Jak uspáváte miminka?

amalka007
17. bře 2008

Ahojky, chtela jsem se poradit jak uspáváte. Malé je téměř sedm týdnů a nechce spát v postýlce. Můžu za to sama, protože jí trápí koliky a prdíky, takže jsem si ji začala brát do postele a nyní to vyžaduje. Obávám se,že až koliky přejdou, tak už ji na postylku nenaučím......

mkr
29. dub 2008

ahoj, tak malá taky spávala s námi v posteli a bylo to lepší, jak pro ni tak pro mě, jedla každý 3 hodky, ale od 3 měsíce, už si sama řekne, že už chce jít do hajan, většinou je to okolo 9, ale jsou i vyjímky, kdy je unavená už dřív, takže nakrmím a uložím do postýlky a do 5 min je tuhoš, nemáme žádný režim třeba, že před spaním se koupe, každý mimčo je jiný a mamka musí vypozorpvat, co na jejího prcka platí,

mkr
29. dub 2008

ještě co zkusit změnit polohu, mně malá večer neusne na zádech, spí na bříšku, jinak někdy je dobrý je nechat vybrečet a oni usnou, to se nám taky stává, ale má dva typy pláče takový unavený a to vím, že usne a druhý hysterický a to by za žádnou cenu neusnula, tak ji dám tak na půl hodky do křesílka, kde si hrajea pak jde spokojeně spát 🙂) mnoho pevných nervů, hlavně výdrž

domina
30. dub 2008

Holky, nemáte nějakou radu na to, když malá spí a ve spánku se překulí na břicho, to jí vzbudí a začné pást koně?Než se začla přetáčet na břicho, tak spala pěkně, celou noc.Ale dnem přetáčení na břicho, je to katastrofa, ve spamí se přetočí, začne pást a spánek je fuč.Nemáte někdo radu jak s ní naložit? 😀

domina
30. dub 2008

Ještě jsem chtěla říct, že jakmile jí dám do postýlky a spí, tak se ve spaní začne točit na břicho a rukou jí musím přidržet na zádech a čekat až zabere, jinak by se přetočila, probudila a pásla.

kacka79
30. dub 2008

Tak já nejsem rozhodně ta, ze které by sis měla brát příklad 🙂) Filip s námi spal v posteli do 9 měs a teprve po tom, co vypadl jsem si řekla že postýlka bude lepší. Týden večer plakal a teď krásně usíná a v noci se budí jen jednou.. ale u druhého dítěte bych to asi zkusila vydržet a nechat ho v postýlce...ale nevim 🤐

lu777
30. dub 2008

tak já jen napíšu, že výborná knížka je Každé dieťa sa vie naučiť spať..

já jsem Matýska pevně zavinovala, usínal do pár minut.. pak mu byly necelé dva měsíce a už takhle usínal jen večer, přes den usínal špatně.. najednou se to pak vyhrotilo, v noci spal asi 9 hodin a přes den dohromady tak 2 hodiny a byl pořád rozmrzelý a pobrekával.. evidentně mu chyběl spánek, ale nic nepomáhalo.. mohla jsem nosit a houpat a usnul, jakmile jsem ho položila nebo se trošku hnula, tak byl vzhůru (většinou i v šátku nebo v kočárku)..

nato se přidaly večerní hysterické řevy, tak hodina, hodina a půl, fakt řev.. pak i dopoledne a odpoledne.. nakonec jsem musela přehodnotit svůj názor, že miminko budu nosit a houpat pořád dokola a že je malý ještě na režim (bylo mu asi 7 týdnů)... a že bych byla špatná matka, kdybych ho pořád nenosila..
najela jsem na režim podle té knížky.. říkali, že to trvá max. 2 týdny..
musím říct, že jsem si každý den musela tu knížku číst, abych znova a znova slyšela ty zásady a udržela se při smyslech.. hysterické řevy se ještě zhoršily...bylo mi mizerně, cítila jsem se fakt jak kruťaska 😔 byli jsme oba vyčerpaní, vydržela jsem to asi jen díky své tvrdohlavosti..

