Jak uspáváte své děti?

konik88
20. čer 2011

Mám skoro roční holčičku, která nikdy nebyla moc velký spáč. Uspávání bylo vždy problém! Nyní musím vždy s dcerou ležet v naší manželské posteli asi 45 minut. Je to jak kdy. Někdy půl hodiny, někdy hodinu... Dcera po mě skáče, válí se, mazlí se se mnou, než se unaví a usne. Když už je unavená hodně, tak začne mrčet, že jí nejde spát, ale pořád dovádí. Tak ji občas musím usměrnit, aby se uklidnila a plácnout jí přes plínku. Potom si konečně lehne a usne. Někdy to vyjde a někdy ne a pokračuje v hopsání po posteli, než je tak unavená, až padne. Potom ju přenáším do postýlky.
Zas tak mi to nevadí, ale občas závidím maminkám, které uloží své děti do postele, zapnou jim třeba kolotoč, nebo nějaké jiné "uspávadlo" a můžou jít třeba poklidit. Chodíme se koupat v 8 hodin a většinou v 9 už spí. Občas se to protáhne do půl desáté...desáté hodiny.
Jak to máte vy?

konik88
autor
21. čer 2011

@bufina to máš dobrý, že ti tak brzo usne. U nás, jak je světlo, tak nic. V zimě to šlo, ale teď až fakt kolem té deváté, až se ztmívá.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@bufina 🙂 někdy nám to taky zabere dlouho..chodím tam jak pitomec pořád dokola třeba i hodinu a půl..teda to bylo v těch začátcích..

konik88
autor
21. čer 2011

@simonceli to máš zlaté miminko. Dcera si v postýlce hned začne stoupat, začne tahat za promítací hvězdičku, co tam má a snaží se dobýt ven z postýlky. V klidu sama nelžení ani náhodou.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 Tak malý si taky pořád sedá..tak ho dál lehnout a pořád dokola

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa tak to bych nemusela ani odcházet. V tu chvíli, co bych ji položila by si okamžitě zase stoupla, je neúnavná 😀

bufina
21. čer 2011

@konik88 Je to hodně o dětech, dcerka mně taky usínala až mezi 9-10 a ráno vstávala kolem 8. Malej usíná dřív a taky se tak budí, už mezi 5-6. Takže až budeš mít druhý dítě, zase bude všechno úplně jinak.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 No a tak jí nech stát taky jí to musí přestat bavit..malého třeba položím a on si sedne..většinou na roh postýlky a kouká do zdi a povídá si baba, gaga..nechám ho tak,,,až už když ho to nebaví a začíná se vztekat tak jdu a položím ho..

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa jak bych ju položila, začala by zuřit ještě víc. U nás by to fakt nefungovalo.

simonceli
21. čer 2011

@konik88 naštěstí se mi jí tak podařilo naučit, tak jsem za to hrozně ráda, ale taky to nějaký ten měsíc trvalo.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 za jeden den to nepůjde

pani_haf
21. čer 2011

ahojki, tak já jsem skoro půl roku učila Honzuše usínat samotného, neobešlo se to bez večerního řevu, vztekání až se pozvracel, ale zvládli jsme to, nakojím, dám dudlík, plínku do ruky, míšánka, své triko-muchlá se sním 🙂 a odházím. Když je nemocný, tak to je jiná, to jsem s ním, nicméně v noci už ho mám u sebe a spíme spolu, kdybych nekojila, tak spí do rána v postýlce, ale jsem líná ho přendat zpět ☹.

