Jak uspáváte své děti?

konik88
20. čer 2011

Mám skoro roční holčičku, která nikdy nebyla moc velký spáč. Uspávání bylo vždy problém! Nyní musím vždy s dcerou ležet v naší manželské posteli asi 45 minut. Je to jak kdy. Někdy půl hodiny, někdy hodinu... Dcera po mě skáče, válí se, mazlí se se mnou, než se unaví a usne. Když už je unavená hodně, tak začne mrčet, že jí nejde spát, ale pořád dovádí. Tak ji občas musím usměrnit, aby se uklidnila a plácnout jí přes plínku. Potom si konečně lehne a usne. Někdy to vyjde a někdy ne a pokračuje v hopsání po posteli, než je tak unavená, až padne. Potom ju přenáším do postýlky.
Zas tak mi to nevadí, ale občas závidím maminkám, které uloží své děti do postele, zapnou jim třeba kolotoč, nebo nějaké jiné "uspávadlo" a můžou jít třeba poklidit. Chodíme se koupat v 8 hodin a většinou v 9 už spí. Občas se to protáhne do půl desáté...desáté hodiny.
Jak to máte vy?

mirisek81
20. čer 2011

@konik88 Od té doby, co náš prcek začal vnímat okolí, nechtěl spávat v postýlce.Přes den to bylo v pohodě, dala jsem jej do kočárku a uspala venku nebo i klidně uvnitř v domě. Noční uspávání v postýlce bylo o mnoho horší. Přišlo mi, že postýlku bral jako vězení.Maminka s tatínkem spinkají na posteli a on chtěl prostě za námi. Zkoušela jsem vše.Přisunout postýlku k naší manželské posteli, ležet na své a držet jej za ručičku přes mřížky.Zkusila jsem dokonce i metodu nechat dítě vyplakat. Tedy, dát jej do postýlky a vracet se po intervalech k němu a vždy jej ujistit, že maminka je nablízku.To jsem ale vydržela pouze 2 dny. Přišlo mi to kruté a trpěla jsem přitom snad nejvíc já. Nakonec došlo na to, že jsem jej vždy uspala v naší posteli a po usnutí přenesla.V té době jsem se ani moc nevyspala, protože cítil, že maminka není u něj a budil se i 4x za noc(mamináč). V jeho věku už bylo nemožné jej převychovávat. K zlepšení došlo poté,co jsme koupili v roce a něco jeho vlastní postel a srazili ji ke stěně s naší manželskou.V pokoji stále zůstala jeho postýlka. Nadšení z vlastní postele bylo úžasné, vždy jsem mu slíbila, že pokud nesleze ze své nové postele a bude hezky ležet bez vylomenin při uspávání, nedám jej do postýlky. Postýlku už jsem nepotřebovala a proto jsem ji mohla používat jako trestání za slézání a skákání v době, kdy měl spát. Kupodivu to pomohlo. Pokud slézal nebo hopsal, řekla jsem mu, že se zlobím a dala jej do postýlky. Po chvilce jsem se vrátila a dala mu zase možnost ulehnout do velké postele s tím, že slíbil, že bude hodný při uspávání.Bylo to postupné a nenásilné.Naučil se neslézat a hezky usínat. Tot má zkušenost. Každé dítko je jiné a proto každá rada nad zlato. Jinak s uspáváním bez maminky neporadím. Máme skoro 3 a přestože přes den usíná sám s knížkou v ruce, večer beze mne neusne. Nikdy jsem se to nesnažila změnit. Ta půl hodinka mne nevytrhne. Beztak bych koukala do Pc nebo na telku. Tak ten čas věnuji plnohodnotně svému chlapečkovi. Za chvilku mi vyroste a nebude mi chtít ani na ulici dát pusu nebo ruku. Takže si to uspávání a tulení užívám 🙂)

