Jak uspáváte miminka?

amalka007
17. bře 2008

Ahojky, chtela jsem se poradit jak uspáváte. Malé je téměř sedm týdnů a nechce spát v postýlce. Můžu za to sama, protože jí trápí koliky a prdíky, takže jsem si ji začala brát do postele a nyní to vyžaduje. Obávám se,že až koliky přejdou, tak už ji na postylku nenaučím......

svoma
16. čer 2008

Ahoj Janula,mě malej takhle s plínou usínal ještě ve dvou letech,byl zvyklý dostat dudlíka a plínu a hned usnul,už si ani nepamatuju,jak jsme ho to odnaučili a malá teď tak usíná taky,jen s tím rozdílem,že před spaním ještě vyžaduje dostat napít.

zuka
16. čer 2008

Janula, akoby som videla nasho maleho 😀 Spi presne rovnako. Ked ho ukladame do postielky, zhrabne si svoju plienocku a sup s nou na tvaricku. A hned sa mu ocka vyvracaju 😉 Podla mna je to uplne ok.

marketa.d
16. čer 2008

Naše malinká usíná večer sama, šmrdolí se po postýlce a pak si lehne na zádíčka a jakoby vrčí, za 10-15 min je tuhá. Ale docela se to vyvíjelo, nejdřív usínala u prsa nebo houpáním, od 4.měsíce jsme učili usínat samotnou a teď už sama, stejně se ale v noci budí a teď je to snad nejhorší - bude jí 7M a nevím co s tím. Máme režim, dávám ji do postýlky bdělou, usínat sama umí, zuby to určitě nejsou, ale po 6.měsíci mi začala v noci vstávat snad po hodině - a to kojím v noci jen jednou - kolem půlnoci a pak až ráno kolem 6.h. Neporadíte? Ona vždy neplače, jen si v postýlce sedá, nebo se převrátí na bříško a pak začne kvičet, musím ji položit, dát dudlíka a polštářek, někdy přebalím a dám napít vody a spí dál.

womenne
16. čer 2008

ked sme došli domov s porodnici taknastal boj z ničoho nič musel byt Sebastian uspavany na rukach musela som ho hojdat na rukach,prechadzalo to dotakych extremov že som si myslela že z neho dušu vytrasiem ale on to proste mal rad ☹ som myslela že mi ruky odpadnu,ešteže Nikolasko zaspaval sam 😅 .ked som už nevlada ho hojdat na rukach tak som ho začala tapkat po zadočku,lenže ked on sa nechal tapkat aj hodinu 😠 Si predstavte byt hodinu zohnuty nad postielku 😀 chuda moje križe.potom som si povedala a dost,zaspite aj sami.iba som ich hladkal po ličku.potom som si knim sadla aby ma videli a bolůa tam kym nezaspali.Tyžden boli vresky a potom sa naučili.A teraz naš pravidelny ritual:prezlečieme sa do pyžamka o 19.45,dame kakao,vycikame sa,prežehname,zoberieme opičku a hajde do postielky.a spime,bez plaču a sami.sami sa vypytaju ked su moc unaveny.Vždy presne o 20.su v postielke a ja mam konečne klid pre seba 😀

janinininka
18. čer 2008

Kačenka taky musí mít nožičky i ručičky svázaný, aby s nima nebojovala, ale musí být v zavinovačce, protože by se budila, jenže teď je už teplo, ona je chudinka spocená, to spíme i při otevřeným okně, takže bych jí už potřebovala naučit spát bez zavinky. Ale dr. říkala, že některé děti budí jejich pohyb, že si na to musí zvyknout, a zavinovačka je nám už malá, přečuhuje jí hlavička, a to musí mít přímo tuhle, jiná moc nezabírá!
Ještě mě napadlo jestli by neusínala líp, kdybych jí dávala pokaždý lahvičku, u toho usne někdy, ale to bych zase za chvíli neměla mlíko já, a ona je kolikrát vyčůraná, že ho ode mě ani nechce a chce radši lahvičku, že jí to líp jede..