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa nejhorší je, že já fakt na to nemám srdce ju takhle trápit 😒

konik88
autor
21. čer 2011

@pani_haf tak to tě obdivuju, že jsi to půl roku vydržela, to já bych nedala.

pani_haf
21. čer 2011

@konik88 bylo to šílené, jak se pozvracel, tak šel ke mě a spali jsme spolu, ale další dny znovu a lépe a pořád ty stejné rituály, stejné spaní přes den, dokud si nezvykl, že to tak prostě bude....loni touhle dobou jsem uspávala a teprve v devět večer jsem mohla jít za manželm, kdežto teď v 19.30 odcházím k sousedům na terásku poplkat, chůvička mi tam dosáhne....vstává v noci tak 3x na kojení, ale jinak spí. Bylo to o nervy adoufám, že se to nepokazí, jde mi hlavně o to, aby usnul sám.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 Myslíš, že se trápí? Nejen, že se vzteká?

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa jo, trápila by se. Je to můj mazlík a trápila by se, kdybych ju tam nechala samotnou plakat. Kdybych věděla, že jen zuří, tak ju nechám.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 pak tedy nezbává než to nechat tak jak to je 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

Nejde mi ani tak o to, že ji musím uspávat, ale spíš o to, že jí to trvá hodinu, než usne. Kdyby usnula po deseti minutách, tak není co řešit.

eriska
21. čer 2011

@konik88 a co ji zkusit co nejvíce přes den unavit? v kolik chodí přes den spát? malý chodí tak kolem půl jedenácté a spí tak do půl jedné..když se třeba někam jede, nebo se nám to tak nepodaří a spí třeba až do 3, tak je pak večer na zabit😀 a nejde mu usnout..nebo s ní jít do postele, až když je fakt unavená..a nám zabíralo, že se mi lehl na břicho, položil hlavičku, já jsem ho hladila po zádičkách a zpívala..pořád ty stejný písničky..tak to taky zkus.

brisalek
21. čer 2011

@konik88 to je presne ono. Kdyz mas v sobe nastavene, ze se trapi, tak to nikdy nepujde a opravdu by se trapila, oni ty nase emoce a nejistotu hrozne citi. Ve chvili kdy by te tak moc stvalo, ze uz by to dal neslo...nebo bys prirozene jako ffiinnkkaa byla nastavena, ze se jen vzteka chces mit klid...tak by ji to neublizilo, protoze bys to delala s jistotou a bez pochybnosti. Je to stejne jako s odstavenim atd.

konik88
autor
21. čer 2011

@eriska ona chodí právě spát až tak v jednu a spí do dvou, do tří, jak kdy. A spát by šla, až je unavená tak v 11 😀 aby fakt padla a spala a to je pozdě. Taky si mě někdy lehne na břicho a zpívám, to jsem už taky zkoušela. Ale za chvilku ju to přestane bavit a jde zase skákat a když ju tam chcu udržet, tak začne zuřit. No právě nevim, co s ní. Kdyby ji to fakt netrvalo hodinu, tak je to dobrý. Ale ona prostě unavená není a to přes den pořád leze, stoupá si všude, začíná chodit u nábytku. Pořád skáčeme na balónu, občas dám do hopsadla, ale ona se neunaví.

konik88
autor
21. čer 2011

možná bychom měli začít chodit na delší procházky. I když nevím, jestli se unaví v kočárku nebo trojkolce, když nechodí.

konik88
autor
21. čer 2011

My byli v nemocnici, když měla dcera asi měsíc a chodili za mnou sestřičky a ptali se, co se děje, že malá tak pláče, jestli nemá hlad, je přebalená atd. Nakonec zjistili, že prostě tak strašně pláče jen tak. Nela je hodně uplakaná už od mala. Ani ony mi nebyli schopny poradit, co s ní. Teď už je teda docela hodná, nemůžu si stěžovat. Až na to, že bezemě chvíli nevydrží.

konik88
autor
21. čer 2011

@brisalek no asi na to nemám povahu a nervy.

