Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

kacka79
21. únor 2008

Tak my uspáváme blbě 🙂)) u nás v posteli.. pak ho přeložím do postýlky a od půlnoci - to má mlíčko spí do rána natulený na mě, jinak se pořád budí a u mě krásně chrupe.. ale blbej zlozvyk, u dalšího mimi bych to neudělala i za cenu trochy pláče.. ale Fífa byl v 6 měs nemocný a já se bála aby se v noci neudusil tak jsem ho měla u sebe a už se toho asi nezbavíme..postýlku bojkotuje. No snad si v 15 najde ňákou holku a přeleze si do její postele 😀 😀

zanetka82
21. únor 2008

tak u nas se přečte pohadka na dobrou noc da se pusa zavřou dveře a spínkame 😀 ...i když spal v postylce tak jsme se napapali,odříhli a položili 😉

vendy01
21. únor 2008

Ahoj, tak se přidávám do klubu houpacích maminek.. U nás byl celý dva měsíce velkej problém s kolikou. Malej skoro nespal, ani přes den a v noci po každém kojení brečel a kroutil se.. Takže jsem ho měla pořád na ruce a usnul jen, když jsem s nim chodila v náruči. V šestinedělí jsem naspala tak 2h každou noc, děsný..
Jinak večer vykoupem, nakojím a uspaváme opět v náruči. Zkoušeli jsme dávat do postýlky, ale po chvíli hysterického pláče jsem ho vyndala. Nenechám ho takhle brečet, zdá se mi ještě moc malej...Ale budem to zkoušet.. Jinak malej usne cca ve 21h a mezi 23 a 24h je vzhůru. Pak usne jedině při kojení a u mě v posteli. Vím, že je to blbý, ale u nás alespoň pokrok, že už tolik nebrečí a neprochodim s ním půl noci... Prostě v postýlce jen tu chvilku večer..
A přes den spí v kočáře po dopolední a odpolední prochajdě. Sám taky neusne..

megee
21. únor 2008

já taky uspávala chováním než jsem přišla na to čím ho uspím nejlíp, je totiž dost živej a miluje všelijaký hopsání a tak, takže ho po nakrmení dám do postýlky a pokud hned neusne a řve tak ho chytnu za zadeček (spinká na bříšku) a jemně s ním drncám a za 5 minut už chrupká 😀 ...

jjaninka
21. únor 2008

no náš prcek když se nakojí,vypadá pěkně tuhej,ale je to nadanej herec,pak se probere a je po spaní. Včera odpol.tak odolával,že byl nakonec vzhůru v kuse 4hodiny a to nevěděl jestli se smát nebo brečet,pak nebyl schopnej ani pít,usnul v náručí,v postýlce tak čtvrt hodky a byl zas vzhůru,pak baštil a šel spát.

kocurek
21. únor 2008

Vcera jsem zde psala, jaka je to hruza a uz 2.den mi bobecek usnul sam. Jen jsme jej pokoupala na rukach, ani ne minutu a pak dala do postylky, kde hopsal asi 20 min, ale neplakal...normalne rve a sam usnul, ale odpoledne sam neusne, to musimhoupat.... 😉 Uvidime zitra...

webi
27. únor 2008

HOlky, my teda mame dost problem s usinanim vecer. Malemu jsou 4 mesice. Zacina to kolem seste, kdy je uz nervni a zacina houkat a narikat a trva tak do 20.30-21.00 nez usne. Mezitim zkousime vsechno mozne, houpeme, kolebame, ale nic nepomaha. Mate nejakou radu zensky? Ja uz jsem z toho na prasky. Ani u prsu neusne. A v postylce dokaze rvat i 1,5 hodiny nez se unavi a usne. Jedine co ho uklidni je koupani, ale jak vyleze z vody, tak to zacne nanovo. Dokonce i v naruci se vzteka.

luckaa
27. únor 2008

Webi a v kolik naposledy spinká odpoledne?

