Jak uspáváte malá miminka?

hanule05
9. čer 2010

Ahoj,

u nás je teda spaní hrozný! Malá nedokáže sama usnout. Usne buď když ji chovám nebo ji mám u prsu, ale jakmile ji položím do postýlky, tak je během 5-ti minut vzhůru, aby spala tak by musela být neustále přicuclá k prsu ☹

Je to fakt šílený, teď je půl druhý a ona vstávala ráno kolem osmý hodiny a od tý doby spala dohromady asi tak půl hodinky. A je na ní vidět, že je teda vážně urvaná, ale spát jí nejde. Teď ji tam už zase slyším, že se v posteli vrtí.
Takže já ji vždycky z postýlky vyndám, když už nemůžu vydržet ten řev, dám si ji k prsu nebo jí jenom chovám a ona během chvilky vytuhne, ale jakmile ji položím do postýlky (nebo do sedátka), tak je vzhůru a pořád dokola. Dudlíka nechce, vyzkoušeli jsme jich už hafo, ale prostě je nechce, já to přesto zkouším každý den pořád dál, snad si nějakej už konečně vybere a začne už přes den normálně spát. Ještě to jde, když ji dám do kočáru a jdeme ven, to se chvilku prospí, ale dneska jsme byly jenom chvíli, protože je tam fakt vedro.

S první dcerkou taky byly takovýhle problémy, ale to jsem na ní měla čas, mohla jsem trajdat s kočárem od rána do večera, nebo s ní ležela klidně celý den v posteli. S druhou dcerkou to už jaksi nejde.

Naštěstí v noci spí. Mám ji vedle sebe v posteli a když se probudí, tak jí dám cucnout a spíme dál.

Tchýně mi tvrdí, že si za to můžu sama, že si zvykla na chování, to je asi pravda, ale nepochovejte ji (neuklidněte prsem), když tak strašně brečí, to je snad normální, že ji pochovám, ne?

mobina
9. čer 2010

Hanule u nás je to s druhým synem totéž s tím rozdílem, že problémy s usnutím začal mít až nedávno. I první syn usínal u prsa a závislák se z něj nestal. Dokonce se sám odstavil. Ty máš holčičku ještě malou, takže klidně nech usínat u prsa a nosit, co záda vydrží. Pokud má malá ráda kočárek, tak si ho vem domu a hopsejte přes prah. Rady babiček a prababiček beru s hoooodně velkou rezervou 😉

strouzek
9. čer 2010

hanule koukám jsme si hodně v názorech podobné 😉 moje máti měla 4 děcka z toho jedno hodně nemocné co posléze zemřelo a ta říkala taky že prostě to nešlo aby letěla hned na každé naše zakvíknutí , uspávala nás prej naprosto stejně, pootevřené dveře a my si zvykli se uspat sami.
a co se týče těch hesel náruč rodičů a jiný věci,tak na ty začínám být těžce alergická, nekojím a nestydím se za to, neměla jsem mlíko ale rozhodně z toho že nekojím nešílím, když vidím uřvané děti a utahané zralé na bohnice kojící kamarádky které v noci vstávají 5x, mají bolavé prsa a nervy v háji tak mi kojo fakt nechybí, ale stejně poslouchám ze všech stran kecy jak malá je ochuzená o mou mateřskou lásku a náruč a bla bla. jj když jí krmím tak jí nemám asi v náručí nebo co? dle všech se mateřská láska měří na hektolitry nakojenýho mlíka ne? kecy kecy

mobina
9. čer 2010

Lin jj vysavač, fén, digestoř, ty u nás mají taky úspěch 😀

momin
9. čer 2010

teda jestli to bylo ke me tak ja sem taky nekojila.... 😕 No a? Tady nekdo neco psal o kojeni? 😕

hanula83
9. čer 2010

Jo, holky, to chci právě taky říct, že je pravda, že každy mimčo je jiny. Obecně na ně sice platí stejné věci, ale není to pravidlo. A taky to záleží na spoustě věcí. Jinak je asi potřeba přistupovat k mimču, které se třeba narodilo o dva měsíce dřív nebo k takovému, které je nemocné apod.... prostě nedá se to globalizovat na všechny.