eloana
21. čer 2011

@konik88 ahoj🙂)) ani bych vas holky nepoznala ......resim podobny problem,ale s tim ze jeste aby malej vubec usnul musim mu dat prso. kdyz mame jit spat malej silene blbne🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@eloana já už 2 měsíce nekojím, to jsem ju odnaučila. Už jsem neměla mlíčko, ale cucala by prso i prázdný 😀 Ona právě taky začne v posteli blbnout a akorát se rozdovádí. No svázat ju nemůžu 😀

eloana
21. čer 2011

@konik88 my mame to same -malej se postAVI JECI A STREMHLAV PADA KAMKOLI🙂)) neznam to ,ze dam dite do postele a ono si usne----mozna je chyba ve me,ale zivote se mi to nepodarilo🙂)) vcera usnul rodivcum a spal do pul osme....tak jsme meli do 22:30 vystarano o zabavu

kammka
21. čer 2011

ahoj, naše malá spala celkem dobře, vždy měla nějaké období, kdy požadovala pro spaní něco spešl,třeba jednu dobu spala přes den jedině v kočárku, usínala na procházce, stačilo vyrazit a po půl kilometru jsem se vracela fofrem dom, abych něco udělala, malá zůstala s kočárem venku.. pak jak začala lozit a chodit tak konec, prostě nechtěla jen tak sedět či ležet v kočárku, takže jsem jí přes den začala dávat spát do psotýlky, což se jí nechtělo, taky plakala.. takže jsem použila tu metodu s odcházením na nejprve krátkou a pak čím dál delší dobu...řev děsnej..taky mi to rvalo srdce a nervy, ale měla jsem jasný cíl, mít klid na práci, kterou nemůžu nebo nechci dělat s malou u zadku... navíc proč by se nemohla kamarádit s postelí, že jo.. netrvalo to ani týden a malá spokojeně usínala v postýlce.. šla do ní bez řevu, občas trošku protestovala, ale nic zvláštního. teď čteme pohádky, někdy jí pravda pustím dvd, jednu kreslenou pohádku a pak jí to vypnu, někdy koukám s ní. ale je už velká, chodí do školky, takže spí tam a v pohodě.o víkendu je dost často tolik aktivit, že na spaní ani nedojde, ale pak musí brzo večer..

když byla mimi, s večerním spaním nebyl celkem problém, koupačka, krmení, postel..
přeju každé mamince dítko, které dobře spí, protože nejsme stroje a potřebujeme všechny denně chvilku jen pro sebe, i kdyby to mělo znamenat jenom v klidu umyté nádobí a uvařenou večeři..

brisalek
21. čer 2011

@konik88 jako kdybys psala o nasi male. Take porad jen plakala a chtela se jen nosit a byt pricucnuta u prsa🙂. Nebude racek znameni?🙂. Fakt vim jake to je. Ale mam pro tebe dobrou zpravu. Pomalu , ale jiste se to zlepsuje i kdyz je porad jeste bojacna a mamnkovstejsi nez ostatni deti kolem nas. Uz je i s pani na hlidani, uz si i obcas sama hraje...jen s tim spanim myslim nic neudelas. Proste tolik jako jine deti nepotrebuji. Me take nekdy stve , ze ostatni maminy maji s podobne starymi detmi jeste v poledne 2-3 hodiny volna a vecer ji usinaji stejne jako nase a rano naopak vstavaji treba jeste pozdeji. Jsem dost unavena nekdy, ale uz jsem se smirila stim, ze zmenit to nejde. Naopak nekdy, kdyz vidim na hristi deti, ktere prileti vsechno vsem vytrhavaji, neposedi, neposlechnou, hazi pisek a vztekaji...jsem rada za tu moji klidnou, sikovnou a relativne hodnou holcicku🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@brisalek ano, je rak 🙂 a co popisuješ je úplně stejné u nás. Vydrží teda tu hodinku s babičkou, když jsem na nákupech, ale to je jen poslední měsíc, co jsem si troufla dát malou mamce.
Asi to prostě budeme muset vydržet, no.
Teď tu malá cucá čajík a usíná u toho, tak jdem dát oběd a snad hned usne!