sirinka
18. čer 2008

teda ja som malu nemala v perinke ani v porodnici...nejako sme tomu neprisli na chut...klarke staci na uspatie cickovat a potom sa v postielke rozvaluje a roztahuje a vzdy ju najdem v inom rohu 😝 , ale vacsinou krasne prespi celu noc a to uz od styroch mesiacov...

lenocka6
19. čer 2008

u nas maly zaspaval od narodenia sam. Ja som ho nakojila, ulozila do postielky a on si pozeral, popripade neskor chytal baldachyn a potom zaspinkal. Jeden cas nechces zaspavat vobec, vypil mliecko, vtedy uz UM a musela som ho nosit, triast, niekedy naozaj aj hodinu. Tak som skusila ho dat do postielky aby mliecko vypil tam. Ze sa unavi a zaspinka. Hmm, je to len niekedy, ked je velmi unaveny. Inak sa tam este prevaluje, stava sa, nakuka a potom sa usolicha do plienocky a zaspinka. Ked je to uz naozaj kriticke a on nechce spinkat, tak ho davame do hupacky a tam pri tom hojdani do pol hodinky zaspi.

jitrulka
28. led 2009

Ahojte holky, kdy dáváte svá mimča přes den spát? Až když vidíte únavu nebo v danou hodinu? Ještě neodhadnu kdy přesně je zralá do postýlky a určení hodiny taky moc nejde pač se ráno budí pokaždé trochu jinak, takže u usínáním trochu bojujeme a rozhazuje nám to režim... Jak to chodí u vás?

janeyzelvicka
28. led 2009

U nás chodí spát když je unavená, zatím jsem nevysledovala nějaký harmonogram v jejím denním plánu... většinou jde spát po jídle, ale v kolik to bude hodin, nikdo neví... 🙂 Nějaký režim stejně nemáme, prostě se vzbudí, přebalíme nakojíme, a pak kojím kdy chce a přebaluju v pravidelnějších intervalech... mezitím si hraje sama, nebo rajtujem spolu, nebo spí 🙂

lucia1004
28. led 2009

Jitrulka, my sme mensi, ale doobedu spinka sam po prvom kojeni - 30 min., potom sa hrame, po dalsom kojeni ideme von - spinka 1,5 h a po obednajsom kojeni - zase von 1,5 h , no a od 18.00 h uz nechcem aby spinkal, aby mi o 21.00 h sam zaspinkal🙂 ale my spime od malicka malo.... a ak by sme nechodili vonku, tak chce spinkat cca po 90 min. od zaciatku kojenia

shewolf
29. led 2009

ahojte, s mojou malou ani neviem ako, ale mame celkom presny denny rezim..... po nakojeni vydrzi byt hodinku hore, potom zacne byt unavena (zacne mrnkat, trie si ocka...), ide spinkat, zobudi sa, papame, hrame sa a tak dokola....
niekedy vydrzi byt hore trosku dlhsie, alebo dlhsie zaspava, alebo dlhsie spi, ale tento kolobeh mame stale..... (papa kazde 2 hodky.... niekedy papa po 3 hodinach)

hlavne je, nepresvihnut tu unavu, potom je viac podrazdena a tazsie zaspava....

zaspava podla toho...ked je nervoznejsia, nosim ju zavinutu v deke, niekedy zachrni sama pri hrani, niekedy jej drzim rucicky v postielke.... podla toho, co jej staci, co ju uspokoji, aby cim menej plakala 🙂

dnes napriklad uz druhy krat bezproblemov zaspinkala v postielke (bez nosenia). zacala byt unavena, prelozila som ju do postielky, pustila nachvilu kolotoc a ked zacala mrnkat, skusila som jej dat cumlik (uz dlhsie ho nechcela) a ona sa s nim zacala hrat! vyplut - do ust - vyplut - do ust 😀 potom si ho nechala a zaspinkala... takto to skusim aj nabuduce 🙂

vecer zaspi pri kojeni, takze ju len prelozim do postielky.... v noci sa budi raz na papanie..... stane sa, ze prespi celu noc..... 🙂 zabka moja....

