Jak uspáváte miminko? Kromě fénu a vysavače

kopra
17. únor 2008

Mám 6 týdenního syna a bohužel je to nespavec. Pokud usne tak max. na 2 - 3 hodiny. Většinou je to hoďka. Usne bez problémů jen v autě nebo v kočáře. V noci mi spí taky max. 3 hodiny. Když je vzhůru tak chviličku kouká kolem sebe a pak začne řvát. Máte triky jak uspat? Kromě fénu a vysavače?

sisstin
17. únor 2008

mori: no my to máme taky tak..jak vy 😉 ale co si píšu s holkama..tak prostě u nějakých dětí to nejde..řvou jak blázni...a nechat vyřvat se nedá 😒

kacerka
17. únor 2008

selu my to máme od těch dvou týdnů 😉

mori
17. únor 2008

siss - proto si myslím, že se s režimem a uspávání bez houpání musí začít od narození. Pak tady holky právě řeší, co maj dělat, že chce dítě jen houpat nebo spát s rodiči. Pak je to problém je to odnaučit ...

kasli
17. únor 2008

Selu myslím, že čím dřív začneš tím líp 😉 Alespoň budeš mít dřív klid! My jsme s řežimem začali pozdě a také na to teď doplácíme 😒 hlavně přes den ☹

selu
17. únor 2008

mori, ja prave uz premyslim, ze kazdym dnem s tim zacnu, u nas jde asi o to, ze mame dve postylky, no a do te loznicove ji donesu vetsinou az po 2. vecernim kojeni, byva bud v deset nebo v jedenact, protoze ja driv spat nechodim, nekdy ji polozim a ona si jen tak brumla a pak zaspi, ale z toho rve jako bych ji vrazdila, takze pak nastava uspavani na rukach, na balone, nebo jen lezi v postylce a ja ji hladim po celicku a cekam az zabere 😅

honzulka
17. únor 2008

Ahoj holky,přečetla jsem si tuto diskusi a mele se to ve mně.Já mám už poněkud starší dítko a chodím spát s ním.Stále poslouchám,zda už chodí spát sám a začínám být z toho na nervy.Prostě se to lehce radí maminkám,které mají to štěstí,že jejich ratolesti položí do postýlky a oni usnou,i těm,co mají trpělivost an to je nechat brečet.My na to ty nervy neměli,když byl Jeník menší a teď už to ani zkoušet nemůžu,protože začíná přehazovat nožičku přes postýlku a nechce se mi riskovat,že z ní vypadne-přepadne.Takže stále chodím uspávat,teď jsme najeli ještě na II.večeři-mlíčko a usíná tak do hodiny.Čekáme druhé dítko,bydlíme ve 2+1,takže ve své hlavě řeším,jak to budeme dělat,protože oba uspávat chodit odmítám.Momentálně jen doufám,že časem bude chtít chodit spát sám.. ☹ V noci se mi začal budit a já ze své pohodlnosti a hlavně aby se vyspal manžel ho brala do postel k nám.Pak už jsem toho měla dost a hlavně se začala bát,aby mě nekopl do břicha.Teď když se v noci vzbudí,položím ho znovu do postýlky,řeknu-maminka je tady,chvíli držím za ručičku,on chvíli pobrekává a zase usne...A s prdíkama jsme taky jako mimi měli problémy,ale pomáhal nám ten SAB-napsala nám ho doktorka. 😉

monas
17. únor 2008

Ahoj maminy, naprosto souhlasím s názorem, že začít se musí úplně od mala. Náš malý sice taky strašně trpěl na prdíky, ale od mala se dal prostě do postýlky, zhaslo se a prostě je čas spát. Od 5 měsíců spal sám v pokojíčku. Dnes je mu 15 měsíců, dám ho po večeři do postýlky, zhasnu a jdu pryč. Ani nepípne, někdy ho slyším, jak si tam ještě chvíli žvatlá nebo hraje, to samé ráno, sama ještě spím a on si hraje v postýlce. Když kolikrát slyším, např. v jeslích, jak maminky řeší 14 dní dopředu, že musí někam odjet na 2 dny a musí dítě na to dlouho připravovat...Nebo jedna známá musela odejít i z vlastní svatby uspat 2 letou dcerku, která spí dodnes s rodiči v ložnici...To je děs, hroznej úvazek a pro to dítě to taky není zrovna nejlepší

sokolka
17. únor 2008

Honzulko, kamarádka má 3,5 letého klučinu a ten teda chodil spinkat sám, ale byl xkrát za noc vzhůru. Teď má 7 měsíční holčičku, kterou od narození šoupla k malýmu do pokojíčku (mají barák) a od té doby spinká super. Asi potřeboval mít pocit, že tam není sám. Tak třeba to zabere i u vás.