jenže ! za týden se řvaní přes den zredukovalo ze čtyř hodin během dne na asi hodinu a půl.. a večerní řvaní z hodiny a půl asi na půl hodiny.. přesně po dvou týdnech usnul sám..takže vana, masáž, pohádka, přitulení, spací zajíček co ho hlídá, pusa a dobrou noc.. najednou se na mě večer v té postýlce usmál.. odešla jsem z pokoje a bylo ticho!! 😵
nemohli jsme tomu s manželem věřit.. 😨 😵 chodili jsme se na něj ten večer pořád koukat 😅

občas ještě pár minut pobrekává, ale celkově je to úplně o něčem jiném.. místo 9 plus 2 hodiny teď spí 11 plus 3-4.. je v mnohem lepší náladě a my samozřejmě taky a vzájemně si sebe víc užijeme.. já mám večer pro sebe tak hodinku, takže si odpočinu a místo nošení řvoucího miminka se třeba naložím do vany.. a mám víc energie, takže si s ním víc hraju a povídáme si..

píšu to proto, že je to fakt individuální.. já byla proti přísnému režimu, ale v našem případě se nakonec ukázalo, že byl potřeba 😉

dneska se na to už dívám jinak.. krutě to vypadalo ty dva týdny, to byl pro něj "rychlokurz jak se naučit usnout"..
teď už to prakticky umí a nemusí se s tím ani on, ani já trápit..

tvarohacek
30. dub 2008

domina: a co spací pytel? já když malýho položím do postýlky a spinká, přikryju a ok, ale třeba když zrovna dneska usnul u mě na posteli, nebyl přikrytý, tak automaticky se obrátil na bříško, takže pro nás je ok peřinka, nebo tak něco...

pomfrita
1. kvě 2008

Tak u nás to je tak: do dvou měsíců se Fanoušek budil v noci celkem často na kojení, postýlku jsme měli v ložnici, tak jsem ho vždycky nakojila, přebalila a občas jsem ho pak nechala spát v naší posteli, od dvou do čtyř měsíců spal celou noc bez kojení (cca od 22:00 do 6:00) 😉 , pak zlom - od 4.měsíce se začal zase budit, ale jen asi 3x za noc, v 5. měsíci jsme přestěhovali postýlku do vedlejšího pokoje, myslela jsem, že ho třeba v noci nějak rušíme, ale budil se furt... po zavedení příkrmů mi bylo jasné, že se nebudí hlady, ale ze zvyku (od 6. měsíce jsem už kojila jen ráno, večer a v noci, přes den sunar), takže jsme nasadili metodu 5-10-15 a super - 1. noc plakal 5 minut, vstala jsem, pohladila, odešla - pořád plakal, tak za 10 minut jsem pohladila, přebalila, uložila, za 15 minut jsem už přijít nemusela 😉 ,2. noc - 5 minut plakal, přišla jsem přebalila, odešla a už přijít nemusela, od té doby se v noci nebudí 😀
Akorát máme problém s usínáním - byl zvyklý zaspat u prsa (kojila jsem vleže), teď usíná u flašky(tu mu také musím dávat vleže), ale asi to takhle nemůžeme praktikovat věčně, už jsem kolikrát chtěla ho dát do postýlky "nespícího", ale furt se k tomu nemůžu dokopat 😒
jo a dneska jedem na chatu a chceme tam zůstat do neděle, tak jsem zvědavá, jaká bude noc v jiném prostředí 🤐

domina
1. kvě 2008

Tvaroháčku, ve spacím pytli to bylo to samé, ale ještě to vyzkouším jednou.Mě napadlo ještě, že snad skočím do sklepa znovu pro zavinovačku 😲Když to nezabere tak pak sočím z okna 😀 Ale já jsem tak přemýšlela a říkala jsem si, že kdyby spala tvrdě, tak by se přetočila na břicho a spala by dál, tak jestli třeba se nebudí hlady???Dnes jsem jí v noci nakojila a napadlo mě, že jí uspím na míču na klíně na břiše a akorát jsem si zas uškodila, protože celou dobu, co jsem jí měla na klíně na břiše a snažila jsem se jí uhoupat tak pásla koně, takže jsem si jí totálně probudila 😠 Ještě k tomu pytli.Doktorka mi spíš doporčovala na spaní overal, že v pytli by se budila, že se v něm právě nemůže moc točit a kroutit a budilo by jí to.No to je jedno.Ještě to vyzkouším.Myslím, že ted nic dělat nemůžu, malá je jen kojená a kaši a ani nic jiného ještě na noc asi nemůže.Hlad asi vyloženě nemá, páč nebrečí po kojení.Takže přikrmovat asi taky není potřeba.Musím ještě vydržet alespon 2 týdny, pak bych alespon mohla dát kaši