lucustek
30. led 2009

moj danko od malicka zaspava na rukach ..ako 2tyzdnovy dostal koliky a odvtedy ho stale nosim na rukach ale pravdupovediac uz ho nevladzem..odkedy ho prikrmujem tak velmi pribral a to sa odzrkadlilo na mojom chrbte... ale on inak zaspat nevie ...este pri kocikovani ale kocik mu je uz na spinkanie v noci maly...do 5mesiacov som ho niekedy v noci prekladala do kociarika ked sa vrtel na posteli... a samozrejme bez cumlika nezaspinka vobec...snad uz nebude dlho trvat to nase kyvanie.

zuzik_p
31. led 2009

Moje 3 mesicni holcicka usina ruzne. Pres den, kdy vidim, ze uz je unavena, tak ji vezmu do naruce a za 5-10 min usne. Odpo v kocarku a pak jeste spi na vernande. (Za to jsem moc rada, byly doby, kdy se probudila, kdz kocarek chvili stal na miste). No a pres noc vetsinou usne u prsu, ale nekdy taky chvili pochovam a uz se parkrat stalo, ze behem noci usla sama. Ted momentalne bojuji s myslenkou, ze bych ji uz nenechala usnout u kojeni, ale aby spinkala sama. Jednou jsem to zkusila na 1.vecerni spinkani a ona trosku brecela. Rikala jsem si, necham to max 15 min a ona za 12 usnula. Celou dobu jsem sice u ni byla, ale pak mi to bylo lito. Ale ono to asi jinak nepujde. Dudlik nechce.

anavila
3. únor 2009

moja malinka ma babiku

dancus
30. kvě 2009

Zdravím všechny maminky, koukám, že nejsem sama, kdo řeší, jak uspat malého broučka. Vlastně jsem do ted neměla problém. Ríšánek mi usínal vždy u kojení a bylo to. Problém mám až ted, prckovi byl před pár týdny rok a já se rozhodla přestat s kojením kvůli častým zánětům prsů ☹ Ale nemůžu nějak najít způsob jak ho uspat bez kojení. Na ruce být nechce, pořád se vrtí, v postýlce hrozně pláče a staví se v ní, tak už fakt nevim....

fifinna
30. kvě 2009

dancus, ja som maleho zacala uspavat bez prsnika ked mal asi 17 mesiacov. Lahla som si s nim do postele a robila som sa , ze spim. Trochu si v izbe pobehal a ked sa unavil, lahol si ku mne a zacal pytat prsnik. Povedala som mu, ze mu nedam, tak zacal mrncat. Povedala som mu nech si place kolko chce a, aj tak nedostane a to nejako na neho zabralo. Pritisol sa ku mne, povedala som mu rozpravku a potom zaspal. Prve dni a noci boli vseliake, ale uz je to OK.

pistok
30. kvě 2009

dancus ani my už nekojime, mame sunar
sam mi v postielke nezaspí, len tam poskakuje a behá dookola
skušala som ho položit k sebe do postele a pritulit k sebe, ale on nejde udržat a vždy mi utečie - odplazí sa a už je na druhom konci postele a mám len strach, že spadne
tak uspávam na rukách a už si asi aj zvykol, ale niekedy je to stále boj a občas aj plač
aj ked na nom vidím, že je unavený a chce spat, on by sa len zabával - to platí cez den aj večer
si sadnem na postel a riadne ho zovriem v náručí a to je naozaj niekedy poriadna posilovna ho udržat
a potom ho trošku hojdám, tapkám po zadočku a spievam
on sa potom ukludní a ja uvolním trošku zovretie a douspávam ho a preložím do postielky
tiež som s tým mala velký problém, ale najviac sa mi osvedcilo udržat ho nasilu v naručí, aby sa skludnil a potom to už ide. len neviem dokedy budem vladat s ním zápasit, má 10kg a sili poriadne
už sa neviem dočkat chvíle, ked mu to pekne vysvetlím, že si má pekne lažkat v postielke a zaspat sám pri rozprávočke
máme svoj režim a aj nejaké rituály, ale niekedy je to tazké
tiež predtým zaspával na prse
tak si držme palce, aby tie naše detičky sa naučili spávat samé