Jinak já taky uspávám. Zatím kojím takže dostane večer kaši, pak koupání a pak kojo. Odtrhne se od prsa, usne u nás v posteli a já ho za chvilku šoupnu k němu do postýlky. Ale stejně se budí v noci hodně. Někdy i po hodině a mudra řekla, že je to normální, že prostě chce mít pocit, že je tam maminka nebo někdo s ním. Takže když si jdeme s taťkou lehnout a malej se vzbudí tak už do rána spí s námi.No a na to mi mudra řekla, že 90 % kojených dětí skončí u rodičů v posteli a pokud to nevadí mě (což zas tak moc ne) tak ať to neřešim. 😔

jjaninka
17. únor 2008

holky,tak vidím,že s tím spaním to fakt není lehké. O tom balonu slyším po prvé,tak to je taky dobrej nápad. Mě malej usne v klidu dopol.v postýlce,po obedě pak už v kočáru. Kolikrát pláče a já vozím a vozím a pak spinká. Večer chodíme kojit třeba na dvakrát. Když jdem třeba v půl osmé,stane se,že jen cucne a začne se ošívat a nemůžu ho na prso dostat,tak musíme chvíli přestat,položím malýho do postýlky,tam většinou trošku popláče a to jdem zkusit papat znovu. Příjde na to,že by nebylo špatné přece jen se nadlábnout a pak většinou už usíná sám. Ale přes ten den je to prostě horší. Kolikrát se rozpláče,jako by ležel na hřebíku. S prdíkama jsme si užilli svoje,já i malej jsme měli problémy snad i po čisté vodě. Ted už je přece jen větší a všechno vyprdí. Osvědčily se nám kapky babycalm,ještě i ted je dáváme na noc a ráno

sisstin
17. únor 2008

holky..a vy se vyspíte, když máte dítě v posteli? Já si to vůbec neumim představit 😕

sisstin
17. únor 2008

já dám Sab pořád od narození, má Nutrilon comfort..a stejně se ty prdy vrátily 😠

sokolka
17. únor 2008

Siss ono to u nás tak nějak vyplynulo samo. Kubík do 4 měsíců spinkal celou noc a pak to začalo. Mudra mi to vysvětlovala tak, že jak se dítko začne více hýbat tak potřebuje více energie a více jí i v noci. No a pak už je na to tak zvyklí, že se budí pořád. No a jak se začal Kubík hodně budit tak já jsem ho šoupla k nám do postele, dala prso a jak jsem byla hotová, nevyspalá, tak jsem usnula s ním a vzbudil mě zase až on, když chtěl znovu pít. Takže to tak nějak začalo. No a je fakt, že i když se mi kolikrát vzbudí i 10x za noc (v horším případě i víckrát 😠 ) tak jsem aspoň vyspalá tak, že nepadám přes den na ústa 😅

kacerka
17. únor 2008

honzulko, já zase obdivuji Tvou trpělivost uspávat skoro dvouleté dítě - chápu přečtení pohádky . . . . a neber to jako negativní kritiku. 🙂

sisstin
17. únor 2008

sokolka: no já nekojim...takže on se na jídlo moc nebudí..kdyby nebyly prdy..tak se nebudí vůbec... 😕 ale já bych měla strach, že ho zalehnu nebo tak... 😕 no naštěstí jemu je jedno, kde spí..když ho bolí břicho..tak ho bolí stejně v postýlce jako u mě v posteli..takže ležet se mnou ZATÍM nevyžaduje 🙂

honzulka
17. únor 2008

sokolka-kéž bys měla pravdu..Já taky doufám,že mu bude stačit ten pocit,že je tam někdo s ním.Je totiž i období,že mě prostě musí alespoň na chvíli chytit za ruku,pak zase pustí(jakoby se ujišťoval,že tam jsem).
Já tedy bohužel nekojím a dřív jsem dala malýmu večeři tak kolem 18 hod. a spát jsme šli tak v 19 a docela řádil.Pak jsem četla o heřmánkovým čaji a právě ještě o mlíce na noc a uvědomila si,že ho asi šidím o to jedno jídlo.Tak mu teď dám v půl šestý večeři,před 19 vykoupu,dám mlíčko+pohádka no a do tý hodiny usne(dříve to byli klidně někdy i dvě hodiny 😠 )Mně to společné spaní dost vyčerpávalo,protože já jsem se skoro nevyspala-ležela jsem pořád na jednom boku,hlídala malýho,protože je dost neklidnej a každou chvíli měl nohy tátovi u hlavy apod.Takže to je teď moje výhra,že spí sám!!!!Hlavně mu vylezl poslední zoubek,což si myslím,že to je pro ně taky úleva.. 🙂

honzulka
17. únor 2008

kacerka-já tu trpělivost mám,pokud usne do hodiny,pak už odeznívá.Ale prostě nemám sílu na to ho tam nechat s tím,že může vypadnout z tý postýlky.Chceme teď zkusit velkou postýlku a zkusit naučit samotnýho.

