Jak vám dítě spí?

veronikanel
21. lis 2013

Ahoj maminky,
Moje malá byla vždy pořádný spáč,od narození jsem jí musela na kojení budit násilím (a to občas i s pomocí babičky,kdy malá byla u prsu a babička štípala do tvářiček 😀 )...Časem samozřejmě s tímto zvykem přestala 🙂 Když jí byl asi rok a půl,naučila jsem jí opravdu se zatnutím všech sil a hodně viditelnýma kruhama pod očima vstávat v 8h(kupodivu...normálně mi odmítala vstávat i v 10h!!!),po obídku spikat na hodinku,dvě,večer v 18h koupel,hygiena,večeře a do 19h mi spala jak dudek až do rána.Vše bylo v pořádku,měla přes den hodně sil,byla usměvavá...Jenže posl.pár týdnů je všechno jinak.Je schopná vstát brzy,jenže pak už nechce spát po obědě a když už je někdy unavená,je to kolem 17h...To už jí spát nenechám,usne kolem 18h a ve 22h je vzhůru ☹ A když už se stane zázrak a usne do 13h,do říše snů odchází kolem půlnoci/jedné hodiny ráno...Moje taktika "budeš v postýlce bez ňuňání,dokud prostě neusneš" také moc nezabírá..Ne jako dřív ☹ Leží,kope do postýlky,huláká,nebrečí,ale ječí s radostí,když jí plácnu přes zadeček,zakňourá a opět začne,jako by naschvál,opět s tím,co mě tak vytočilo 😖
Já bych to přežila,ale musí tu být klid,hned vedle jsou dvě malé děti a miminko...Už na to nemám sílu ☹
Zdá se mi brzy vypouštět denní spánek,když spát po "o" chodí děti i ve školce,navíc,přes den unavená bývá...unavená a protivná ☹
Tak se ptám,jak spinkají vaše děti?Pokud jste měly podobný problém,jak jste ho řešily?

romcovaklarka
21. lis 2013

@veronikanel Tak může to být přechodné období, kdy už pomalu začíná ten denní spánek opouštět, ale ještě ne úplně. My to měli tak dva měsíce, kdy se mi někdy nepovedlo ho po obědě uspat, jindy se mi to povedlo, ale zas byl problém večer a ještě jindy mi usnul únavou třeba ve 4 odpoledne :-/ Nějakou dobu to tedy bylo takové "neučesané" a pak mi postupně přišlo, že ve dnech, kdy přes den nespí, už není tak protivný a unavený jako dřív, tak jsem ho přestala dávat po obědě spát, večer chodí dřív a je to fajn. Ze začátku mi teda to denní spaní (nebo spíš ten klid při něm 😀 ) hodně chybělo, ale zvykla jsem si.

A jestli je to brzo nebo ne - já jsem např. nespala přes den od roka a půl, takže je to dost individuální.

petule12
21. lis 2013

@veronikanel - my řešíme spaní pořád 😝 večer je to vždy boj. Teď už u obou dětí.
Holky mi radili toto http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavan...
ale u nás to teda nezabralo nebo prostě něco dělám špatně 😉
Přeji větší úspěšnost než u nás.

hojda
21. lis 2013

Některé děti už prostě odpoledne nespí, náš přestal ve 2,5 letech, ale kamarádky dvojčata asi od 2 let nespí odpoledne. večer chodili brzo, ale ráno vstávali taky brzo 😒

lucifereeek
21. lis 2013

u nás je taky spánek horor, poslední dobou chodí spát až mezi 23-24hod a pak spí do rána do 8-8-30hod, po obědě chodí spát hodinku, a i když nešla spát, stejně chodila spát pozdě a navíc ještě byla protivná, už si taky nevím rady, nic nepomáhá, uspávám ji i víc jak hodinu a ona si furt hledá nějakou zábavu, jako hrát si s hračkami, sundávat nálepky ze zdi, pouštět si hudbu. Ale ona je teda nespavec od narození, jako mimino spávala přes den 3x30 minut, takže myslím, že u nás už se to nezmění.

