Jak vám děti spí/spaly přes den i v noci?

karotky
13. lis 2009

1.Po narození?
2.Kolem 3.měsíců?
3.Kolem půl roku?
4.Kolem roka?
5.Ve 2.letech?
6. Ve 3.-4.letech?
7.V 5.letech?

Začnu já:
1.Imemmervére s buzením na krmení(tzn. po 3.hodinách ve dne i v noci)do 2.týdnů
2.,3.Přes noc 18:00-6:00 v kuse,pak 3krát denně po hodině
4.Přes noc 19:30-4:45/6:30 v kuse,dopoledne hodinu a po obědě také hodinu
5.Přes noc 8:00/21:30-6:00/7:30v kuse,po obědě hoďku/2,5 hoďky

daducha
25. kvě 2010

ahoj,
tak maly ma 16 mes. a spi dopoludnia tak 40 min az hodinu,potom od cca 13.00 do 15,30. Vecer zaspava okolo 20.00 a spi celu noc max. do 6.30.No väcsinou je hore okolo siestej.Ale cez vikend zasadne budi uz o piatej 😠 😠 😠 .Slak ma ide trafit ...

u2jana
26. kvě 2010

daducha: tak co by som ja dala za prespatu noc 🙄
mala ma 19mes a noc neprespala este nikdy a len pre upresnenie nekojim.
cez den spi od 11,hod do 13 hod - vecer ide spat o 20,hod v noci x-krat hore a rano okolo 6hod - dnes napr. o piatej...
aspon vidis, ake je vsetko relativne, tak bud rada, ze sa vyspis v noci...

heliik
26. kvě 2010

Ahojky 😀
Já mám 11ti měsíční holčičku. Od půl měsíce mi spankala celou noc, ale bylo to tím, že celý den jsem jí kojila,a to skoro pořád. ☹ Takhle jsme to měli do 4.měsíců.Takže přes den moc nespala.
Pak jsem jí už tolik přes den nekojila,spala cca 4hodinky denně ale zas mi začala usínat kolem 21:00hod, a spala až na jedno probuzení.
Teď spí přes den normálně 2hodiny a usíná po 20:00hod jednou za noc se vzbudí na kaši a budíček máme od 6:00-7:30hod. takhle se nám to pohybuje..

gloria78
26. kvě 2010

Tak ja to, že Lucka sa nám budí aj 3-4x za noc beriem ako nutnosť. Jej starší súrodenci robili presne to isté a z doteraz nezistených príčin v 2 rokoch spali od rána do večera 🙂 Len dúfam, že sa nevymyká z priemeru rodiny ...neriešim to.

zuzin78
27. kvě 2010

moja spala celu noc od narodenia do 5 mesiacov, cez den spala len 2krat po 20 minut a ostatok casu stale bola prisata k prsniku 😉 ako prisli prikrmy tak spanie sa cez den neupravilo, a v noci sa zacala budit dva -tri krat. to trvalo do roka, a teraz ma dva a spi cez den len 30 minut -max hodinku a v noci sa budi stale raz -dva krat . idem ju uz odstavit od kojenia, lebo aj tak sa kojime len pri spani.
od 10 mesiacov spi jeden krat za den okolo 11ej zaspava a vecer chodi spat o 19.15-19.30

lizatko1009
27. kvě 2010

tak u nas je to trosku posunute zaspi o 11 az pol 12 v noci a spi cel noc do pol 11, niekedy sa zobudi o 7 na mlieko a niekedy ma to na haku.

mamutka
28. kvě 2010

to ten nas spi fakt najhorsie? 😖
od narodenia spaval 2 x denne po 30 min, inak bol prisaty na mne. aspon sa podarilo krasne rozbehnut dojcenie.
v noci zaspal 00.30, prve mesiace takmer na minutu presne.
kazde kojenie trvalo 40-50 min, denne i nocne, mozno skryty reflux ☹
medzi tou 00.30 a ranom sme boli hore tak 3-4 krat.
asi po pol roku spanky predlzil a zacal zaspavat okolo 22-23, podotykam, nikdy nepocitoval potrebu dospat to, aj podla neurologicky je to ok na hodne aktivne dieta...
vdaka zubkom mal aj obd.kedy bol hore aj 10 krat v noci, chuda male.
teraz uz asi 4 mesiace spi len raz denne, chvalabohu tu hodinu az dve, obcas aj tri!!! ale to tak raz mesacne.
a zaspava o tej 22 vacsinou.
vstava tak 7-7.30, obcas o 8 rano.
akurat marodi, idu mu zuby a ma obdobie vzdoru a nechut jest, tak je na mne prisaty pribl.30 krat denne, minimalne.....
ja ked dakde citam ako niekomu spi dieta par krat do dna dve tri hodky a este mamicka nestiha, tak sa mi jezi srst 😀 ak ma len jedno zdrave dietatko pravdaze, nijake dvojicky, trojicky a pod 😎
no proste kategoria narocne dieta,

klouzavka
3. čer 2010

Ahoj,
mám 26 měsíčního syna a poslední týden zlobí se spaním po obědě, prostě nechce spát.Od mala byl spací a najednou,jako, když utne.Ach jo!!!!
Znáte někoho z okolí,nebo máte vlastní zkušenost s dvouleťákem, který přestal spát? ☹

traktor
3. čer 2010

ahoj, tak mi spime cez den 3 x a vecer zaspavame okolo pol osmej, spinka celu noc a ako hodinky sa budi presne o siestej...je hore hodinu, hodinu a pol a potom zas zaspinka na taku hodinu a pol....potom spinka okolo 12tej na hodinku, niekedy dlhsie a okolo tretej tiez tak na hodinu...takze v podstate prespi velmi vela...ale zas , ked je hore, tak vela chodi, takze ho to aj musi unavit 🙂

lalus
3. čer 2010

klouzavka, ja poznám viacero detičiek, ktoré od dvoch rokov prestali spať....nie je to až také výnimočné 😖 😖 😖 ešte chvíľu ho ukladaj a uvidíš, možno je to len prechodné obdobie a zase sa k spánku vráti. a ak nie, aspoň budeš vedieť, že je zbytočné sa popoludní nervovať, ale máte pre seba celý deň 😅
ten môj posledné dva mesiace tiež vymýšľa. pravidelne 1-2x v týždni popoludní nespí. a keď aj spí, tak max. 1,5 hodiny...kým predtým bez rečí zaspal o 12 a ťahal 2 hodiny aj viac...teraz som rada, ak zaspí o pol druhej a pospí si do tretej 😝