Jak uspáváte své děti?

jasminy
31. bře 2011

Jaký máte fígl na uspávání dětí, které zatím neumí usnout sami a usínají jen v náručí?

bekulkamama
31. bře 2011

nám to nejde do dneška 😔 ale nehrotím to, nenosím ho v náručí jen sedím na posteli a jemně se houpu, muchlí si svou plínečku a je spokojený ale teď co běháme venku jsem ho když to šlo vždy unavila a to pak sem ho položila do postýlky a tam ho jen hladila... 😉 když byl Honzík malý hrozně plakal a byl moc bázlivý, maminku potřebuje a já ho nehodlala nechávat vyřvat 😠 😉

bertica.h
31. bře 2011

ked boli deti staré ako tvoje sme usprávali na rukách..potom sa mi stalo,že som od unavy raz spadla skoro aj s malou,pretože som bola skutočne tak vyčerpaná..kojila som ju v tej dobe asi 7-10x za noc,proste stále..tak som ju naučila zaspávat samu.aj dnesked má skoro 2roky..nakojím,dám do postielky a spí.niekedy si rozpráva,inokedy je hned ticho.ale nikdy za nou sa nemusím vracat..

spatne si uvedomujem,že u oboch dievčat sme robili chybu,my sme ich vlastne vyrušovali..hojdali do nemoty a im to vadilo..boli moc unevané..
takže som to stopla,jedného pekného dna som malu nakojila adala do posteilky.plakala,ale chodila som v intervaloch za nou,nebolo to nič strašné,o nič viac,ako ked sme ju usprali na rukcáh,položili do postielky a v momente bola hore a potom dokola..
držím palce 😉

atreides
31. bře 2011

První dceru jsem taky "musela" uspávat na rukou, u prsa, při houpání apod. než mi došlo, že jsem jí vlastně nedala nikdy možnost naučit se usínat sama. Každý člověk i dítě se několikrát za svůj spánek vzbudí a pokud nemá stejné podmínky, které měl při usnutí, tak je samozřejmě vyžaduje - matky prso, houpání apod.

Teď při dvojčatech se snažím těmto chybám vyvarovat a dávám je do postýlky bdící. Malý umí usnout sám, malá s tím má problém a tak vytrvale chodím vracím dudlík, hladím, uklidńuji, ale z postýlky nevyndávám pokud nemá vyloženě např. bolení bříška (to je samozřejmé, že bych ji nenechala plakat). A i tak nemám pocit, že je nechávám plakat, jsem tam dokud se neuklidní, odejdu a pokud pláče, tak zase přijdu, jen se vše odehrává stále v postýlce.
A ten fígl,hlazení středem čela směrem od vlásků k nosíku vyvolá u kojenců reflex zavírání očí 😉
Každopádně to chce vytrvalost.

apollo11
31. bře 2011

Tak na toto téma už tu bylo nesčetně debat, škoda, že některé už jsou zamčené 😎
Jednoduše pokud nechceš uspávat v náručí - a je pravda, že některé děti to ve fázi velké únavy už skutečně ruší - tak zkus dát do postýlky, ale v klidu když nepláče, dát nějakého mazlíčka, plínu, dudlík.. a zůstat u postýlky, neodcházet. Pokud pláče, pohladit, pošeptat, prostě ujistit, že tam jsi, ale zbytečně nerušit a nezasahovat. Moje dcera si takto se mnou "povídá" a usne v pohodě, stačí abych seděla vedle a třeba si četla nebo něco dělala na ntb a občas jí "odpověděla".. takhle je to večer, přes den ji na usnutí musím často brát na klín, ale nevadí, je do chvilky tuhá 😉 protože když ji nechám, je schopná skákat v postýlce ještě hodinu 😀 Všechno časem přejde, děti se to naučí samy.

veruska007
31. bře 2011

Naseho maleho jsme od narozeni polozili do postylky, pohladili, odesli. Sem tam plakal, hlavne kolem roku to dost zkousel, ale nejvetsi chybu jsme udelali, kdyz jsme dvakrat polevili (na Silvestra a den pote) a zustali jsme s malym v loznici. Pak dalsi dva tydny odmital spat sam. Nechali jsme ho vyrvat (dle navodu knihy Kazde dite se umi spat nebo tak nejak, kontrola co 5 min., co 7 min., co 10 min....). Pomohlo to, uz dva roky maly v podstate az asi na 4 vyjimky usina naprosto sam, dokonce v hotelu jsme museli jit do hospody, protoze nas maly vyhanel z pokoje 😅 . Dovoluji malemu vzit si s sebou do postylky hracku ci plysaka, jakeho chce, on si nekdy hraje, dokud neusne 😉

