Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

megee
18. únor 2008

vidíš a já ho neuspávám prostě usíná kolem té půl paté sám, jinak přes den je hodně čilej to jsem fakt ráda, že usne aspon na chvíli 🙂

morusa
18. únor 2008

Ad uspávání:

My nijak neuspáváme,režim nemáme, někdy kolem šestého měsíce jsme se pár dnů pokoušeli o metodu vyřvání, do ted si za to nadávám, že jsem byla tak pitomá a nechala se touto metodou zlákat, nic dobrého to nepřinášelo a já to prostě neuznávám, dát toho malého človíčka samotného do pokoje, do tmy , nechat ho řvát, odejít...prostě blbost, kterou už opakovat já osobně nebudu,ale holt jsem máma poprvé a svýma chybama se učím.
Dnešní chození spát vypadá tak ,že si malej začne mnout očička a má potřebu tulit se,to víme, že přišel jeho spací čas, tak ho na střídačku před spaním pochováme, pomazlíme, aby věděl ,že tu jsme, pak se mu vrazí lahev s mlékem, u které obvykle vytuhne, přendá se do postýlky a spinká, popřípadě si ještě chvilku povídá, zanadává si a spí. Obvykle po dvou hodinách se probudí, kupodivu nemá potřebu se napít čaje ani vody, má potřebu pochovat, chvíli mi trvalo než jsem na to přišla ,takže tam jdu bud já nebo přítel, nemluvíme na něj, zvedneme ho z postýlky, položíme si ho na sebe, aby nás mohl cítit, on si položí hlavičku, obejme nás, chvilku si brouká, můžem položit do postýlky a ikdyž nemá zavřený oči, tak spokojeně usne dál. Pokud se probudí v noci, tak taky už nepřiskakuju k postýlce, jen klidným hlasem promluvím a malej se zklidní.
Ad spaní v posteli: Klidně bych brala,aby s náma malej spal, ale když byl malinkatej ,tak jsem se bála, ne kvůli sobě, ale spíš kvůli příteli, který mi už dvakrát dal v noci ze spaní do čumáku, a nechtěla jsem to moc riskovat. Dneska už je malej spokojenější ve své postýlce, jak ho dám do velké, tak je nesvůj, přijde mi,že mu vadí ten otevřený prostor a vyhovuje mu , že tam je ve svém doupěti obloženém plyšákama.
Ad kojení. Přijde mi ,že je tu jakýsi nový trend, že spíš nekojící kritizují kojící, ale možná je to jen můj pocit, takže to klidně přejděte. Já dokojila před třema týdnama a chybí mi to...

megee
18. únor 2008

s tím kojením ono totiž není příjemný když pořád jen slyšíš hlavně kojit, kojit a nikoho už nezajímá, že to třeba fak nejde at děláš co děláš... a navíc většina kojících se na tebe pak dívá jako na krkavčí matku aniž by znali důvody proč nekojíš....

aponchie
18. únor 2008

ja kojeni povazuju za maximalne pohodlne pri me lennosti takze taky treba nechapu nekoho kdo muze a nechce z nevysvetlitelnych duvodu 😀 je to treba proto ze si nechcou nicit prsa?ja jednou kojila v obchode a prodavacka mi rikala ze prisla jedna nacancana maminka vystajlovana az za hrob a prej jestli muze nakrmit u ni dite ktere rvalo pani ji dala zidlicku a za zaves a ona ze neee ze ji chce dat jen lahev a ona prosim vas vzdyt to dite ma ani ne mesic proc nekojite a ona ze prej nemuze pac ma silikony nacez ji prodavacka rekla ze keca pac i snema se da kojit nacez se pani urazila a odkracela ..to jen pro zasmani 😀

megee
18. únor 2008

no já teda nevím, ale já si oddychla když jsem po týdnu snažení a řvaní malýho přestala kojit a navíc kojit na veřejnosti bych prostě nemohla....

