Jak uspáváte miminko?

judith.von
1. pro 2009

Ahoj maminky,jak uspáváte miminko? A jak casto pres den spí. Mám 3měsíčního synka,když byl menší tak ho stačilo dát do postýlky,chvíli hladit a pak usnul.po čase se ale v prostýlce pořád vrtěl a fňukal,tak jsem ho začala uspávat na rukách. Od minulýho týdne máme ale problém se spaním, sice by rád spal,ale nemůže usnout a je z toho dost mrzutý.K večeru už dokonce řve jak tur,jak už je unavený a nic nepomáhá. Víte co s tím? Byli jsme minulý týden poprvé mimo domov,tak nevím jestliještě není rozhozený že byl v cizím prostředí...A nebo mě napadá, jestli tu nespavost nezpůsobuje antiko,kterou jsem začala brát....

petkula
1. pro 2009

ahoj judith, nam spi Vojtik docela dobre v kocarku - jak doma, tak venku. Po probuzeni vydrzi tak dve hodky vzhuru a kdyz vidim, ze si mne ocicka, tak ho nakojim, necham ho odrihnout a dam ho do kocarku. Tam vydrzi tak hodku az tri, jak kdy. Jeste nez jsme ho zacli davat doma do kocaru, tak nam usinal v nositku a z neho jsme ho prendali do postylky. Ale obcas se pri tom prendavani probudil, takze jsme pak uspavali znovu 😒 Kocar je asi mnohem lepsi a nejlepsi je, kdyz s nim jezdis pres nejaky hrbol 😀

betty2
2. pro 2009

My jsme to měli naopak cca do 2,5 měsíců jsme museli uspávat nošením na rukou, chozením (sezení nestačilo 😉 v největši nouzi jsme manžel jezdil večer kočárem, byl to děs... Pak se to zničeho nic zlomilo, malého položím do postýlky a on si chvíli povídá a usne, ale musela jsem vytrvat už ví, že když je v postýlce nevyndám ho, pokud brečí chodím ho utěšit (pohladím,zaspívám, dám dudlík) případně chvilku pochovám a vrátím zpátky do postýlky. Ale myslím, že nejdůležitější je pevný režim, už ví že v šest je koupání, pak papání, pochování a mezi půl sedmou a sedmou spinkat.

dagina
2. pro 2009

Ahojky, asi moc neporadím, ale přesto. Měla jsem to Judith také tak jak ty, když byla malá hodně malá 🙂 , stačilo chvíli hladit po hlavičce, zpívat ukolebavku, něco povídat a usnula za chvilku. Ale takto jí to vydrželo docela dlouho, něco přes půl roku. Nebo u kojení hodně usínala.
Naše malá nikdy nebyla extra spavá, přes den usnula jen na prochajdě, doma skoro nikdy. A tak to je do dnes. Když chci aby jednou denně spala, musím jí dát do kočáru a buď jdu ven, nebo ji nechám na chodbě(usíná už při oblíkání, takže nemusím pokaždé ven)
Jen nevím, jestli jsem si s tím kočárkováním neušila bič, který vyústil až teď později - malá vůbec nechce večer spát, chodí kolem 22-23 hodiny, což je pro nás docela mazec, jsme utahaní jak koně. Dát ji večer do kočárku jako že jde ven mě nenapadlo..., nevím jestli to začít praktikovat 😒

Tak jak vidíš, může být ještě hůř..., k tomu se ještě přidají zuby a je vymalováno 😀

petkula
2. pro 2009

dagina, to je super, ze ti mala tak usnula. Zkousela jsem to taky, ale Vojtik se zacal akorat tak vic vztekat 😒 takze jsem ho nosila no a pak jsme ho zkouseli dat do kocarku a chvilku s nim jezdili (po pokrcenem rucniku 😉 a vetsinou usnul. A tak za hodku jsme ho prenesli do postylky. A taky se mi potvrdilo, ze cim vic pres den spi, tak tim lip pak vecer usina. Dopoledne spi treba hodinu a odpoledne 2-3h a pak jde sice spat az ve 21.30 ale zase spi az do 8.00 😉

vendulka
2. pro 2009

no ja mam uz vetsi "miminko" a kdyz neusne sama unavou a chtela by, tak ji trosku pomahame...ona spi nejrade ji brisku, tak ji dam na brisko a trosku ji placam po zadecku a delam psssss,psssss a zachvilku vytuhne, pokud se ji teda doopravdy chce spat 😀 a jinak kdyz mela 3m tak spavala docela dost po kazdem jidle si tak minimalne na hodku schrupla a to jsem ji teda nemusela uspavat a spala uplne vsude....ted mi spi 1x max2x za den

kaminekmichal
2. pro 2009

Vendulko a jak máš staré mimčo?

vendulka
2. pro 2009

8m a 2t 😉

joa.n
2. pro 2009

ahojky,
Nase Kacenka krasne spavala a usinala do cca 3 mesice. Ted kdyz usina, strasne u toho "tlaci" a zveda nozicky - takze vubec nemuze byt prikryta nebo v zavinovacce a strasne musi neco dudlat (bud prso nebo dudlika - prso ji uz ze zasady nedavam) Nemyslim si, ze by ji trapily prdiky, prijde mi to, ze se tim takto projevuje. Nekdy to dela i hodinu nez se unavi nez usne. kdyz vidim, ze si tre oci a ne a ne usnout, zavinu ji do zavinovacky a popadnu za kraje a hojdam s ni kdyz lezi v postylce ze strany na stranu - hodne ji to pripomina kocarek a behem chvilicky usne.
Taky se stava, ze se v noci probudi (vetsinou kolem 3) a uz se ji nechce spat. Tak si asi 2 hodiny knoura, hraje a zlobi a pak usne. Chodi spinkat mezi 19-20 hod.

pemeva22
13. dub 2012
Uživatel pemeva22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pemeva22.

