Jak uspáváte miminka?

amalka007
17. bře 2008

Ahojky, chtela jsem se poradit jak uspáváte. Malé je téměř sedm týdnů a nechce spát v postýlce. Můžu za to sama, protože jí trápí koliky a prdíky, takže jsem si ji začala brát do postele a nyní to vyžaduje. Obávám se,že až koliky přejdou, tak už ji na postylku nenaučím......

johanda
15. čer 2008

janininka, zkus šátek, možná malá potřebuje tělesný kontakt s tebou. Záda z toho nebolí a doma ledacos uděláš i s děckem. Vyřvat nenechávej, u tak malého dítěte je to drastická a vesměs neúčinná metoda. Klidně si malou vezmi do postele i přes den a zdřímni si s ní. Nenuť jí být samotnou - ty jsi její pevný bod v novém světě, bez tebe se bojí. Spát sama se naučí - až bude připravená. Zkus se úplně podřídit jejím potřebám, některá nervózní a bojácná miminka v tomhle věku nejsou na režim zralá.
Nestresuj se nezvládanou domácností, to je druhořadá věc. A tatínek by neměl nadávat, naopak, měl by ti pomáhat s úklidem, nákupy a vařením a taky tě podporovat psychicky.

kitty68
15. čer 2008

mysi ja treba nehoupu vubec a chovam uplne minimalne - ne ze bych nechtela ale ma 9kilo a to je fakt zahul na zada ☹ jak rada bych to delala
u nas usinani probiha takto: po koupani zalehnem spolu do nasi postele, nasleduje vypiti obou ciciku, pri tom uz zacne usinat, jak se dostatecne napije (asi tak pul litra pocitam) tak se proste otoci chvilku si pomrmla a usne a ja ji jen prenesu do postylky

ja urcite chapu vevericu jak to mysli

kdyz naucite mimi usinat jakoymkoliv zpusobem - na mici, v kocare atd. pak to bude vyzadovat i kdyz se probere v noci, kdyz umi usnout samo tak proste jen usne

janula2008
15. čer 2008

Nám babyvak vůbec nepomohl, ale máme klokanku a ta je super, jen jí v ní nechci nechávat moc dlouho, když to tak pediatři nedoporučují 😢

kitty68
15. čer 2008

jani tak proc ji neudelas noc ve dne, proste zavesy nebo tmavou rolety, do zavinovajdy, kdyz ti takhle usne vecer
me ella taky pres den nechtela usinat a ted to delam tak jako kdyz jde vecer spat a spi v minute

mysinka
15. čer 2008

Kitty, proto neučím mimčo usínat, ale nechávám ho usínat, když si samo řekne. Kdyby to bylo o půlnoci, je mi to vcelku jedno. Jak jsem psala, Matýskovi většinou únava vrcholí mezi půl osmou a půl desátou.
A přes den to dělám taky tak...někdy usne sám od sebe, jindy, když vidím, že mu padají víka, ale nemůže zabrat, si ho uvážu do šátku a prospí mi tam třeba tři hodiny. Jindy se jdu natáhnout s ním a chrupeme taky docela dlouho. Myslím, že díky tomu je schopný usnout vcelku kdykoliv a kdekoliv...není vázaný na jedno místo a jeden způsob, není ke spánku nucený.

mysinka
15. čer 2008

janula, klokanka není nic moc zdravého, ale v dobře uvázaném šátku nebo v nějakém ergonomickém nosítku se vůbec nemusíš bát nechat prcka spinkat 😉

kitty68
15. čer 2008

jo a tatinkovi flakni jednu pres hubu - za me 😉 ti nema co nadavat

tvarohacek
15. čer 2008

mysinka, mě teda malej jakmile je jen trochu unavenej, začne plakat, křičet, vztekat se, proto ho uspávám - kojím. Nechat ho usnout moc neznám, nejde nám to. Jinak já kojím každou hodinu, takže je na něm kdy usne, ale jakmile je mrzutej, prso mu nabízím.

sirinka
15. čer 2008

kitty68 moja dcera nevie vecer zaspat bez toho aby bola na prsniku, ale ked sa v noci preberie, otoci sa na druhu stranu, pomrmle si a za par minut zase odfukuje...
a celkom suhlasim s mysinkou, my sme nikdy nemali rezim...prisposobujeme sa jedna druhej a tomu, co mame naplanovane a funguje to...

kitty68
15. čer 2008

ona teda vetsinou je zrala v 19.00 malokdy se stane ze jde pozdeji

janula2008
15. čer 2008

My taky trošku balamutíme staženýma žaluzkama 😀 . Je to fajn, že člověk ví, že aspoň v to poledne bude mít chvilku klídek na své věci, jinak je to malá hyperaktivka 😅 . Po nějakém tom ergonomickém nosítku se právě chci mrknout, ale Simča už má přes 7kg. tak nevím, jestli ji ještě do něčeho narvu. 😖 Klokanku miluje, má přehled, nic jí neuteče a když jí vyndávám, tak mi ten pláč trhá srdce 😢 .