jjaninka
18. únor 2008

holky,s tím kojením je to opravdu fuška,u prvního jsem to prostě nedokázala,mlíkárničky mám velký a jednu bradavku plošší,špatně se mi kojilo,malej sice přibíral,ale já jsem byla psychicky na dně,mamka mi chodila pomáhat kojit,polohu na fotbalistu jsem vůbec neznala,takže jsem kojila v klasické poloze a to mi teda dalo zabrat. Po třech týdnech jsem byla štastná,že jsem začla odstříkávat a dávat jen z flašky. Sice mi to bylo líto,ale byla jsem tak vynervovaná,hrozně se mi ulevilo. A ted po sedmi letech? Malej má už tři měsíce a já kojím!!Sama tomu nemůžu uvěřit. Ale taky jsem se nařvala,protože to nebylo jednoduchý. Je pravda,že kojit kdekoli na koleně nezvládnem,musíme mít svůj klid,svůj kojící polštářek a svoji polohu,takže jsme trošku omezeni co se týče třeba celodenního výletu,ale to si myslím že doženeme,až povyrosteme. Takže já naprosto chápu každou maminku,která nekojí protože to prostě nešlo,Je důležité aby maminka byla spokojená a ne uštvaná a miminko mělo to nejlepší

sisstin
18. únor 2008

aponchie: o prsa mi vůbec nešlo..neměla jsem mlíko..ale i kdybych měla...mám strašně citlivý bradavky..bylo mi to šíleně nepohodlný....nikam bych nemohla..protože vytahovat kozu pro mě neexistuje...pro mě je Nutrouš naprosto skvělej...vezmu flašku..a jdu s malym klidně na návštěvu na celej den..do restaurace..a nemusim se děsit, že musim běžet domů na kojení..tot všio

😎 neodsuzuju nikoho, kdo kojí..ale nikdo mi prostě nevnutí, že je to úžasnej a skvělej zážitek..pro mě prostě nebyl 😎

sisstin
18. únor 2008

ale tohle je out of topic 😎

megee
18. únor 2008

😀 pro mě taky ne, dost to bolelo když malej sál a nedovedu si to představit třeba kojit do roku a navíc takhle si můžu vijít i bez malýho když na to přijde, protože vím, že mi ho babička doma nakrmí 😀

sisstin
18. únor 2008

megee: mimo jiné 😉 což se teda asi o pohodlnosti mluvit dá...většinou děti na UM spí celou noc..může nám pohlídat, kdo chce...a můžeme jít ven 😎

sisstin
18. únor 2008

aponchie: jinak drsná story 😅

sisstin
18. únor 2008

ale k tématu..já uspávám tak, že po jídle..většinou v 7-8 ho dám do postýlky...dám mu spinkáčka..pohladim..pustim kolotoč..dám napít...a jdu se osprchovat a vypít kafe..a když přijdu..je tuhej 😎

aponchie
18. únor 2008

sisstin:toz taky sem se pobavila ale ono je takovych holek asi vic co to delaji kvuli prsum ale taky me to pobavilo 😀

sisstin
18. únor 2008

aponchie: já mám hnusný kozy i před těhu..takže tohle mě fakt netrápilo 😅 😅 😅

sisstin
18. únor 2008

jinak jsme se ted začali budit v noci..ale né kvůli hlady..ale kvůli fenoménu zvanému prdy 😠 je mi ho děsně líto..jak kvůli tomu ani nemůže jíst..protože při jídle se mu rozhýbou střeva..a začne to bolet ještě víc 😠 takže už to taky není, co to bejvávalo..že spal třeba 10-13 h v kuse..ale už jsem si jakž takž zvykla...takže to jde 😎

jandalinka
18. únor 2008

ahoj.četla jsem celou diskusi "jedním hltem"a ten kdo má "zlaté"hodné miminko od narození se má 😅 .My jsme 1.měsíc dost po večerním kojení plakali a dostala jsem radu:cvičit nožičkama proti prdíkům,hladit po vláskách,po hřbetě nosu,zpívat tichounce.....prostě hlavně prý nebrat do náruče ať si nezvyká. 😔 Sice jsem to párkrát nevydržela,ale teď můžu říct,že se to snad osvědčilo a za poslední měsíc (musím zaťukat,ťuk,ťuk 😅 )nakojím kolem 18:00-19:00 a odříhneme a položím do postýlky a spíme.Někdy se stane,že se ještě za půl hodky ozve kňourání,tak pohladím,popusinkuji a odcházím.Tak snad se to opět nevrátí 😖 .
Zusma:máme zhruba stejně staré mimi a udivuje mě,že tvá malá vydrží tak dlouho přes noc??!!Mě se lehounce vzbudí zhruba po 6hod.a jdu nakojit,ale prý mě bylo doporučováno kojit i častěji za noc,že se víc tvoří mlíčko 😕 .Ale já ji nebudím přes noc,to jen přes den co 3.hod.,pokud si neřekne sama.

milwa
18. únor 2008

Jo, to nam rikala laktacni poradkyne, ze jak se odboura nocni kojeni, tak to je prvni krok ke konci kojeni. Ze tvorbu prolaktinu je potreba stimulovat hlavne v noci, aby se mliko tvorilo.