mori
17. únor 2008

siss - já bych se taky nevyspala, kdyby malá spala s náma - furt bych se budila a kontrolovala, zda jsem ji nezalehla apod. A co je hlavní - postel je naše s manželem a dítě má svojí postýlku (proto se kupuje, že 😉 ). K nám smí malá ráno po probuzení - to už ví a natahuje ručičky a těší se, jak si u nás zařádí 🙂

maly_strom
17. únor 2008

Holky ono je to těžký. Třeba u nás byl hlavní problém ten, že zhruba od toho 4.týdne se mi přestalo dělat mlíko a bylo ho čím dál tím míň. Malá samozřejmě řvala hlady. A zhruba 4-5 týdnů spala tak max. 5 hodin denně!!, a to ještě v náruči. Nedošlo mi, že nemám dost mlíka a doktorka mi na tenhle problém řekla, že holt některé děti takhle řvou a spí těch 5 hodin 😕 A já kráva ji na to skočila. Pardon za ten výraz. Takže balon nám sice zůstal, zato malá teď spí takových 15-16 hodin denně, což je zlatý 😵 Ale jak jsem psala, snižuji frakvenci před večerním spaním, a když ji pokládám do postýlky, tak je stejně vzhůru, nebo ji mírně probudím, ať se prostě učí usínat sama, a umí to, naučila se to zhruba za 2 týdny. Prostě houpání na baloně máme součástí večerního rituálku. A i to chci odbourat, jen to chce čas.A přes den ten balon už taky odbourávám. Režim jsme taky zavedli, teda od té doby, co přestala řvát hlady. Myslím, že malé miminka režim potřebují. Aspoň ta naše dračice. 😀

kasli
17. únor 2008

No já dávám k nám prcka do poslele akorát k ránu na poslední kojení okolo 5-6 hodiny a on pak ještě na 1,5 hodky usne, při dobré konstalaci hvězd. Ale popravdě je to šílené. Vojťas se vždycky roztáhne přes celou mojí půlku a já spim na 1 cm 😠 Nejlepší to je když není manžel doma, to ho šoupnu na jeho půlku postele a vesele ještě ráno chrupčíme 😵
Jinak už se mi párkrát stalo že jsme v noci při kojení vytuhla, ale vždycky když jsme se probrala tak malej putoval zpátky do postýlky 😉

gandy
17. únor 2008

Holky, já teda od malinka malou učila na režim.. I když spousta maminek nekoupe každý den, já si myslím že je to takový rituál a ty miminka to vnímají. SIce koupu jen ve vodě, nedávám mýdlo a nic takového.. Umeju, dám najíst a pak do postýlky. Zezačátku brečela, tak jsem třeba ještě jednou jí dala nakojit.. Teď už kojím jen v noci, tak k ní přijdu když brečí, dám jí dudlíka a jdu pryč. Nebo pohladím.. Ale musím říct že je super. Usne tak do 15 minut. taky je hodně zvyklá na kolotoč u něho taky hezky usíná....První spinkání je tak 5 hodin a pak se to zkracuje tak ty 3 hodiny, takže super... 😎 Ráno si jí beru ještě do velké postele a spinkáme spolu.. Ale jak občas maminy dělají že si je berou dopostele aby spaloo mimčo, tak je podle mě chyba... Myslím že se to pak blbě odnaučuje 😲

hackermartinka
17. únor 2008

ahoj holky, tak já se taky podělim s našima zkušenostma. Syna jsme od narození nechávali spát s náma v posteli tak půl na půl. Stalo se totiž, že jsem při kojení usnula a malej tak spal s náma.Jak jsem se ale vzbudila, šel zase spát do postýlky. Asi tak ve třech měsících se ještě pořád nemohl naučit na režim, takže jsme ho uspávali v sedačce, a když neusnul ani tam, tak jsme ho museli několikrát naložit do auta a projet se s nim a on v pohodě usnul během chvilky. Naštěstí pak už se to lepšilo, tak když už byl hodně unavenej, byly mu tak 4,5 měsíce, tak mu stačilo v postýlce podržet ručičky, aby s nima nešil a usnul sám,nebo jsem mu dala ještě trochu napít čaje. (Párkrát ale ani tahle finta nezabrala, tak jsme houpali v sedačce,on usnul, nechali jsme ho tam dalších 10 min a pak ho přenesli do postýlky). No a asi poslední 3 týdny už usíná v postýlce sám. Má svojí oblíbenou hračku - takovej plyšovej měsíček, kde když se zatáhne za šňůrku, tak 2 minuty hraje pomalá melodie. V pusině musí mít dudlíka, hračku mu dám do ruky, nepřikrývám ho, on se párkrát protáhne, pak se schumlá na bok, přiňufne si ten měsíček k obličeji, namáčkne se mantinel v postýlce a vytuhne hned a pak ho teprve přikreju...Pak spí až do rána. Stane se, že se v 5 ráno vzbudí a hledá dudlíka, tak ho nandáme a spíme dál.