aponchie
27. únor 2008

u prsu porad v te dobe nic jineho 😝

navi
27. únor 2008

webi nám v tomhle věku moc pomáhalo, zabalit do peřiny jako do zavinovačky a uhopsat ho na balóně 😉 Pozděj už jsme balón vynechali, ale ten pelíšek z peřiny potřeboval dál + měká plína do ručičky, kterou si žolil po obličeji. Teď už musí mít jen tu plínu na žolení a úsíná po koupání a večeři do deseti minut v pohodě 🙂

janab78
27. únor 2008

Moje malá spí krásně (3měs.). Taky jsme ale měly problémy. Jak roste, tak se uplatňují jiné techniky 😉 . Nejdřív musela být zavinutá do deky a uhoupala jsem ji. Musela jsem ji houpat spíš víc s hlavičkou. To přestalo fungovat,pak jsme ji uz nesměli zavinovat a uhoupali jsme ji nahoru dolu. No, a pak jsem ji naučila na plenku. Dám ji plenku přes očička, vyzbrojím se dudlíkem a houpu ji, sedím u toho, dávám dudlík, když řve a během 5 min spí. Tu plenku má i v postýlce, žmoulá si ji rukou a je jí to příjemné.Když jsme to zkoušeli dřív, tak to nesnášela-zajímavý. Přes den si ji dám na houpací křeslo z IKEY, vemu si dudlík a během chvíle spinká a je klidná.

anatanka
27. únor 2008

Tak uspavani bylo snad to jediny, s cim Miriam nedelala problemy (co skoncila s kolikou), bohuzel zmena je zivot, tak posledni dva tydny uspavam zasadne v naruci a cca pul hodiny az hodinu a potom si davame behem noci jeste nekolikrat repete...

webi
27. únor 2008

Navi: jo ze zacatku jsem ho balili, ale ak se uz zacal zlobit a chtel pohyb, takze nebalime. Mozna ten balon....ten doma nemam, to bych mohla zkusit. Plenu taky zmolime 😀

webi
27. únor 2008

Luckaa: no odepoledne spi tak od 13 nebo 14 max. 2 hodiny.

webi
27. únor 2008

JO a dnes jsem vyzkousela velkou vanu. To je jedine u ceho nerve takto navecer. Napustila jsem vodu to nasi rohove vany a pak jsem plavali abych ho unavila 😅 a ono to zabralo 😵 Doufam, ze to nebyla nahoda. Pritel me uz informoval, ze vlemi rad priplati za vodu, pokud po "velkem" koupani prcek usne.

webi
27. únor 2008

Me vycerpava hlavne to, ze je mrzuty uz od tech 18,00, ale proste driv neusne.

navi
27. únor 2008

no my měli s tím balením taky nějakou dobu pauzu, ale byli jsme ve 3 měscích v nemocnici a nemohla jsem ho uspat, tak sem mu udělal pelíšek z peřiny to zabralo. Pak jsme ho tak museli balit i doma, jinak neusnul. Nebylo to balení napevno, že by mu to omezilo pohyb, ale spíš jen pro pocit bezpečí, že má něco kolem sebe 😉 Ale na každý mimi zabírá něco jinýho, tak přeju aby si brzo přišla na to, co bude fungovat na Vojtíška 😵

webi
27. únor 2008

Navi: ja jsem vdečná za každou radu. Zkusím i balení zítra.

androna
27. únor 2008

webi maly je prave v tom obdobi ked vecer sa zbavuje prebytocnej energie a preto place.ale neboj to obdobie skonci.myslim ze trva mesiac az dva a prestane to.a presne to zacina o 18.000 asi na 2-3hodiny.bud trpezliva.to prejde.vela nosit a zabavit.to kupanie fungovalo i u nas.

webi
27. únor 2008

androna: to fakt? to som teda este nikde necitala ani nepocula. O rastovem spurte ano, ale o prebytocnej energii este nie. Daju sa o tom niekde najst dake informacie? Ale potesila si ma 😀

bramburka
28. únor 2008

webi a zkusila si ho dát vykopat nahatýho, moje kope pul hodky jak zbesila, pak vykoupu, dám masáž - to taky hodne uklidnuje a pak teda flašku a do 5 nibut spi. V kolik se ti vzbudí pak? Nemá hladík?

webi
28. únor 2008

Ahoj Bram 😉 No ja zkousela fakt vsechno. Treba predevcirem. Nejdrive s holou prdkou si kopal na zadech, pak jsme cvicili, pak masaz, pak koupel a jidlo a stejne to nepomohlo. Je to uplne jedno, jestli se mu venuji nebo ne, vysledek je stejny. Rev. Kojime kolem 20.00 a pak ho budem na kojeni jeste kdyz jdu spat, takze kolem 22-23.00. Takze hlady to nebude.

aponchie
28. únor 2008

do roku u prsu,od roku chovanim a hlazenim celicka 😵 od dvou let pohadkama

webi
29. únor 2008

HOlky, tak ja vcera vyzkousela na malem vsechny metody co jsem tady slysela a on normalne v 19.30 usnul 😅 Nechapu. ALe ja teda byla vyflusana totalne z toho hopsani, koupani, kopani, hrani, slintani atd.

navi
29. únor 2008

webi no hurááá 😀 Tak ať se to dnes opakuje 😉

martas123
1. bře 2008

webi : u nás je to podobné, malá kolem 18-18.30 začne být nervózní, to se přesune do pláče až řevu a nic ju neuklidní. ale ona to má, když už je unavená, jenže má problém s usínáním, doma nespí, musíme vždycky do kočárku. ze začátku řvala klidně několik hodin v tahu a nic ju neuspalo, teď už je to lepší, většinou usne u večerního kojení. ale přes den spíme jenom v kočárku, takže jsme 2x denně venku a to za každého počasí.

webi
1. bře 2008

NAvi: tak se zopakovalo 😀 Usnul kolem pul osme 😝 Akorat porad to kojeni co 2 hodiny v noci, uz se tesim na prikrmy.....

webi
1. bře 2008

martas123: to znam. Vojta to mel hodne podobne, ze spal jenom v kocaru. Pak jsem na nej vymyslela oblbovak: kocar v obyvaku a otevreny okno. Obleceni, jako by sel ven, pak sup do kocaru a houpat doma 😀 On to nepoznal a vytuhnul a ja si mohla lehnout.

majenka
1. bře 2008

Ahoj holky, se zájmem jsem přečetla první stránky téhle diskuse...mojí malé je teprve 11 dní a už od porodnice spinká jenom u mne v náručí nebo na mém břiše...v noci se mi teda už podařilo,že část noci (občas celou) spí vedle mne...jakmile ji spící přendám do postýlky nebo kamkoliv jinam, tak se do pár minut vzbudí a začíná řev. A mě se zatím zdá hrozně malinká na to, abych ji nechávala uřvat do spánku...psychicky to prostě nezvládám 😅 . Říkám si, že musí nejprve pochopit, že maminka je tady, kdykoliv zapláče, a že se snad postupně do té postýlky také dopracujeme. Ale v šestinedělí to asi nijak drasticky řešit nebudu...holt mám malou neustále v náručí-tedy včera jsem ji poprvé uvázala do šátku, abych mohla také něco dělat...a fungovalo to 😀 . Jo a podotýkám, že než se narodila, tak jsem také tvrdila, že se musí miminka naučit spát samotná už od malinka, že si holt pobrečí, ale naučí se to...no ale když ji teď mám a vidím, jak je bezpraná, tak ji nedokážu nechat bezdůvodně brečet 😔

webi
1. bře 2008

majenka: zkousela si ji pevne zavazat do zavinovacky? nas vojta cim byl vic svazany tim lepe spal ze zacatku. dobra je i kuklicka od firmy kiddopotamus