Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

selu
18. únor 2008

tak jsem vcera zkusila nastolit trochu toho rezimu 😎
po okoupani mala dostala najist, pak jsem ji polozila do postylky (v obyvaku) zhasla tam a odesla na PC 😀 , asi dvakrat zaknourla, kdyz ji vypad dude,l tak jsem ji ho prisla podat, ale spala v pohode dve hodky, pak jsem ji nakojila znovu, tentokrat uz v pritmi v loznici, supla jsem ji do postylky, zapla chuvicku a sla jsem koukat na telku, nebyt semtam vypadnuteho dudliku, kvuli kteremu parkrat natahla, tak ackoliv nespala, lezela a vejrala 😕 😀 tak byla klidne miminko, kdyz jsem se rozhodla jit spat asi o hodku a pul pozdeji, tak jsem ji uz nasla pekne spinkajici 😵 a dalsi odmenou bylo probuzeni pouze v jedenact a ve ctyri na kojeni 😵 ... myslim, ze kdyz to bude takhle pokracovat, tak se nebudu vubec zlobit 😵 😀

jinak gedren, se mi tvuj, nebo vlastne vas pristup k male strasne libi, ma to hodne do sebe 😉

pebi
18. únor 2008

Samso, nemyslím si, že se tu pouštíme do Gedren, podle mne je rozdíl říct svůj názor a pustit se do někoho...
třeba já jsem řekla, že nesouhlasím s usínáním o půlnoci, ale řekla jsem JÁ nesouhlasím, ne Gedren, ty děláš to a to špatně, ne?
Třeba ten, kdo dělá tohle špatně, jsem já 😉 ...prostě jsem jen řekla, co si myslím, nikoho jsem neodsoudila ani nekritizovala 🙂

sylvar
18. únor 2008

i já si myslím, že každý napsal svůj názor na věc a rozhodně nikdo nesoudí nikoho ať za pozdní ukládání nebo spaní v posteli, někomu to nevadí, někdo by to nikdy neudělal...všechny děláme pro své miláčky to nejlepší, to vím na 100% 😉

aponchie
18. únor 2008

ja mam tak akcni dite ze jsem rada ze usina v osm nejpozdeji ale je to uz i vekem ma prece jen 3roky ale z vlastni zkusenosti mohu rict z eplany jak ji naucima kdy spat jsou liche,spani s emeni neustale v podstate (prdy,zuby,spurty,atd)podle me se to ustali kolem 3az4veku kdy uz je chapave a rozumne a da se diskutovat

gedren
18. únor 2008

Kliid, ja rozhodne nemam pocit, ze by se tu do me nekdo poustel 🙂 Myslim, ze se navzajem uzitecne informacne obohacujeme 🙂

K tomu vstavani do skolky, to mi vzdycky prijde vtipny, kdyz mi to rika napr. moje maminka. Zastavam nazor nestahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko 🙂. Osobne se dokazu prizpusobit jakemukoli dennimu rezimu ze dne na den, a nerkuli pak moje dite ve trech nebo peti letech si tezko bude pamatovat, v kolik vstavalo, kdyz mu byl rok. Navic my treba casem upravime svuj pracovni rezim take (zacneme chodit nekam do prace a ne delat doma) a tim padem ona na to zase najede stejne prirozene jak najela na nas rezim soucasny (takze se to vyresi uplne samo). A kdyz ne, tak proste jako vzdy spoliham na to, ze "neni blba", a pokud bude chtit mezi deti do skolky, tak pochopi, ze se tomu musi nejak prizpusobit, napr. ran vstat.

Ale jinak, to uz je spis globalnejsi uvaha, rozhodne nesouhlasim s tim, ze "to stejne bude muset delat cely zivot" (ranni vstavani). Jaky si to kdo udela, takovy to ma. Ja rano pravidelne vstavala pouze na zakladni a stredni skole, pak sem tam na vejsce (kvuli praci), ale to uz pravidelne ne, a ted bych to fakt nezvladla bez volne pracovni doby ;) (at uz dite mam, nebo nemam). Je to trade-off, cim vic toho clovek umi, tim vetsi podminky si u zmestnavatele muze diktovat. Predpokladam, ze tyto a jine souvislosti Helenka za meho prispeni casem pochopi a pak se sama rozhodne, jak si chce ridit svuj zivot. To, ze ted rozhodnu za ni, ze "ranni vstavani, at uz nam ted vyhovuje, nebo ne, se ji jednou bude hodit", jde uplne proti tomuto memu pristupu.

