Jak uspáváte své děti?

konik88
20. čer 2011

Mám skoro roční holčičku, která nikdy nebyla moc velký spáč. Uspávání bylo vždy problém! Nyní musím vždy s dcerou ležet v naší manželské posteli asi 45 minut. Je to jak kdy. Někdy půl hodiny, někdy hodinu... Dcera po mě skáče, válí se, mazlí se se mnou, než se unaví a usne. Když už je unavená hodně, tak začne mrčet, že jí nejde spát, ale pořád dovádí. Tak ji občas musím usměrnit, aby se uklidnila a plácnout jí přes plínku. Potom si konečně lehne a usne. Někdy to vyjde a někdy ne a pokračuje v hopsání po posteli, než je tak unavená, až padne. Potom ju přenáším do postýlky.
Zas tak mi to nevadí, ale občas závidím maminkám, které uloží své děti do postele, zapnou jim třeba kolotoč, nebo nějaké jiné "uspávadlo" a můžou jít třeba poklidit. Chodíme se koupat v 8 hodin a většinou v 9 už spí. Občas se to protáhne do půl desáté...desáté hodiny.
Jak to máte vy?

berenika39
20. čer 2011

Ve Foru, vpravo nahoře, je vyhledávač. Dej tam "uspavani deti", bez háčků a čárek, hned na první stránce je sedm diskusí na tohle téma, třeba najdeš, co hledáš 😉

kami77
20. čer 2011

Ahoj,kdyz bylo malemu tak 4-5M zacal po polozeni do postylky vyvadet,plakal a proste nechtel usnout,dozadoval se vzit a kojit.Tak jsem se rozhodla byt tvrda,zhasla jsem,sedela jsem s nim po tme a on vydrzel i pul hodiny rvat.Trvalo to tak tyden ,mozna 10 dnu a pochopil,ze do postylky se chodi spat.Od te doby ,kdyz jsme ho polozili,tak do 15 minut usnul.Byli i dny,kdy plakal,ale tech bylo opravdu par.V nasi manzelske posteli spat nikdy nechtel a ted kdyz je starsi,tak sam vyzaduje polozit do postylky,precist pohadku a usina!Nemuzu si stezovat!Zlate dite!

konik88
autor
20. čer 2011

@kami77 malá ráda spinká s námi v posteli a mě to vůbec nevadí. Někdy se v noci vzbudím, je mi smutno a přeju si, aby se malá vzbudila a šla za náma do postele. Dceru jsem už taky nechávala plakat, ale vydrží i dvě hodiny a bez výsledku. Akorát se začně dávit a dusit, jak strašně pláče, takže na to já opravdu srdce nemám ☹

dana3262
20. čer 2011

My si proste jdem vsichni i s tatinkem lehnout. Mezi 9 a 10. Maly dela presne to, co pises. Poslouchame pohadku nebo si chvili cteme a pak vsichni usneme. Asi to neni spravne, ze to tak delame, ale maly se k nam prituli (tak spime celou noc) a je nam tak hezky.. 🙂 asi do roka spal u prsa. To jsem se moc nevyspala. Uvidime jak to bude na podzim az se mu narodi bracha 😕

ivaanka
20. čer 2011

Já jsem teda malého už od příchodu z porodnice striktně dávala spinkat po koupání a jídle do postýlky, pusu, pohladit, pustit hrací měsíček a odchod z pokoje. Pokud plakal, vrátila jsem se zpátky, vůbec jsem ho nevyndávala, jen jsem pohladila a šla zase pryč. Teď je mu 10 měsíců a postup mám úplně stejný a ani ho nenapadne zlobit, prostě ví, že to tak je. Za celou dobu jsem ale fakt ani jednou nepovolila a jsem za to šťastná.

ffiinnkkaa
20. čer 2011

Malý už spí ve svém pokoji (jelikož když spál u nás v ložnici často se budil, resp. my jsme ho budili). Dám ho do postýlky a odcházím, chodím pořád dokola než usne, ale z postýlky ho prostě nedám. Někdy usne hned, někdy po dvaceti minutách, ale usne..a navíc..spí celou noc...

konik88
autor
20. čer 2011

@dana3262 já si chci právě aspoň večer odpočnout, něco poklidit. Proto jsem ráda, když malá spí. Nechce se mi chodit spát zároveň s ní a nemít ani 5 minut pro sebe.

konik88
autor
20. čer 2011

@ivaanka kdyby ti malá brečela, až by se dusila, z postýlky bys jí vyndala 😉 Ján ji musela jednu dobu uspávat i v kočárku u zaplé digestoře, jinak plakala a plakala i 2 hodiny, dokud se neunavila a neusnula.