mysinka
15. čer 2008

Já jsem se možná blbě vyjádřila...pro mě je rozdíl mezi uspávat a učit usínat... vím, že když je prcek unavený a vezmu ho do postele na kojení, usne mi u toho. Tím učením usínat jsem myslela takovéto násilné "v sedm hodin je čas spinkat" a ty obštrukce kolem toho, aby teda to dítě fakt v sedm spalo, i když se mu třeba zrovna nechce 😉

kitty68
15. čer 2008

siri ja teda pochybuju o tom ze by ta moje kraska bez cici usla

ona si nasla svuj rezim

ona v noci kdyz se probere a je v postylce tak usne zpet, ale ne kdyz je s nama v posteli to ona vi ze tam jsme a zacne nas budit 😅

kitty68
15. čer 2008

mysinka ja vim jak to myslis 😉

ella teda vetsinu je zrala kol 18.30 a jde ke koze, usne tak kol 19.00

janula2008
16. čer 2008

Kitty, my to máme se Simčou taky tak, máme prostě zajetý koloběh dne, večer už ví, že se vykoupe, nají a jde kolem 7 spinkat do své postýlky. Fakt usne většinou bez problému a žádné obštrukce kolem toho nejsou. 😀 Nemůžeme tu říkat, co je dobře a co špatně, každá mamča to má jinak a ví co na to své miminko platí. Já třeba vím, že kdybych to tak nedělala, tak ještě po půlnoci uspávám 😅 . Známá má zase dceru (už skoro 4roky) a naučila si ji spát v posteli, takže tatínek spí ještě teď v jiné místnosti, kam byl odstěhován. A to podle mě taky není dobrý, zvlášť pro ten vztah. Tak asi opravdu každá z nás to vidí jinak, ale pokud to doma běží a všem to vyhovuje, tak je to tak správně, ať je to jakkoliv.

martina46
16. čer 2008

U nás na uspatie krásne funguje šatka. Keď vidím, že je malá unavená, šup do šatky. Párkrát sa mi stalo, že ešte som ani dobre neutiahla úväz a pozerám- malá spí 🙂

marfushenka
16. čer 2008

My máme také problémy s usínáním. V noci usne při kojení, ale přes den prostě nemůže zabrat. Usne jen když ho mám v náruči, hlavičku má položenou na mém hrudníku a nožičky pokrčené a je tak nějakak trošku nahrbený. Těžko se to popisuje 🙂 Každopádně nevím zda je pro něj tahle poloha naspinkání ideální. On ale jinak neusne.. Zkoušela jsem ho takhle uspat a pak opatrně položit, ale vždycky se za chvíli probudil. Doufám, že se naučí usínat a nebo se alespoň po uspání nebudit 🙂

jjaanca
16. čer 2008

marfushenko, my to máme taky tak. Většinou usne při kojení v náručí, a když jí chci přendat do lehátka nebo do postýlky tak se vzbudí. Večer jí ukádám naněkolikrát než se to povede a ona se nevzbudí, a přes den spí maximálně 3x půl hodiny. Mám ale pocit, že se to zhoršuje, dřív usínala lépe. Pořád tady pročítám diskuze a hledám nějaký zaručený recept na usínání, ale ten asi neexistuje 🙂

ocicka
16. čer 2008

Holky to je krasny ze usinaji u prasa, a mne to taky nevadilo, ale musime to resit kvuli tomu, ze jak je prcek vetsi tak v posteli, kdyz se probudil tak driv zacal brecet - tim probudil nas a az pak lozit. No a pote co se probudil zacal lozit a az pak brecet- takze spadl z postele a stravili jsme dopoledne na pohotovosti jestli nema zlomeny nos, jsme si rekli, ze nemuze uz spat s nama. Tim vas taky chci varovat. Ted uz vim, ze sve 2. ditko budu ucit na postylku od malicka. Ted v 10. mesicich uz je to teror ☹