emma2010
31. bře 2011

No, my začali přesně tak jak se nemá. Emma, hned jak mi jí přinesli po porodu spala s námi ... 😉 Asi 1. měsíc ... Další měsíc spinkala v korbičce od kočárku, na zemi se houpe a já hysterická matka jsem měla strach ze syndromu náhlého úmrtí. A teď už 3. měsíc hajá ve své postýlce a absolutně nebyl žádný problém! V 19:00 se jdeme koupat, pak se napapáme. Když si říhne tak jí zabalím do zavinovačky jako larvičku dám do postýlky a přikreju dekou. A teď nastává okamžik rozmazlenosti max. 2x pustím kolotoč, ale až do rána jí modře svítí a šumí moře do ouška. Koupila jsem totiž lampu od Chicca, která má 5 melodií a 5 barev. Asi možná díky tomu nemáme problém s usnutím. Spinkáme neuvěřitelných 10 hodin. 😀

zdezli
31. bře 2011

My jsme zpocatku zkouseli neuspavat, ale neslo to, mala jen plakala. Takze jsem uspavali na rukach, spali s malou v naruci v polosedu, no proste vsechno mozne, co se "nema". Pak s nami zacala spat v posteli a ja uspavala kojenim v leze, to nam vydrzelo asi 4 mesice, mala se v noci vzdy najedla a u kojeni usnula ( a ja taky). Pak se v noci zacala budit, vecer nemohla usnout, tak jsme se rozhodli, ze zkusime vlastni pokoj.Od te doby usina sama jen s usinackem a spi celou noc.

eyael
31. bře 2011

nevím jak máš staré dítě, ale ono to postupně přijde asi samo u každého. Teď jen jde o to, jak dlouho bude to POSTUPNĚ 😉 😅 Jinak dcera je velký spavec, tj. že spí hodně, od narození. Ještě teď ve 2,5letechh dokáže po obědě spát 4 hodiny 😅 Uspávali jsme ale přesně tak, jak se v moudrých knihách tvrdí, že se nemá- v náručí, nenechávali brečet.
Jenže - byla malá (2,2kg) a nedonošená (o měsíc dřív), takže jsem jí tím i zahřívala, že jsem jí měla v náručí, kolébala, broukala jsem jí písničky. Mě uklidňoval pocit, že jí mám na blízku a že je v pořádku, jí uklidňovala moje blízkost - jako když byla v bříšku.
V postýlce spala sama tak max 2 měsíce jako úplně malé miminko, pak přešla do naší postele - kvůli pohodlnějšímu kojení a taky mohla být blíž u tatínka a užívat si i jeho a on jí. Jak povyrostla, bylo jedno období dost náročné, protože chtěla usínat stejně, ale já jí už neudržela v rukou, tak jsme přešli do tureckého sedu na posteli. Pak z ničehož nic přestala tuhle metodu akceptovat a nechtěla se už chovat, jen broukat písničky nebo prostě jen chtěla, abych byla u ní než usne - chce se cítit bezpečně.
No a teď co jí je 2,5roku to máme tak, že večer čteme pohádku (já nebo manžel), chvíli povídáme, pomazlíme se a ona usne ve své posteli ve svém pokojíčku. Zvládne usnout i bez mé či manželovo přítomnosti, ale necháváme si to jako takový příjemný rituál zakončení dne, kdy máme chvilku klidu a pohody jen pro sebe. A taky až jí bude 15, tak na nějaké usínání s mamkou a taťkou se nám zvysoka ... 😅

m.o.u.s.e
1. dub 2011

My jsme ihned od návratu z porodnice praktikovali toto : v postýlce se jenom spí = žádná hromada hraček, ale pouze jeden uklidňováček tj. plyšová hračka s minidečkou ( v UK tomu říkají comforter)..jak ju po celém dni chňapne,tak ví,že se jde spát. Když už byla větší zavedli jsme rituál,že obejdem plyšáky a dáme jim pusinku na dobrou noc. Po uložení do postýlky pustím kolotoč, popřeju dobrou noc a odejdu, za chvíli se vracím zhasnout světlo ( malá je ještě ve fázi muchlání usínáčku a já snažím se ji už moc neukazovat)...do 10-20 minut malá usne sama, někdy si v postýlce ještě povídá, někdy se jí nedaří usnout hned a tak se zlobí,ale vždy jenom příjdu,promluvím na ni a odcházím ( většinou stačí jedenkrát).Nikdy neberu z postýlky a už nerosvěcuji světlo ( jenom když se zadaří a je třeba ještě přebalit ). Stane se,že v noci zapláče ze spaní, většinou proto,že se posune nahoru a hlavičkou talčí do čela postýlky, ale to stačí ji jemně posunout níž, případně zase promluvit a chrní dál. Spíme od 20:30 do 7:30h, vydržet spát celou noc umí od 4 měsíce.