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@mirisek81 Jenomže někomu to netrvá jen půl hodiny 🙂 Pokud usne a spí dobře v noci není co řešit, ale malý se mi budil i co dvě hodiny a žádal stejné uspávání jako při úsínání večer

mirisek81
21. čer 2011

@ffiinnkkaa Pravda je, že dřív mu uspávání také netrvalo půl hodinky. Někdy se to natáhlo a moje nervy pracovaly. V té chvíli jsem vždy pokud to šlo, poslala za prckem manžela( nakonec byl to on, kdo malého naučil na společné usínání 🙂 ) Samozřejmě, že chápu, že né každý chlap se může nebo chce zapojit. Vždy, když mi tekly nervičky jsem si vzpoměla na diskuzi,která je tady na koníkovi. Některé maminky by daly nevím co, kdyby ještě někdy mohly uspat své andílky.
Myslím, že rychlejší usínání přišlo s tím, když prcek začal chodit.Prostě se ucapkal přes den.Taky se nám maličko zkrátilo odpolední spaní. Jinak ještě chci dodat, že při uspávání jsem malému zpívala. Čtení pohádek nepřicházelo v úvahu.Kniha a rozsvícené světlo prostě lákalo k vylomeninám.A to pobrukování písní potom zabíralo i v noci, když se probral a nemohl zadřímnout. Byl na to zvyknutý.

lucajdak
21. čer 2011

tak trosku nechápu, proc tedy zakladatelka zakladala tuto diskuzi ☹ píše, že chce mit chvilku klid pro sebe, ale stejne pro to nic neudela, protoze i kdyby to taky nebylo, stejne si malou da zpatky do postele.
Jinak jsem tady nepsala, ze se dite musi nechat vyrvat, to nemusi, ale vsechno se da naucit, tot muj nazor.Taky jsem rada, kdyz se semnou malej mazli a pusinkuje me, ale dela to pres den a vecer je rad ve sve postylce.Jsem za to nesmirne rada, ze se to naucil a ted mam klid.S tou situaci zakladatelky bych si nevedela rady a asi bych byla hodne nestastna, ale pokud by se tak stalo zkousela bych vsechno mozne, nebo bych treba vyckala na nejakou lepsi prilezitost 😉

bufina
21. čer 2011

@konik88 My to máme úplně stejně jak u vás. Taky malýho uspávám u nás v posteli a někdy to trvá i hodinu. Ale vůbec nikdy už od úplně malinkýho miminka mě nikdy nenapadlo ho položit do postýlky a nazdar.... Podle mě má být mimčo u mámy, snad žádnej živočišnej druh neodkládá děti na noc bokem... Ale když se vrátím k tomu hodinovýmu uspávání, možná to vidíme každá z jinýho pohledu, ale já už mám druhý dítě, zřejmě poslední a nikdy se už tyhle chvíle nevrátí, tak si to užívám. Nebude to navěky, jestli bude takhle usínat ještě max. několik měsíců... Tak si to taky užívej, nebude to navěky 🙂 A co by za to daly maminky co tady přispívají v jiných tématech,,,,

konik88
autor
21. čer 2011

@weri1 já mám právě taky takovýho závisláčka. Někdy si na mě lehne, pobrukuje si a usne tak. Asi bych to neměla řešit a být ráda, že chce být se mnou a že máme spolu tak pěkný vztah 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@bufina asi máš pravdu 🙂

brisalek
21. čer 2011

@konik88 moc dobre te chapu, taky mame nespavce, mala pres den nespala skoro vubec. V 10 mesicich uz spala jen jednou za den od 19 mesicu uz nespi po obede. Usinala do 16 mesicu jen u prsa vecer, do 7 mesicu i pres den. Vecer trvalo uspavani nekdy i 2 hodiny, kdy se stridal plac a cucani. Proste tyhle deti spanek tolik nepotrebuji a je to vse narocnejsi. Maminy co maji deti, ktere usnou na povel (treba diky ritualu. A funguje to, ze i kdyz spaly odpo do 4 tak jsou zase v 7 tuhy🙂 ) to proste nemuzou nikdy pochopit. Me mala kdyz ve 14 mesicich spala odpo dele jak do 3 tak vecer driv jak v pul 10 neusla. Kdyz jsem ji prestala dat spat odpoledne zjistila jsem , ze v 7 behem 5 minut spi a to svete div sama ve sve postylce!!! Ale behem 1,5 mesice si zase zvykla, ze ji valstne tech 10,5-11 hodin spanku staci a uz zase usiname v 8 v pul 9 a nekdy to trva pul hodinky☹.Takze je to jen o tom davat ji spat uz unavenou a ospalou. Takze jedina moje rada bud utahat (dlouhou prochazkou, jezdenim na motorce....) nebo zkratit odpoledni spanek. Bohuzel z me zkusenosti u tehle deti nic jineho nepomuze. Samozrejme pomalinku, jemne a postupne se ji da ucit, ze usina sama , treba s nejakym oblibenym medvidkem, kteremu povida a mazli se s nim....Drzim palce a preji hodne trpelivosti.Jen jsem zapomnela napsat, ze mala nespi s nama v posteli, spala jsem s ni v pokojicku a kojila ji vedla u sebe na posteli a pak prendalava. Asi od 14 mesicu ma svoji velkou postel(200x90) kam si za ni muzu prilehnout, protoze to prenaseni do postylky uz byl des bes, a ja spim vedle v loznici a mam zapnutou chuvicku.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@mirisek81 Hlavní je, že ti takhle vyhovuje.. 🙂