lin18
9. čer 2010

mobi...no úspěch jo...ale já jsem zvědavá na účet...protože u nás fén jel přes dva měsíce skoro celou noc a dost často i ve dne 😀
a pak už jsem se naštvala...protože se mi zdál už dost velkej a začala jsem ho prostě dávat do postýlky a bez fénu...anebo jsem ho zapla jen na deset minut, aby věděl, že je čas jít spát a pak jsem ho vypnula...no a odnaučil se...naštěstí 😀

strouzek
9. čer 2010

momin tohle byl jen příklad u kočárku, ale podobný případ přeučení jsme měli i při probouzení v postýlce, měli jsme pár dnů že otevřela oči a hned vřískala ale snažila jsem se tam hned nechodit a fakt po pár dnech se opět vrátila do normálu a když se probudí tak si začne vykládat nebo jen leží a koulí očima na hračky a až po delší době když k ní nejdu začne brečet. nemyslím si že jsem jí to naučila pouze jsem jí jakoby ukázala meze a snad to tak vydrží.

mobina
9. čer 2010

Strouzek nic ve zlém, ale ne každé dítě je režimové a hlavně u druhého budeš všechno vnímat jinak. U prvního jsem měla stejný názory jako ty, ale ani nevím, jak to popsat, to druhý dítě si prostě víc užíváš nebo nevím. Asi je to tím, že na něj není tolik času. Rozhodně nejsem jeho otrokem a nemám ho celý den na rukách a rozhodně k němu neběžím při každém kňournutí, ale zároveň se taky nebojím, že by se z něj stal závislák na drndání v kočáru nebo na nošení v náručí. On se ten režim ještě hodněkrát změní, tak si užívej toho, že ti malá sama usíná. Zítra to může být jinak 😉

strouzek
9. čer 2010

jéé no vidíte holky, já jsem taky kdysi říkala že rozhodně nebudu poslouchat babský rady ale teď co mám malou je poslouchám a zjistila jsem že opravdu na nich něco je, např. dudlík, já nakoupila aventy, nuky a nevím co ještě a nic a pak jsem šla koupit na radu obyčejnou latexovou kytičku jakou jsme měli všichni a hups malá dudle jak o život. nebo umělá výživa, reklamy na Nutrilony Beby aj. u nás se neosvědčili, malé chutná jen ten starej obyčejnej sunar, stejně tak rektární rourka, všude se píše nepoužívat jak je to škodlivý a bla bla, hm ale když mi malá nekadila pár dnů tak jedině to pomohlo. stejně tak zavinovačka, před lety jsem při pohledu na dítě v zavince říkala že je to děs běs, ale teď u malé jsem zavinku používala ze začátku pořád, prostě se v ní cítila nejlíp, hold naše babičky nebyli zase tak blbé 😉

momin
9. čer 2010

No ja sem taky dostavala hodne tipu na to jak na meho kdyz se zecne vztekat...
Nic nepomahalo,pokazde zuril jeste vice a ve finale se mi pozvracel.... 😒 🙄
nevim..mozna sem meka..ale bylo to na me proste moc.. Stejne nakonec skoncil v naruci.. Jen nedostal to co chtel-a to je podle me v nasi situaci viteztvi! 😀 Nechat to vyvztekat proste neslo,tak jako nekomu nemusi jit uspat dite ktere lezi v postylce.. 😀
A uz pisu porad to same dokola. tak se pro dnesek loucim 😀
Dobrou noc..a pevne nervy! A vam kteri pekne spinkate preju at to vydrzi!! 😉 🙂

mobina
9. čer 2010

Lin fén celou noc? No tak to už je slušnej haluz 😀

momin
9. čer 2010

Ted sem mluvila o diteti po 1 roce... ne o mesicnim.. jen aby sme se dobre pochopili.. 🙂))

hanula83
9. čer 2010

Tak já kojila jen tři týdny... Abych pravdu řekla, co tak pozoruju, tak to možná s tím spaním i souvisí. S kojením je spojena spousta nežádoucích vlivů - bolení bříška, nedosycení... A jistě, že mateřské mléko je to nejlepší, to dnes nemůže nikdo popřít. Ale taky znám spousta plně kojených dětí cca do jednoho roku, které jsou věčně na kaši, nemocné a braly Xkrát antibiotika... My zatím měly jen dvakrát rýmečku 😉))... Já jsem pro kojení, ale ne za každou cenu 🙂. Když to nejde, tak to nejde.