boruuvka
1. dub 2011

My od návratu z porodnice nakrmili, položili do postýlky a kontrolovali z povzdálí (teď odcházíme). Malá nemá problém usnout sama. Moje 2 kamarádky mají taky problém s uspáváním dětí. Bud u nich musí být nebo houpat a provádět jiné nešvary. Jedna z nich si koupila knížku "každé dítě umí spát" - nejsem si přesně jistá náznem, ale tak nějak je, a opravdu ty rady zabírají!!! Důležité je nespojit dítěti usínání s jídlem - ať už je kojené nebo ne - dávat bdící do postýlky a odejít. Pak se musíš vrace třeba po 1 minutě a postupně prodlužovat intervaly. Do 14 dnů by měl být klid. Je to nápor na nervy, ale když vydržíš a nepolevíš, úspěch je zaručen!

lucie777
1. dub 2011

Kája s náma spala dlouho v posteli, usínala jedině s prsem v puse, pak se občas ulozila v posteli a usnula, já tam byla s ní, asi v 7 měsících sem toho ale měla už dost, nechala jí vyřvat a od tý doby je klid! 🙂 Takže já doporučuju nechat vybrečet, samozřejmě tam chodit a uklidnit, ale myslím, že jinak to nejde, nechci být otrok až do puberty.. 😀

eloana
1. dub 2011

🙂 u prsa nebo v kocarku- ani dcera ani syn nechteli dudlik- takze usinani problem- dceru jsem takto uspavala do 19m a pak uz to zvladala sama.. syna uvidim .....zatim vecer usnina bud u prsa nebo unosenim

pellullinka
1. dub 2011

nikdy jsme neuspávali a jsme v pohodě do teď - 2 roky, občas to zkoušel, cca 1x za měsíc, ale když zjistil, že nepovolíme spinká pořád hezky sám i usíná po puse a pohlazení. bojím se jaké to bude až přejdem do velké postele ☹

crca
1. dub 2011

Asi do 3 měsíců jsem spala v obýváku s nima,spali v jedné postýlce a jelikož krmení dvojčat po 2-3 hodinách bylo docela náročné,tak abych nelítala pořád po schodech z patra z ložnice tak to bylo takto vyřešené,kuchyň mám hned vedle obýváku,to bylo fajn i usínání-najedli a spali-nic se neřešilo,pak už šli do svého pokojíčku,každý do své postýlky od těch 3 měsíců-taky pohoda,dostali mlíko,při tom usnuli,tak jsme je jen odnesli a dobrý,to trvalo asi do 1 roka.potom začal zlom,ale vyřešilo se to tím,že jsme je dali do postýlky,pustili kaze´ták s pohádkama a taky dobrý 😉 ,jenže pak začalo drama ☹ Přesně ode dne po očkování v 15 měsících,mě holka začala řvát tak,až zvracela,takže forma vyřvání nepřicházela v úvahu 😔 když jsme to zkusili tak se i 3x pozvracela a měnit pořád do kola poblitou postýlku večer...... ☹ další den,jsem u nich seděla u postýlek a usnuli v klidu to trvalo asi 3 měsíce,pak se mě holka neustále budila,tak jsem "bohužel jednou polevila a vzala jí na postel co mám u nich v pokojíčku-a byl klid,jenže pak začal i kluk a se dvěma dětma se na jedný posteli nevyspím 😅 ,takže se to vyřešilo ta,že se udělalo letiště ze dvou postelý,děcka mě tam usínají už asi 1 měsíc a spaní je o něčem úplně jiném 😵 holka se nebudí,usínají sice za mé asistence,že u nich ležím,ale to spíš z toho důvodu,že by lítali po pokojíku 😅 Jen jsem zvědavá jak to bude probíhat,až jim ty postele oddělíme 😀

meo
1. dub 2011

já jsem od malička učila malou usnout samotnou v postýlce. Prostě jsem jí položila do postýlky, ze začátku řvala, tak jsem jí hladila, když plakala dýl, tak jsem jí pochovala na chviličku v náručí a pak jí zase položila do postýlky. Hned první měsíc se to naučila a od té doby jí před spaním trochu pomazlim, dám pusu na dobrou noc a položim do postýlky a vždycky usne, aniž bych u ní stála.
Já vím, že někdo odsuzuje, nechat dítě vyřvat, ale v rozumných mezích se to musí dělat, protože bych se vůbec nevyspala.

