• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak uspáváte své děti?

8. července 2011 
ahoj, usínání u nás je taky problém. Bohužel taky pouze u prsu (dudlíka vůbec nechce). Přes den spí jednou, ale v noci se budí asi tak čtyřikrát za noc a když se jí zdá, že prso "nepřichystám" dostatečně rychle, tak spusí ten svůj ječák, kterým vzbudí i sousedy (bydlíme v domku, sousedi jsou daleko). Dost se děsím toho, až přestanu kojit. To bude čóro.

Šílený bylo, že když jsme byli minulý týden v Itálii na dovče, tak jsem cestou autem seděla mezi holkama vzadu a když spaly a malá se začala budit, tak aby neřvala, tak jsem se musela odpoutat a "nalehla" jsem na její sedačku a vrazila prso do pusy. Takhle jsem to musela udělat dvakrát. Naštěstí jsme dojeli v pořádku.
22. čer 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@konik88 jenže když byl s náma tak se budil vždy jak jsem se jen otočila v posteli..a máme monitor dechu
22. čer 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ffiinnkkaa monitor mám taky, ale já bych měla prostě špatný pocit. A malý to nevadí, když se otáčíme nebo nějak šramotíme, nebudí se tím.
22. čer 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanule05 malá taky byla závislá na prsu, proto jsem ju přeučila na čaj.
22. čer 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@konik88 Já byla spokojená, že je spokojený a může v klidu spát.. :slight_smile:
22. čer 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ffiinnkkaa no určitě. Když vám to tak vyhovuje, tak v tom problém nevidím :wink:
22. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@konik88 ale to už není předmětem diskuze :slight_smile:
22. čer 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, hlásím další úspěch. Čistý čas uspávání 8 minut :grinning: V 8:20 jsme šli do postýlky, pila mlíčko, v 8:30 měla dopito a v 8:38 už spinkala. Ale musela jsem jí ještě pustit 2x medvídka, aby pořádně vytuhla a nevzbudila se. Tak nevím, jestli byla tak unavená, nebo se mi to daří :sweat_smile:
22. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
gratuluju! my už usínáme v postýlce i přes den, když se nechystám jít spát taky :o)
26. čer 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@x_kate taky usíná sama, ale musím být u ní, jako že sedím na posteli. Úplně pryč jít nemůžu, protože usíná s usínáčkem, kterého neumí sama pustit.
27. čer 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máří taky neusíná sama, sedím vedle postýlky a zpívám, nebo broukám, nebo jen koukám a poslouchám jak brouká ona... ani ji zatím nechci nechat samotnou, takhle je to pro mě ideální... prozatím :o)
27. čer 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se starším snem byl problém,když jsem kojila,usínal u prsa :slight_smile: jak jsem přestala tak asi tak do roka po flašce nějak záhadně sám usnul,pak jsme se přestěhovaly,tam mi tchyně dala starej kočár(to neměla dělat) tak přes den spával v kočáře,až do 2 let :frowning2: :frowning2: to jsme ho daly pak pryč,pochopil to,a pak jsem s nim usínala v mé postely,mimochodem,cumel měla tak měsíc a půl,pak ho nechtěl,večer spal v postýlce, já tam byla jen s ním,vždycky volal "mami"? ujišťoval se že tam jsem,nejdýl tak půl hoďky,pak usnul........mladší taky pokud byl kojenej tak u prsa ,někdy jak jsem ho přenášela tak se vzbudil,ale usnul sám,někdy ne,uspávání trvalo tak 20 minut,víc ne :slight_smile: když měl flašku tak jsem tam ležela vedle něho,spal v postýlce a držela ho za ruku,ale jen přes den,večer jak byla tma tak usnul sám,jakmile měl 1,5roku,na jaře se posunul čas,tak konec,chodil spát později,a já s ním,ale víc jak 20 minut to nebylo,potom přes den když šel spát,najednou někdo zvonil,říkám hned přijdu,šla jsem,přišla jsem a on najednou hleděl do stropu,tak jsem ho nechala,byl ticho,přišla jsem za chvilku a spal :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: od té doby,asi 17 měsíců usínal sám přes den,a v pohodě,zůstalo mu to do teď :grinning: :grinning: Jinak mi moc kluci neřvaly,když jo,tak jak tu někdo psal,pohladit,říct pšššššt,a jít pryč,nebrat zpostýlky,oni to jen zkouší někdy,ale při druhym dítěti se člověk hodně poučí a nedělá co při prvním,aspoň já teda,nejsme otroci přece,já při prvním byla :wink: :wink: :wink: a u nás v postely nespaly nikdy,nakojit a do postýlky,ani to nevyžadovaly,tak šťastné uspávání nebo spíš neuspávání???? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
28. čer 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak tak čtu je to skoro všude stejné :slight_smile:, Dcera bude mít dva a také uspávám u nás v manž. posteli, někdy i hodinu.....pak jí přenáším, nebo jí tam nechám a přitlačím z jedné strany postýlku a zdruhé strany zroluju peřinu, aby nespadla.....přenesu jí až když si i my jdeme lehnout......nejsem z toho zrovna šťasná, ale můžu si za to sama....do roku a půl jsem jí uspávala u prsa, byla zvyklá být u mě.....taky různě zvedá nohy a přetáčí se , zvedá se a přelézá mě, někdy je to o nervy....ale na druhou stranu jsem na to zvyklá a asi to tak potřebuju,ale jsem ji jistá, že u "druhého" se pokusím o jiný režim.....no uvidíme :slight_smile:
5. črc 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
konik88: tak my jsme na tom stejně.Denis spí i odpoledne, takže večer chodí spát tak mezi 20:00 a 21:00 hodinou.Taky ho uspáváme, je mu teda jedno jestli mami nebo tati.Začali jsme ale zkracovat naši dobu strávenou s ním v posteli.Stále spí s námi, ale už tam s ním ležíme třeba jen 10 min. a pak odcházíme i když nespí.Vrtí se tam, hraje si, ale z lůžka nevyleze a do hoďky sám usíná.Toť možná má rada, ale né všechny děti jsou stejné, takže tě chápu.Deni taky ze začátku plakal, tak jsme tam šli,chvilku si s ním lehli než se uklidnil a zase odešli a postupně se to zlepšílo.
7. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@konik88
Ahojky holky, hlásím stejný problém :slight_smile: s usínáním
od porodky jsme vykoupali, dali napapat a šup do postýlky. Pokud brečela, chodila jsem tam na kukačku, pochovala, položila a pryč....zachvíli si na to zvykla a usínání bylo super. Položili jsme jí, dali pusinku a do 10min byla tuhá. Bohužel nástupem 11 měsíce, kdy si sama sedne, klekne, stoupá....je to boj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sama prostě neusne. Zezačátku jsme jí nechali řvát, ale vydrží hodku i déle, přesně jak píšeš, dusí se, záchvaty na zvracení...sama se prostě neuklidní ani náhodou!!! Usínání ve společné posteli také nechci aby si zvykla a chodili jsme s ní spát. Takže každý večer sedím u postýlky, ona tam skotačí, lehá si, sedá, stoupá, klíží se jí oči, ale nezastaví se! Jakmile chci odejít z pokoje tak hysterák :unamused: Po čase, tak 30min jí to pustí, najde si polohu a zachvilku vytuhne...usínáme tak kolem půl 9. Je to teda boj a chce to silné nervy :slight_smile: Já jen doufám že je to jen takové období a zlepší se to! Takže neboj, nejsi v tom sama!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:
7. črc 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brutus přejde :slight_smile: u nás to v tomhle období bylo taky tak - bez nás jekot, když tam s ním někdo byl (nemusel chovat, hladit, povídat), stačilo jenom ležet nebo sedět, tak aby na nás viděl. Pak usnul v pohodě většinou do čtvrt hodiny (taky tam skotačil, až prostě najednou vytuhnul)
Pak se začalo skotačení protahovat, trvalo mu i s naší přítomností i víc než půl hodiny než usnul...Což já nečekala a nutně nutně jsem si potřebovala odskočit. Tak jsem si odskočila a on se nekonal řev, ale jenom lehká stížnost a pak si povídal sám a upovídal se do spaní. Teď už zase (ťuk ťuk) usíná sám bez asistence.