domina
1. kvě 2008

Jo chtěla jsem napsat, že nejhorší je, že ted už vůbec nevím proč se budí a takže nevím ani co s ní 😠 No nic.

nevesta
1. kvě 2008

Domina a co tak dat hned na brusko? Ja davam malu na brusko spat od malicka a pohoda, chvilku si popasie a zaspi 😉 Inak nasa je od narodenia vo svojej postielke, na zaciatku bola v kosiku... Spinka krasne, zaspava sama...

domina
1. kvě 2008

Nevesto, to je jako bych jí dala RedBulla 😀 Když jí dám na břicho čilou, tak je to pro ní akorát výzva a včera usnula na zádech, tak jsem si řekla, že jí zkusím dát spát na břicho.Dala jsem jí na záda do postýlky, chvíli jsem čekala až zabere, přetočila jsem jí pomalu na břicho, zvedla hlavu, hodila úsměv a čekala mě další hodina uspávání 😖 😀 😀 Každopádně když se tak na to ted koukám si myslím, že u nás je každá rada marná.Já prostě nemůžu nic alespon nebudeme mít příkrmy.Ted jí z té postýlky řvoucí vyndat musím, protože kdykoli si jí přiložím tak saje.

olusa1977
15. čer 2008

ahoj našemu miminku jsou čtyři měsíce a máme problém ho naučit spát bez pevného zavinutí. Když je pevně zavinutý spi celou noc,bez zavinutí se budí po hodině a celou noc nespí.prosím o radu, kdo má zkušenost se zavinováním?

bambusko
15. čer 2008

olusa, neries to, ved to nie je ziadny problem, bud rada, ze male spi a aj ty sa vyspis 🙂 kolko mamin by bolo stastnych, keby sa im podarilo zistit, co plati na ich dieta, co potrebuje, aby spalo. nas drobec sa tiez budil, potom sme prisli na to, ze sa mu dobre spi v spanielskej deke na sposob spacaka, vecer ho zazipsujem a spinka do rana, len sa raz napapa. neboj, pride cas, ked uz to tvoje mimi nebude potrebovat, urcite nebude spat zavinute do 5 rokov 😀 ved cez den sa predsa normalne volne hybe, takze je to ok

majaaita
15. čer 2008

Domino, ona se časem naučí na tom bříšku spát. Jirka dělal přesně tohle - od půl roka se převracel ze spaní na bříško, i při usínání, okamžitě začal pást - což o to, večer nakonec usnul, ale v noci se tím pasením budil a plakal. Spát na bříšku se naučil v 11 měsících, takže jsme ho prostě v noci obraceli. Sice to bylo každou hodinu, ale nakonec se to naučil.

ocicka
15. čer 2008

Ahoj holky, tak dnes jsme koupili ohradku na spani a znovu zaciname ucit spinkat v postylce ☹ Je to hrozny, prckovi je 10 esicu tak ma vydrz..Uz jsme ho to jednou naucili ale pak byl 14 dnu nemocny, tak spinkal s nama v posteli a ted je nutno ho to odnaucit potom co spadl v noci z postele kdyz se vydal na pruzkum. Jak vas tak ctu , tak se musim pridat ze neumi usinat sam. Jeste porad kojim a tak pres den usne vzdy jen u prsa ale chtela bych ho naucit aby sam usnul, nemate nejake rady 😅