petja
18. únor 2008

Filípek bude mít 20týho 3.měsíce a od prvního dne mu pouštíme písničky,dřív jsme zpívali,teď je necháme hrát a kojí se u toho,potom mi usne v náručí,asi 10minut ho chovám a pak ho dám do postýlky.Takhle se nám to osvědčilo a malej se nevzbudí,přikryju ho a spí se do dalšího kojení,za cca 3hodiny.Vstávám 2x za noc na kojení... písničky jsou to včelí medvídci,svěrák-Uhlíř,takové veselé písničky i se sborem,určitě víte a pak písničky z pohádek a takové ty základní písničky,jako jede jede poštovský panáček,měla babka čtyři jabka,holubičko kde jsi byla,bude zima bude mráz a pdobně.Je to super,už neposloucháme nic jinýho 😀 😀 😀

sylvar
18. únor 2008

u nás si Sofinka jen tak vstává v půl sedmé a i kdybych se postavila na hlavu, jinak to nebude,krom výjimek, kdy chrníme do osmi 😎
ten režim se mění, to je fakt, Sofi má už za 9.měsíců asi třetí...samozvolitelný.

Gedren,rozhodně je fajn, že si můžeš u zaměstnavatele diktovat, v každé práci to bohužel nejde, nehledě na vzdělání(to si asi měla na mysli).
Je ale dobré vědět, kdy bývá dítě unavené(např. kvůli návštěvám atd.)přeci nebudeš tahat malou někam, když víš, že kolem druhé chce spát a nebude mít možnost nebo místo, kde si bude moct dáchnout 😅 proto je dobré nějaký režim mít, ale s uměle vytvořeným moc nesouhlasím, děti by si měly ,,říct,,, ale každé je jiné a jak jsem už řekla, každému vyhovuje něco jiného.

bielanevesta
18. únor 2008

Uspáva ten koho poprosím 🙂 My vlastne ani neuspávame, necháme odgrgnúť chvíľu ešte povarujeme a položíme do postieĺky a poprajeme dobrú noc 🙂 Potom z pokojíčku odídeme a spinká sa 😵 Samozrejme sa stane že nezaspí hneď, hlavne keď je preťažená a prevracia sa na bruško, to prídeme prevrátime ju, poprípade vezmeme ešte na chvíľu do náručia a vždy to zaberie a spinká celú noc 🙂 🙂 🙂
My sme museli praktikovať to "nechať vyplakať" lebo čím viac sme ju nosili a hojdali a pri každom mrnknutí prišli tak tým horšie zaspávala 😔 Nesmieme byť ani pri zaspávaní s ňou v pokojíčku inak blbne, rozpráva sa s nami a nespí...takže pohladenie, uspávanka a tak 🙂

gedren
18. únor 2008

sylvar, naopak kvuli tomu spani jsem rada, ze zadny rezim nemame 🙂)) Helenka kdyz je unavena, tak proste usne v ergu nebo v naruci a ja se venuju praci, navsteve, cemukoli. Kdybych vedela, ze vzdy od tolika do tolika potrebuje spat (a navic treba i v postylce), tak jsem tim hrozne omezena, ale takhle se to vzdycky nejak vyvrbi.

Jinak rozhodne nejsem zastancem anarchie, samozrejme ze ma dite nejake hranice typu matka se za vlasy netaha, kdyz nebudes jist hlavni jidlo, tak dobrotu nedostanes, do mrazaku a ke kosi se neleze apod. Ale vzdycky to ma svuj duvod. Proste snazim se o to, aby hranice ano, ale vnucovani mych predstav ne 🙂

sisstin
18. únor 2008

jj..dobrý je říct si své názory a zkušenosti...ale slušně 🙂

já taky nejsem za společný spaní, natož aby mi dítě ještě ve 12 dupalo po hlavě..to se prostě nedělá..chodí se spát v určitou dobu...do svý postýlky 🙂 velká postel je pro mě a pro MP 😀

podle mě nějakej režim být musí...znám spoustu lidí, co takhle nechávali dělat děti, co chtěly..a jsou z nich rozmazlený frackové 😎

ale každej máme výchovu jinou...jsme přesvědčený, že to děláme nejlíp 😀 ¨

akorát by mě zajímalo, co pak napíšou ty maminky, co děti nikdy nenechají samotné..neustále je nosí...a spí s nima v posteli...fakt mě to zajímá...jak to pozitivní..tak to negativní 🙂

aponchie
18. únor 2008

sisstin tak kukni do mistnosti attachment...