@bufina Já si malého užívám celý den a večer se prostě spí 🙂

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@mirisek81 Přesně, někdy už se nervnu a řeknu manželovi jdi tam já už tam nejdu..na chvíli se uklidní napočítám do deseti a jdu tam zase já 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@brisalek s medvídkem jsme to už taky zkoušeli, ale ten ji nebaví. Má hracího usínáčka, ale u něho prostě neusne. I když je fakt utahaná, usne nejdřív v 8:45. Normálně jí padají víčka, už skoro nemůže, ale ona pořád dovádí, dokud fakt nepadne úplně. Asi se toho nezbavím. Může spát odpoledne půl hodiny nebo dvě hodiny, to je jedno, večer jde spát stejně až v 9.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 Co svítící želva?

konik88
autor
21. čer 2011

@lucajdak já si malou do postele dám, ale až třeba ve tři ráno, když se vzbudí a pláče.

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa máme promítací hvězdičku nic, ona u ničeho takového neusne. Nikdy to na ni neplatilo, ani hrací kolotoč, když byla maličká.

brusinka.pusinka
21. čer 2011

u nás je to fungovalo a funguje tak že obě děti spinkají ve svých postýlkách né u nás v posteli ,Jakmile jsme nakojila ihned jsem dala do postýlky a malá spinká sama, bez jakých koliv hracích věcí a bez světla. Prostě se pomazlíme povíme si usínací básničku pohladíme a spinkáme. chodí spinkat v 20.00 a stává 8.30-9.30 hod podle toho jak chce. v noci v 22 dávám pouze vyčůrat a v6hod má láhev mlíčka 😀 😀 😀 Hraji si sní celý den v noci spinkáme abychom měli sílu si hrát a dělat blbinky celý den 😉 ale opravdu záleží na každé mamince jak ji to vyhovuje a jak to chce prožít 😉Hlavní je že jsou naše děti zdravé a šťastné 😉 😵

konik88
autor
21. čer 2011

@brusinka.pusinka to jde vidět, že máš spáče, když chodí spát v 8 a budí se až o půl deváté nebo o půl desáté. My chodíme spát v 9 a budíme se už v 6-7 ráno.

dana3262
21. čer 2011

@konik88 no..nikdo nerika, ze chci tak brzy..(pripadam si trochu jako kdybych nevedela, jak se delaj deti, fakt me to prekvapilo, ale co nadelam, ze jo) 😀 Ono si to nejak zajedete. Ja taky ten 1 den uklizim. Sice jen byt, ale 4+1. Me to dost bavi kdyz na to je klid a hlavne energie, ktera ted teda neni, no.. Musim ale uznat, ze presne vim, jak se citis protoze jsem to citila uplne stejne. Asi to neresim protoze jsem fakt rada, ze jdu do postele, ale kdybych byla v normalnim stavu,tak bych to uspavani mozna taky resila, abych mela vecer klid. Treba kdyz jsem po vecerech pracovala, tak jsem davala maleho k sobe do kocarku, ale nekdy protestoval..je to tezky, ale ROZHODNE NEPLATI NA VSECHNY STEJNY METR! Ze ti jako nekdo poradi, at ji nechas vyrvat, ze u nej to zabralo. To je absurdni a desne me to toci kdyz mi to nekdo predhazuje. Jako: "Tak chces mit klid nebo ne?! Ano? Tak ho nech vybrecet, on se to nauci! Ze to nejde? Nejde nebo nechces? No tak ja myslim, ze ti to asi takhle vyhovuje kdyz to neudelas, tak si nestezuj." to me strasne stve od tech maminek, co maj uplne povahove jiny dite nez ja.