Lin, u nás zase platil vysavač - dost podobné 🙂))

Strouzek, vidím, ano ano, máme velice podobné, takřka stejné názory 😉

lin18
9. čer 2010

mob...jj...já už jsem pak neměla ani odvahu ho vypnout i když už spal...byla jsem úplně hotová tak dva tři měsíce. No a taky se stalo, že já jsem u toho fénu usnula dřív než on.... 😀

strouzek
9. čer 2010

mobin no je mi to jasný že to asi nebude každej den ukázkový ale že by se změnilo totálně vše mávnutím proutku tomu nevěřím, třeba si myslím že malá nebude mít problémy nikdy s usínáním ve svý postýlce protože nikdy nepoznala naší postel. opravdu co jsem tak slyšela tak s tím pak měli problém ti rodiče kteří dítě tahali od narození k sobě a pak měli sakra problém aby jim dítě spalo osamotě. každopádně souhlasím s tím že u druhého to může být úplně jinak ale z toho důvodu chci druhé dítě s několikaletým odstupem , jednak abych si teď malou užila a pak taky abych to stíhala, neumím si představit mít třeba roční a půl starý dítě a k tomu novorozeně jako měli jedni naši sousedé, to pak byl pořádný cirkus u nich doma a mamina totálně na složení psychicky i fyzicky

hanula83
9. čer 2010

Holky, já teda tady vůbec nechci být za chytrou a říkat, že se něco má dělat tak a tak... Já jen píšu svoji zkušenost a to, co se mi osvědčilo 🙂... Naše holčičky jsou snad až nenormálně hodné, vše s nima stihnu, pořád se smějou, váží každá 9 kg - papají o sto šest, takže si myslím, že jim vůbec nic nechybí 🙂...

mobina
9. čer 2010

Já kojila a vlastně ještě kojím oba kluky a oba spali celou noc od 6nedlělí ale to je naprosto mimo téma 😉
Stroužku ani já nejsem zastáncem tahání dětí do postele a syn, i když usínal u prsa, tak po odstavení začal usínat sám a pak stejně přišla doba, kdy spal s námi v posteli. My vystřídali za ty dva roky snad všechno, co jde od samostatného usínání až po uspávání, vstávání v půl 5 apod. A většinou to spaní pohnojí růst zubů 😀

strouzek
9. čer 2010

hanulo já jsem jsem kojila cca 14 dnů, nebo spíš bych řekla malá měla z mých prsou dudlík, mlíko se mi udělalo až po týdnu od porodu a to jen trošička, nakojila jsem přes obě prsa třeba jen 20 ml, takže jsme od začátku byli stejně na sunaru a malá mi po koju vypila celou dávku sunaru, malá z toho byla neklidná, já unavená, v noci mi hůř spala, sice se budila taky jen 1x ale hůř usínala, prostě po kojení a ještě dokrmování byla probraná takže už hůř znova usnula, teď mám u postele termosku s vodou, namíchám a vypije a spí, někdy ani nestihne otevřít oči. bolení bříška taky bylo větší, nevím jestli to bylo jídlem nebospíš malá tahala jen vzduch ale každopádně když jsme s kojením skončili tak od tý doby byla malá to nejspokojenější dítě široko daleko. spí parádně, na bříško trpí méně atd. i já jsem ve větší pohodě, déle mi spí, taky manžovi to vyhovuje neboť večer krmí vždy manža a má tyhle chvilky rád, já si můžu udělat čas i na sebe atd.
a co se týče zdravosti kojení, no já jsem se o tom svým nekojení bavila se svou gyndařkou, vykládala jsem jí že jsem kvůli toho měla v porodce celkem teror a ona mi sama potvrdila že kojení je dobrá věc ale jen v případě že je mamina zdravá a hlavně dodržuje určité zásady, např. pokud mamina kouří, stravuje se kdovíčím např. někde v bufetu, je nervozní a přenáší to na dítě atd. pak kojo rozhodně není to nejlepší.moje kamarádka kojí ale dítě jí řve , nepřibírá, ne neustála osypaná a když se jí zeptám co jí a jak spí atd. tak mi řekne že nespí, má nervy v kýblu a nemá čas na nic natož na jídlo takže když se nají tak si dá párky nebo polívku ze sáčku! pak se diví že má jedovatý mlíko. já beru hodně hormonů na štítnou žlázu, při koju jsem byla vynervovaná unavená hysterická, já sama kojená nejsem ani manžel a alergici nejsme atd.