gandy
17. únor 2008

Natálka teď má zas hrozně ráda spinkání s plínkou. Bez ní taky nejde usnout... 😀

sisstin
17. únor 2008

jj..plínka nebo spinkáček je dobrej 😉

janickabez
17. únor 2008

http://www.nespavost.cz/nespavost-u-deti/detska...

tím se řídím a je to OK....už sem tam zkoušíme její pokoj do půlnoci a máme pohodu...

prdíky jsme přečkali pomocí sab simplexu a baby calmu, masáží pupíku a teplýma obkladama, ale je pravda že nás to nejvíc trápilo ráno

bihan
17. únor 2008

U nás to bolo jasné od začiatku - nechcela som dieťa, ktoré by ešte v 4 rokoch spávalo s nami v posteli, takže Sára má od narodenia večerné rituály - okúpať, napapať, pomaznať, spať... Teraz sme prehodili kúpanie a jedlo, aby si nespájala prso so zaspávaním, sama zaspáva v postieľke aj cez deň, keď na nej vidím, že je unavená... Fungovalo nám to asi do troch mesiacov, potom sme si ju akosi rozmaznali, lebo začala večer viac protestovať, behali sme k nej, dávali cumlík, hladkali po ruke.. Pred 1,5 týždňom sme si povedali dosť, nechali sme ju asi 2x vyrevať - prvýkrát to bolo 10min, druhýkrát 3 a teraz je zase všetko v najlepšom poriadku. Sára zaspáva sama, občas si trošku pokecia v postieľke ale nemusíme k nej behať.
Tak isto s nami nikdy nespala v posteli (teda iba občas, keď MM odíde do roboty, beriem si ju do postele), lebo by sme sa inak nevyspali ani jeden.

mihapiha
17. únor 2008

My večer uspaváme u prsa, pak ho přenesu do postýlky, někdy se vzbudí a někdy ne. spí tak 4-5 hod a pak se budí co 2-3 hodky na kojení, to usne u prsa a bud spí se mnou nebo když neusnu,tak spí v postýlce. přes den uspávám taky u prsa, většinou usne u kojení zase anebo v šátku,ten funguje na 100%, jen je někdy problém, že jak ho rozbalím,tak se holt za 10-15 vzbudí, někdy spinká dále. Metoda 5,10,20 je mi krajně nesympatická, nevím proč nechat dítko vyřvat, když prostě brekem si říká, že chce mámu. Já i tak nemám srdce ho nechat plakat, je rudý až modrý a opravdu mi to za to nestojí, mám ho proto abych byla s ním a určitě to nezůstane tak napořád, bude doba, kdy už mě potřebovat nebude,tak proč si to ted neužít. 🙂
Na druhou stranu chápu, že i rodič, máma si chce odpočinout a mít chvliku pro sebe a muže, jen prostě mi nejde to vyřvaní...

ketka
17. únor 2008

Tak my uspáváme na míči. Zkoušeli jsme malýho nechat vyřvat, ale nemělo to smysl, řval by klidně hodinu jak tur 😖
Hlavně ho vždycky večer hodně trápí prdy, takže je mi ho i docela líto, dát ho do postýlky a nechat ho řvát, když vim, že má bolení. A navíc je to těžkej nespavec 😅
No jo, neni to jednoduchý, ale stejně ho miluju i když s nim na tom míči skáču od osmi do dvanácti 😎

mori
17. únor 2008

Tak ženský přiznejte se, komu dítě ještě nespí? Naše malá už chrní asi od 19 h. Položila jsem jí do postýlky, dala jsem jí dudana a ani jednou jsem tam nemusela jít. Ani nepípla 😎 A bude spinkat až do rána.

zusma
17. únor 2008

Mně Nikča ještě nespí 😉 😝 Zásadně tím tvrdým spánkem usíná až po 22 hod, ale pak chrní až do 7-9 hod 🙂

kristi
17. únor 2008

Mne taky nespi a jeste tak 1-1,5 hodiny nebude. Jinak usina pres den ve sve postylce a vecer si s ni hrajeme v nasi posteli dokud nepadne unavou...pak ji prenesu.