dancus
30. kvě 2009

děkuju moc za rady, vyzkouším to a snad to nějak zvládneme. Zatím se mi moc nedařilo :( V poledne jsem mu vždycky dala normální jídlo s tím, že už ho nenakojím, ale po pár hodinách uspávání jsem to vzdala, vzala ho k prsu a do 5ti minut spinkal. V kočárku i v autě usne v pohodě, ale doma za žádnou cenu. Zkoušela jsem ho dát i do postýlky a nechat ho, ale to se nedá vydržet. Je mi ho hrozně líto, i když je pravda, že někdy po 2 minutách pláče sám usnul, ale to jsem dělala jenom když neusnul ani u prsa a byl hrozně ospalý. Každopádně je vidět, že každé miminko je úplně jiné. Taky se těšim na to, až mu prostě vysvětlím, že má spinkat, přečtu mu pohádku a on usne. Zní to jako rajská hudba co? 😀

pistok
31. kvě 2009

náš timi mi v kočárku neusne, protože chce všude koukat. to musí mít hodně velkou spankovou krizi, aby mi tam usnul.klidne nebude spát i celý den a pak je z nej zlobidielko. věčinou spinkáme jenom doma v postílce. predtím ho musím uspat a jak jsem psala, tak na rukou. taky se někdy nepovede ani za půl hodku a to ho nechám být, chvíli si spolu pohrajem klidnejší hry, pomazlíme se a skouším znova. u nás v postílce nejde vůbec o pláč, on obživne a líta kolem ni a je po spaní a pak je ješte těžší ho uspat
jestli chces prestat s kojením alespon přes den, tak se nenech obměkčit pláči. když nebude spát i celý den, to neva, když to nebude hodne dní po sobě. on usne, když se unaví
hodně štestí

janagondzurova
3. pro 2009

ahojte chcem sa opytat,mam problem s uspavanim maleho ma 3 mesiace, okupem ho vecer napa sa a ukladam ho spat,dam ho do postielky, a po 5 minutach krik a plac, a pace kym ho nezoberiem na ruky

lamarika
3. pro 2009

jojo, to znám 😉 U nás to je poslední dobou docela často 😉 Ale neporadím ti co s tím 😨 Já si říkám, že to časem odejde 😉

katarina.banska
8. zář 2010

chcela by som sa opytat ako mam odnaucit malu, ze ju nebudem uspavat?
pretoze od narodenia sme si ju naucili, co sme asi nemali, ze ju vzdy uspavam. a to tak , ze ju polozim do postielky, daj jej cumlik a hladkam ju po hlavicke. ked jej cumlik vypadne, tak jej ho dam znovu.... niekedy to trva aj pol hodiny.
pretoze, ked ju ukladam, tak myka ruckami a stane sa, ze si vytiahne cumlik, no a potom je nervozna. tak som pri nej a ukludnim ju, dam jej spat cumlik.
no to sa predsa neda praktizovat stale takto? mala by sa naucit sama zaspat no nie?
ci je este skoro ju to ucit? dakujem za kazdu radu 🙂

andelka
8. zář 2010

@katarina.banska taky jsem chtěla začít učit Danyho, aby usínal sám, ale prý je na to ještě malý. Že zatím by měl usínat v mé přítomnosti, měla bych na něj mluvit, zpívat mu, hladit ho, maximálně vzít do nároče, ale nehoupat. On zatím totiž usínal jen na baloně a pak už ani to nefungovalo. Moc se to ale nedaří, taky ho okoupu, obleču do pyžamka, nakrmím, dám do postýlky a pak brečí. Usne zatím jen tak, že usne u kojení a já ho pak přendám do postýlky. Ale i to úspěch, dřív usínal u mě v posteli a spal tam celou dobu, kojila jsem totiž především vleže. Teď už většinou v sedě, takže někdy to vyjde, že se neprobudí, když nesu a ukládám do postýlky a tak spí už v ní.
Tvoje uspávání ti závidím, kéž by to u nás šlo tak lehce, ale Dany dudlík nechce. Včera jsem u něj byla hodinu, nakonec jsem mu dala ještě pít a usnul u toho, tak jsem byla ráda, že aspoň že tak. 😒