Ještě teda - nejdřív jsem vyeliminovala asistenci u usínání přes den a až nakonec to večerní....
7. črc 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás první čtyři měsíce probíhali tak, že usnul jedině na ruce, a to ještě u pochodování, jak jsme si sedli, bylo zle. Po těch čtyřech měsících už nás to fakt nebavilo, tak jsme najeli na Estevilla, a po týdnu už stačilo po koupání a krmení položit do postýlky, pustit kolotoč, dát pusu a spal. A tak to má dodnes..
7. črc 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ...
jen píšu svou zkušenost....
první dítě spalo pořád u mě...dnes je ji 11let a pořád chodí ke mně do ložnice...taková malá antikoncepce :grinning:...fudt bojuju s ní...lehne do pokoje a pak stejně přijde...
druhá holčina: od půl toka spí sama v pokojíčku...mám jen dveře dokořán a v noci se zajdu juknout, dodnes spí sama...večer skočí do postýlky a sama bez problémů usne...občas tam kvičí, ale vydržím to a usne...oni to zkouší co vydržíme :sweat_smile:
jedinná vyjímka, kdy spinkám u ní je, když je nemocná :slight_smile:

přeji,aby vám dětičky taky tak spinkaly :slight_smile:
7. črc 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě teda...my nějaký režim, že musí do 20h spát nemáme...problém je v tom,že mi spí přes poledne třeba od 13h do 15.30 třeba a ve 20h je na ni brzo,takže i ve 22h usne...nenutím ji...někdy když jsem dost unavená tak ji tam zavřu a usne, ale ona tam třeba sedí hodinu a hraje si,pak lehne,usne....nevylézá z postýlky, jednou se ji to podařilo, není nijak hyper....
někdy usne ve 12h odp...a pokud spí jen hodku což je vyjímka,tak pak po 20h usne...
7. črc 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brutus jako bych četla o tom našem prckovi. A přesně v tu samou dobu - začátek 11. měsíce. Dnes už jsem myslela, že mě trefí a přitom ještě před časem usínal krásně sám.
@evlyn to mě naplňuje optimismem :wink:
7. črc 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur
@evelyn
to hrozně ráda holky slyším a doufám že to brzy přejde! :slight_smile: Potřebujeme mít taky s manžou chvilku večer klidu :wink:
Zřejmě maj prckové období kdy se samy bojí a potřebují mít někoho u sebe a mít pocit bezpečí. Holt to budeme muset vydržet, nebyli jsme asi jiný :grinning: Tak pevné nervičky, jsem ráda že v tom nejsem sama!!!!
8. črc 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieanne
my jsme také do téhle doby neměli problémy. Byla od mala zvyklá, že jsme vykoupali, napapali, pusinku, položili do postýlky a šli pryč. Ještě před měsícem jsem si libovala, jak se krásně naučila tento rituál :slight_smile:
Doufám že je to jen období, lezou nám také zuby, takže možná jedno s druhým. Přeju aby se Vám to vyhlo.... :slight_smile:
8. črc 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brutus Určo to bude jen období, taky jsme měli cca 14 dní před měsícem, kdy dát do postýlky znamenalo řev, a v noci se budil co hodinu... Ve finále vylezly obě horní jedničky, a zase spí krásně.
8. črc 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brutus U nás je teď spíš problém - no, problém, to je asi špatnej výraz - to, že malému nejspíš už nestačí mléko na noc na zasycení, a budí se hlady už za čtyři hodiny, přitom dřív vydržel i sedm osm..
8. črc 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek