• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

8. března 2008 
Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?
17. únor 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra - já mám kliku, malej zatím usíná večer úplně sám, nakojím, odříhne si, položím ho, zapnu do spacáčku a do 10-15 minut je úplně tuhej, někdy i dřív. Ale občas mu nejde usnout přes den, tak to ho položím do koše na kolečkách, povozím a potichu mu zazpívám...většinou tak 10 minut a usne. Nevím, jestli to ale není tím, že zpívám příšerně, tak to možná radši zalomí, aby mě nemusel poslouchat :sweat_smile: :sweat_smile:
17. únor 2008 v 11:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kopro,tak já mám už tříměsíčního prcka. Když mu bylo 6týdnů,taky to s tím spaním nebylo tak jednoduchý jako před tím. Pravda je,že nejlíp usnul v kočáře,to mi spával na chodbě i 4hodiny! Doma měl na spaní kolébku,zapřísahla jsem se,že kolíbat nebudu,ale nakonec přišla i na to řada,protože jsem prcka prostě ukolíbala a byl klid,taky plakával. A nebo jsem mu znova nabídla prso a to se taky uklidnil a šel spinkat. Jestli kojíš,tak je to normální,že se v noci budí po třech hod. může i klidně dřív,my i ted vstáváme v noci na druhé kojeni za 3 až 4hodky. Trpí malej na bolení?
17. únor 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra my jsme v tom věku uspávali hlazením po čelíčku-po ke kořeni nosu, tak, abys mu jakoby zvírala očka-na oliho to fungovalo 100% a po pár týdnech usínal sám, ještě taky sme jeden čas jezdili postýlkou ze strany na stranu :grinning: ale to jen krátce, pak sme měli metodu 5,10 a po té se naučil usínat sám úplně
17. únor 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem tady vypozorovala, že je těžký nějak radit..prostě nějaký děti spí jen tak..a bez práce..a některý nebudou a nebudou..ani kdybyste dělaly nevím co :confused:
17. únor 2008 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesne tak sisstin,každý miminečko je jiný,někdo je velký spáč a někdo to prostě nepotřebuje a radší objevuje svět kolem sebe. Náš Vojtíšek má rád společnost,když si s ním člověk povídá,směje se a je spokojený
17. únor 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jjaninka: na bolení trpíme. Malej tlačí i ze spaní takže se asi moc nevyspí. Rektální trubička mi ani jednou¨nepomohla - žádnej vzduch neunikl. Malinko zabírá teplá plínka na bříško...
17. únor 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra: malej taky nespal kvůli prdům..pak ve 2 měsících přešly..a spal 13 h v kuse..a od pondělí máme prdy zpět..takže se budí nejmín 2x za noc...ty prdy jsou strašný :confounded:
17. únor 2008 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra, ja malou hladim po cele, ale smerem naopak nez psala ronie, jakoby ji vjizdim dlani do vlasku :wink: jo a taky se nam hodne osvedcil balon, proste ji uhopsam :grinning:
17. únor 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
balon jsem nezkoušela, ale houpací křeslo, ale to se musím houpat jak blázen :grinning: a jak dám malýho do postýlky tak většinou procitne :angry: A když usne, tak začne tlačit, kroutit se a je po
17. únor 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra, a keby si malého nechala u seba v posteli a spala s ním? Ale balón u nás fungoval :wink: A kojenie :sweat_smile:
17. únor 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u mě v posteli většinou usne, ale taky to není pravidlo. Ale to se pak většinou nevyspim já, protože pořád kontroluju jestli je OK, a jestli jsem ho nezalehla :sweat_smile:
17. únor 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedavno jsem se docetla, ze kdyz detem jeste tak "litaji" ocicka tak to je jen ten slaby spanek, takze ja vzdycky vyckam az jsem si jista ze spi tvrde a pak ji supnu do postylky, je ale fakt, ze se nekdy taky vzbudi a naraz ma oci jako tenisaky :confused: :grinning:
17. únor 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kopra, nám nejvíc zabíral balón když jsme byli takhle malincí :wink: Teď už večer zaspává sám v postýlce pustím kolotoč chvilku si postěžuje a pak usne, ale stálo nás to nervíky než se to naučil :confounded: Ale na balón sem nezanevřela, jelikož přes den usne sám akorát v kočárku, takže když vidím, že si začně mnout očíčko tak si ho vezmu do ruky hupsnu na balon a on usne! Sice to není to nejlepší řešení, ale on přes den zkrátka jinak neusne :wink:
Chce to opravdu zkoušet všechno možné, jo také jsme ho uspávali v lehačce, kterou jsme houpali nohou dokud neusnul, připadala jsme si jak na šlapacím šicím stroji, ale také to zabíralo :wink:
17. únor 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu, jakej balon??? Gymnastický, to z něj nespadne???
17. únor 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopra - to se ani nedivím, že procitne, když ho po houpání v křesle uložíš dopostýlky - chce se chovat houpat dál. Nejjdnodušší je uložit do pelíšku a jít pryč.
17. únor 2008 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mori - to je právě ono, ono se to jednou poví a jinak udělá, jak píšou holky, houpáme, malej spinká, dáme do postýlky, malej má očička najednou tak velikánská, to by tam nevadilo, jenže pak začnou prdící a je konec, už pláče a hotovo.
