Jak uspáváte své děti?

konik88
20. čer 2011

Mám skoro roční holčičku, která nikdy nebyla moc velký spáč. Uspávání bylo vždy problém! Nyní musím vždy s dcerou ležet v naší manželské posteli asi 45 minut. Je to jak kdy. Někdy půl hodiny, někdy hodinu... Dcera po mě skáče, válí se, mazlí se se mnou, než se unaví a usne. Když už je unavená hodně, tak začne mrčet, že jí nejde spát, ale pořád dovádí. Tak ji občas musím usměrnit, aby se uklidnila a plácnout jí přes plínku. Potom si konečně lehne a usne. Někdy to vyjde a někdy ne a pokračuje v hopsání po posteli, než je tak unavená, až padne. Potom ju přenáším do postýlky.
Zas tak mi to nevadí, ale občas závidím maminkám, které uloží své děti do postele, zapnou jim třeba kolotoč, nebo nějaké jiné "uspávadlo" a můžou jít třeba poklidit. Chodíme se koupat v 8 hodin a většinou v 9 už spí. Občas se to protáhne do půl desáté...desáté hodiny.
Jak to máte vy?

hanule05
22. čer 2011

ahoj, usínání u nás je taky problém. Bohužel taky pouze u prsu (dudlíka vůbec nechce). Přes den spí jednou, ale v noci se budí asi tak čtyřikrát za noc a když se jí zdá, že prso "nepřichystám" dostatečně rychle, tak spusí ten svůj ječák, kterým vzbudí i sousedy (bydlíme v domku, sousedi jsou daleko). Dost se děsím toho, až přestanu kojit. To bude čóro.

Šílený bylo, že když jsme byli minulý týden v Itálii na dovče, tak jsem cestou autem seděla mezi holkama vzadu a když spaly a malá se začala budit, tak aby neřvala, tak jsem se musela odpoutat a "nalehla" jsem na její sedačku a vrazila prso do pusy. Takhle jsem to musela udělat dvakrát. Naštěstí jsme dojeli v pořádku.

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@konik88 jenže když byl s náma tak se budil vždy jak jsem se jen otočila v posteli..a máme monitor dechu

konik88
autor
22. čer 2011

@ffiinnkkaa monitor mám taky, ale já bych měla prostě špatný pocit. A malý to nevadí, když se otáčíme nebo nějak šramotíme, nebudí se tím.

konik88
autor
22. čer 2011

@hanule05 malá taky byla závislá na prsu, proto jsem ju přeučila na čaj.

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@konik88 Já byla spokojená, že je spokojený a může v klidu spát.. 🙂

konik88
autor
22. čer 2011

@ffiinnkkaa no určitě. Když vám to tak vyhovuje, tak v tom problém nevidím 😉

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@konik88 ale to už není předmětem diskuze 🙂

konik88
autor
22. čer 2011

Holky, hlásím další úspěch. Čistý čas uspávání 8 minut 😀 V 8:20 jsme šli do postýlky, pila mlíčko, v 8:30 měla dopito a v 8:38 už spinkala. Ale musela jsem jí ještě pustit 2x medvídka, aby pořádně vytuhla a nevzbudila se. Tak nevím, jestli byla tak unavená, nebo se mi to daří 😅

x_kate
26. čer 2011

gratuluju! my už usínáme v postýlce i přes den, když se nechystám jít spát taky :o)

konik88
autor
27. čer 2011

@x_kate taky usíná sama, ale musím být u ní, jako že sedím na posteli. Úplně pryč jít nemůžu, protože usíná s usínáčkem, kterého neumí sama pustit.

x_kate
27. čer 2011

Máří taky neusíná sama, sedím vedle postýlky a zpívám, nebo broukám, nebo jen koukám a poslouchám jak brouká ona... ani ji zatím nechci nechat samotnou, takhle je to pro mě ideální... prozatím :o)