lamarika
1. dub 2011

První syn ze začátku usínal u prsu. Později jsem ho začala od prsa odrhávat dokud byl ještě bdělý, nenechala jsem ho ududlat a dala do postýlky malátného. Shruba od třech měsíců začal usínat sám v postýlce. Každopádně ale až do roka a něco ke spacímu rituálu patřilo, že si musel před spaním cucnout. Bez cucnutí před spaním to prostě nešlo. Usínání u prsu ale mělo své výhody. Usnul mi kdekoli 🙂
Teď dcerka usíná sama v postýlce už od narození. Ona je ale prostě taková. Prso ke spaní ani moji přítomnost zatím nikdy nevyžadovala, takže jsem zatím neměla co učit ani odnaučovat. Má to ale své výhody a nevýhody. Supr věc, že usne sama ve své postýlce. Nevýhoda, že svou postýlku na spaní prostě vyžaduje a neexistuje, že by mi třeba usnula v náručí a už vůbec né u prsa 😝

Po tom co vidím, že každé moje dítě je úplně jiné a vyžaduje něco jinýho, tak bych určitě už nic nehrotila. Každé dítě má prostě svoje potřeby a časem všechno přijde samo. Určitě se dá v něčem trošku pomoct, ale nemá cenu věci lámat přes koleno 😉

k.jolanka
1. dub 2011

všelijak 😀 od narození jsme prošli snad všemi možnými způsoby usínání a to chození a houpání v náručí, pak houpání na balonu do cca 10měsíců, pak sezení na posteli a houpání v náručí, pak usínání vedle sebe v objetí a plácání po zadečku, mezitím bylo samozřejmě i usínání u prsa, když se zadařilo-to bylo nejlepší 😀 no a teď jsme se dopracovali do fáze, kdy vypije lahev se sunarem a je tuhoň a když neni tuhej, tak zahodí lahev, otočí se na bok a usne za chvíli sám-já ležím vedle něj a když mu to nejde tak ho ještě trochu poplácám po zadečku, ale věřím že postupně bude spát sám, je to věkem..kdyby mi někdo v době kdy jsem hopsala na balonu řekl, že moje dítě bude jednout usínat samo a já budu vedle něj jen ležet tak bych nevěřila. občas to bylo fakt náročný, ale přenesli jsme se přes to období a nejde říct, že kdyby se vrátil čas udělám to jinak..měli jsme koliky a to se miminko fakt usínat samo nenaučí a potom nechat vybrečet u nás vůbec nešlo-výsledek: dávení, hysterák déle jak hodinu a brečící matka-to jako já 😖 já jsem třeba na jednu stranu ráda, že jsme uspávali v náručí, protože mi šel syn pak lehce odstavit od nočního kojení, mohla jsem ho totiž takhle místo mlíka uspat rychleji a neplakal mi..takže na všem se najde i něco dobrého 😉

mufinka1
1. dub 2011

obe deti mam naucene od mala,ze usinaji sami ( dceri jsou tri a synovi byl vcera rok). Jedine, kdyz rostou zuby tak se muselo uspavat na ruce, jinak jsou proste oba nauceni usinat sami. Dame do postylky, rekneme dobrou noc, zhasneme svetlo, zavreme dvere a v pul osme je u nas ticho 😀 Ale popis jak jsme to dokazali by zabral asi celou stranku 🙂 kdysi jsem tu o nasi uspavaci metode i mela dokonce tema, protoze jsem dostavala asi milion IPecek denne na popis 😀

eleonorka
26. čer 2011

Já jsem to od návratu z porodnice dělala takto : Před spaním koupání, poté krmení. V 19.30 jí uložím do postýlky ( má tam jen jednoho plyšáčka ), dám jí dudlíček, přečtu jí pohádku. U pohádky většinou usne. Po dočtení pohádky - když ještě nespí pustím jí přehrávač melodií, a poté odejdu. U melodie usíná.... Od půl roku už jí nepouštím melodii, po pohádce usne a dokonce usne i bez pohádky... Spí od cca 20.00 do 8.00 hod.