brusinka.pusinka
21. čer 2011

@konik88 jojo ae přes den toho moc nenaspí jak spí 40 minut tak je to výkon 😉 takže noc je prostě na spinkání 😉Když byla maličká budila se na kojo 3x za noc a přes den spala i 4 hodiny po 9 měsících se změnilo začala chodit a spánek odešel zato to přesunula na noc 😉 takhle nám to vyhovuje . celý den je v pohybu a večer spinušká 😉

llllucka
21. čer 2011

@konik88:a nezkoušela jsi ji nedat odpoledne spát?Některé děti to tak prostě mají,že už spát nepotřebují.O to líp ti bude třeba usínat večer.Znám lidi,co jim to pomohlo.
Mě syn usínal do 1,5 roku sám.Pak jsme jeli sami s manželem na prodloužený víkend a za těch pár nocí si u babičky zvyknul,že bude spát ve velké posteli a někdo s ním.Takže jsme museli koupit klasickou postel a uspávat.Trvá to dodnes.Ale nestěžuju si,prostě uspáváme.

konik88
autor
21. čer 2011

@dana3262 aha, takže to bylo "nechtěné". Já právě beru raději antikoncepci, když už nekojím. Ale určitě se těšíš 🙂
A s tím vyřváním máš pravdu. Na dceru to neplatí a nechápala by, proč jí to dělám. To prostě nejde. Jak jsem říkala, jednou jsem to zkusila, ale nepomohlo to. Plakala 2 hodiny, než usnula ani nešla utišit. Asi je prostě na mě zvyklá z kojení. Občas jsem v noci u toho usnula a spala s náma v posteli, až si na mě tak zvykla. Je to velkej umazlenec a tu blízkost asi fakt potřebuje. Já taky špatně usínala. Nejdřív jsem spala s našima v posteli a potom s brášekem jsme měli postele hlavama k sobě.

konik88
autor
21. čer 2011

@llllucka to nejde. Chodí spát ve 12-14 hodin a dávám ju fakt, až se jí zavírají očka. Takže odpoledne spát potřebuje. Někdy mi usíná i u oběda.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@llllucka Zvláštní my to máme naopak pokud spíme dobře ve dne..dobře spíme v noci i dobře usínáme..jinak je přetažený a usnout mu nejde..ale je nám taky jenom 8 měsíců 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa nevim, mě přijde, že nerada spí. Nebo nevím, jak bych to nazvala, když je křik, když má jít do postele. Teda odpoledne. Večer tam jde dobrovolně. Ale odpoledne je strašnej křik, i když se jí zavírají víčka a už skoro nemůže, tak na křik vždycky sílu najde. No až nakonec fakt padne. Jsem zvědavá, jak to bude dneska s odpoledním spánkem.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 Tak do postýlky se jí nechce když ráda spí v posteli. 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@ffiinnkkaa ona spí odpoledne na posteli ve vém pokojíčku.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@konik88 Je opravdu těžké radit..já znám jen ten způsob co jsem psala, chce to pevné nervy a trpělivost

petra49
21. čer 2011

Ahoj, musím reagovat, také jsme nejdřív uspávala na sobě a pak přesouvala do postýlky, ale pak to trvalo i 2h a řekli jsme dost. Od té doby jsme malého položili do postýlky, první 2 noci byly horor - řval až se i z toho poblinkal, ale pak zjistil, že mu to nepomůže a do týdne usnul krásně sám. Oni jsou strašně vyčůraní a chce to jen vydržet a nepolevit. Jsem ráda, malej chodí spát po 6 - tak mám krásně večer pro sebe. Ale taky mi to rvalo srdce a nervy, jak brečel. ale když už jsme se rozhodli, tAK JSME TO NAKONEC VYDRŽELI

konik88
autor
21. čer 2011

@petra49 tak to máš nervy z kamene! já bych to fakt nedala. To ju raději budu uspávat.

bufina
21. čer 2011

@ffiinnkkaa Tak to já su taky ráda když už večer konečně spí. Uspávám ho mezi 18.30-19, abych měla už po té osmé klid, koukla nerušeně na ordinaci atd. 🙂 Ale na to dlouhý uspávání sem si už zvykla.

simonceli
21. čer 2011

Ahoj, tak já jsem amlou uspávala u prsa, to mi pak začalo strašně vadit, tak jsem začala uspávat tak, že jsem s ní ležela v naší posteli a plácala jí jemně po zadečku a dostala an spinkání plyšovou ovečku. To mi pak taky začalo vadit (ikdyž uspávání trvalo jen 10 minut) a začala sjem zkoušet estvillovu metodu.No a malo uteď prostě okoupu, dostane mlíčko, vezme si ovečku. Pomazlíme se v obýváku. Jak já s malou tak přítel s ní. A jde do postýlky. položím jí, obejme ovečku, pohládím jí a odcházím. A vždy do 15 minut spinká.