moncicak.as
20. čer 2011

Mám to stejně, jako Ty...Jdu si lehnout třeba v 8 s klukem do jeho postele a odcházim tak do půl hodky, co většinou usne...On prostě sám neusne, ale zvykla jsem si a nevadí mi to, takže Ti asi moc neporadim 🙂

zlteslniecko
20. čer 2011

nám Barbarka strašne zle zaspáva ... ale uspáva ju to,ked ju hladkám po čele 🙂 ale inak by sama len tak nezaspala...to by bol plač a krik

konik88
autor
20. čer 2011

@zlteslniecko
@moncicak.as
Mě právě malá dělá ostudu i odpoledne poslední dobou. Když jí dám do postýlky, tak by jste řekli podle křiku, že ju snad zabíjím. Strašný řev! Ona do postýlky prostě nepůjde! Zavírají se jí oči, ale ne! Takže buď ju musím vzít do ruk nebo počkat, až fakt je tak unavená, že padne a nic nevnímá!!!

eriska
20. čer 2011

@konik88 my taky usínáme ve velké posteli😉 a taky to máme rádi😉 dělej to tak, jak to vyhovuje tobě i malé..podle mě je nesmysl nechat děti vyřvat, a kor teď, je skoro rok zvyklá, že má u sebe na uspávání mami a najednou by neměla? to by se jí asi vůbec nelíbilo..t

ffiinnkkaa
20. čer 2011

@konik88 Malý tak taky řval, nejdříve jsem si myslela, že mu něco je, ale jakmile jsem ho vzala na ruce přestal..ale malý nebrečel vztekal se..ze začátku to bylo těžký, ale vydrželi jsem to a jde to 🙂

konik88
autor
20. čer 2011

@ffiinnkkaa no já doufám, že se zas uklidní a bude normálně usínat. Ona totiž nerada spí, nebo spíš nerada usíná, asi by jí něco uteklo 😀

dana3262
20. čer 2011

@konik88 naprosto chapu, taky jsem mela takovy pocit. Taky jsem to chtela, jak pises, ale pak me premohlo to, ze je malej spokojenej. Rikam si, ze ta blizkost je jedna z mala veci, ktery mu muzu dat a buh vi, jak dlouho to bude jeste chtit. Ale je fakt, ze ted si myju vlasy 1x tydne (driv 4-5x) a uklizim kdyz spi odpo a 1-2x tydne kdyz je u babicek. Je to hruza..ale jsem ted (v tehot.)stejne tak unavena, ze si musim jit lehnout brzy ☹

ffiinnkkaa
20. čer 2011

@konik88 ano jediný problém u nás..zlaté usměvavé dítko než má jít spát.. 😀

moncicak.as
20. čer 2011

@konik88 Mě už kluk od roka a půl dopoledne vůbec nespí, tak v tomhle taky neporadim.. 🙂 U nás fungovalo to, že prostě šel spát, až byl unavený, to usnul během chvilky, nebo jsme šli lehnout oba, chvilku si četli, aby se zklidnil a pak spolu usli 🙂

konik88
autor
20. čer 2011

@dana3262 no já tě obdivuju, že chceš tak brzo druhé miminko. Já si počkám, až malá půjde aspoň do školky. A uklízím tak, že uklidím celý dům za jeden den. Uklízím teda od rána do večera. Takže prostě jeden den obětuju a s malou si vůbec nehraju. Dělám to tak, že ji nechám cáchat v kýblu, vytahovat mi z něj hadry a prostě ji nechám dělat věci, co normálně ne a většinou je hodná a vydrží to. Babičky tu bývají tak 2h týdně a to bych uklidit nestihla, takže to řeším takto.

konik88
autor
20. čer 2011

@moncicak.as malá by šla spát s takovou až v 10-11 hodin. Aby opravdu padla a spala. Ale to je pozdě, já chci mít taky chvíli pro sebe. Číst nepomáhá, to malou nebaví. Za chvilku mě vždycky začne překřikovat, ať už přestanu 😀

zlteslniecko
20. čer 2011

@konik88 neboj sa,Nelka sa polepší,lôen čo pochopí,že spánok je super pôžitok 😀

moncicak.as
20. čer 2011

@konik88 Já myslela, že jsme spolu spali dopoledne 😀 Po nocích, co to jde , tak doma pracuju, tak dopoledne jsem s klukem dospávávala 🙂 Uklízela jsem pak za jeho asistence a učila ho pomáhat, sice se to minulo účinkem, ale měl radost, že je zapojený 🙂 Já si myslim, že pokud je odmala zvyklá, že ji uspáváš a najednou bys zatrhla, tak by nechápala a čílila se, a já bych se jí nedivila... 😀 Asi to chce pozvolna, když jsi s tim nezačala odmala...jak radí občas holky, uspávat, že budeš sedět vedle postýlky, pak dál od postýlky, pak ještě dál a postupně časem oddalovat, až jednou usne sama a přijde ji to normální... Nám to nevadí, že uspávám, a až bude 2.dítko, asi budu uspávat oba pak 😀 Nebo pak budou usínat spolu bez mé asistence 😀

lucajdak
20. čer 2011

@konik88 Ahoj, myslím si, že velká chyba je, že tu změnu chceš dělat teď po roce 😒 To je jasné že nebude chtít spát sama.
My jsme už v šesti týdnech dali malého do postýlky a postupně tam pořád chodili až si na postýku a spaní celkově zvykl.Každé dítě se naučí spát, jen je dobré začít hned když je malé.Myslím, že je o tom i knížka, ale nevím jak se jmenuje 🙂
Petřík je teď od vánoc ve svém pokojíčku a ví, že když dostane mlíko, musí do postýlky, sám si o to i říká.
Držím palce, ať to zvládnete nějak udělat, mrkni třeba po té knížce.RTaky jsem ráda za každou minutku, kdy můžu vydechnout.

konik88
autor
20. čer 2011

@lucajdak jak jsem už spala, malá tak brečela, až se dusila, takže spaní od mala v postýlce nebylo možné. Plakala i 2 hodiny v kuse, dokud neusla a to fakt nejde takhle trápit malé miminko!

konik88
autor
20. čer 2011

@lucajdak ona právě nechce být ani v postýlce a pláče, takže nějaké oddalování od postýlky není možné. A kdybych ju dala do postele a chtěla vedle ní sedět, tak si vleze za mnou, takže to možné taky není. No asi to s ní budu muset vydržet. Je to velký mazel a maminku asi potřebuje 🙂

moncicak.as
20. čer 2011

@konik88 Takže jsi dopadla jako já 😀 Taky jsem chtěla radu, jak to udělat, aby Tedík chodil sám spát, ale nakonec dítko udělá očka, pomazlí se a maminka je lapená 😀 Ber to optimisticky, v 15 už o mazlení asi zájem mít nebude, tak užívej, dokud to jde, jako já 🙂

konik88
autor
20. čer 2011

@moncicak.as asi máš pravdu. Možná by mi to nakonec chybělo. Malá spala s námi v posteli, ale naučila jsem ju spát v postýlce a nakonec mi bylo smutno a stejně se ji v noci do postele dám 😉

weri1
20. čer 2011

tak názor být tvrdá od malinka asi nejde u všech dětí. Jednou jsem malýho nechala plakat-ne úmyslně, sprchovala jsem se- a pak jsem ho asi hodinu uklidňovala. Už nikdy bych ho nenechala plakat. Malýho uspávám buď u prsa, nebo se jen tak ke mě přitulí a spí, někdy to trvá dýl a jak píšeš, blbne v posteli, mazlí se, válí se po mě a někdy usne hned. A spí se mnou v posteli.Uklidňuji se tím, že ho to jednou přejde a do 15 to trvat nebude 😀 Malej je takovej můj závisláček, chytne se mě kolem krku, nebo za tváře, hodí nožky přeze mě aby měl asi jistotu že mu neuteču 🙂

moncicak.as
20. čer 2011

Malej má vlastní postel a v noci nacupitá většinou k nám do ložnice, a běda, jak jednou spí celou noc u sebe v posteli v pokojíku, jak se nám s manžou blbě usíná bez něj 😀 Závisláci jsme 😀 U nás kluk, jak jsem ho odstavila, tak usíná tak, že mi alespon ruku musí dát do výstřihu, abych mu nezdrhla... 😀 chlap, no 😀

x_kate
20. čer 2011

tak já mám podobnou zkušenost... malá zase od narození neusnula jinak než na ruce, takže jsme ji asi do půl roku kolíbali na rukou aby usnula. naštěstí usínala dobře v kočáru i v autě, takže denní spaní docela šlo oblafnout... nicméně spávala jen půl hodiny, takže taky žádná sláva... v postýlce přesně kvílela jak siréna, později lomcovala se žbrdlinama, až vyviklala přední díl postýlky... nikdy se neuřvala k spaní, ale já to nikdy nevydržela dýl než půl hodiny, na to nemám srdce, ani sousedy... asi od půl roku se začala v rukou vzpínat, takže jsem ji jen položila na postel, lehla si vedle ní, zpívala a když usnula, tak jsem přenesla do postýlky. před 10 dny byla poprvé přes noc sama u mých rodičů a babička ji dala do postýlky a seděla vedle ní a malá asi pochopila, že se s babičkou nedomluví a po 20 minutách monologu (hejkání) usnula. Od té doby ji taky dávám do postýlky, sedím vedle a zpívám a do půl hodiny spinká... až na výjimky - 2x se nedařilo, usnula až po1-1,5 hodině, ale to byla rozdováděná, takže jsem se nedivila. Přes den chodíme (obě) spát do manželské postele, protože to máme obě rády a je to nejjednoduší. Časem to asi taky zkusím do postýlky, ale zatím jsem ráda za to večerní usínání a tolik mi to nevadí, takže to neřeším... no a čtení před spaním nám nejde, protože malá si chce číst taky a dost se u toho rozdovádí... když jí chci číst sama, snaží se za mnou vylézt z postýlky, takže my čteme jen přes den, před spaním určitě ne... jak je vidět, rozhodně nemůžu nikomu radit jak uspávat, ale píšu, abyste viděla, že v tom nejste sama... a myslím si, že dítě k tomu musí samo dozrát a dokud potřebuje blízkost, musíme mu ji dát - od toho tu přece jsme, ne?

x_kate
20. čer 2011

@x_kate: ještě doplnění - malé je teď 18 měsíců...