petulkakri
18. únor 2008

tak to my jsme od začátku bojovali se vším...kojení (kojila jsem snad nonstop), usínání, koupání...no prostě jedna tragedie. Snažila jsem se od začátku zavádět režim - v sedm koupačka, nakrmit a uložit...následoval děsnej jekot klidně i do tří, takže děcko jen u prsu aby aspoň chvíli bylo ticho. Chtěla jsem být statečná a odsouzeníhodnému dudlíku na rady laktačních poradců se vyhýbat, ale prsa mě už bolela tak, že se mi chtělo brečet a pomalu jsem začínala být psycho. Tak jsme krom jiných metod (zavinování, drncání...) zavedli i dudel. Po měsíci se mi konečně začalo víc tvořit mléko, ale večerní řvaní pořád trvalo do půlnoci. Doktorka usoudila že jde o prdy a dala LEFAX. Moc to na řvaní nezabíralo. Ve dvou měsících, to už jsem kojila i v 3hod intervalu začal malý zvracet. Tak se zjistilo, že malý trpí na reflux (když toho hodně vypije najednou, tak to vyhodí) a že jídlo se mu vracelo do jícnu a to ho tam pálilo a proto chtěl pít zase a tím se problém zhoršoval, nakonec usnul chudáček vyčerpáním. Takže po jídle musím děcko držet na rukou 15min než ho položím. Zbývá mi jen doufat aby si na to nezvykl ☹ Malý bude mít pomalu 3měsíce a usíná kolem desáté a to jen u prsa. V noci samo kojíme a to jednou až třikrát a malý to buď prospí nebo se vzbudí a je klidně dvě hodiny vzhůru. Ráno pak vstane 6:45 😵 Přes den spí nahodile, ale většinou dopoledne hodinu a odpoledne dvě tři. Dudlík je bezva spojenec a v kojení nevadí. Lefax je taky bezva, mohu jen doporučit. Ale je to na dobré cestě a snad se brzy dopracujem k té osmé hodině večerní.
Tak hodně zdaru maminy, v patnácti už naše ratolesti u prsa uspávat nebudeme, to je pozitivní, ne? 😉

morusa
18. únor 2008

Ještě u nás úžasně zabírá na zklidnění masáž chodidel, chodila jsem s malým na masáže, když mu byly asi tři měsíce, moc ho to nebralo ,masáž obličeje nebo ručiček už vůbec ne, ale ted si naprosto rochní, když se masírujou chodidla, minule ho přítel umasíroval ke spaní.. 😉

reruna
18. únor 2008

Přes den uspáváme na baloně, ale večer usne po koupání a nakojení sám v postýlce, maximálně pustím tichou hudbu, dám medvídka a dudlík. Dudlík pak po usnutí vyndám, ale přes den ne, to si ho nedá vzít, jen v noci. Spí tak od půl osmé do šesti do sedmi, jak kdy a budí se jednou kolem jedné druhé h. na kojení. Milwa, to noční kojení do 3. měsíce, pak už může být přestávka i delší a laktaci to neohrozí. První dva měsíce to takhle pohodové ale nebylo, to měl prostě tříhodinové intervaly a někdy ani mezi nima nespal, takže nebojte, po tom třetím měsíci by se to mělo upravit

aponchie
18. únor 2008

sisstin:me je teda ta mala barakuda vycucala az na same dno a jeste ted machruje a pribehne ze chce sosat 😅 ale uz nedam (jenze jak podudla i ze srandy jen tak mam porad mleko!!)jinak u nas zacal problem s usinanim ze mame duchy v pokoji,ohen v postylce,bubaky za oknem pod posteli nejake hovado a buhvi co jeste takze uspavam na etapy porad tam chodim utesuju drzim za ruce ukazuju pod postylkou z enic neni a usina vycerpanim ze se teda nic nedeje(a je hrozne zklamana)asi v 9.30!!!a to spala suprove doted takze me tak uklidnuje ze snad za par let uz si na nejake nase spani spolu nevzpomenou a usnou bez problemu holt musime to vydrzet nejak 😀

