Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

elucinka
17. únor 2008

kopra - já mám kliku, malej zatím usíná večer úplně sám, nakojím, odříhne si, položím ho, zapnu do spacáčku a do 10-15 minut je úplně tuhej, někdy i dřív. Ale občas mu nejde usnout přes den, tak to ho položím do koše na kolečkách, povozím a potichu mu zazpívám...většinou tak 10 minut a usne. Nevím, jestli to ale není tím, že zpívám příšerně, tak to možná radši zalomí, aby mě nemusel poslouchat 😅 😅

jjaninka
17. únor 2008

Ahoj kopro,tak já mám už tříměsíčního prcka. Když mu bylo 6týdnů,taky to s tím spaním nebylo tak jednoduchý jako před tím. Pravda je,že nejlíp usnul v kočáře,to mi spával na chodbě i 4hodiny! Doma měl na spaní kolébku,zapřísahla jsem se,že kolíbat nebudu,ale nakonec přišla i na to řada,protože jsem prcka prostě ukolíbala a byl klid,taky plakával. A nebo jsem mu znova nabídla prso a to se taky uklidnil a šel spinkat. Jestli kojíš,tak je to normální,že se v noci budí po třech hod. může i klidně dřív,my i ted vstáváme v noci na druhé kojeni za 3 až 4hodky. Trpí malej na bolení?

ronie
17. únor 2008

kopra my jsme v tom věku uspávali hlazením po čelíčku-po ke kořeni nosu, tak, abys mu jakoby zvírala očka-na oliho to fungovalo 100% a po pár týdnech usínal sám, ještě taky sme jeden čas jezdili postýlkou ze strany na stranu 😀 ale to jen krátce, pak sme měli metodu 5,10 a po té se naučil usínat sám úplně

sisstin
17. únor 2008

jsem tady vypozorovala, že je těžký nějak radit..prostě nějaký děti spí jen tak..a bez práce..a některý nebudou a nebudou..ani kdybyste dělaly nevím co 😕

jjaninka
17. únor 2008

přesne tak sisstin,každý miminečko je jiný,někdo je velký spáč a někdo to prostě nepotřebuje a radší objevuje svět kolem sebe. Náš Vojtíšek má rád společnost,když si s ním člověk povídá,směje se a je spokojený

kopra
autor
17. únor 2008

jjaninka: na bolení trpíme. Malej tlačí i ze spaní takže se asi moc nevyspí. Rektální trubička mi ani jednou¨nepomohla - žádnej vzduch neunikl. Malinko zabírá teplá plínka na bříško...

sisstin
17. únor 2008

kopra: malej taky nespal kvůli prdům..pak ve 2 měsících přešly..a spal 13 h v kuse..a od pondělí máme prdy zpět..takže se budí nejmín 2x za noc...ty prdy jsou strašný 😖

selu
17. únor 2008

kopra, ja malou hladim po cele, ale smerem naopak nez psala ronie, jakoby ji vjizdim dlani do vlasku 😉 jo a taky se nam hodne osvedcil balon, proste ji uhopsam 😀

kopra
autor
17. únor 2008

balon jsem nezkoušela, ale houpací křeslo, ale to se musím houpat jak blázen 😀 a jak dám malýho do postýlky tak většinou procitne 😠 A když usne, tak začne tlačit, kroutit se a je po

musko
17. únor 2008

kopra, a keby si malého nechala u seba v posteli a spala s ním? Ale balón u nás fungoval 😉 A kojenie 😅

kopra
autor
17. únor 2008

u mě v posteli většinou usne, ale taky to není pravidlo. Ale to se pak většinou nevyspim já, protože pořád kontroluju jestli je OK, a jestli jsem ho nezalehla 😅

selu
17. únor 2008

nedavno jsem se docetla, ze kdyz detem jeste tak "litaji" ocicka tak to je jen ten slaby spanek, takze ja vzdycky vyckam az jsem si jista ze spi tvrde a pak ji supnu do postylky, je ale fakt, ze se nekdy taky vzbudi a naraz ma oci jako tenisaky 😕 😀

kasli
17. únor 2008

Kopra, nám nejvíc zabíral balón když jsme byli takhle malincí 😉 Teď už večer zaspává sám v postýlce pustím kolotoč chvilku si postěžuje a pak usne, ale stálo nás to nervíky než se to naučil 😖 Ale na balón sem nezanevřela, jelikož přes den usne sám akorát v kočárku, takže když vidím, že si začně mnout očíčko tak si ho vezmu do ruky hupsnu na balon a on usne! Sice to není to nejlepší řešení, ale on přes den zkrátka jinak neusne 😉
Chce to opravdu zkoušet všechno možné, jo také jsme ho uspávali v lehačce, kterou jsme houpali nohou dokud neusnul, připadala jsme si jak na šlapacím šicím stroji, ale také to zabíralo 😉

ammalka
17. únor 2008

selu, jakej balon??? Gymnastický, to z něj nespadne???

mori
17. únor 2008

kopra - to se ani nedivím, že procitne, když ho po houpání v křesle uložíš dopostýlky - chce se chovat houpat dál. Nejjdnodušší je uložit do pelíšku a jít pryč.

ammalka
17. únor 2008

mori - to je právě ono, ono se to jednou poví a jinak udělá, jak píšou holky, houpáme, malej spinká, dáme do postýlky, malej má očička najednou tak velikánská, to by tam nevadilo, jenže pak začnou prdící a je konec, už pláče a hotovo.