janinininka
15. čer 2008

Ahojky, nám malá usne akorát v noci a v zavinovačce, zkoušeli jsme i pytel, ale mrská ručičkama, a zavinovačku má jen jednu ve které usne..ale máme problém přes den, to neusne doma vůbec, takže náš den vypadá tak, že ráno vstaneme, teď i brzo vstává, jsme tak hodinu a půl doma a jdeme ven, a tak to je celý den. já jsem unavená, netíhám vařit, domácnost, to prostě nejde, manžel nadává, jsem hotová!! nevím, jak jí mám naučit, aby doma spala. už kolikrát jsem to zkoušela, ale ona tak strašně pláče, jak je vyčerpaná, a chce spinkat a nejde jí to, až se dusí a zalyká a já nemám to srdce jí v takovým stavu nechat! Dr. mi taky radila, ať jí nechám vybrečet, ale ona ani neusne!! nikdo mi nic neporadí, lítáme za každýho počasí, aby se aspoň trochu vyspala a já nemám čas na sebe a na nic, a jsem hlavně příšerně unavená! doufám, že to bude lepší! máme zatím košík, ale už má přijít postýlka, bude tam mít kolotoč, tak doufám, že třeba to jí unaví přes den, tohle není možný pořád praktikovat přeci!!

schwarzovka
15. čer 2008

janininika: a nešlo by s ní jezdit doma? Nám stačilo přejíždět přes botu, aby to drncalo a usnul a nebo máme košík na kolečkách...tak s ním párkrát popojedu, on usne a je to...ale je fakt, že trvalo než jsme ho naučili, aby spal i bez popojíždění, dřív se hned probudil, jak jsme přestali jezdit 😀

jinak celý týden už večer usíná sám, sice tam furt chodím a třeba ho chytnu za ručku, ale už jsme konečně odbourali houpání a nošení...tááák se nám ulevilo...je to pěknej cvalda a už se pronese 😀

janinininka
15. čer 2008

nepomáhá, křičí jako když jí na nože berou! my chodily hned ven tak jestli se nezvykla na vzduch a kostky, nám prostě nic nepomáhá a i v kočářku jí trvá než usne, prostě nemůže zabrat, trápí se, křičí, ale pak usne aspoň na chvíli! ale doma prostě ne!
tak vám přeju víc štěstí, než máme my!mě nějak blbe koník, nejdou mi smajlíci a nemůžu si u fotky kliknout na info, takže nevím, jak jste velcí..

veverica
15. čer 2008

my sme pouzivali tzv zazracnu zavinovacku (ruky privinute pevne k telu) asi do 3. mes a maly spal v pohode takmer celu noc, potom sme isli do nemocnice a tam sme boli bez zavinovacky. Ale zvykla som ho nechat spinkat v teplom overale (v zime) a tiez sa mu tam pacilo. Asi to teplo mu vyhovovalo len ked uz bol vacsi a zacal sa viac hybat a aj sa oteplilo. Teraz ma rad ked zaspava, ze som pri nom a drzim ho chvilku za ruku. Viem, ze to nieje spravne, ale mne to neprekaza tych par sekund byt pri nom a ked je jemu tak lepsie tak preco nie 😉

schwarzovka
15. čer 2008

janininka: my máme 4,5 měsíce...vím jak se cítíte, hlavně ten stres, když už vidíš, že máš jít uspávat...každý mimi je jiné, tak nevím, jak ještě poradit...my zkoušeli všechno možné. Absolutní jednička pro nás byla autosedačka, prostě vezmeš za to madlo a houpeš, jako na houpačce...to malej úplně zbožňoval do minuty byl vždycky tuhej...jen už jsme ho pak pořádně neunesli a taky jsme nechtěli, aby tam moc dlouho seděl, ale vždycky to zabralo i při tom největším řevu....zkus tohle 😉

mysinka
15. čer 2008

Veverica, prosím Tě, to jsi slyšela kde, že není správné usínající děcko držet za ruku? ☹ Vždyť je to nesmysl!
Já teda zásadně neuspávám, pokud vidím, že prckovi se ještě do hajan nechce. Chodí spát většinou mezi půl osmou a půl desátou, prostě si řekne - je protivný, brekavý, tak si s ním zalezu k nám do postele, ukojím ho, potulím ho a když vidím, že je tuhoš, přesunu ho do postýlky, kterou mám bez jedné bočnice přidělanou ke své straně postele. Když se vzbudí, jdu za ním, pomazlím, pohladím, podržím za packu, než zase zabere. Miminka se musí ve tmě a sama cítit hrozně... nikoho neodsuzuju, ale metodu 5-10-15 bych na svém dítěti nikdy! nepoužila.