Ahoj, náš Tobiášek má dva měsíce a od narození taky nikdy moc nespinkal.
Vyzkoušeli jsme rektální trubičku na prdíky, kapičky, mastičky, polohy, přebalování, krmení, nekrmení a ani paní doktorka nám nic rozumnýho nedokázala poradit.
Při přebalování jsem si ale všimla, že se někdy ztišil jako mávnutím kouzelného proutku. Chvilku mi trvalo, než jsem vypozorovala, že je to vždy, když jsem v koupelně zapla větrák. 😝 Hledala jsem na youtube a našla zvuk fénu. Tobiáškovi pustím na spaní www.uspavac.cz na noťasu nebo mobilu a za do minuty je ticho a do půl hoďky je tuhej. 🤐

jancip
17. dub 2012

Holky, ráda bych se zeptala, zda máte podobnou zkušenost jak já a co případně s tím. Naše miminko první 2 týdny vyloženě proplakalo. Pak jsem přišla na to, že neumí jen tak usnout. Usnul až klidně dvě hodiny po ustavičném pláči, i když jsem ho chovala. Bez problému mi usnul jedině v šátku. Pak jsem přišla na to, že ho musím balit do larvičky dle Karpa a najednou se to s pláčem výrazně zlepšilo. Nyní má 8 týdnů a jediný způsob, jak usne bez pláče, je zabalení dle Karpa do larvičky a neustálý pohyb (vymyslela jsem, že se s ním pohupuji na velkém míči). Když vystihnu správnou dobu cca 30-45 min po jídle (do té doby je usměvavé a v rámci svých možnosti hravé), tak mi usne i do 5 min. Jinak ne a z pomalého breku se stává postupně křik, i když ho chovám. Trochu mám strach, jak ho to budu odnaučovat, ale jinak to opravdu nejde a já nejsem zastáncem nechávání vybrečet (to jsem udělala asi 2x v prvních dnech, kdy jsem už nemohla a byl to strašný křik).

ined77
17. dub 2012

@jancip ...ahoj 🙂 ,
tak předem bych ráda apelovala na to nenechávat vyplakat takhle malé miminko.to opravdu ne.
uspávání na míči nebo vůbec nějak za pohybu není zrovna dvakrát šťastná volba, ale sama vím, že jinak to kolikrát opravdu nejde.ale myslím, že je důležité včas s tím přestat.já tohle zkusila u mladší cca okolo 4 měsíce, v době, kdy už přešly prdíky a víceméně byla šance, že by při troše dobré vůle mohla usnout sama 😅 .a zatím teda musím říct, že se to osvědčilo 😉 .usíná dodnes v podstatě sama, vyjímkou bývají nemoci, ale to už je o něčem jiném.
a asi i po zkušenostech se starším jsem se rozhodla být důslednější a opravdu se nenechala zvyklat.pravda ale je, že malá nikdy nijak dlouho nebrečela, když dodnes poplakává, jdu za malou chviličku za ní, i ji vytáhnu z postýlky, pochovám, uklidním a zase položím a jdu a takhle i několikrát když byla potřeba.je to pro dítko dobré i pro naučení se usínání v noci..miminko udrndané např. v náručí se v noci vzbudí, zjistí, že je to jinak než to bylo a spustí pláč.
je to ale kolikrát těžké naučit, u synka se mi moc nedařilo přiznávám 😅 .

jancip
17. dub 2012

@ined77 U nás to bez pohybu ale opravdu vůbec nejde. I když ho chovám a sednu si, tak postupně spustí křik, rozhodně se tomu nedá říci poplakávání🙂 Hned to prostě pozná..... Někdo říká, že je to 4. trimestr, a že to po 3 měsících přejde, tak v to trochu doufám.

ined77
17. dub 2012

@jancip ...přesně tak...miminka jsou prostě zvyklá na pohyb z bříška, tam se houpaly a bylo jim dobře, tak to samé vyžadujou i po narození 😉 .počkej a po těch třech měsících zkus nechat prďolku pomaličku usínat samotného, třeba to nebude vůbec žádný problém 😉 .špatně se od uspávání odnaučují starší miminka a děti, to jde pak hodně těžko a bohužel se to neobejde bez velikého pláče většinou.
víš co zkus, tohle na malé miminka dobře zabírá...hladit je prstem od čelíčka dolů mezi obočím až na nosík, to je nutí přivírat oči až usnou 😉 .