janinininka
16. čer 2008

To mě pobavilo, flákni mi jednu přes hubu, někdy by to nebylo od věci..
Hölky já zkoušela snad všechno, zatáhnutno máme taky, v zavince je taky přes den a nic, teda ráno usnula ,budí se můrinka už na půl 7, dřív vyspávala a teď prd, a pak už většinou neusne, ale dneska jsem jí dala do zavinky, bylo zataženo a jak je hnusně, tak usnula ale u lahvičky, už dokrmujeme, mám málo mléka, nevím, jestli nemá hlad, u lahvičky usnula, teda na 35 minut, ale aspoň něco, že? dávám jí 3x denně lahvičku, spíš teda 2x, aby chtěla taky ode mě, kdyby byla plně na umělé výživě, třeba by to bylo lepší, ale je mi to ¨zase líto!
v posteli u mě neusne taky, to mám všechno vyzkoušený, možná bude zabírat to umělé mlíčko, že se přefutruje a usne na chvíli. zkoušeli jsme klokanku, tam se jí líbí, ale neusne a v šátku je to pohroma, to vůbec. a v autosedačce když byla malá, tak usnula ale museli jsme třeba půl hodinky houpat..a má hrozně lehkej spánek, všechno jí hned vzbudí, takže když bych jí vyndala má očička jako baterky.Dneska nám došla ta postýlka, tak jestli jí stihnem sestavit, tak třeba sej í bude líbit v ní, doufám!
díky za rady!!

janula2008
16. čer 2008

Janinininka my taky už přikrmujeme, malé moje mlíčko nestačí, dáváme 2x denně flašku a 4x denně kojím, vůbec si s tím těžkou hlavu nedělej, mně to teda líto není, zvlášť po těžkých začátcích, kdy jsem myslela, že nebudu kojit vůbec (zánět, horečky). Je spousta i nekojených dětí a prospívají na jedničku, třeba já nikdy kojená nebyla a pomalu nevím, co je to chřipka oproti mé do roka kojené kámošce, ta je na hromadě pořád. A debil taky nejsem, i když nějaký chytráci zas přišli na to, že kojení zvyšuje iq 😀 . Třeba se Ti malá časem rozespí, naše ve třech měsících taky spala přes den sotva 20min. a teď poslední měsíc je spavá a chrní po poledne i tu hoďku a dýl.

sirinka
16. čer 2008

janinininka neboj...malo mliecka nemas, to len tvoja mala asi radsej pije castejsie a po mensich davkach...tak to bolo aj u nas a ak chces, aby ti aj nadalej papala tvoje mliecko, skus ju dokrmovat...ked uz to pokladas za nutne...radsej zo striekacky alebo z poharika ako z flasky...ja by som to radsej riesila castejsim prikladanim (tym sa podpori aj dalsia tvorba mliecka). niekto si mysli, ze je to o nervy, mat babetko stale na prsniku...aj to sa da riesit babysatkou alebo vakom a tam vacsina babetiek je ovela kludnejsia. niekedy babaetkam chyba iba kontakt koza na kozu s mamkou a to gumenym cumlom nikdy nedosiahnes. moja klara nikdy nebola spachtos, kazdu minutu jej spanku beriem ako zazrak a dojcili sme sa kazdu hodinu, max vydrzala dve, ale stoji to za ten krasny pocit, ze jej davam do zivota maximum, co mozem. ved ked sme sa rozhodli byt matkami...vedeli sme aj co to zo sebou prinasa... 🙄 😵

lu777
16. čer 2008

jj, se hlásím, jsme nekojení a spokojení 🙂

Matýsek taky spal nejmíň okolo 3. měsíce.. chce to fakt tmu a utahat je, na bříško, hrát si, čerstvej vzduch.. a pravidelnej režim..

jako nějakej velkej spáč to není, ale spí pravidelně.. v noci od 20 do 6.. a během dne 4xasi 30-40 minut..

se mě tuhle jedna maminka zoufalá v parku (chodí tam uspávat v šátku) ptala jak jsem to dítě naučila, že normálně spí.. zrovna totiž zíval, dal si dudu a usnul, když jsme kecali.. tak jsem jí přiznala, že jsem ho trošku donutila...
já si myslela, jak mu ve všem vyhovím a on pak bude hodnej a spokojenej... houby 😅 😅 jsem pak zjistila, že jsem otrok...
já ho taky mívala v posteli, ale pak to vypadalo tak, že buď nespal já a nebo on, no na pytel.. tak jsem to zrušila, ví, že v postýlce se spí a jak ho položím, a zatáhnu a pohladím ho, tak ví co to je za signál.. někdy se točí nebo pobrekává pár minut, ale fakt se tam nesmí jít pokud vyloženě nebrečí, jdu tam až usne a pak ho napolohuju, aby se mu neslehla hlavička, přikreju a tak
já tu měla mamku a jak ho pořád nosila, tak pak týden se chtěl jen nosit, byla jsem úplně vyčerpaná 😒 ... kdybych měla neomezené fyzické síly, tak ho mám v posteli, celý den nosím a v noci pořád krmím - protože tohle by chtěl jako každé dítě 😉 .. ale zdraví mě donutilo (minulý měsíc jsem málem zkolabovala 😔 ), takže jsem musela přehodnotit svoje názory a výsledek teď je, že jsem to nevzdala, Matýsek trochu protestoval, ale teď prospí noc, má pravidelný režim a např. když se ráno probudí tak místo řevu slyším broukání 😵