veverica
15. čer 2008

mysinka ja som niekde v strede nazorov. Nie som velmi za metodu 3 5 7 aj ked niektore rady mi z tej knihy pomohli. A nie som za uspavanie deti na rukach a hupanim v kociku a podobne. Ja som sa ho uz navlacila na rukach dost ked sme trpeli tichym refluxom. To nepisem preto, ze by ma to otravovalo ho nosit na tych rukach, ale uz som az krivala ako ma bolel chrbat. Iba som tym celym drzani za ruku chcela povedat tolko, ze je to navykove tak ako zaspavanie na prsniku napriklad.

sirinka
15. čer 2008

ahojte, moja klarka cely svoj zivot 😵 zaspava na prsniku a od styroch mesiacov prespi celu noc, vo svojej postielke a vo svojej izbicke. celkom sama od seba. a ked pride ten spravny cas, tak si sama povie OK, odteraz uz ten prsnik nepotrebujem...myslim, ze aj to vedie deti k samostatnosti...ked sa mozu same rozhodnut, co a kedy chcu robit. samozrejme, su urcite hranice, ktore sa musia naucit respektovat, ale prave vecerne zaspavanie je podla mna trosku traumaticke, ked musi byt take male babatko same bez matkinej blizskosti a jej narucia. ved citit matkinu vonu a jej dotyk je pre nas taky dolezity este aj v dospelosti...tak preco ich o to ukracovat uz v takom skorom veku???

tvarohacek
15. čer 2008

nám se nejlépe usíná při kojení, tak doufám, že to co nejdéle vydrží 😉

mysinka
15. čer 2008

S tou návykovostí bych si dovolila nesouhlasit...houpání a chování není o zvyku, ale o tom, že to to děcko prostě očekává, chce to a potřebuje to 🙂

mysinka
15. čer 2008

Jo a spaní u prsa je super, protože u toho můžu spát i já 😀 😀 😀 Takhle kojíme v noci...prcka si přetáhnu z balkonu k sobě do postele, dám mu prso a spím. Na další kojení jen přehodím na druhou stranu a pokračuju 😀 Tipla bych, že si tím v noci ušetřím tak hoďku bdění 😉

tvarohacek
15. čer 2008

Mě se teda moc dobře vleže nekojí, teda nám oběma, většinou si jdu sednout do křesla a pouze, když sem fakt unavená, že tam nedojdu, kojím vleže..

hankka
15. čer 2008

Taky si myslím, že děcko potřebuje blízkost matky a nedivím se, že mají občas prďolové problémy s usínáním, když je někdo dá do postele v době, kdy třeba nejsou zrovna unavené a ještě se tam to děcko po dni stráveném s rodiči, sourozenci atd. ocitne najednou samo.
Já budu raději, když si dítě navykne na chování a moji blízkost než na odevzdané ležení v postýlce s vědomím, že teď už se prostě nikoho nedovolá. To by mi u kojence přišlo děsně traumatizující.

janula2008
15. čer 2008

Ahoj holky, janininka: já měla ještě tak měsíc zpět úplně stejný problém, malá bude mít 5měsíců a přes den ne a ne zabrat, vůbec nic jsem nestíhala, hračkama se ještě moc nezabavila, ruky jsem měla za chvíli vytahané jak opice 😠 , pořád řvala, pokud jsem se ji nevěnovala. Tchyně mi doporučila už v tak brzkých měsících zkusit ji dávat lehnout v poledne po jídle v jeden čas, byla jsem k tomu skeptická, protože občas máme den rozlítaný, ale řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Ze začátku to byl trošku boj, sem tam pláč, ale teď už úplně bez problému, usíná i u kojení automaticky, někdy spí hodinku, jindy i dvě a já aspoň doženu, co potřebuju. Jinak ty večery jsme taky dost ze začátku řešili, ale od prvních dní ji pokládám po 19h. do své postýlky, hladím ji, ale znovu nechovám, krásně už do pár minut usne s medvídkem a svoji plínečkou v ruce . 😀