lusi80
28. čer 2011

tak se starším snem byl problém,když jsem kojila,usínal u prsa 🙂 jak jsem přestala tak asi tak do roka po flašce nějak záhadně sám usnul,pak jsme se přestěhovaly,tam mi tchyně dala starej kočár(to neměla dělat) tak přes den spával v kočáře,až do 2 let ☹ ☹ to jsme ho daly pak pryč,pochopil to,a pak jsem s nim usínala v mé postely,mimochodem,cumel měla tak měsíc a půl,pak ho nechtěl,večer spal v postýlce, já tam byla jen s ním,vždycky volal "mami"? ujišťoval se že tam jsem,nejdýl tak půl hoďky,pak usnul........mladší taky pokud byl kojenej tak u prsa ,někdy jak jsem ho přenášela tak se vzbudil,ale usnul sám,někdy ne,uspávání trvalo tak 20 minut,víc ne 🙂 když měl flašku tak jsem tam ležela vedle něho,spal v postýlce a držela ho za ruku,ale jen přes den,večer jak byla tma tak usnul sám,jakmile měl 1,5roku,na jaře se posunul čas,tak konec,chodil spát později,a já s ním,ale víc jak 20 minut to nebylo,potom přes den když šel spát,najednou někdo zvonil,říkám hned přijdu,šla jsem,přišla jsem a on najednou hleděl do stropu,tak jsem ho nechala,byl ticho,přišla jsem za chvilku a spal 🙂 🙂 🙂 od té doby,asi 17 měsíců usínal sám přes den,a v pohodě,zůstalo mu to do teď 😀 😀 Jinak mi moc kluci neřvaly,když jo,tak jak tu někdo psal,pohladit,říct pšššššt,a jít pryč,nebrat zpostýlky,oni to jen zkouší někdy,ale při druhym dítěti se člověk hodně poučí a nedělá co při prvním,aspoň já teda,nejsme otroci přece,já při prvním byla 😉 😉 😉 a u nás v postely nespaly nikdy,nakojit a do postýlky,ani to nevyžadovaly,tak šťastné uspávání nebo spíš neuspávání???? 😎 😎 😎 😎

joplin
5. črc 2011

Jak tak čtu je to skoro všude stejné 🙂, Dcera bude mít dva a také uspávám u nás v manž. posteli, někdy i hodinu.....pak jí přenáším, nebo jí tam nechám a přitlačím z jedné strany postýlku a zdruhé strany zroluju peřinu, aby nespadla.....přenesu jí až když si i my jdeme lehnout......nejsem z toho zrovna šťasná, ale můžu si za to sama....do roku a půl jsem jí uspávala u prsa, byla zvyklá být u mě.....taky různě zvedá nohy a přetáčí se , zvedá se a přelézá mě, někdy je to o nervy....ale na druhou stranu jsem na to zvyklá a asi to tak potřebuju,ale jsem ji jistá, že u "druhého" se pokusím o jiný režim.....no uvidíme 🙂

fifa79
7. črc 2011

konik88: tak my jsme na tom stejně.Denis spí i odpoledne, takže večer chodí spát tak mezi 20:00 a 21:00 hodinou.Taky ho uspáváme, je mu teda jedno jestli mami nebo tati.Začali jsme ale zkracovat naši dobu strávenou s ním v posteli.Stále spí s námi, ale už tam s ním ležíme třeba jen 10 min. a pak odcházíme i když nespí.Vrtí se tam, hraje si, ale z lůžka nevyleze a do hoďky sám usíná.Toť možná má rada, ale né všechny děti jsou stejné, takže tě chápu.Deni taky ze začátku plakal, tak jsme tam šli,chvilku si s ním lehli než se uklidnil a zase odešli a postupně se to zlepšílo.

brutus
7. črc 2011

@konik88
Ahojky holky, hlásím stejný problém 🙂 s usínáním
od porodky jsme vykoupali, dali napapat a šup do postýlky. Pokud brečela, chodila jsem tam na kukačku, pochovala, položila a pryč....zachvíli si na to zvykla a usínání bylo super. Položili jsme jí, dali pusinku a do 10min byla tuhá. Bohužel nástupem 11 měsíce, kdy si sama sedne, klekne, stoupá....je to boj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sama prostě neusne. Zezačátku jsme jí nechali řvát, ale vydrží hodku i déle, přesně jak píšeš, dusí se, záchvaty na zvracení...sama se prostě neuklidní ani náhodou!!! Usínání ve společné posteli také nechci aby si zvykla a chodili jsme s ní spát. Takže každý večer sedím u postýlky, ona tam skotačí, lehá si, sedá, stoupá, klíží se jí oči, ale nezastaví se! Jakmile chci odejít z pokoje tak hysterák 😒 Po čase, tak 30min jí to pustí, najde si polohu a zachvilku vytuhne...usínáme tak kolem půl 9. Je to teda boj a chce to silné nervy 🙂 Já jen doufám že je to jen takové období a zlepší se to! Takže neboj, nejsi v tom sama!!!!!!!!!!!!! 🙂