hanula83
9. čer 2010

Mobina, možná je to mimo téma (to kojení), ale já znám hodně ženských, kterým se děti po přejití na UM zklidnily, proto píšu, že to s tím možná souvisí. Pravidlo to určitě není 😉... Ty kojíš oba? S tím větším to musí teda být už sranda 🙂))

strouzek
9. čer 2010

hanulo no mě taky říkali lidi že mám extra hodný dítě, naši malou vlastně neslyšeli skoro plakat, i sousedi mi často říkají že ani neví že je v baráku miminko že skoro nebrečí, večer nemáme problém s uspáváním atd. kéž by to vydrželo, rosteme taky parádně, nebyli jsme zatím nemocní, alergie se žádný taky neprojevili a prostě když jsme přešli na tu UM tak prostě šlo vidět ten neskutečnej rozdíl jak malá začla být spavější a pohodovější a já taky takže kojení za každou cenu je nesmysl 😉

mobin no až bude malá větší např. dvouletá tak si taky myslím že za náma bude chodit např. poránu do postele atd. a to mi vadit nebude,spíš teď opravdu na tom bazýruju hlavně kvůli toho monitoru dechu, já si neumím představit položit dítě mezi sebe, nespala bych nervama že ho zalehnu nebo na něho hodím polštář protože fakt spím dost neklidně , navíc na postel může kdykoliv skočit kocour a může nechtěně skočit i na malou atd. takže s tím spaním jen v její postýlce se to budu snažit praktikovat co to půjde, já osobně jsem byla prý vychovávaná stejně a nevzpomínám si že bych chodila k našim spávat když jsem byla větší do postele a mamka si to taky nepamatuje. (no možná to bylo tím že naši vstávali vždycky dřív než já 😀 )

strouzek
9. čer 2010

no tak u nás to fakt tak bylo, malá teda nebyla křikloun ani předtím ale víc byla neklidnější při spaní a usínání, víc jí trápilo to bříško atd. takže jak se přešlo na sunar tak začla být klidná a spokojená jak želva 😀

mobina
9. čer 2010

Hanule nn kojím jen toho mladšího. To jsem blbě napsala. Z toho by mi asi bziklo 😀
Holky já taky nejsem žádnej zastánce kojení. Prostě když to nejde, tak to nejde. Není třeba to lámat přes koleno.
Já jsem z druhým dítětem prostě pochopila to, že když je dítě v klidu není třeba si ho nějak extra všímat, naopak. Nechat na dece na zemi ať si objevuje ten svět samo a vykopává si prdíky apod., ale když brečí a řve, tak proč nechovat, když ho to uklidní. Oni takhle malý děti prostě nebrečí jen tak, že by si vymýšlely....

hanula83
9. čer 2010

Strouzek, my taky nedáváme do postele, jednak z důvodu monitorů dechu, a pak samozřejmě již zmíněné důvody - zalehnutí, spadnutí z postele... Stalo se párkrát, že jsme jednu z holek dali ráno do postele. Ale to už jsme vstávali a bylo to kvůli pomazlení, než se třeba probudí druhá 😉

pett7
9. čer 2010

Malý postýlku nesnáší, vyloženě v ní řve kdykoli ho do ní dám 😒 večer uspávám kojením nebo láhví a potom ho přestěhuju..Ve dne usne v kočárku, nebo se mnou v posteli. V zimě se mi párkrát stalo, že jsem ho oblíkla, dala čepici a položila do postýlky a on usnul 🙂 Šestinedělí byl hnus měl převrácený režim tak jsem ho měla v posteli a byla ráda, že ve dvě nebo ve 4 ráno konečně usnul. Kojení a UM neřeším spí stejně, ale mívá různé etapy 14 dní spí celou noc, pak má dny kdy se budí 2x, jindy 3x prostě se to mění...

mobina
9. čer 2010

Strouzku tak proč by sis jí do postele taky brala, když spinká že? Tohle praktikují spíš maminky, kterým se děti v noci často budí a je to prostě jednoduší nevylejzat a jen vytáhnout prso.
A neboj nezalehla bys jí. Tohle má příroda ošéfovaný 😉

hanula83
9. čer 2010

Mobi, tak v tomhle bych asi zase na přírodu nespoléhala 😉... věřím v mateřský instinkt, ale nejednou se opravdu stalo, že matka nebo otec omylem dítě zalehli, to by nebylo poprvé. Já taky myslím, že bych ji nezalehla, ale nespoléhám na to... S tím kojením - opět píšu, co jsem slyšela a mluvím obecně, že jsou děti po UM klidnější, jistě to může platit i naopak (ale to je spíš asi vyjímka).

pett7
9. čer 2010

Já jsem zvyklá se převalovat, ale když jsem spávala s malým tak jsem se ani nehla..párkrát se mi v noci stalo, že jsem usnula při kojení v sedě 🙂

strouzek
9. čer 2010

jj tak to já taky nechávám malou na zemi na dece nebo na gauči i se snažím u ní být kvůli kocoura protože ten je fakt magor a skáče všude a nevšímá si ničeho ale kdyby řvala tak to bych jí do náruče vzala, jen ne hned na první kvíknutí ale až po malý chvilince. třeba když malá začne plakat v postýlce jdu si umýt zuby a pak až tam jdu , někdy by to fakt nešlo udělat jinak, třeba když jdeme ven, malá se probudí já se rychle maluju a ona leží v postýlce ale pak jí to přestane bavit a začne brečet ale já si ještě fénuju vlasy a musím si je prostě dofénovat tak si trošku popláče, třeba půlminuty to si myslím se nevadí a žádný trauma z toho mít nebude 😀 teda doufám 😉
hanul no já taky si dám malou do postele a mazlím se tam s ním nebo si tam "vykládáme" ale spát to nikdy, já bych prostě kdybych jí měla u sebe neusnula strachem že se něco stane, jsem prostě na tohle hysterka, a můj manža ještě větší ten by nejradši dával monitor dechu i do kočárku a autosedačky 😀
pett no tak to noční nespaní já vůbec neznám, malá ťuk ťuk co se narodila měla režim přesně podle nás, přes den je živější a večer max. v 8 hod. večer už spí, a spí celou noc a vstává až ráno takže je fakt že jsem vlastně ani moc s tím "režimem" nedávání do postýlky a večerním usínáním bojovat nemusela

strouzek
9. čer 2010

no mobi já jsem stejnýho názoru jako hanula, já spávala s kocourem(teď co máme z malou z trucu spí převážně na skříni) a i jeho jsem párkrát skoro zalehla, nebo spíš větší problém mám s polštářem já nevím co s nima v noci dělám ale vždycky ho mám jinde než tam kde večer takže se bojím abych na malou nehodila polštář. navíc jsem četla dost zajímavý článek od SIDS, byli tam i statistiky kolik ročně zemře dětí v posteli rodičů, (byli to nějaké statistiky z ameriky) a tam psali že teď se v americe od spaní v posteli rodičů upouští kvůli tomuhle, stejně jako je dnes už monitor dechu běžná součást výbavičky. já měla spolužačku jejiž sourozenec umřel na SIDS a mému kolegovi se několikrát dusila dcera a Nanny jí zachránil takže já prostě monitor dechu mít doma musím na každé spaní na to jsem prostě důsledná, protože se bojím.hodně holek mi říkalo že se taky bojí udušení dětí např. zvratkama a proto si je berou do postele ale já si myslím že když bych spala a malá přestala dýchat tak mě to neprobudí .ale jak píšeš prostě já neměla problém tohle dodržovat protože mi malá zatím od narození spí v noci krásně bezproblémů.

hanula83
9. čer 2010

Strouzek, souhlas 🙂..