Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

miho
1. bře 2008

Ahojky,tak sem to zbezne procetla,zavidim holkam co jim deti spi celou noc...nas rekord byl si 5-7hod.,to bylo male kolem pulroku,tedkom ma 9 a pul mesice a protoze ze je to opice zvedava,tak pres den nema na jidlo moc casu a dohanime to v noci - kojim po 2-3hod....ale doufam az bude pres den dostavat vic prikrmu,ze to bude lepsi,zatim jen obed-masozelenin, nejake ovocne presnidavky a vecer ryzovou kasi...souhlasim s gedren, myslim ze fakt nebude dite vic zavisle /spis naopak/kdyz bude mit stale rodice nablizku v prvnich letech...takze tedkom Anicka uz spi od nocniho kojeni s nama....uspavani bylo od zacatku tezky, sice prdiky nijak velky nebyly,ale jakoby nemohla uz usnout, stale se naslo neco zajimaveho (spani -ztrata casu😉 ,v sestinedeli,pohupovani na balone,tesne baleni.... proste rady dle Karpa....

majenka
3. bře 2008

Webi: zatím jsem nezkoušela, ale začíná to vypadat, že všechno chce svůj čas...dnes v noci spinkala vedle mne v posteli úplně bez problémů a teď dokonce chrupe i ve své postýlce...tak si asi opravdu musí zvyknout. Ono to určitě není nic příjemného, když se ocitnou mimo bezpečí bříška a holt potřebují trošku času všechno okoukat. Takže "strčit" ji do postýlky a nechat "uřvat" je metoda dosti drastická a snažím se to dokázat trošku jinak... 🙂

aponchie
4. bře 2008

majenka: 😵

katarina82
8. bře 2008

Holky, já nemám problém večer, ale přes den 😖 Od dvou měsíců malá nespala přes den skoro vůbec, ale asi od tří a půl měsíce chce po půlhodince spát i během dne. Několikrat. Třeba si tři hodiny hraje, pak začne žmoulat očka, pak začne být protivná a pak už řve jak na lesy.
Když ji dám spinkat, zabalím do peřinky-to má ráda, no a začně brečet. Ale jak... 😖 Jak by ji na nože brali. Nepomůže nic, ani houpání, prostě nic. Tak si zhruba 15minut řve až ji přeskakuje hlas, je spocená jak blázen, červená a pak v sekundě z ničeho nic usne s spí jak andílek.
Dřív usínala sama normálně, ale poslední týden už je to fakt katastrofa. Nevím, co s ní ☹

Jo a nepomůže ani kočár. Určitou dobu ječí i v kočáru a pak až usne.

Zkoušela jsem jí dát spát v různých fázích únavy a vždy je to stejně hrozné ☹

kacerka
8. bře 2008

katarina, my to měli taky tak a teď už si v postýlce hraje a za chvíli si přetáhne plínu přes hlavu a je tuhej. Taky si mne očička je mrzoutek, takže ho šupnu do postýlky - dřív to bylo s brekem a teď většinou do max. pěti minut usne. Prostě jsou děti, které, když jsou moc unavené, prostě neusnou a tak by chtěly a potom právě pláčou 😔 Teď jsme spolu dvakrát spali po obědě v naší posteli a trhli jsme rekord - skoro 3 hodiny 😝 Ve své postýlce spí vždy max. hodinu 😉

katarina82
8. bře 2008

kacerka, a to jsi ho chodila furt uklidňovat, když tak plakal nebo jsi ho nechala brečet nebo jsi u něj stála nebo jak? Já nevím, co mám dělat ☹

kacerka
8. bře 2008

katarina, většinou jsem ho držela za ručičku, hladila po tváři a dávala dudlík (ten my k usínání potřebujeme). A snad po týdnu se to naučil sám 😉

katarina82
8. bře 2008

kacerka, díky 🙂 Zkusím to, i když ona jak se vzteká, tak mě ani nevnímá 😖

evi3
8. bře 2008

Katarina82, akoby si opisovala denny spanok u nas doma, aspon 1x je hysak, potom zaspi, ale este dalsich 10 minut ma zrychleny dych po tom vykone, a uz to trva asi mesiac 😒

evi3
8. bře 2008

v noci spi teda uzasne 18:30 - 5:30 s jednou prestavkou na jedlo a aj zaspi bez vacsich problemov, zato cez den je to tak 4x30 min.

katarina82
8. bře 2008

evi, Deniska taky hysterčí 😖 Je k neutišení. Když se rozjede-bohuže tomu někdy nejde žádným způsobem zabránit ☹ , tak ječí a ječí a ječí ☹ ☹ 😢

lennis
8. bře 2008

Katarino, měla jsem stejný problém s malým, každý usínání cca 15-20min řev a pak usnul s otevřenou pusou jak si chtěl ještě zařvat. Nevím proč to tak bylo. Nyní mi usíná v kočárku krásně, kolikrát i za jízdy v sedě, někdy mu i chudáčkovi spadne hlava únavou v sedě. takže ječení máme za sebou, doma kojím před spaním a většinou mi usne už při kojení, takže usínání sám u nás zatím nehrozí, stalo se to parkrát náhodně. Mlíčko chce furt a myslím, že ještě dlouho bude chtít 😀