mem
18. únor 2008

ahoja, tak my mame 2,5 mesice a rezim spanku jsem se snazila zavest jiz od 1 mesice. Chci aby si zvykla usinat sama a mit chvilku casu pro sebe, na manzela, na praci. Klasika: hrani - koupani - kojeni - mini hrani a spat do postylky do loznice. Nejdriv jsem tam byla s ni, hladila, zkousela cist, nekdy jsem musela jeste znovu nakojit. Ale ve finale mi tam prestalo bavit 1-2hod uspavat. Tak ji radeji po tom jednounakojeni jeste necham chvilku v obyvaku v hrazdicce, ona se lehce unavi a pak v postylce je hodna, dostane dudlika, pustime hraciho kralika a za chvili spinka. Dudlika jeste podam 3-4x, stejne tak poustim kralika, ale snazim se spis odchazet. Spi mi 8-9 hodin v kuse 🙂, ted se tedy trochu budi, protoze bojujeme s prujmem a boli ji brisko, tak sebou sije, ale jinak dobry, tojedno kojeni nad ranem 4-5 hodina se da

zusma
18. únor 2008

Jandalinka jo jo spí mi takhle už skoro tři měsíce. Je jen kojena resp krmena odsatym mm takže i vím kolik toho vypije. Přes den jí 6x. V noci pravidelně 1x vstávám a odsávám ale i tak mám alespoň 6hod pauzu. Mlíko se mi nesnížilo,spíše naopak,mám ho naštěstí čím dál tím víc a malá to ani nestačí vypít. 🙂

zdenka26
19. únor 2008

Ahojky tak já jsem zavedla večerní režim po šestinedělí,dříve to asi nemá smysl.Hned jak se napapá,tak ho chvíly chovám a vykládám si sním a on se uplně zklidní ,no a pak šup do postýlky a většinou do 15min.spinká.Spinkat chodí v 19,00hod,vadilo by mi kdyby bylo dítě zvyklé chodit spát až někdy v noci,večer už chci mít pro sebe a manžu.Neznamená když jsem se stala matkou,tak zapomenu na své potřeby.Nejsem typ ženské která vše obětuje dítěti.Miluji ho,to jo ale taky potřebuji žít já 😉

ammalka
19. únor 2008

reruna, díky za podporu, malý se opravdu budí tak po 3 hodinách, sice jsem si na to už zvykla, ale ráda bych prožila alespoň jednu noc bez vzbuzení, no jo,jsme ještě malý a šmudlík potřebuje papinkat, je pravda, že co mu dám napapkat, hned spinká nebo se tam jen tak vrtí, prdíkuje 😀 , ale za chvíli je už tuhej 😀

mori
19. únor 2008

pirlenka - tak samozřejmě pokud má dítě nějaké bolení, tak ho tam nenechám. Ale né každé dítě má takové problémy a stejně nechce spinkat samo, bez houpání apod. Jak s polohou na zádech nevím, naše holčička spala od narození na bříšku.

gedren - špatně jsi mě pochopila - mě nevadí jak chodí spát tvé dítě - mě se to nelíbí všeobecně u všech dětí.
Já nevím, ale to co píšeš, mi přijde, jako že asi ostaním děti vadí. Všichny tady přeci milují svá dítka ... tak jak to píšeš ty, to vypadá, že ostatním, kdo občas dává dítě třeba babičce pohlídat, to dítě překáží ... A to rozhodně není pravda.
Jinak manžel s malou taky můžou být v pohodě spolu sami a zvládnou vše i beze mě 🙂

karotky - na pohádky se těším moooc. Zatím teda přd spaním nečteme, protože by tam řádila, když by tam někdo s ní byl 😀 S elektrikou dobrý 😀 😀 😀

janickabez - mluvíš mi z duše 😵

monas - myslím, že málokterá práce / zaměstnavatel umožní mít dítě v práci 😅 Taky se strašně rádi na ní chodíme dívat jak spinká 😵

samsa - do gedren jsem se nepustila - jen jsem vyjádřila svůj názor, že se mi to nelíbí (nejen u ní) a dodala jsem, ať se každý zařídí po svém 😉 každému to zkrátka vyhovuje jinak 😉 🙂

siss - kojení vrs spaní - (stejně jako janickabez) souhlas!!!

