam vzbuzenou, chvilku povídá něco kolotoči a za chvíli je tuhá. To jsem naopak šťastná.
v noci bych jí raději vracela do postýlky, at si na to moc nezvyká. pakjí tam budete mit do 10 let. 😀

momin
22. čer 2010

Ahoj holky! plenka je SUPER!!!! Ja ji teda nedavam pres oblicej-to slysim prvne 😕 - ale dam ji malemu do rucicek a on se k ni proste prituli a usne.. Delame to tak uz od narozeni! 🙂

@xkacatkox prso nedavej! neni dobre si ho takhle ucit! Nakojit jednou za noc ANO,ale ne prso misto dudliku.. to je vazne na prd. Skus ho nevytahovat z postylky kdyz place,bud u postylky u nej a treba ho hlad po hlavicce,po bricku a nebo u nas treba funguje placani po zadecku-jen at zustane v postylce.

Jiste ze to nefunguje pokazde,kdyz uz krici opravdu hystericky beru si ho na usnuti k sobe-stava se to tak 1x za 14 dni... Ale ne behem noci,jen vecer nez poradne zabere.
Musis byt trpeliva a hlavne neztracet nervy. 🙂 😉 I kdyz je to nekdy vazne tezke.. 😎 😠 jeste kdyz si do tebe chlap dokaze takhle rypnout.. 😠 😠
Skus treba tu plenku latkovou-deti to opravdu sklidni.. 😉

strouzek
22. čer 2010

no my máme dva usínáčky místo plíny malá je tak šuchlí v ruce furt, už jsem slyšela že i někdo dává usínáčka přes oči no nevím jestli by ho tam snesla a i mě to přijde hrozný mě kdyby někdo dal něco na obličej tak se dusím 😀

momin
22. čer 2010

no to sem na tom podobne... 😀 A navic kdybych to chtela praktikovat uz vetsiho ditete-ktere uz vi na co ma ruce-tak by usinacek z obliceje myslim hodne rychle letel... 😎

strouzek
22. čer 2010

no já mám problém totálně se vším na obličeji, vzpomínám si jak jsme ve škole museli zkoušet plynové masky pro případ poplachu, ty jo šoky mám z toho dodnes. jednou jsem byla na kosmetice, napatlala mi obličej jakousi bílou hmotou a pak to zakryla ubrouskem v tu chvíli jsem vystřelila že to nezvládnu mít na sobě i ten blbej ubrousek... jsem prostě divná 😀

malby_dekorace
5. zář 2012

Dobrý den všem rodičům, ale hlavně maminkám, které mají problém s ukládáním svých dětí do postýlek. Samozřejmě ani já nemám úplně tu stoprocentní radu, ale mám pro vás něco originálního a velice praktického, co už hodně maminek po celé České republice zná a nedá na to dopustit, protože to funguje. Koukněte se prosím na můj profil profesionála a dozvíte se o mnoho více. Pokud budete mít jakékoliv otázky ohledně Hvězdných stropů, které malujeme právě pro děti, které špatně usínají, nebo se ji nechce spát v pokojíčku samotným, neváhejte mě kontaktovat a já vám rád zodpovím jakoukoliv otázku. Na webových stránkách jsou i reference. Krásný den
Martin Falc 🙂

knihomolek
14. zář 2016

Nečetla jsem celou diskuzi.. jen bych chtěla všem maminkám, které také hledají rady, jak uspat přes den mimčo, doporučit super věc. A tou je Hacka, neboli závěsná textilní kolébka. Taky jsem s uspáváním dcerky přes den bojovala, a teď s Hackou je to parádička. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží, dcerka má teď 5 měsíců. Taky nosíme v šátku nebo nosítku, ale to se nedá neustále. 🙂

dominika_88
24. říj 2016

Tak já taky přispěju:tip pro uspávání: převalit mimčo na bok,tam kde hajá a poplácávat ho po zadečku.nam se to osvědčilo.. každopádně, každý mimino je prostě jiný a originál.mam dvě děti,kluky.starší dva roky a mladší 4 měsíce.na prvního sem měla moře času ale dlouhý uspávání a hojdÁní a podobné věci nevyžadoval.položili sme do postýlky/kocarku,pohladili,dali dudlík a Malej do pár minut usnul sám.u druhyho sme na to šli se stejným receptem a usínat prostě neumí.když můžu, uspáváme v kočárku(jakmile zastavíme je vzhůru)a večer u flašky.v krajním případě v náručí.moc toho přes den nenaspí ale snažím se aby byl pravidelně ukládan ke spánku(po dvou hodinách bdění)pokud usíná doma tak to trvá i půl hodiny (většinou po obědě,když starší spí a nemůžu jít ven.....ale řvát ho nenecháváme.
Když to shrnu,to co platí u jednoho u druhého nemusí.
Domácí spotřebiče bych k uspávání raději nepoužívala.jak se toho pak zbavíte?