sisstin
18. únor 2008

gedren: jenom otázka, neber to jako rejpání...nezdá se ti, že když je Helča unavená..tak by měla spát v postýlce..a ne ji tahat 😕 ...ale to by ti asi nevyhovovalo co.. 😉 takže každej máme něco..někdo nekojí pro ty samý důvody, pro jaký ty nedáváš dítě spát v určitou dobu..to jen tak pro pořádek..protože vás občas čtu 😉

sisstin
18. únor 2008

aponchie: já ho čtu..baví mě to...ale pro mě je ta výchova fakt dooooost mimo 🙂 ale pro ně zas tam moje..pohoda 😎

sisstin
18. únor 2008

akorát nekojení z pohodlnosti či jinejch důvodů se strašně odsoudí...ale neuspávat ze svýho pohodlí..abych mohla do noci makat..a ráno si vyspávat..to už se schová za alternativu 😎

aponchie
18. únor 2008

ja nejsem uplne attached ale nco z toho si provozuju a funguje to ,mala ma rezim ze chodi spat v 8a konec ale zase kdyz nechce pres den uz to neresim ma jisty vek a nedonutim ji,ale mam znamou a tak je neco jineho snad nez attached,ma 3kluky3,5,7let a kdyz si malej chce koukat na tv treba do 23hodin muze to je jedno ale oni jdou spat,kdyz ten mensi chce v noci se sprchovat tak jdou s nim atd to uz ani me se nezda OK ale nektere veci jo musi se najt ta spravna forma na zrovna dotycne dite

sisstin
18. únor 2008

aponchie: jj..to beru 😉

sisstin
18. únor 2008

at si každej dělá, co chce..jen mi vadí, že něco se strašně odsoudí..a něco je skvělý..přitom v jádru jde furt o tu jednu věc 😎

janickabez
18. únor 2008

Siss. Ad kojení vrs spaní...pěkně jsi to napsala 🙂 naprosto souhlas

anney
18. únor 2008

Koukám, co mamina to jenej systém.Já osobně nikoho neodoudím, když to dělá jinak než já.Každýho věc, hlavně aby děti byly spokojený. 😀

aponchie
18. únor 2008

sisstin mas pravdu ja to taky tak vidim neodsuzuju nikoho jen si branim svuj nazor.ja treba tebe neodsuzuju za to kojeni aspon ale se nepretvarujes jak nektere a to je dobre brr nesnasim pretvarku.vis ja si rikam ze ano vsechny chceme to nej pro deti to je pozitivni ale jsou i mamky co se holedbaji vsim moznym a za zady delaji to co popiraji treba ale to uz nikdo nevidi 😀 jsem rada ze jsi uprimna

georgine
18. únor 2008

ahoj holky.. já zastávám názor ze dite má mit rezim at si kazdý mysli co chce.. muj první syn rezil mel do te doby nez zacal spá ve velke posteli, jinaks pinkal bez reci, v postýlce v pokojicku krásne cele noci a pres den.. zádný problem, ale jakmile umel vylezt z postýlky a setkal se s nasi posteli a se souhlase tatinka tak presidlil..
jsem zásadoová na tyhle veci a tak vázne nevim jestli nedelám blbost, manzel me furt okrikuje ze proc by nemel jit spát k nám a já ho zase furt vyhazuju do pokojiku, jsem nastvaná ne pro to ze by spal s náma - kazdá máma i táta znaji ten pocit kdyz jsou vsichni spolu 😵 - ale proto ze sama nevim co je lepsi nechat ho tak v klidu spát nebo si zaryte stát za svým i kdyz vim ze se mu bude spát bneklidne a za 2-3 hodiny prijde stejne k nám - co mám delat.. myslite ze ve svoji hlavicce uzná casem ze má svuj pokojik a sve pohodli, nebo to nemám tedka resit a pockat az budou s bráchou spát v jednom pokojiku a to by tam pak nebyl sám a mohl by být klid.. co myslite.. ☹

sisstin
18. únor 2008

georgine: co je správný nevim, já bych to řešila tak, že bych si furt stála za svým 😉 i když k vám pak stejně přijde 😉 ale časem třeba přijde dýl a dýl..až jednoho dne přijde ráno 😉

gedren
18. únor 2008

sis, kdyby Helenka chtela spat pres den v postylce, tak ji to samozrejme (v ramci moznosti) dopreju 🙂 Ale ona odjakziva byla pres den ochotna spat jen v naruci nebo nositku, a pri polozeni okamzite probuzeni a rev - no takze teda spi v naruci a nositku ;) Vetsinu doma, a jako side-effect je ji proste jedno, ze to nekdy doma neni 🙂