megee - tak tak, v postýlce se spinká 😵

jitka83
19. únor 2008

Ahoj, tak mi máme spací režim velice nestálí. Jednou usne bez problémů a někdy řve a řve až ho musím uklidnit v náručí. Záleží to na tom, jakej má den a jak se cítí. A jestli ho nic netrápí.
S holkou to bylo šílený. Ta každej večer stávkovala a někdy usínala až o půl noci. A pak se ještě každý tři hoďky budila na jídlo. Ale kluk je na tom líp. Od narození vydržel v noci pěkně spát. Budil se maximálně dvakrát na jídlo. A dost brzy začal spát celou noc. Jen přes den toho moc nenaspí, ale to mi ještě tolik nevadí. Horší to bude až bude chodit. Je totiž dost živej. 😅 😒

sokolka
20. únor 2008

Pro holky co mají ještě malý miminka, Kubík mi spinkal do 4 měsíců taky suprově a to byl kojený, spinkal ve svojí postýlce, usínání taky v poho, dudlíka vyplivl ve 2,5 měsících, ale pak se to zvrtlo a skončilo to spaním u nás. Né že bych z toho byla nadšená, to zase nejsem, ale lepší než se nevyspat vůbec. Snad vás to nepotká....... 😔

petra.vavra
20. únor 2008

Ahoj, tak jak to tady tak pročítám občas se bavím a občas nestačím žasnout, ale každopádně díky tomuto tématu mě asi neodvezou, protože začínám být malinko na, promiňte i ten výraz, palici. Naše zlato špí strašně špatně od té doby co jsme přišly z porodnice. Přes den vydrží být v poho tak 2-3 hodiny a po nich si prostě musí zdřímnout a to je pravděpodobně ten problém, proč nechce spát večer. Rituály už jsme vyzkoušeli snad všechny, ale nezabírá naprosto nic. Vyřvání jsme vzdala po 1. dnu, protože naše dítě se neuřve, bude řvát klidně 2 hodiny v kuse a jak potom vypadá nepřeju vidt nikomu, je to něco strašnýho, takže NE!!! U kojení usínala tak do 2 měsíců, ale co se začala zajímat o svět víc už to nezabírá. Na ruce mi usne kdekoliv, ale jakmile se zvednu a chci ji dát do postýlky, přesně ví co bude následovat, okamžitě se probudí a řev začne nanovo...Než jde spát tak vysaje obě prsa, takže i kdybych jí pak chtěla u toho prsa uspat, tak mám smůlu, protože v nich nic většinou není. Na podporu laktace už jsem vyzkoušela všechno, protože mám pocit, že je mlíka prostě málo. Tak jsem si řekla, dobrá ještě před večerním kojením a koupáním dám UM aspoň 60...ha ha ha moje dítě prostě UM nechce to co u toho dělá si neumíte představit...tak jsem jí dneska koupila kaši od Hami ve skle, že to zkusíme, no popisovat to co se tu doma dělo nebudu, nepolkla ani sousto. Chce prostě jen mléko ode mě a to je vše. Takže mě celkovš uspávání stojí nejenov velké peníze, protože investice do různých mlék a kašiček a odsávačky apod. už přesáhla zajímavou sumu a toneříkám kvůli penězům, ale radši bych jí za to koupila hračku než to házet do koše, protože vše co otevřu se má zdělat do 4 týdnů, což já nemám šanci, ale hlavně mě to její spaní stojí strašný nervy...promiňte za ten román, ale musím říct, že se mi docela teď aspoň na chvilku ulevilo než se opět za 3 hodiny vzudí na kojení a pak každé další bude po hodině nebo hodině a půl...jinak dnes u nás vyhrál spinkálek a manžel, který vydrží 😵 ...

kocurek
20. únor 2008

Ahojky, ja jsem zde uz davno psala, ze maleho uspavam jedine v naruci a to kolibanim. ted uz to neni pulhodina, ale cca 5 min, ale to vzdy, kdyz se mu chce spinkat. Mame pravdidelny rezim a dnes se nam podarilo, ze maly usnul uplne sam a neplakal! Polozila jsem jej do postylky, predtim chvilicku pohoipala a sla zapnout pracku, ze jej dohoupam, myslela jsem, ze byde rvat, jako vzdy, kdyz jej polozim a neuspim, ale bylo ticho, tak jsem chodila po spickach a po 30 min se sla potichoucku podivat a on stal v postylce a koukal, ale ani skreku nevydaval....TAk jsem jej vzala na ruce, znova polozila na bok, jak je zvykly , vubec neprotestoval a sam usnul....Kdo vi, cim to je , zda zubeckama, jelikoz mame 11 mesicu, 10 zoubku, no, uz ve 4 mesicichjsme meli 2 zoubky. Stale kojim a nemohu si stezovat, no , jen maloucko , v noci, jak s ebudi casto, to je neprijemne, ale co se dadelat, u zoubku je to pravidelne, ale clovek to vydrzi, vzdyt to dela pro sveho milacka....Jinak po porodu maly spal skvele v noci, ale ted je tohruza... ☹