a zajímavý na tom je, že tím nijak netrpí jak jsem si pořád myslela... je víc odpočatý a má víc energie a já taky 🙂

janula2008
16. čer 2008

lU777 u nás je to naprosto stejný, ze začátku jsem byla večer úplně hotová, naprosto bez energie, vynervovaná a nejednou se stalo, že s pláčem uvítala tatínka nejen malá, ale i já . ☹ Bylo to hrozně vyčerpávající, tak jsem prostě řekla po třech měsících dost a teď jsme myslím obě spokojené, prostě jsme jen trochu nastolily režim. V kurzu pro těhotný nám říkaly, že malé mimi mají režim a rituály rády, tak myslím, že ztraumatizovaná vůbec není, naopak mi příjde ve větší pohodě, asi tím, že je v pohodě i maminka 😀 . Jooo babičky to jsou rozmazlovajdy, taky jsem po návštěvě mojí máti další týden nosila a nosila 😀 .A o tchyni nemluvím, ta se ohání už teď tím, že má drahá polovička v půl roce baštila jelita, sem tam z ní vyleze, že na procházce malé namočila dudel do zmrzliny a tak... 😖 A mně vstávají vlasy hrůzou na hlavě, co bude až ji tam nechám třeba na víkend 😀 .

lu777
16. čer 2008

Janula: koukám taky Tě mimi dokopalo k režimu 😀 😀

no já když Matýska poprvé v noci nenakrmila, tak v noci pobrekával asi deset minut, pak normálně spal a ráno byl vysmátej jak nikdy předtím.. a vydrželo mu to celý den 😅 ! a já se bála že by mohl chudinka mít hlad a jeslti nebude trpět, tak jsem mu dala dvě velké večeře 😅

tak z toho začínám mít pocit, že každý dítě je jiný, ale vcelku je to tak, že my je milujeme a děláme co jim na očích vidíme, ale jim je jedno jestli se vyspíme, najíme nebo si dojdeme na záchod 😅
oni nejsou hloupí, umí se o sebe postarat 😀

janula2008
16. čer 2008

Nene hloupé nejsou, občas jsou i pěkně vychytralé 😀 . Třeba naše Simča, sem tam navečer plakala, že jí vypadává z pusy dudlík, tak já 100x tam a zpět...no a jednou jsem si zalezla ke mně do postele a pozorovala ji, ona ta mrška si ten dudel pěkně vytáhla a zpustila 😀 . A když jsem déle nešla, tak rezignovala a šupla ho tam zpět... 😀 😀 .

janula2008
16. čer 2008

Když už jsme u toho spaní, posílám odkaz ať se zasmějete 😀 . Takhle naše princezna totiž spí nejraději, nevím, co nám tím chce říct, ale asi to, že chce mít své soukromí a my ať jí vlezem třeba na záda 😀 . Jen doufám, že s tou plínečkou nebude spát ještě v 10 letech nebo se mi neudusí... 😕 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lu777
16. čer 2008

😀 😀 😀

s tím dudlem: dělala jsem totéž, každých snad pět minut asi dva týdny 😖 pak jsem prostě řekla, že si dám limit.. dám mu ho zpátky 10x.. no a on ho pojedenácté zas vyplivl, tak jsem ho nechala.. šílený řev, asi půl hodiny.. pak usnul a spal do rána.. od té doby to už nikdy neudělal, jsou to tak 3 měsíce 😉 😅

janula2008
16. čer 2008

Doufám, že nás ostatní maminy neodsoudí, že jsme krkavčí matky 😀 . Ale myslím, že to není o tom, každý své dítě miluje nade vše, jen prostě nechci být ta ztrhaná utahaná mamča jak dřív, co padla do postele a v minutě byla tuhá 😀 . O to víc, co jsem odpočatá si pak vyhrajeme a nepřipadám si jak otrok svého mimi 😅 . Tak já jdu něco dělat, dokud chrní, dlouhé trvání to mít určitě nebude, ale aspoň, že tak 😉 . Přeji pěkný den.

petka80
16. čer 2008

Holky, já jsem teď zjistila, že malá usne večer okamžitě, když jsem u ní a držím jí ručičky a nožičky tak, aby s nima nemohla pořád šermovat.... Do několika vteřin je klidná a za okamžik usíná.... Před tím samozřejmě klasický rituál (vykoupat, nakojit, pochovat, spací pytel a do postýlky). Zavinovačku už nedávám dávno, pořád se z ní vykopávala, ale tak si říkám, jestli by nějak stažená plínkou nespala líp..... No ale není už na to moc stará.....? 😕 😅
Janula, rozhodně si myslím, že to není nic špatného, právě naopak.. 😉