A teda sorry, ale "neuspavat ze svyho pohodli", co tim jako myslis? Vubec samotny termin "uspavani" mi prijde trochu zvraceny. Dite snad pozna samo, kdy je unavene, stejne tak pozna samo, kdy ma hlad, neni duvod mu v tomhle vnucovat nejake svoje predstavy (nam snad nekdo rika, kdy jist a kdy spat?) Samozrejme, ze kdyz je Helca pretazena a place a nemuze zabrat, chovat, nosim, tulim, stejne tak kdyz vidim, ze uz je proste zrala na spani, tak pritulim, prikreje a jdeme hajat spolu, ale abych ji nutila spat v 7 nebo v 9, kdyz nechce, jen abych si dokazala, ze jsem dobra a zodpovedna matka??

kupinka
18. únor 2008

Já bych si taky stála za svým...

sisstin
18. únor 2008

gedren: já narážela na to, jak jste psaly, že my, co nekojíme..jsme děsný lemry..a pohodlný 😉 tak já si zas myslim, že ty se nechceš omezovat ve svý práci...a proto máš Helču neustále u sebe 😉 a režim má podle tebe 😉 ...pro mě je to jedno a to samý..akorát že to vaše se uznává 😎

sisstin
18. únor 2008

gedren: nemyslim ti, že je to něco nemorálního..každej si děláme tak, aby nám to nejvíc vyhovovalo..mně vyhovuje nekojení..tobě vyhovuje neuspávání 🙂 proti tomu nemůžu říct ani ň..akorát já z toho vyjdu jak krkavčí matka..a ty jako super matka, která se o své dítko super stará...to je celý 😉

gedren
18. únor 2008

No nee, proc bys mela bejt krkavci matka? 🙂 Tys mela kojeni naprosto uplne v pohode, teklo to samo, prisaval se sam, a Tys ho stejne okamzite po narozeni odstavila? Jestli jo, tak asi precejenom trochu krkavci matka jsi 🙂, ale predpokladam, ze jsi s tim spis mela nejake vetsi ci mensi problemy, asi jako kazda z nas, a za ty nervy Ti to nestalo. Coz se prece muze stat kazdemu a nikdo to tady neodsuzoval (rozhodne ne ja).

A hlavne, to je prece uplne jedno, kdo vyjde z jake diskuse jaka matka, ne? Takovejch reci se nakeca... Dulezitejsi je, zda to vyhovuje Tobe a Tvumu diteti, a nezalezi na tom, co tomu rekne tchyne, doktorka a nebo pipky na netu 🙂.

sisstin
18. únor 2008

gedren: díky za odpověd 😉 já tě čtu ráda..skoro vždycky se pobavim 😅 skvěle umíš glosovat 😎

megee
18. únor 2008

no abych se přidala do diskuze, tak malej mi spí tak od 16.30 s přestávkama na jídlo až do 7.00 rána takže pohoda a to spí i během krmení, jinak máme taky od narození problémy s prdíkama a přes den naspí tak max. 2 hod. jinak jsem ho od narození učila, že když je v postýlce tak se má spinkat....

milwa
18. únor 2008

Hm, tak malá spí tehdy, kdy chce. Uspávání v době, kdy by se to hodilo mně, ale ona je čilá, mi připadá jako sysifovská dřina. Pokud vydrží do půlnoci vzhůru, je mi to fuk. Se mnou v posteli usne vždycky, někdy ji pak položím do postýlky, někdy ne.
Přes den mi spí obvykle v náruči, protože usne při kojení a když ji odložím, tak se obvykle probudí. No někdy se zadaří, že usne i mimo můj klín, nebo se mi ji podaří odložit - to je svátek.
Tak nějak jsem usoudila, že vnucovat jí moji představu o tom, kdy by měla spát, nemá cenu, ono se to postupně nějak zpravidelní samo.

sisstin: by mě zajímalo, kdo o nekojících matkách říkal, že jsou pohodlný lemry. Určitě považuju za pohodlnější kojit než nekojit. Říkám si, jakou mám kliku, že se kojení rozběhlo bez problémů. A nenapadlo by mě kritizovat někoho, komu se nezadařilo.