evlyn
7. črc 2011

@brutus přejde 🙂 u nás to v tomhle období bylo taky tak - bez nás jekot, když tam s ním někdo byl (nemusel chovat, hladit, povídat), stačilo jenom ležet nebo sedět, tak aby na nás viděl. Pak usnul v pohodě většinou do čtvrt hodiny (taky tam skotačil, až prostě najednou vytuhnul)
Pak se začalo skotačení protahovat, trvalo mu i s naší přítomností i víc než půl hodiny než usnul...Což já nečekala a nutně nutně jsem si potřebovala odskočit. Tak jsem si odskočila a on se nekonal řev, ale jenom lehká stížnost a pak si povídal sám a upovídal se do spaní. Teď už zase (ťuk ťuk) usíná sám bez asistence.
Ještě teda - nejdřív jsem vyeliminovala asistenci u usínání přes den a až nakonec to večerní....

anieanne
7. črc 2011

U nás první čtyři měsíce probíhali tak, že usnul jedině na ruce, a to ještě u pochodování, jak jsme si sedli, bylo zle. Po těch čtyřech měsících už nás to fakt nebavilo, tak jsme najeli na Estevilla, a po týdnu už stačilo po koupání a krmení položit do postýlky, pustit kolotoč, dát pusu a spal. A tak to má dodnes..

wsmoulinkaa
7. črc 2011

ahoj ...
jen píšu svou zkušenost....
první dítě spalo pořád u mě...dnes je ji 11let a pořád chodí ke mně do ložnice...taková malá antikoncepce 😀...fudt bojuju s ní...lehne do pokoje a pak stejně přijde...
druhá holčina: od půl toka spí sama v pokojíčku...mám jen dveře dokořán a v noci se zajdu juknout, dodnes spí sama...večer skočí do postýlky a sama bez problémů usne...občas tam kvičí, ale vydržím to a usne...oni to zkouší co vydržíme 😅
jedinná vyjímka, kdy spinkám u ní je, když je nemocná 🙂

přeji,aby vám dětičky taky tak spinkaly 🙂

wsmoulinkaa
7. črc 2011

ještě teda...my nějaký režim, že musí do 20h spát nemáme...problém je v tom,že mi spí přes poledne třeba od 13h do 15.30 třeba a ve 20h je na ni brzo,takže i ve 22h usne...nenutím ji...někdy když jsem dost unavená tak ji tam zavřu a usne, ale ona tam třeba sedí hodinu a hraje si,pak lehne,usne....nevylézá z postýlky, jednou se ji to podařilo, není nijak hyper....
někdy usne ve 12h odp...a pokud spí jen hodku což je vyjímka,tak pak po 20h usne...

zuhur
7. črc 2011

@brutus jako bych četla o tom našem prckovi. A přesně v tu samou dobu - začátek 11. měsíce. Dnes už jsem myslela, že mě trefí a přitom ještě před časem usínal krásně sám.
@evlyn to mě naplňuje optimismem 😉

brutus
8. črc 2011

@zuhur
@evelyn
to hrozně ráda holky slyším a doufám že to brzy přejde! 🙂 Potřebujeme mít taky s manžou chvilku večer klidu 😉
Zřejmě maj prckové období kdy se samy bojí a potřebují mít někoho u sebe a mít pocit bezpečí. Holt to budeme muset vydržet, nebyli jsme asi jiný 😀 Tak pevné nervičky, jsem ráda že v tom nejsem sama!!!!

brutus
8. črc 2011

@anieanne
my jsme také do téhle doby neměli problémy. Byla od mala zvyklá, že jsme vykoupali, napapali, pusinku, položili do postýlky a šli pryč. Ještě před měsícem jsem si libovala, jak se krásně naučila tento rituál 🙂
Doufám že je to jen období, lezou nám také zuby, takže možná jedno s druhým. Přeju aby se Vám to vyhlo.... 🙂

anieanne
8. črc 2011

@brutus Určo to bude jen období, taky jsme měli cca 14 dní před měsícem, kdy dát do postýlky znamenalo řev, a v noci se budil co hodinu... Ve finále vylezly obě horní jedničky, a zase spí krásně.

anieanne
8. črc 2011

@brutus U nás je teď spíš problém - no, problém, to je asi špatnej výraz - to, že malému nejspíš už nestačí mléko na noc na zasycení, a budí se hlady už za čtyři hodiny, přitom dřív vydržel i sedm osm..