maly_strom
17. únor 2008

Kopra malá mi jako malinká skoro vůbec nespinkala. Trvalo to zhruba od 4 do 7 týdne. Bylo to i hladem. Chtěla jsem vyzkoušet metodu 5,10,20 ale nějak jsem nenašla odvahu. Pak se to uklidnilo samo, akorát musím malou zavinovat, mává moc ručičkama a hemží se, takže se budila každou chvilku, zavinutá vydrží 6 hodin, nakrmíme, spí další 3,5 hoďky, nakrmíme a spí ještě tak 1-2 hodinky. Takže už je to zlatý. A uspávám tak, že ji 10 minut pohoupu na baloně, ale když ji dávám do postýlky, stejnak na mě kouká, dám ji dudánka a po 5 minutách usne už sama. S houpáním chci taky teď přestat, budu zkracovat interval 😉 Akorát nevím, co budu dělat, až odroste ze zavinovačky (je to klasická zavinka, rychlozavinovačka na malou taky neplatí) a to bude za chvíl 😅
Jinak co napsala Siss je pravda, každý mimčo je jiný a každýmu pomáhá něco jinýho. Chce to zkoušet a zkoušet.
Pomohla mi hodně knížka Nejšťastnější miminko v okolí.

ammalka
17. únor 2008

malystrom - já pořád nevím jaký balon??? ☹

kacerka
17. únor 2008

Já jsem zjistila, že se to spaní naučit dá, ale holt je potřeba důslednost a trpělivost. Já vím, je hrozné poslouchat, jak mimi pláče, ale prostě se nesmí polevit a mimi nechat v postýlce, pohladit ho, dát dudlík, moc nemluvit a hlavně netahat ven z postýlky. Ono to děťátko časem pochopí, že je čas na spaní a má se spát 😉 My jsme tímto způsobem začínali na dvou týdnech a opravdu si na naše usínání nemohu stěžovat. A jsou to asi tři týdny, kdy jsme začali stejným způsobem usínat i přes den a během týdne se výsledek dostavil. Pro někoho je to drastické, ale u nás to zafungovalo a jsme šťastní rodiče, že nemusíme chovat, usínat společně anebo dokonce čekat, až se dítě unavý a odpadne samo.

ammalka
17. únor 2008

kacerka -jenže náš malý pláče tím způsobem,že pak je najednou rudej vzteky a přestane úplně vnímat okolí a mám strach, aby se neudusil, můj brácha se tímto způsobem dusil, najednou nedýchal, taky si vybrečel kýlu, tak fakt nevím???? 😒

mori
17. únor 2008

ammalka - já jsem toho názoru, že jak si to dítko každý sám naučí, tak to bude mít. My jsme nikdy neuspávali houpáním, a malá to nikdy nevyžadovala. Od malinka jsme ji položili do postýlky, přikryli, zhasli a bylo. Dnes si tam třeba chvíli povídá, nebo hraje s pejskem, s kterým spinká od narození. Ale za chvíli usne.
Chyba je právě začít s tím houpáním 😅

ammalka
17. únor 2008

No jo jenže malý hodně trpí na prdíky, nevím, holky prý na to moc netrpí.

mori
17. únor 2008

Přesně jak píše kacerka - podat dudlík, pohladit, ale nevyndavat z postýlky. To jen v krajním případě, že už fakt hodně dítě řve, ale to jen tak trochu uklidnit a zpátky do postýlky 😉

m.c.
17. únor 2008

ammalka, holky myslí gymnastický balon, ale ne že na něj dítě položíš, ale ty na něm sedíš, pohupuješ se na něm a máš dítě v náručí 😉

my teď zkoušíme vyřvávací metodu, někdy řve 20 min, někdy usne hned. ale jinak je u nás nejspolehlivější uspávač přes den kočár a večer prso 😀

selu
17. únor 2008

ammalko ahojki, no na gymnastickem balone sedis ty a mimi mas v naruci a hopsas, teda spis se tak pohupujes 😉 rekla bych ze to mozna miminku malinko simuluje chuzi kdyz bylo v brisku a to mu dela dobre 😵 😉

mori
17. únor 2008

ammalka - to je pravda s těma prdíkama, nás nikdy netrápili, šlo jí krásně prdíkovat, tak jí bříško nebolelo. Ale houpat jste si ho naučili vy rodiče ...

kacerka
17. únor 2008

ammalko, já jen píši náš způsob, který funguje. Uspávání je na jednotlivých rodičích, samozřejmě 😉

sisstin
17. únor 2008

já furt nevim...mně se to kecá..ale to uspávání na míči, rukou atd. se mi fakt nezdá...ale jak říkám, my s tím problémy nemáme..až na ty prdy..takže kdyby ty problémy byly..tak bych možná psala jinak 😝

selu
17. únor 2008

holky, co myslite, je uz ve 4 tydnech na case na nejaky rezim, myslim tim jako davat do postylky v urcitou dobu, urcitym zpusobem (udelat si "ritual") aby se mala naucila treba i usinat sama...a pak taky koupat v urcitou dobu atd? 😕

mori
17. únor 2008

selu - rozhodně! Čím dřív jí naučíš mít nějaký režim, tím lepší to bude pro tebe. Taky neusíná sama? Bože já tohle fakt neznám - od narození jí dáváme večer do postýlky a prostě je čas na spaní, tak se spí - jako když si tam žvatlá, ebo si chvíli hraje s plyš. pejskem (s hracím strojkem) to je její věc, na povel usnout nejde, ale prostě ví že už bude v postýlce.