17. únor 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kopra malá mi jako malinká skoro vůbec nespinkala. Trvalo to zhruba od 4 do 7 týdne. Bylo to i hladem. Chtěla jsem vyzkoušet metodu 5,10,20 ale nějak jsem nenašla odvahu. Pak se to uklidnilo samo, akorát musím malou zavinovat, mává moc ručičkama a hemží se, takže se budila každou chvilku, zavinutá vydrží 6 hodin, nakrmíme, spí další 3,5 hoďky, nakrmíme a spí ještě tak 1-2 hodinky. Takže už je to zlatý. A uspávám tak, že ji 10 minut pohoupu na baloně, ale když ji dávám do postýlky, stejnak na mě kouká, dám ji dudánka a po 5 minutách usne už sama. S houpáním chci taky teď přestat, budu zkracovat interval :wink: Akorát nevím, co budu dělat, až odroste ze zavinovačky (je to klasická zavinka, rychlozavinovačka na malou taky neplatí) a to bude za chvíl :sweat_smile:
Jinak co napsala Siss je pravda, každý mimčo je jiný a každýmu pomáhá něco jinýho. Chce to zkoušet a zkoušet.
Pomohla mi hodně knížka Nejšťastnější miminko v okolí.
17. únor 2008 ve 13:18  •  čeká miminko, termín má v červnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
malystrom - já pořád nevím jaký balon??? :frowning2:
17. únor 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem zjistila, že se to spaní naučit dá, ale holt je potřeba důslednost a trpělivost. Já vím, je hrozné poslouchat, jak mimi pláče, ale prostě se nesmí polevit a mimi nechat v postýlce, pohladit ho, dát dudlík, moc nemluvit a hlavně netahat ven z postýlky. Ono to děťátko časem pochopí, že je čas na spaní a má se spát :wink: My jsme tímto způsobem začínali na dvou týdnech a opravdu si na naše usínání nemohu stěžovat. A jsou to asi tři týdny, kdy jsme začali stejným způsobem usínat i přes den a během týdne se výsledek dostavil. Pro někoho je to drastické, ale u nás to zafungovalo a jsme šťastní rodiče, že nemusíme chovat, usínat společně anebo dokonce čekat, až se dítě unavý a odpadne samo.
17. únor 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacerka -jenže náš malý pláče tím způsobem,že pak je najednou rudej vzteky a přestane úplně vnímat okolí a mám strach, aby se neudusil, můj brácha se tímto způsobem dusil, najednou nedýchal, taky si vybrečel kýlu, tak fakt nevím???? :unamused:
17. únor 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ammalka - já jsem toho názoru, že jak si to dítko každý sám naučí, tak to bude mít. My jsme nikdy neuspávali houpáním, a malá to nikdy nevyžadovala. Od malinka jsme ji položili do postýlky, přikryli, zhasli a bylo. Dnes si tam třeba chvíli povídá, nebo hraje s pejskem, s kterým spinká od narození. Ale za chvíli usne.
Chyba je právě začít s tím houpáním :sweat_smile:
17. únor 2008 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo jenže malý hodně trpí na prdíky, nevím, holky prý na to moc netrpí.
17. únor 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně jak píše kacerka - podat dudlík, pohladit, ale nevyndavat z postýlky. To jen v krajním případě, že už fakt hodně dítě řve, ale to jen tak trochu uklidnit a zpátky do postýlky :wink:
17. únor 2008 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ammalka, holky myslí gymnastický balon, ale ne že na něj dítě položíš, ale ty na něm sedíš, pohupuješ se na něm a máš dítě v náručí :wink:

my teď zkoušíme vyřvávací metodu, někdy řve 20 min, někdy usne hned. ale jinak je u nás nejspolehlivější uspávač přes den kočár a večer prso :grinning:
17. únor 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ammalko ahojki, no na gymnastickem balone sedis ty a mimi mas v naruci a hopsas, teda spis se tak pohupujes :wink: rekla bych ze to mozna miminku malinko simuluje chuzi kdyz bylo v brisku a to mu dela dobre :dizzy_face: :wink:
17. únor 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ammalka - to je pravda s těma prdíkama, nás nikdy netrápili, šlo jí krásně prdíkovat, tak jí bříško nebolelo. Ale houpat jste si ho naučili vy rodiče ...
17. únor 2008 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ammalko, já jen píši náš způsob, který funguje. Uspávání je na jednotlivých rodičích, samozřejmě :wink:
17. únor 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já furt nevim...mně se to kecá..ale to uspávání na míči, rukou atd. se mi fakt nezdá...ale jak říkám, my s tím problémy nemáme..až na ty prdy..takže kdyby ty problémy byly..tak bych možná psala jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2008 ve 13:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co myslite, je uz ve 4 tydnech na case na nejaky rezim, myslim tim jako davat do postylky v urcitou dobu, urcitym zpusobem (udelat si "ritual") aby se mala naucila treba i usinat sama...a pak taky koupat v urcitou dobu atd? :confused:
17. únor 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu - rozhodně! Čím dřív jí naučíš mít nějaký režim, tím lepší to bude pro tebe. Taky neusíná sama? Bože já tohle fakt neznám - od narození jí dáváme večer do postýlky a prostě je čas na spaní, tak se spí - jako když si tam žvatlá, ebo si chvíli hraje s plyš. pejskem (s hracím strojkem) to je její věc, na povel usnout nejde, ale prostě ví že už bude v postýlce.
17. únor 2008 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Tvůj příspěvek