dadushe
21. lis 2013

@veronikanel Mám pocit že čtu o sobě a své dceři (3 roky). Taky sedmispáč, dá se říct, že jsme měli navlas stejný režim jako vy, akorát teda chodila večer spát v osm. Mám pocit, že za všechno může to hnusný počasí, co je venku (děti se dost nevylítají na to, aby spaly po obědě, potom zase je dožene únava odpoledne a večer už neví co se sebou) a ten časový posun + tma. Přes den mi teď co je hnusně už spát nechce, pokud nedám a unaví se, usne kolem šesté jako tobě a potom si tu do jedenácti můžeme pískat. Vyřešila jsem to tak, že prostě po obědě nechodí spát (místo toho jdeme ven dokud je světlo) a podporuju ranní spaní, takže se vstává u nás v devět až o půl desáté. Spát chodí po osmé (nejpozději do půl deváté je v pelechu). Podmínkou je, že nejdeme ven ještě i dopoledne, protože to by bez spaní celý nedala. Taky mě to pěkně štve, fakt viním to počasí a tmu 😝

veronikanel
autor
21. lis 2013

Před chvilinkou mi teprve usnula...vstávala pozdě,protože šla spát v 1h ráno a odpol si hodila spánek v kočárku od 16 - 16.45h 😒
Je to hrozně zmatené,když jí vzbudím brzy,bude unavená,ale neusne po obědě a nečekaně mi vytuhne před večeří,v lepším případě kolem svačinky.A když ne,usne normálně,ale ve 22h zase bude strašit 😒 To je na provaz 😀 Nejde jí ani "udyndat",nezabírá hra světel,televize,mlíčko,...nic!Ona je jak střela (teď by moje maminka dostala záchvat smíchu s tím,že to mám za to,protože jsem byla úplně stejná,ale smějte se...ona už to má za sebou 😒 😀 )...Abych jí budila pomalu v 6h,po obědě půjde spát a přes den jí unavit,jenže ona je neúnavná,dřív padnu na pusu já 😀 Závidím si náš vlastní ex režim...Vrať seeeee 😢 😀

veronikanel
autor
22. lis 2013

@dadushe Sakra...to počasí mě vůbec nenapadlo ☹ Ale dává to smysl...Je pravda,že když už chce spát,usne kolem té 16-17h,kdy se setmí ☹ Jenže co s tím,režim rozházenej,máma na prášky,dítě protivný...Nejsou jí ještě ani dva roky,nevím co s ní a ptát se dr.mi přijde hloupé ☹
Když jsem jí trénovala v tom roce a půl,dalo mi to fakt zabrat,tím,že chodila spinkat pozdě v noci,dávala jsem si ráno budík a běžně jsem spala jen 5h,odpoledne,když usnula,jsem čas využila k úklidu a pak,když jsem ještě začala pracovat,jeden den už jsem to prostě nedala a zkolabovala z vyčerpání.Jsem malá,hubená a bylo toho fakt moc 😀 Tak není čemu se divit,že po té "dřině" mě tohle rozhození víc než mrzí ☹
Když usnula v 19h,začala jsem uklízet,určitě znáte...dokud není dítě v postýlce nespí,nemá cenu uklízet hračky 😅
Takže když vytuhla jela jsem jak fretka - pokoj,kuchyň,koupelna...
Teď?Když konečně usne,jsem ráda,že si dám sprchu a jdu spát,uklízím ráno a večer jen pofackuji to nejhorší...
Je to tak,chod domácnosti se přizpůsobuje dítěti.Bože,miluju jí víc než cokoliv na světě ale když tu o půlnoci piští,mám sto chutí,vzít si deku do vany a čau 😀

petraxdolezalova
22. lis 2013

Dobrý den nevím jestli moje otázka do téhle diskuze uplně patří ale co si myslíte o tom když svoji dceru (7 měsíců) uspávám v koši a pak přenáším do postýlky hlavně tedy na noc.nevím jestli sem si jí nenaučila špatně ☹ jinak totiž sama v postýlce neusne a pokud se v noci probudí a nezabere tak opět ji dám do koše a znovu uvozím🙂

presticanda
26. pro 2013

Ahoj maminky. Taky mame problem se spanim ale v noci. Me dceri je rok a pul. Po obede jde spat krasne sama a spi 1,5-2,5hodiny bez problemu. Vecer jde spat kolem osme pil devate vecer. Usne krasne sama po precteni pohadky. V noci se jeste budAle budi se kolem druhe az treti a vyspano chce si hrat povidat a k nam do postele. Nekdy se mi ji povede uchlacholit ale to se stava zridka. Kdyz si ji nevsimam tak strasne jeci a rve az se kolikrat zajika. A usina az nad ranem obcas se stava ze jsme od 4 odrana vzuru. Mate nejake zkusenosti s nocnim spanim? Uz nevim co mam delat. Poradte prosim.Dekuji